Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pomoc a rady pro nováčky

< >
Dobrý den prosím o radu při hře syberia 2 ve vesnici youkolů mám na zavěšený hák pověsit prázdnou láhev a spustit do vody ale nejde mizavěsit na hák láhev co mám udělat aby to šlo?Děkuji
Chcel som pridat datadisk pre MechCommander 1 - Desperate Measures. Vyslo to vsak ako sucast MechCommander Gold (original + ten datadisk). Treba to pridat ako MechCommander Gold alebo ako MechCommander: Desperate Measures? Pozeram, ze tu je napr. Thief Gold, co je dost podobna situacia...
Chtěl bych se ujistit, když je tu ta kategorie "browser", jdou přidávat i takové ty facebookové blbosti jako třeba Dobyvatel, nebo Tennismania? Řekl bych, že jo, když mají i vlastní verzi pro android, ale nejsem si jistej.
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak můžu přidat odkaz na externí recenzi u hry? Nemohu na to přijít.

Děkuji.
@veselykralicek (28.10.2020 20:18): Musíš za tu editaci dostat tři body ty sám, případně pět bodů za přidání. V případě editace musí jít o rozsáhlé změny popisu nebo i nekvalitního obalu a nepřesných informací v hlavičce a není důležité, kolika body byla hra ohodnocena v době přidání (kolik bodů dostal přidávající). Při přidávání dostaneš u hry s obalem, přesnými informacemi v hlavičce a kvalitním popisem alespoň na dva menší odstavce celkem v pohodě pět bodů.
@Jumas (27.10.2020 23:27): Ano, to vím. Já myslel takové to hodnocení v achievementech. Edituj hru hodnocenou +3, přidej do databáze hru hodnocenou +5. Jak zjistím, jaké má hodnocení a jaké bude mít hodnocení? Kdo o tom rozhoduje?
Ahoj, můžu se jen zeptat, kde zjistím hodnocení hry? Koukal jsem na profily her a nikde to tam nějak nemůžu najít..
@Neanderthal (19.10.2020 19:44): Jak píše M.a.t.t., Nejlepší je si vyhlídnout nějaké hry, co byly přidané v prvních letech fungování DH s krátkým popisem a nejlépe ještě, když mají nekvalitní obal nebo nepřesné informace ohledně vývojářů, data vydání atd. Už za obal máš bod, za změnu několika dalších informací druhý, a ten jeden až tři body za popis se také nahnat dají, čímž by jsi splnil i kardinální rekonstrukci I a II. Když jsem dělal editace, tak jsem si udělal takový menší seznam her s krátkým popisem, ke kterým nějaké ty informace lze dohledat a popisy rozšířit a už jsem ho tu několikrát zmiňoval, tak tady je.
@Neanderthal (19.10.2020 19:44): Ideálne je výrazne rozšíriť pôvodný, mimoriadne krátky profil (najlepšie u tých skôr pridaných hier), pomôže ak dajú editovať aj iné aspekty ako cover, platformy, dátum vydania, oficiálne stránky a tak podobne.
Achievement "Nováček editor - Proveď editaci hry ohodnocenou 3+ body" ...Zaujímalo by ma, aká veľká tá editácia musí byť, aby som získal tento achievement, pretože napr po editácii ATOM RPG som nezískal nič
Když vývojáři vydají hru, pak se přejmenují a pod novým jménem vydají její port - má se tento (coby položka v dh) nový vývojář přidat jako sekundární pro danou platformu? (Pokud zdejší zacházení s vývojáři chápu správně, tak myslím že ano, ale pro jistotu se ptám.)
@Lumity (17.09.2020 09:01): ale no tak. Každý člen týmu má zájem o zkvalitnění obsahu databáze. Takže jestli schvalování tvých návrhů vázlo, mělo to nějaký důvod (mimochodem měsíc to nebyl). O doplnění profilů vývojářů rozhodně stojíme, ale musí to mít určitou formu, z naší strany snaha domluvit se s tebou byla. Pokud ale na zaslané podněty zareaguješ tím, že se dětinsky urazíš a opět si všechno smažeš, nehledej vinu na naší straně.
Když přidávám hru z 1992, která se liší napříč platformami v designu jednoho levelu a počtu nepřátel, mám ji přidat jako jednu hru a do popisu popsat, v čem se verze liší, nebo dvě hry? Gameplayově se neliší. Konkrétně se jedná o hru Dalek Attack a rozdíly jsou podrobně popsané třeba tady.
@Dunemaster (06.09.2020 14:58): Davové šílenství musíš buď domluvit anebo počkat na nějakou aktualizaci. Jelikož jsou na řadě očekávané veřejné štítky, tak by to mohlo dopadnout. A první budu pořád, ty se mě maximálně doženeš, ale nepřekonáš :)
@Jumas (06.09.2020 14:10): Neboj. :D :D No prave ja mam trochu tuseni, ze se ted v posledni dobe trochu blizim k jednomu, a tak by to mohlo treba do roka klapnout dat vsechno, ale tato Davovka, to asi stejne nedam, takze se o vysostne prvni misto bat (zatim) nemusis. :)
@Charllize (27.08.2020 18:17): tak půlka z toho je takřka bez jakýkoliv interakce. Čtvrtina je pár věci za měsíc a ta poslední čtvrtina je aktivnější. Ale přiznám se že třeba Skyrim, pokud mě nezaujme řešený téma, dost přeskakuju :)
@adam.kulhanek (27.08.2020 17:46): pokud myslíš reakce na komentář, tak to lze řešit jen sledováním konkrétní diskuze, že filtr jen reakcí na tebe není. Osobně sleduju diskuze všech her, který jsem hodnotil a jsem všude v obraze ;)
Ahoj, už se mi několikrát stalo, že jsem napsal nějaké hodnocení, někdo na něj v diskusi reagoval a já si toho bohužel nevšiml. Nejde nějak nastavit notifikace, aby mi třeba přišlo info o tom, že na mě někdo reaguje v diskusi?
(hledal jsem všude možně, kde něco takového aktivovat, ale bez úspěchu)
@Steve (01.08.2020 10:38): Dal bych to do real-time strategie, ale ono je to jedno, stejně je v kategoriích bordel, a "Idle" hry vyřeší až veřejné štítky, které optimisticky predikuji už na rok 2022.
@Crash (23.07.2020 16:44): To jsem viděl, ale není z toho jasné, jestli je tam jediný rozlišující prvek komentář autora. Gameplay je tam totiž napsaný jako nadmnožina Let's play. A třeba nebudu sám, kdo to vidí trochu jinak. Pokud na DH chceme rozlišovat pouze podle komentáře, možná místo nejasného Let's play by se to dalo pojmenovat třeba Komentovaný gameplay?
Když už máme u videí tu novou kategorii Let's play, tak se musím zeptat - jaká je pro vás definice Let's play a její rozdíl od Gameplay? Protože tu vidím 2 základní rozdělení:
a) U Let's play je komentář hráče, často i s kamerou obličeje, ovšem ne nutně. Gameplay je čistý, nekomentovaný.
b) U Let's play je cílem hrát hru od začátku a pokud možno jako plný průchod hrou (pokud bude zájem diváků), včetně komentáře. U Gameplay je cílem předvést hru a herní mechaniky, a případný komentář (ať již s kamerou hráče či bez) nevadí, pokud se věnuje předvádění a vysvětlování hry. Gameplay proto často obsahuje část hry někde z prostředka (místo od začátku jako Let's play).

