Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

jvempire jvempire

uživatel / 987 bodů

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2017

  1. "To je člen!" (komentář) Blood II: The Chosen a (komentář) Blood II: The Chosen - The Nightmare Levels

  2. "Právě vychází"

  3. "Only the best!" (komentář) Indiana Jones and the Fate of Atlantis

  4. "Nad Tatrou sa blýská!" (komentář) Chaser

  5. "Rychlovka" (komentář) Giana Sisters 32K + Great Giana Sisters (Commodore 64)

  6. "Šedá myška" (komentář) Painkiller: Redemption

  7. "No fujtajbl!" (komentář) Paranoia!

  8. "Pokračování příště!"

  9. "Kamarád doporučuje!" Oddworld: Abe's Oddysee - doporučeno uživatelem d4neckem

  10. "Zapomenutý kousek" Sniper Elite


Profil

Report herní výzvy 2017


6.1.- hned ráno po oznámení prvního bodu výzvy jsem prošel seznam vyhovujících her. Nakonec jsem zvolil Blood II: The Chosen. Hru jsem hrál kdysi dávno, ale pouze krátce. V té době vyšly v tomto žánru i Half-Life a SiN, kterým jsem se věnoval přednostně. Celou sérii Blood vlastním na GOG.com takže jsem se rozhodl dvojku dohrát.

7.1.- po pročtení diskuzí jsem se obával technických problémů, ale nakonec to nebylo tak strašné. Hraji čistou verzi bez modů a po změně rozlišení je vše v pořádku, alespoň prvních pár levelů. Obávaný boss z první kapitoly zemřel na druhý pokus - nepoužíval "dupání". Večer jsem na notebooku rozehrál World War II GI. Jde o následovníka hry NAM, kterou jsem dohrál loni, a o poslední komerční hru na enginu Build. Nikdy jsem ji nehrál tak nevím moc co očekávat. Po prvních 4 level musím uznat, že NAM byl lepší, ale docela mě to baví. Mám poslední dobou slušnou toleranci na technicky ne dobře zvládnuté hry.

9.1.- Blood 2 je dohrán. Až na velké problémy s pijavicemi a podobnou havětí to docela šlo. Hrál jsem na prostřední ze tří obtížností. Komentář snad napíšu v noci, času bych měl mít dost - mám noční. Určitě se ještě pustím do datadisku. Pokud mě to bude ještě bavit zkusím zprovoznit i oficiálně nevydaný datadisk Revelations.

11.1.- Datadisk úspěšně dokončen asi za 2,5h. Možná mě bavil více než původní hra, protože neměl hluchá místa. To je ale zároveň nevýhoda - je opravdu krátký. Nevydaný Revelations jsem zprovoznil, ale mapy nejsou ve stavu na pohodové hraní. Dohodl jsem se s uživatelem d4neckem na společném plnění výzvy. Budem hrát pokud možno stejné hry po vzájemné domluvě. Teď jsme se dohodly na kategorii 6 - Painkiller: Redemption, tak se do toho asi pustím. Mám Steam verzi a staženou češtinu, snad bude vše bez problémů.

13.1.- Tak z Painkillera nejsem moc nadšený i když první 2 levely ještě bavily. Co mě překvapilo, že po na databázi zmiňovaných 6 levelech a "závěrečných" titulcích, se odemkla druhá kapitola. Hra je tudíž delší než se uvádí v profilu (opravím) a v komentářích. Jinak obtížnost je na mě dost vysoká, ale pomocí častého save/load to jde na prostřední obtížnost zvládnout. Na nižší nefunguje sbírání karet. Na odreagování jsem rozehrál další epizody Maniac Mansion Manie a první level z Chaser.

14.1.- Painkiller: Redemption dohrán. Hra moc mě nebavila, jen začátek a pak poslední dvě mise, které přidal patch. Druhý bod výzvy je splněn a teď hurá na Chasera. Po odehrání prvních dvou levelů to vypadá zábavněji než Painkiller tak snad to vydrží.

16.1.- další hrou zvolenou do výzvy je Paranoia!. První česká RTS je kopií Dune II: Battle for Arrakis, jen s několika málo změnami a vylepšeními. Mám odehrané 3 mise (37% území) a zatím mě to překvapivě dost baví. Největší problém je ovládání, nelze vytvářet skupiny a je nutné každou jednotku ovládat zvlášť. Na dnešní dobu hrůza, ale kdo to kdysi zažil tak se docela rychle rozkouká.

