Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pomoc a rady pro nováčky

« Novější Starší »
@rikuhahl (14.02.2019 12:42): Ok dik. Btw, ako je to s pridavanim GOTY verzii hier? Pripadne pouprav,/vyleps. "Gold" verzii hier? Napr. No One Lives Forever GOTY ma navyse jednu kampan, stoji to za novu hernu polozku alebo sa to zlucuje pod hlavnu hru?
Zdravim, ako pridat novy odkaz na stranku do sekcie Odkazy? Nemyslim odkaz na oficialnu stranku. Chcel by som pridat zopar linkov na wiki encyklopedie. Vdaka.
Nejsem nováček, ale - jde nějak smazat štítek, aby se mi už nenabízel, když si zadávám štítky ke hrám? Příklad - teď jsem udělal nový štítěk "epizody" a pak "epizoda", tak jeden z nich bych rád smazal. A s ním i pár dalších.
Asi jsem natvrdlá, ale kde si mohu nastavit platformy nahoře na profilu, vedle avataru?
@Timanris (11.01.2019 15:13): Ale ČSFD, také není jediná česká databáze o filmech, existuje třeba FDB.cz, CSN.cz, kfilmu.net a určitě nějaké další. Ta situace je úplně stejná.
Na jednu stranu jsou tu pravidla na přidávání "přísnější", na tu druhou tu není chaos jako třeba na DK, kde může knihu přidat kdekdo a schvaluje se to automaticky. Tak vzniká spousta informačního bordelu, který by se na databázích jakéhokoliv rázu prostě objevovat neměl. Sice mě taky občas štvalo, že se popisky musí psát, ale na druhou stranu je pravda, že tady vždy z popisků vyčtu všechno, co o té hře vědět potřebuju.

btw. Do téhle chvíle jsem neměla povědomí o jiných českých herních databázích a po zběžném nahlédnutí jsem ráda, že jsem narazila zrovna na tuhle. Komunita u konkurence absolutně žádná, tady je sice menší okruh lidí, ale podle avatarů už vím kdo je kdo, a obecně aktivita v diskuzích je neporovnatelná.
Mě přijde škoda, že je to takhle roztříštěné do 3 různých databází a není jedna veliká, kde by se na tom podíleli všichni. Něco jak ČSFD.
@speedevil (11.01.2019 13:12): Máš pravdu, na vyjádření vlastního názoru tu jsou komentáře a diskuze. Akorát že autor popisku v něm nevyjádřuje svůj názor, ale měl by uvést fakta o hře. Což bohužel často není vlastní ani těm oficiálním textům, které mnohdy vypadají jako lživá reklama.
Pokud někomu příjde zbytečné tady vypisovat vlastní popisky ke hrám, tak doporučuju jít mrknout k české konkurenci a brzy zjistíte, proč je to takhle lepší. Nehledě na fakt, že spousta her na steamu má popisek takový nic neříkající a nebýt tagů, tak ani nepoznáte co to je za žánr vlastně. Další výhodou je pak i komunita, která na databázích přebírajících text od vydavatele v podstatě neexistuje. Osobně si myslím, že to je jeden z důvodů, proč zde uživatelé zůstávají dlouhodobě. Něco zde vytvořili, tudíž to nechtějí jen tak opustit.
@Ronik (11.01.2019 11:49): ok. Jenom mi pravidla ohledně popisků přišly zbytečně přísné, ale beru to, máte nějaký cíl a chcete se odlišit.


