Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pomoc a rady pro nováčky

< >
Soutěž o cdkey Doom Eternal! Rozhodl jsem se udělat něco pro nováčky databáze her a uspořádat menší soutěž o cdkey na steam. Soutěžit může každý, kdo je na databázi kratší dobu než 3 roky. Soutěž trvá pouze 24 hodin, je to sprint, a vyhraje ten nováček, který během 24 hodin napíše komentář k libovolné hře a obdrží největší počet plusek. Ukažte, že i vy nováčci, že jste gramotní a umíte psát chytlavé texty! V případě remízy v pluskách, vyhraje ten koment, který bude mít menší počet znaků, protože další grafomany nehledáme. :) Do boje!
Ahoj,

jsem tu nový. Může mi prosím někdo zkušený poradit, jak k titulu přidám Zajímavost?

Díky
Nikki
@Russel base (27.03.2020 10:25): Za prvé si nenapsal o jaké hře mluvíš, předpokládám World of Tanks, a za druhé doporučuji tyto dotazy pokládat přímo v diskuzi u hry, tu spíše budou sledovat lidi co to hrají a budou ti umět poradit. Toto je diskuze zaměřená na pomoc a rady co se týká samotného fungování databáze.
Dobrý den. Vlastní chybou jsem si odebral tank z garáže a nevím jak ho vrátit zpět. Dík za radu
Ahoj, potřeboval bych pomoc,hrál jsem posel smrti 1 dostal jsem se do kapitoly 2 do toho dolu a nakonec až k tomu vlkovi , jenže problém je v tom ,že jak máte tu střelnou zbraň a v ní jen 2 náboje, tak já oba vyplýtval na ten zámek a jak jsem následně vyšel ven tak se objevil vlk a já ho nemám jak zneškodnit , protože nemám náboje do střelné zbraně a nevím jak jinak ho zlikvidovat a nejhorší je ,že mám save ( uloženou pozici ) jen jednu jeden a to v době kdy jsem vyplýtval oba náboje a tak nevím co mám dělat a hrát se mi to od první kapitoly od znova fakt nechce , protože bych musel zase vše dělat znova a ještě k tomu znova skládat tu fotku a nejhorší je ,že bych znova musel dělat ten hlavolam s těmi kuličkami v tom kostele a ten mi zabral 3 hodiny a celkově by to prostě bylo jen zdržování a nebo tu hru prostě odinstalovat a vykašlat se na to jenže to se mi nechce. navíc jsem poslal smrti 1 nikdy nehrál a nejdřív jsem hrál 2 díl pak 3 díl a 1 až po dohrání 2 a 3 posel smrti,posel smrti 1 mě hodně baví zajímá líbí zaujal,ale hodně se od 2 a 3 dílu liší např tím ,že tak není možnost přeskočit hlavolam ( což jsem stejně nepoužíval a když tak jen maximálně jednou v obou dílech a to buď když mě hlavolam nebavil nebo když byl moc těžký,ale to není vlastně vůbec podstatné ) takže jsem z toho celý smutný, nevím co mám dělat a bohužel jsem si to uložil když už jsem jak jsem již psal ty náboje vyplýtval a save mám jen jeden a hrát z od úplného začátku celé hry fakt nechci, ale když už jsem se dostal tak daleko. v životě jsem jedničku nehrál tak to nechci vzdát, jenže co mám dělat ? leda,že bych si stáhl save na internetu těch dolech ( tu část kde jsem v dolech klidně odehraju od znova to mi nevadí hlavně když to nebude od začátku celé kapitoly či před dokončením toho rébusů v kostele který otevře cestu k Markusovu hrobu nevíte o něčem prosím ?...nevím,ale který save mám hledat a kde možná na ulož to to jak to vložím do hry s tím,už si snad poradím sám.....štve mě že ten panáček ( Samuel Gordon ) neupozornil třeba slovy "ne ten poslední náboj si nechám může se mi hodit" protože ve druhém a třetím díle ten panáček ( Adrian Gordon ) vždy upozornil a neudělal to zatímco v posel smrti 1 ne tam člověk musí vše hlídat sám dokonce ani automatické ukládání tam není a já prostě nevím co s tím,doufám že mi rozumíte,předem děkuji za pomoc.
Odkiaľ beriete dátumy vydania mobilných hier, keď nič nie je na Wikipedii ani MobyGames? Občas na niečo natrafím na GameFaqs, ale tiež nie vždy.
Aha, takže s tím nezápasím sám a je potřeba se s každým datem párat individuálně. Každopádně díky.
@Psyx (14.01.2020 14:02): @Crash (14.01.2020 16:17): U pár her jsem s tím měl problém, na moby bylo jen iOS, ale chyběl Android. Občas jsem našel datum na www.gamepressure.com, v jednom případě jsem našel novinku, že "dnes tato hra vychází" ...

