Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bridge Constructor

Konstruktér mostů

66
14 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > nezařazeno *
logická > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
01.12.2011 PC
22.05.2012 iOS
04.07.2012 Android
19.02.2014 WPhone
21.08.2015 XOne
13.12.2016 PS4
14.02.2017 Vita
Vývojáři:
ClockStone Softwareentwicklung
Oficiální stránky:
https://clockstone.com/wp/portfolio/bridge…
Jak již název napovídá, Bridge Constructor vám nabídne možnost vtělit se do konstruktéra mostů, který musí zabezpečit cestu přes nejrůznější překážky (řeky, kaňony). Ke stavbě mostů můžete využít 4 druhy materiálu - dřevo, ocel, pilíře a ocelová lana. Limitovat vás bude nejen množství peněz, které na každý projekt máte k dispozici, ale také nosnost, kterou mostní konstrukce musí unést.

Hra nabízí 30 levelů v pěti různých lokalitách, které jsou propojeny příběhovým pozadím o velkém zemětřesení a nutnosti obnovit komunikaci. Bridge Constructor neobsahuje multiplayer, ale se svými výtvory je možné se pochlubit na Facebooku. Hra byla později zdarma rozšířena o 24 levelů SlopeMania. Postupně se také objevily levely s vánoční, velikonoční a halloweenskou tématikou.

Bridge Constructor se dočkal rozšíření Bridge Constructor: Trains, zaměřeného na vlaky, a několika pokračování Bridge Constructor Playground, Bridge Constructor Medieval, Bridge Constructor: Stunts a Bridge Constructor Portal.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Kdysi dávno jsem hrál Pontifex (nebo jeho mladšího bráchu Pontifex II) a ačkoliv jsem byl ještě mladej a hloupej a stavění mostů mi příliš nešlo, hra mě i tak celkem zabavila. Ještě teď si pamatuji, že díky rozvolněnému rozpočtu na stavění mostů leckdy vznikaly monumentální konstrukce, které stejně monumentálně padaly k zemi.

To v Bridge Constructoru jsou rozpočty daleko menší a stavby tedy komornější, ale i tak jsem si u nich užil spoustu zábavy i frustrace. Co mě štvalo asi ze všeho nejvíc je fakt, že leckteré mise, respektive mosty, které v nich vznikaly, by si v reálu snad nikdo ani netroufl navrhnout, natož postavit. To je ta špetka realismu, kterou bych v zásadě realistické hře založené na fyzice čekal, a její nepřítomnost mě dost mrzí.

Obtížnost jako taková je relativně slušná, pokud most stojí, auta po něm pravděpodobně projedou (nejlehčí obtížnost). S náklaďáky už je to trochu horší, je třeba více experimentovat a optimalizovat. Nejtěžší obtížnost, tedy tahač s hořlavinou, je ale možná těžký až příliš, dokonce i první most, který je složený doslova z několika kusů a nedá se tam vymyslet prakticky vůbec nic, tahač skoro neudrží.

Pro: Stavění mostů, rozumně odstupňovaná obtížnost

Proti: Leckteré mosty by takhle v životě nikdo nepostavil, nejtěžší obtížnost je těžká možná až trochu moc

+17
  • PC 60
Názov hry je veľavravný. Staviate mosty a testom je vždy dvojica automobilov – osobných alebo nákladných.

Keď autá prejdú a most spadne, kein Problem, test ste splnili. Nepodarilo sa autám prejsť na poslednú chvíľu ? Spustite test ešte raz a možno sa to podarí. Viete, fyzika. Ale dosť bolo spoilerovania, ako hru prekabátiť, pretože takto sa pripravíte o jej kúzlo.

Postaviť most, ktorý zvládne hocičo, si vyžaduje trpezlivosť, dômyselnosť a precíznosť. Osobné autá prejdú prakticky cez hocičo, čo dokáže stáť aj samo. S nákladnými autami je to už zložitejšie, ale aj to sa dá. Najmä ak máte za sebou mat-fyz strednú, z ktorej si takmer nič nepamätáte :)

Najzaujímavejšie a brutálne ťažké je pustiť na most cisternu. Sprístupní sa až potom, ako úspešne postavíte aj posledný most. Tu sa už hrá na milimetrovú presnosť. Dĺžky jednotlivých častí mosta aj uhly, ktoré zvierajú, musia presne sedieť, inak nie je šanca. Hneď druhý pidi mostík dokáže preveriť zvládnutie základných postupov, ale tie ďalšie, to je iné kafe. Práve tá dokonalosť, ktorú potrebujete zvládnuť pri prevážaní cisterny, je na tom najlepšia. Ak teda hľadáte túto formu odmeny, kde každá zmena v obrovskej konštrukcii znamená zásadný rozdiel a vás baví hrajkať sa s tým dovtedy, než je dielo dokonalé.

Aby som nevyzeral ako superman, tak cisternových mostíkov som zatiaľ postavil len 6 (a prvý dá aj malé dieťa - počujem hlasné buuuu ? :)), takže ja som len na začiatku tŕnitej cesty, ale popritom to prekladám aj hraním Hacknetu. Pri snahe previezť celú cisternu je nutné sa začať pozerať na mosty úplne inak a to je fajn bonus.

Veľa zdaru stavitelia.

Pro: príjemný mozgolam :)

Proti: záťažová simulácia by sa mohla dať urýchliť, inak zdržuje

+8