@rikuhahl (11.01.2019 12:29): ty autorské práva mě taky napadly, ale jak říkáš, tohle asi nebude tak horké. A k těm pocitům, to víš že je lepší něco sám vytvořit( znám to i ze své profese, jsem stolař a nesnáším nabytek z IKEI :) ) ale zrovna v tomhle směru by mi to žíly netrhalo, a vím že to je individualní, někdo je na to dobrej a někdo ne(spadám do té druhé kategorie) ale tak třeba se to naučím.
@Allin (11.01.2019 10:47): Ano, taky si myslim, že nejlepší POPIS pro hru na DH je oficiální text od tvůrce/vývojáře hry. Je blbost si už do popisku vymejšlet vlastní slohovku - na vyjádření vlastního názoru na hru tu přece jsou "šuplíky" KOMENTÁŘE nebo DISKUZE.
@Allin (11.01.2019 10:47): jen dodám, že jak určitě tušíš, není dobré jen bezhlavě přebírat cizí texty, když pominu autorská práva (která jsou v této konkrétní problematice asi spíše okrajová), tak je tu otázka svědomí a vědomí. Z čeho budeš mít sám lepší pocit? Když něco zkopíruješ, nebo když něco sám vytvoříš?
@Allin (11.01.2019 10:47): Není. Kdyby naší prioritou bylo mít tu všechny hry, tak skoro nepotřebujeme přidavače, ale vystačili bychom si s nějakými skripty, co by sem překopírovaly celé Moby Games a automaticky přidávaly nové hry ze Steamu a konzolových obchodů. Což třeba konkurenční české databáze mají a nechceme, aby to tu vypadalo stejně jako tam. Memphis o tom podrobněji mluvil v tomhle článku: odkaz
@Crash (10.01.2019 21:34): tahle otázka mě taky zajímá, ty popisky u her, moc nerozumím tomu proč by tam nemohl být ofiko popisek od vydavatele, ono se to ve finále stejně moc od originálu neodkulí, ptze hodně lidí stejně přehážou pár slovíček a hotovo. Není prioritou DH mít tu hru na svých stránkách? Myslím, že by se tím i zvýšil počet přidavatelů, včetně mě, já jsem hodně líný :) na to abych koukal na videa a přemýšlel nad tím, co napsat, a už vůbec u nevydaných her. Jenom by mě zajímal ten důvod. Díky za odpověď.
Dá se nějak hromadně přidat více hrám jeden štítek?
@Crash (10.01.2019 21:34): Děkuji.

@Gordon (10.01.2019 21:37): No protože tato hra rozdává achievementy ve velkém. Teda doufám, když hra od stejného vývojáře takto funguje. A proto je ideální na první kategorii. Ale pokud platilo, že nejdříve musí být v databázi a až potom se smí dohrát v rámci výzvy, by už na první kategorii nešla použít.

V případě to lze, tak je vše v největším pořádku.
@DataCZ (10.01.2019 21:33): Nerozumím, proč by se ta hra měla rozehráním vyloučit z výzvy, jednoduše ji rozehraj, a až pak ji přidej. Pokud nevíš co bys o hře napsal při přidavání, tohle je denní chleba některých přidavajících, i já sám hodněkrát tápu co o hře napsat když jsem ji nehrál, většinou mi pomůže originální popisek hry, který přetlumočím, nebo se podívám na videa, jak se hra hraje a z toho popisek vyvodím.
Mohu pro "Herní výzva" použít hru, která není v databázi?

Pro přidání hry do databáze je nutné vyplnit "Popisek by měl mít alespoň čtyři řádky vlastního textu". Ale jaksi nemohu napsat něco o hře kterou jsem nehrál. V případě, že ji začnu hrát, tak okamžitě začnu dostávat achievementy a tím se hra vyloučí z kategorie kvůli které sem se ji pokoušel přidat. Takže pokud je odpověď na mou otázku NE, tak je to neřešitelná situace.
Existuje tu nějaká synchronizace se steamem, abych nemusela všechny vlastněné hry samostatně naklikávat?
@nemopbx (23.12.2018 14:00): Jednak jsou hry, kde vstupovat do giveawayů jde, i když je už máš (různé GOTY edice a tak podobně) a pak Steamgifts účty nesynchronizuje při každém přihlášení, takže se může stát, že hru vyhraje účet, který si tu hru mezi vstupem do giveawaye a jejím koncem třeba koupil nebo i vyhrál jinde.
@leebigh (23.12.2018 13:35): Tak lebo @Kwoky napísal, že kľuče sa neposielajú samé, aby si tvorca giveaway-u mohol skontrolovať, či výherca už nemá tú hru. Načo by si to kontroloval, keď človek, ktorý ju má nemôže vstúpiť do giveaway-u? Takže kľudne by sa tie kľúče mohli posielať automaticky.
@Drekt (23.12.2018 10:33): Jasné, chápem. Díky. Ja som myslel, že to funguje tak, že človek tam ten kód musí nahodiť, keď robí giveaway a potom to automaticky systém posiela. Pohoda. Niekedy musím vyskúšať aj ja urobiť giveaway. :)
@nemopbx (23.12.2018 10:14): Pokud se ti tam zatím klíč nezobrazuje, musíš počkat, než ti to člověk, který giveaway založil ručně potvrdí.. To může třeba pár dní trvat, záleží jak má ten člověk zrovna čas, žejo. Kdyby to trvalo třeba už 5 dní, napiš zprávu přímo tomu člověku a připomeň se..
Cez Vianončnú nádielku som vyhral prvý kráť hru. Ako získam ten kľúč. Mne to akosi nejde žiadno. Díkes.
Měl bych takovou otázku :) Je možný vkládát do profilu obrázky které nemají odkaz na net?
@Fritol (27.11.2018 13:24): co mám dělat když se lidé vlastníci Vietcong neozývají a to jsem jim už psal včera jsou neaktivní takže obchodování není možné když jsou stále a to i dnes offline :D :( ale našel jsem tam draculu a posla smrti 1 :D
@Omnusomikron (28.11.2018 09:30): Hrátky s časem jsou v části Dishonored 2, jinak mě nic nenapadá.

