Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

jvempire jvempire

uživatel / 610 bodů

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2017

  1. "To je člen!" (komentář) Blood II: The Chosen a Blood II: The Chosen - The Nightmare Levels

  2. "Právě vychází"

  3. "Only the best!"

  4. "Nad Tatrou sa blýská!" Chaser

  5. "Rychlovka"

  6. "Šedá myška" (komentář) Painkiller: Redemption

  7. "No fujtajbl!" Paranoia!

  8. "Pokračování příště!"

  9. "Kamarád doporučuje!" Oddworld: Abe's Oddysee - doporučeno uživatelem d4neckem

  10. "Zapomenutý kousek"


Profil

Report herní výzvy 2017

6.1.- hned ráno po oznámení prvního bodu výzvy jsem prošel seznam vyhovujících her. Nakonec jsem zvolil Blood II: The Chosen. Hru jsem hrál kdysi dávno, ale pouze krátce. V té době vyšly v tomto žánru i Half-Life a SiN, kterým jsem se věnoval přednostně. Celou sérii Blood vlastním na GOG.com takže jsem se rozhodl dvojku dohrát.

7.1.- po pročtení diskuzí jsem se obával technických problémů, ale nakonec to nebylo tak strašné. Hraji čistou verzi bez modů a po změně rozlišení je vše v pořádku, alespoň prvních pár levelů. Obávaný boss z první kapitoly zemřel na druhý pokus - nepoužíval "dupání". Večer jsem na notebooku rozehrál World War II GI. Jde o následovníka hry NAM, kterou jsem dohrál loni, a o poslední komerční hru na enginu Build. Nikdy jsem ji nehrál tak nevím moc co očekávat. Po prvních 4 level musím uznat, že NAM byl lepší, ale docela mě to baví. Mám poslední dobou slušnou toleranci na technicky ne dobře zvládnuté hry.

9.1.- Blood 2 je dohrán. Až na velké problémy s pijavicemi a podobnou havětí to docela šlo. Hrál jsem na prostřední ze tří obtížností. Komentář snad napíšu v noci, času bych měl mít dost - mám noční. Určitě se ještě pustím do datadisku. Pokud mě to bude ještě bavit zkusím zprovoznit i oficiálně nevydaný datadisk Revelations.

11.1.- Datadisk úspěšně dokončen asi za 2,5h. Možná mě bavil více než původní hra, protože neměl hluchá místa. To je ale zároveň nevýhoda - je opravdu krátký. Nevydaný Revelations jsem zprovoznil, ale mapy nejsou ve stavu na pohodové hraní. Dohodl jsem se s uživatelem d4neckem na společném plnění výzvy. Budem hrát pokud možno stejné hry po vzájemné domluvě. Teď jsme se dohodly na kategorii 6 - Painkiller: Redemption, tak se do toho asi pustím. Mám Steam verzi a staženou češtinu, snad bude vše bez problémů.

13.1.- Tak z Painkillera nejsem moc nadšený i když první 2 levely ještě bavily. Co mě překvapilo, že po na databázi zmiňovaných 6 levelech a "závěrečných" titulcích, se odemkla druhá kapitola. Hra je tudíž delší než se uvádí v profilu (opravím) a v komentářích. Jinak obtížnost je na mě dost vysoká, ale pomocí častého save/load to jde na prostřední obtížnost zvládnout. Na nižší nefunguje sbírání karet. Na odreagování jsem rozehrál další epizody Maniac Mansion Manie a první level z Chaser.

14.1.- Painkiller: Redemption dohrán. Hra moc mě nebavila, jen začátek a pak poslední dvě mise, které přidal patch. Druhý bod výzvy je splněn a teď hurá na Chasera. Po odehrání prvních dvou levelů to vypadá zábavněji než Painkiller tak snad to vydrží.

16.1.- další hrou zvolenou do výzvy je Paranoia!. První česká RTS je kopií Dune II: Battle for Arrakis, jen s několika málo změnami a vylepšeními. Mám odehrané 3 mise (37% území) a zatím mě to překvapivě dost baví. Největší problém je ovládání, nelze vytvářet skupiny a je nutné každou jednotku ovládat zvlášť. Na dnešní dobu hrůza, ale kdo to kdysi zažil tak se docela rychle rozkouká.