Možná máte ještě jiné dělení?

Ptám se proto, že podle pohledu na věc se mění správná kategorie pro ukázky hraní, které produkují např. na Games.cz ("GamesPlay"), Vortex.cz ("Hrajeme živě ..."), RetroNation.cz ("Artefakt", který už zabíhá do dokumentu, ale pořád je to podobný formát).

Pro mě osobně bylo to dělení vždy ve stylu "b)", tzn. Let's play = hra se hraje kompletně a komentovaně pro publikum autora. Ale přemýšlím, jestli je to většinový názor. A když už tu máme tu novou kategorii Let's play, tak by bylo dobré to mít blíže specifikované.
Dobrý den,
dá se v přehledu her zobrazit i nějaké zatrržítko, že jsem ke hře napsal komentář? Tam, kde nyní je zda hru vlastním/dohrál jsem atd.
Díky :)

UPDATE: Aha, našel jsem možnost zapnout filtr na (Pouze reprezentativní). Nicméně není to úplně ono, co jsem chtěl :)
ahoj lidi, jsem tu nový a potřeboval bych se jen zeptat, jaké jsou podmínky, abych mohl hodnotit cizí komentáře? Zatím mi to nejde :( díky za odpověď
@ripper (27.06.2020 13:19): Je to sice trochu více zaměřeno na poskytování těch informací ze zákulisí hry, ale pořád to je podle mě Let's Play. Dokument si představuji trochu jinak, viz třeba co dělá kanál Noclip na Youtube.
@stepankoby1 (26.06.2020 23:06): Jestli myslíš Poldu, tak máš u obou platforem dohráno. Funguje to tak, že při zadání hodnocení u jakékoli platformy se stránka profilu hry aktualizuje, ale při zaškrtávání položek "Chci si zahrát, Rozehráno, Dohrál jsem hru, Vlastním hru a Sledovat hru" se stránka sama neaktulizuje. Předpokládám tedy, že to bylo tím, i když je to divné, když jsi měl zaškrtnuto dohráno už u PC. Čekal bych, že tam to zatržítko naskočí již při hodnocení.
Jak se přidá "dohráno" k hodnocení na jednotlivých platformách? Na jedné platformě dohráno mám, na druhé nemám. Nikde nevidím, čím by to mohlo jít, přesto vidím několik uživatelů, kteří to používají.
Ahoj, jsem tu zaregistrovaný už pár let, ale až teprve teď jsem se dostal k tomu zde nějakým způsobem přispívat. Včera jsem přidával novou hru a zarazilo mě, že není možnost vložit video. Chápu, že nechcete, aby kdokoliv mohl přidat kdejakou fíkovinu. Videa vkládají pouze správci, nebo jak to je? Je tu možnost, že bych mohl video ke hře přidat sám? Předem díky za odpověď.
@Dunemaster (09.05.2020 19:06): Doporučuji udržovat si seznam na své domovské stránce. Pokud vážně nevíš, tak můžeš zkusit postupně do vyhledávání do políčka tagů zadávat písmena abecedy, a časem najdeš všechny. Nebo projet seznam svých her v pohledu seznamu, pak jsou vidět taky. Je to celé trochu hloupé, ano.
Dobrý den, potřeboval bych poradit jak nastavit ochranu osobních dat pro hraní mého syna. Nemůže přidat přátele a hrát po serverech. Nemám zkušenosti, tak se omlouvám za dotaz

Diskutující (12)