Tomu vývoji organismu nejlíp odpovídá Spore, od jednoduché buňky se tam dostaneš až k inteligentnímu životu a cestám ke hvězdám. Pripadne bych ještě doporučil Tasty Planet, taky od pidi buňky až k požírání planet, ale v téhle hře “vývoj” nijak neovlivňuješ, jen prostě žereš jak otesánek :)
ahojte :D :-) včera jsem zapomněl napsat ještě o další hře tak to napíšu dnes.......

Existují hry ve kterých můžete ovlivnit čas cestovat časem zastavovat čas či se napojovat na jiné dimenze ( něco jako Wolfenstein z roku 2009 ten medailon ) a také hry kde hrajete za organismus buňku virus jste v těle nebo stavíte tělo ( organismus ) nebo hry kde můžete ničit města civilizace či planetu ( třeba meteoritem nebo jadernou zbraní )

Hlavně mi teda jde o ty hry s tím časem.
Tak to se zkusím také dopátrat jedné hry.

Hrála jsem to cca před 10 lety.
Byla to celkem jednoduchá hra, kde jste hráli za slepici, která běžela po okruhu a museli jste doběhnout, co nejdál - vydržet co nejdéle. V postupu vám bránili vyskakující boxerky na pérku z cesty, nebo na vás z okna bytů házeli krávy květináče + se vyhýbat různým překážkám. :D
Věděl by někdo? :D
@jazz1 (27.11.2018 14:42):
Ano to jsou :) :-) jinak na abeceda her jsem zadal název té hry ( myslím ten Dungeons ) oni jí tam ani nemají takže bych to hledal marně i do toho důchodu :-D ale všechny ostatní tam měli dokonce i alien horde buď jsem zadal špatně název což si nemyslím protože to bylo okopírované a nebo to tam fakt nemají no. XD :D

AHOJ :-)

Hledám už asi 5 nebo 6 let 2 hry ( nevím jak se jmenují nevím vůbec nic ) pamatuji si z nich jen to že jedna byla myslím něco jako strategie a podobalo se to trochu hře Warcraft 3 pamatuji si že tam byli příšery oboři a v dungeonu byla myslím kostka jakoby z rosolu která útočila tak že nasála do sebe postavu a postupně ho rozkládala až na kostru ( bylo to tam vidět to se mi moc líbilo jak to bylo udělané ) dále si pamatuji že tam byl obr ( měl 2 hlavy myslím ) a mlátil tam do dřevěné brány ( opakovalo se to občas odešel pak přišel a bouchl do té brány nebo hradby ) víc si bohužel nepamatuji navíc jsem hrál jen demo.

Druhá hra je z vesmíru šlo myslím o plošinovku ( plošinovku z profilu ne z ptačí perspektivy ) a ne xenon to nebyl to vím jistě a střílelo se na nějaké kostky kontejnery a nějaká letadla nebo raket,vždy když se zničil objekt tak z něj vypadli lidi kosmonauti byli bílí a drobní když se do nich střelilo nebo narazilo tak se rozpadli na kusy nebo krváceli.

Bohužel si toho víc nepamatuji nevím ani jak se to jmenovalo vím jen to co jsem napsal a u všech her jsem hrál jenom demo ale hodně se mi to líbilo a chtěl bych to najít a samozřejmě zahrát už jsem se ptal na různých diskuzích včetně databáze her i na fb zatím nikdo neporadil vlastně nikdo nevěděl o co jde ale pokud vám to něco říká nebo víte kde bych mohl hledat tak prosím poraďte....no vlastně já to nemůžu hledat když ani nemám podle čeho hledat jediné co ještě vím že to bylo celkem staré ale přesný rok nevím prostě nejde o nové hry či 3 roky staré hry spíš to bude rok okolo 2001 2006 ale nevím přesně no ale napadlo mě že bych to mohl hledat např na abeceda her protože pokud tam najdu hry jako the suffering nebo vivisector či bulánky tak bych tam měl najít i ty hry které hledám je to tak ?? Ale to zabere teda hodně času procházet celým seznamem všech her na té web stránce abeceda her.
Díky oběma, přidání nemám na pořadí dne, ale časem to nahodím, zkouším to dohrát v rámci výzvy a nedaří se. Ale vzpomněl jsem si teď na to :-)

Diskutující (13)