Hry dohrané v roce 2017

Blood II: The Chosen
Blood II: The Chosen - The Nightmare Levels
Painkiller: Redemption
Maniac Mansion Mania - Episode 6: Er is' weg
Maniac Mansion Mania - Episode 7: Right Said Fred!?!
Maniac Mansion Mania - Episode 8: The Rebuff

Herní výzva 2016


1. Hra, jejíž název začíná na stejné písmeno jako vaše přezdívka na DH. Kdo má nestandardní přezdívku a má problém najít hru, může ve výjimečném případě použít druhé či další použitelné písmeno své přezdívky.
H: Juggernaut: The New Story for Quake II
D: Jenesis

2. Hra vydaná v roce 2016. Tedy hra, která na zvolené platformě vyjde od 1.1.2016 do 31.12.2016. Ale nezapomeňte, že výzvu je potřeba dokončit do 31.12.2016.
H: World of Warcraft: Legion
D: Doom

3. Jedna ze 100 nejlépe hodnocených her na DH. Jde samozřejmě o reprezentativní hodnocení (tedy to barevné), šedé hry se nezapočítávají.
H: Age of Empires II HD - původní hra 89. k 14.6.2016 - dohrán HD remake včetně Age of Empires II: The Conquerors Expansion
D: Doom II: Hell on Earth

4. Hra od českého vývojářského studia. Studio by tedy mělo mít své sídlo v ČR. Tedy ne indické, kde na vrátnici pracuje jeden Čech.
H: Dead Effect
D: Bloodstain

5. Hra dohraná za jediný den. Ano, od začátku do konce je potřeba hru začít a dohrát v jeden jediný kalendářní den.
H: Dear Esther
D: Chex Quest 3

6. Oblíbená hra vašeho dětství/mládí. Tedy to, co jste kdysi dávno hráli a máte na to fajn vzpomínky, tak si to teď dáte celé znovu.
H: Fantasy World Dizzy
D: The Lost Episodes of Doom

7. Hra z vašeho nejméně oblíbeného herního žánru. Specifikaci žánru ponechávám na vás, zda se odpíchnete od primárních žánrů na DH, nebo budete specifičtější. Jde o to, zkusit dohrát hru z žánru, který bych si normálně nevybral.
H: Colin McRae Rally
D:

8. Hra z kategorie Freeware. Hra by měla být freeware od svého vzniku. Tedy placené hry, co byly následně uvolněny jako freeware, se nepočítají. Free-to-play tituly také nebrat, mělo by jít čistě o nekomerční produkt.
H: Samorost
D: The Adventures of Square

9. Hra vydaná nejpozději v roce 2006 (tedy stará 10 let a více). Datum vydání by mělo respektovat vámi zvolenou platformu, takže nelze si zvolit např. konzolovku, jejíž PC verze vyšla teprve nedávno, a hrát ji na PC. Stejně tak HD remake a různé Enhanced verze (pokud nejsou staré 10 let) se nepočítají.
H: Zork: The Great Underground Empire
D: Hell Revealed

10. Hra, která je u daného vývojářského studia jejich prvotinou. Tedy první vydaná hra daného studia, měl by to být skutečně ten nejstarší kousek těchto vývojářů. U pouze přejmenovaných studií, by bylo čistější hrát tedy první hru, kterou dané studio vydalo pod původním názvem.
H: NAM
D: Inferno - Christopher Lutz

Legenda: H: hardcore verze D: Doom verze inspirovaná leebighem

Hry dohrané v roce 2016


Commander Keen Episode 1: Marooned on Mars
Commander Keen Episode 2: The Earth Explodes
Commander Keen Episode 3: Keen Must Die!
Commander Keen Episode 4: Secret of the Oracle
Commander Keen Episode 5: The Armageddon Machine
Catacomb
Catacomb 3-D: The Descent
Serious Sam 3: BFE
Super 3D Noah's Ark
Blake Stone: Aliens of Gold
Serious Sam 3: Jewel of the Nile
iBomber Defense Pacific - dohráno znovu na 100% zisk achievmentů
Samorost
Colin McRae Rally - dohráno na 100% achievmentů
Painkiller: Hell and Damnation
Dear Esther
Chex Quest 3
The Adventures of Square
Dead Effect
NAM
Doom
Doom II: Hell on Earth
Juggernaut: The New Story for Quake II
Call of Duty: Modern Warfare 2
Wanton Destruction
Age of Empires II HD
Zaero: Mission Pack for Quake II
Assassin's Creed Chronicles: China
Maniac Mansion Mania - Episode 1: Sibling Love
Maniac Mansion Mania - Episode 2: Commotion
Maniac Mansion Mania - Episode 3: Stubenarrest
Maniac Mansion Mania - Episode 4: Mimikry der Emotionen
Maniac Mansion Mania - Episode 5: Rhythmen zum Reinbeißen
Zork: The Great Underground Empire - dohráno na maximální počet bodů
Fantasy World Dizzy
World of Warcraft: Legion

Modifikace pro Doom
Return to Hadron
Tech Gone Bad
Hell Revealed
Vanguard
Bloodstain
Phobos Mission Control
Jenesis
WolfenDoom: The Portal
The Lost Episodes of Doom - dohrána verze 2.0 všechny 4 epizody (čtvrtá poprvé)
Temple of the Lizardmen
Inferno - Christopher Lutz - nedoporučuji

Modifikace ostatní
Quake Episode 5: Dimension of the Past

Mobilní hry
Sea Hero Quest - kompletně dokončeno, získány všechny achievmenty