20.1.- dohrál jsem World War II GI. Bohužel nikam do výzvy se nevejde, ale když už jsem to rozehrál. Snad se o víkendu dostanu k nějakému výzvovému hraní.

23.1.- další odehraná mise v Paranoie byla už o poznání těžší. Bylo už třeba pořádně opevnit základnu a vyrobit mnoho tanků na finální útok. Naštěstí hra obsahuje velitelská vozidla, díky kterým je možné ovládat větší skupiny pohodlněji. Zároveň jsem v Chaserovi dohrál Malé Tokio a část hotelu. Zatím mě to baví, obtížnost akorát (pravda hraji na nejlehčí) a změny prostředí zatím udržují hru svěží. Snad to vydrží a hra nebude tak špatná jak tvrdí Paul.

25.1.- v Chaserovi dohrán hotel a sniper mise na majáku. Cesta na maják už byla trochu obtížnější, ale odstřelování z jeho vrcholu byla spíše nuda. Naštěstí jde o krátkou záležitost. Také jsem rozehrál a začal mapovat Akalabeth: World of Doom, ale ten nejspíše ve výzvě neskončí.

26.1.- zelení i červení nepřátelé se na mě hrnuly z obou stran, ale byly rozdrceni pod náporem mých raket. Paranoia byla dobyta a nyní ovládám 100% území. Poslední mise byly opravdu peklo. Boj proti dvěma nepřátelům byl díky ovládání opravdu komplikovaný a pomalý. Obtížnost sama není takový problém, ale spolu s ovládáním hru dost protahuje. Jinak mě hra docela bavila, ale jsem rád, že není delší. Tohle bylo tak akorát. Teď musím popřemýšlet o komentáři a trochu pročistit seznam rozehraných her, nějak se mi to tam hromadí.

31.1.- po delší době opět pokrok v Chaserovi. Odehrál jsem podvodní mise, které mě moc nebavily. Podivné ovládání a mizerná přehlednost, ale dá se to zvládnout, nejsou moc dlouhé ani težké. Následující mise u ponorky je již standartní a zase jsem se bavil. Dobře vyvážená akce v interiérech a exteriérech s hledáním cesty. Akalabeth jsem již dohrál, ale ještě chci dodělat nějaké mapy.

8.2.- tak jsem dohrál Chasera. Až na pár pasáží mě hra bavila a považuji ji za tehdejší průměr. Finále bylo poměrně překvapivé, ale od finálního levelu bych čekal více. Komentář si ještě musím promyslet. Do čeho a kdy se pustím dál ještě nevím.

13.2.- pokračuji hrou Indiana Jones and the Fate of Atlantis. Rozehrál jsem Steam verzi s češtinou, ale po několika obrazovkách jsem narazil na problém - neznámá chyba a hra spadla. Nejdříve jsem to zkusil pouze přeskočit, šlo naštěstí o animaci, ale brzy jsem narazil na stejnou chybu v nepřeskočitelné části. Když jsem soubory přenesl do ScummVM tak vše funguje i s češtinou. Nyní tedy hraji Steam verzi a Steam jsem donutil spouštět ScummVM místo původní hry. Mám odehranou slabou hodinku a je to super zábava.

17.2.- hledání ztracené Atlantidy úspěšně pokračuje. Včera jsem se Sofií učinil významný objev na Krétě. Až na pár jsou hádanky logické a nechá se slušně postupovat. Člověk vždy ví kam je třeba pokračovat, jen občas trvá přijít na to jak.

20.2.- při Indiho putování jsem už narazil na zásekové překážky. Obtížnost tedy pořádně přituhla, ale zábava je to stále skvělá, vtipné hlášky, takže úspěšně postupuji. Ve chvílích kdy nemám přístup k uloženým pozicím jsem rozehrál sérii textovek Indiana Jones pro ZX Spectrum od Fuky. Jsou to kratší dobrodružství, ale není to špatné.

22.2.- Indiana Jones and the Fate of Atlantis úspěšně dokončen. Hrál jsem cestu se Sofií. Hra je super a bavil jsem se celou dobu a nevylučuji, že se k ní vrátím a dohraji třeba jinou cestou. Získat plný počet IQ je lákavé, ale určitě na to nejdu hned. Než napíši komentář, tak si chci přečíst stejnojmenný komiks a dohrát 3 Fukovu textovku. Na 10. bod výzvy jsem si nainstaloval a počeštil Sniper Elite.

