Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

F.A.Q.

O databázi

Kdy byla databáze spuštěna?

Vývoj webu (dnes známého jako DH 1.0) probíhal od ledna 2007 do května 2008, kdy byla spuštěna testovací verze pro omezený okruh uživatelů (prvních osm zaregistrovaných). Vývoj měl na starosti jediný člověk (Memphis) a samotné oficiální spuštění přišlo 9. června 2008.

Narazil jsem na pojem "DH 2.X", co to znamená?

Jak postupně web zastarával a bylo stále obtížnější ho dále rozšiřovat po stránce použitelnosti, vznikla myšlenka na jeho celkovou rekonstrukci. DH 2.0 je kódové označení pro druhou verzi tohoto webu, která byla ve vývoji společnými silami Memphise a MCZ od září 2010 do prosince 2011. Přinesla nový design a funkce, ruku v ruce s téměř kompletním přepsáním programového kódu. Následující dvě aktualizace pak nesly označení 2.1 a 2.2. V současnosti se pro aktualizace používá označení ve formátu "2019.1" - tedy rok a pořadí aktualizace v něm.

Kdo všechno se na Databázi podílí?

Tým Databáze-her.cz & všichni aktivní uživatelé.

Jakým způsobem je tvořen obsah Databáze?

Veškerý obsah je tvořen samotnými uživateli – část z něj (profily her a vývojářů) podléhá schvalovacímu procesu, který mají na starosti správci obsahu (ti jsou zároveň členy týmu DH), zbytek je přidáván přímo a jeho kvalita hodnocena dodatečně (např. ve formě plusových a mínusových bodů u komentářů).

Chci být členem týmu a pomáhat moderovat obsah Databáze, jak na to?

Jednoduše – buďte aktivní a prospěšní. Na tuto pozici se nepořádá přímo nějaké "výběrové řízení", rekrutování probíhá z řad dlouhodobě nejaktivnějších uživatelů, kteří se zásadně zasloužili o rozvoj DH, především tedy po stránce obsahu. Členové týmu nejsou za svou práci nijak odměňováni, proto je u nich starost o spravné směřování celého projektu, společně s kladným vztahem k psanému textu, tím nejdůležitějším předpokladem.

Databáze se mi líbí a chci ji podpořit, co mám udělat?

Můžete využít cestu oficiálního podporovatelství, které pomáhá hradit nezbytné náklady s provozem webu – jsme vděční za každý příspěvek v této formě, ale budeme rádi za každou případnou zmínku na vašem blogu, webu či profilu na sociální síti. Jednoduše za každý prostředek, pomocí kterého se o Databázi dozví více hráčů.

Funkce

Vůbec si nevím rady s fungováním webu, co mám dělat?

Už tento text je správným začátkem, dále můžete využít nápovědy, a v neposlední řadě také diskuze sloužící pro pomoc nováčkům, kde můžete klást nezodpovězené dotazy.

Jak ke hře přidat zajímavost, odkaz nebo video?

Funkce je dostupná až pokročilejším uživatelům, jedná o tzv. odměnu.

Jak fungují štítky?

V seznamu uživatelových her (ohodnocené, sledované, vlastněné, atd.) se zobrazí u názvu hry, ke které si je uživatel přidal. Po kliknutí na štítek, ať už v těchto seznamech nebo přímo v profilu hry, se zobrazí všechny hry s tímto štítkem.

Počítají se za digitální distribuci i odkazy ke stažení freeware her?

Ano. Raději ale přidávejte jen takové odkazy, u kterých je pravděpodobné, že na internetu vydrží dlouho, ať se hned příští týden nemusí odstraňovat.

Mám nápad, kam s ním?

Super! Nejprve si jen prosím projděte tento přehled, jinak sem s ním.

Spolupráce

Máte vůbec zájem o spolupráci?

Pokud bude mít smysl, rozhodně! Napište nám na info@databaze-her.cz.