6.3.- začal jsem se opět věnovat výzvě a rozehrál snipera. První level jsem restartoval asi 8x, nemohl jsem si zvyknout na prostředí a ovládání. Nakonec po troše nastavovaní jsem levelem prošel. Dále už to šlo podstatně lépe a zrovna se chystám k atentátu na Bormanna. Odstřelování je fajn a ničení tanků je zábava.

10.4.- atentát byl úspěšný a já musel rychle uniknout z oblasti plné nepřátel. Poté jsem se vydal zachránit spojeneckého agenta. Zrovna čekám až vyrazí a zatím se snažím zaujmout postavení, abych ho mohl krýt. Jinak hraji všechno možné jen né do výzvy musím se polepšit :-)

20.4.- vzhledem k velkému zájmu mého kolegy o Counter-Strike: Global Offensive jsem se rozhodl rychlovku realizovat sólo. Díky slevám na Steamu jsem se pustil do série Giana Sisters. Začal jsem freeware dílem Giana Sisters 32K. Bavilo mě to a hned jsem navázal původní verzí Great Giana Sisters pro Commodore 64. Díky funkci emulátoru savestate jsem hru zvládl během jednoho dne, ale bez ukládání by to bylo o dost delší. Chuť na Snipera, ale stále nějak nemám.

Hry dohrané v roce 2017

Blood II: The Chosen
Blood II: The Chosen - The Nightmare Levels
Painkiller: Redemption
Maniac Mansion Mania - Episode 6: Er is' weg
Maniac Mansion Mania - Episode 7: Right Said Fred!?!
Maniac Mansion Mania - Episode 8: The Rebuff
Maniac Mansion Mania - Episode 9: Radioactive
Maniac Mansion Mania - Episode 10: Tales of the Weird Ed
Diablo III - 20th Anniversary Event: The Darkening of Tristram - všech 16 pater, 100% achievmentů a 2 peti
World War II GI + rozšíření Platoon Leader
Paranoia!
Akalabeth: World of Doom
Sonic the Hedgehog 4: Episode I
Chaser
Call of Duty: Black Ops
Townopolis - 100% achievmentů
Indiana Jones and the Fate of Atlantis - dokončena cesta se Sofií
Pac-Man 256 - 70% achievmentů
Unravel - v rámci 7 dní zdarma na Origin
This is the Only Level TOO - flashovka
Outlaws + Handful of Missions
Duty Calls
Redneck Rampage
Redneck Rampage: Suckin' Grits on Route 66
Duke Nukem
Giana Sisters 32K
Duke Nukem II
8-Bit Armies - dohrána kampaň a skirmish mise
8-Bit Armies: Guardians Campaign
Commander Keen 6: Aliens Ate My Baby Sitter!
12 Labours of Hercules - 100% achievmentů
12 Labours of Hercules II: The Cretan Bull - 100% achievmentů
Duke Nukem: Manhattan Project
8-bit Bayonetta - 100% achievmentů
Giana Sisters 2D
12 Labours of Hercules III: Girl Power - 100% achievmentů
Another World 20th Anniversary Edition - 100% achievmentů

Modifikace
TNT: Revilution - Doom II
Military Complex: Sektor A - Chaser
Longwoodov komplex - Chaser
Stoka - Chaser
Old Building - Chaser
Blues Brothers Mod - Chaser
Commander Keen 7: The Keys of Krodacia
Commander Keen 8: Dead in the Desert
Commander Keen 9: Battle of the Brains
Commander Keen 9,5: The Eight Accumulators
Aliens TC - Doom
Aliens TC Special Edition - Doom
Plutonium Winds - Final Doom: The Plutonia Experiment

Jiné platformy
Indiana Jones 1: Chrám zkázy - ZX Spectrum - Fuxoft
Indiana Jones 2 - ZX Spectrum - Fuxoft
Great Giana Sisters - Commodore 64 - Time Warp Productions
Great Giana Sisters II - Commodore 64 - neoficiální pokračování
Hard'n'Heavy - Commodore 64

Herní výzva 2016


1. Hra, jejíž název začíná na stejné písmeno jako vaše přezdívka na DH. Kdo má nestandardní přezdívku a má problém najít hru, může ve výjimečném případě použít druhé či další použitelné písmeno své přezdívky.
H: Juggernaut: The New Story for Quake II
D: Jenesis

2. Hra vydaná v roce 2016. Tedy hra, která na zvolené platformě vyjde od 1.1.2016 do 31.12.2016. Ale nezapomeňte, že výzvu je potřeba dokončit do 31.12.2016.
H: World of Warcraft: Legion
D: Doom

3. Jedna ze 100 nejlépe hodnocených her na DH. Jde samozřejmě o reprezentativní hodnocení (tedy to barevné), šedé hry se nezapočítávají.
H: Age of Empires II HD - původní hra 89. k 14.6.2016 - dohrán HD remake včetně Age of Empires II: The Conquerors Expansion
D: Doom II: Hell on Earth

4. Hra od českého vývojářského studia. Studio by tedy mělo mít své sídlo v ČR. Tedy ne indické, kde na vrátnici pracuje jeden Čech.
H: Dead Effect
D: Bloodstain

5. Hra dohraná za jediný den. Ano, od začátku do konce je potřeba hru začít a dohrát v jeden jediný kalendářní den.
H: Dear Esther
D: Chex Quest 3

6. Oblíbená hra vašeho dětství/mládí. Tedy to, co jste kdysi dávno hráli a máte na to fajn vzpomínky, tak si to teď dáte celé znovu.
H: Fantasy World Dizzy
D: The Lost Episodes of Doom

7. Hra z vašeho nejméně oblíbeného herního žánru. Specifikaci žánru ponechávám na vás, zda se odpíchnete od primárních žánrů na DH, nebo budete specifičtější. Jde o to, zkusit dohrát hru z žánru, který bych si normálně nevybral.
H: Colin McRae Rally
D:

8. Hra z kategorie Freeware. Hra by měla být freeware od svého vzniku. Tedy placené hry, co byly následně uvolněny jako freeware, se nepočítají. Free-to-play tituly také nebrat, mělo by jít čistě o nekomerční produkt.
H: Samorost
D: The Adventures of Square

9. Hra vydaná nejpozději v roce 2006 (tedy stará 10 let a více). Datum vydání by mělo respektovat vámi zvolenou platformu, takže nelze si zvolit např. konzolovku, jejíž PC verze vyšla teprve nedávno, a hrát ji na PC. Stejně tak HD remake a různé Enhanced verze (pokud nejsou staré 10 let) se nepočítají.
H: Zork: The Great Underground Empire
D: Hell Revealed

10. Hra, která je u daného vývojářského studia jejich prvotinou. Tedy první vydaná hra daného studia, měl by to být skutečně ten nejstarší kousek těchto vývojářů. U pouze přejmenovaných studií, by bylo čistější hrát tedy první hru, kterou dané studio vydalo pod původním názvem.
H: NAM
D: Inferno - Christopher Lutz

Legenda: H: hardcore verze D: Doom verze inspirovaná leebighem

Hry dohrané v roce 2016


Commander Keen Episode 1: Marooned on Mars
Commander Keen Episode 2: The Earth Explodes
Commander Keen Episode 3: Keen Must Die!
Commander Keen Episode 4: Secret of the Oracle
Commander Keen Episode 5: The Armageddon Machine
Catacomb
Catacomb 3-D: The Descent
Serious Sam 3: BFE
Super 3D Noah's Ark
Blake Stone: Aliens of Gold
Serious Sam 3: Jewel of the Nile
iBomber Defense Pacific - dohráno znovu na 100% zisk achievmentů
Samorost
Colin McRae Rally - dohráno na 100% achievmentů
Painkiller: Hell and Damnation
Dear Esther
Chex Quest 3
The Adventures of Square
Dead Effect
NAM
Doom
Doom II: Hell on Earth
Juggernaut: The New Story for Quake II
Call of Duty: Modern Warfare 2
Wanton Destruction
Age of Empires II HD
Zaero: Mission Pack for Quake II
Assassin's Creed Chronicles: China
Maniac Mansion Mania - Episode 1: Sibling Love
Maniac Mansion Mania - Episode 2: Commotion
Maniac Mansion Mania - Episode 3: Stubenarrest
Maniac Mansion Mania - Episode 4: Mimikry der Emotionen
Maniac Mansion Mania - Episode 5: Rhythmen zum Reinbeißen
Zork: The Great Underground Empire - dohráno na maximální počet bodů
Fantasy World Dizzy
World of Warcraft: Legion

Modifikace pro Doom
Return to Hadron
Tech Gone Bad
Hell Revealed
Vanguard
Bloodstain
Phobos Mission Control
Jenesis
WolfenDoom: The Portal
The Lost Episodes of Doom - dohrána verze 2.0 všechny 4 epizody (čtvrtá poprvé)
Temple of the Lizardmen
Inferno - Christopher Lutz - nedoporučuji

Modifikace ostatní
Quake Episode 5: Dimension of the Past

Mobilní hry
Sea Hero Quest - kompletně dokončeno, získány všechny achievmenty