Snad nám toho při migraci neuteklo moc, moby ani wiki v tomhle moc nevěřím a vůbec hrát na mobilech je vopruz :D
@Psyx (14.01.2020 14:02): Špatně. U App Store to jde přes historii verzí, jak píše Crash, u Androidu většinou přes nějaké novinkové weby. Na Google Play ten datum v prohlížeči opravdu není, o datu v mobilní aplikaci jsem ani nevěděl.
@Psyx (14.01.2020 14:02): No taky by mě v tomto bodě zajímaly zkušenosti migračního týmu, jak se s tím popasovali. Co já jsem zatím tak vypozoroval, tak pokud je hra stále v Google Play a otevřu její profil přes aplikaci Google Play v telefonu, tak tam datum vydání najdu. Pokud to ale otevřu přes webový prohlížeč, tak tam datum vydání nevidím, teda pokud nejsem slepý. V App Storu přes web datum vydání nevidím, ale je tam historie verzí, tak se to možná dá odvodit z toho. A u těch méně známých her, které už nejsou dostupné to bude asi dost oříšek.
Dotaz ohledně mobilních platforem, kde mám brát data vydání, případně, kde si můžu potvrdit, pro jakou mobilní platformu co vyšlo? Moby a Wiki jsou v tomhle celkem skromné.
@Kunick (11.01.2020 19:16): Tak klasický shareware, tedy hru kde část je zdarma a zbytek dostupný po zaplacení, resp. se ti odblokuje nějaké vyskakovací okno se žádostí o zaplaceni, nebo zmizí reklamy, tak tu řešíme jako normální placenou hru. Nevím co myslíš tou moderní formou.
Jsem si jistý, že už se to řešilo. Nicméně, jak řešíte shareware model u her? Resp. moderní obdoba: základ zdarma ale další části příběhu jako placené DLC.
Omylem jsem hru ohodnotila na PC, tak jsem to pak opravila na Android, kde jsem dala hodnocení, ale u komentáře zůstalo PC a jako nehodnocené. Dá se tam nějak dostat ten Android?
@raisen (01.01.2020 10:48): Hmm tak to by mě zajímalo co s tím. Veškerá historie prohlížení, cookies i mezipaměť vymazána, nastavení homepage na DH obnoveno do výchozí stavu a přesto panel nevidím.
Mám dotaz? Vidíte aktuálně na homepage takový ten upozorňovací panel "Nepřehlédněte", ve kterém se objevuje vždy odkaz na aktuální akci jako vánoční nadílka, nebo herní výzva? Já ho totiž včera na mobilu omylem zavřel, prostě jsem nechtěně šmátnul na křížek, který byl u toho panelu vpravo nahoře, a panel se zavřel. Ani jsem nevěděl, že to jde. Akorát že od té doby panel nevidím ani na mobilu ani na počítači a nepřišel jsem na to, jak ho dostat zpátky.
@Dan9K (21.12.2019 18:04): Vidíš, co si provedl? Dělal sis srandu z nováčka a teď má ten chudák stále 0 komentářů, nejspíš už sem nikdy nic nenapíše. Nejradši bych tě smazal a zabanoval za ten tvůj nejapný humor!
@kiwizak (21.12.2019 09:15): ahoj, abych to tedy vysvětlil - nechci si zde připadat znovu jako na střední škole při písemné práci: "tvůj text musí mít nejméně 10.000 znaků a musí být gramaticky zcela bez chyby, jinak budeš špatně ohodnocen, bububu!", to už mám pár let za sebou..

A sám jsem hodnotil, ano, a to pouze kvůli "spoileru" ;-)

Dále už to snad rozebírat netřeba. Pěkný zbytek dne!
@oldgamer89 (11.12.2019 19:51): vítej, neboj se taky klidně napsat nějaký komenty :-) minimální délka komentáře je 10 000 znaků :-))

a koukám, že tu herní historii máme podobnou. Holt stejný rok narození. Jen jsem přeskočil etapu 386 a rovnou v roce 1997 jsme měli pentium, na které nám dala babička peníze, protože si myslela, že na tom počítači budeme počítat :-)
Zdravím všechny aktivní uživatele DH,
jsem zde nováček, účet založen pár dní nazpátek, v profilu jsem se odhodlal napsat pár odstavců o své herní historii, kdyby to někoho náhodou zajímalo :)
Jinak databáze je fajn, chválím ;-)

oldgamer89
Přijde mi zvláštní rozlišení Freeware a Free to play:
Freeware
Volně šiřitelná hra zdarma. Příklad: The Battle for Wesnoth
Free to play
Forma týkající se hlavně MMO her, kdy je základní hra zdarma, ale hráč může za peníze získat různé výhody.

A pokud je hra zdarma, nelze si nic koupit navíc, ale nemáte právo ji volně šířit (což je princip freewaru), tak spadá kam? Např. nyní Hammerfight:
https://store.steampowered.com/app/41100/Hammerfight/
Viem si niekde pozrieť, kto označil hru ako "Hru si chce zahrať"?
Bolo by to celkom fajn. Napríklad vychádza nová hra, ktorá má co-op a bolo by fajn vedieť kto si ju chce zahrať. Pokiaľ by som nemal s kým hrať, tak by som sa mohol podľa toho nakontaktovať na potencionálneho parťáka. :)
Kde zúžim stránku, aby som nemusel preklikávať? V nastavení som to nenašiel.
Nevím, do jaké diskuse napsat, tak zkusím tady. Myslíte si, že tady má co dělat tahle "hra"? Project Eagle. Dočetl jsem se o tom v aktuálním Levelu, že je to zdarma na Steamu, tak jsem si to stáh a zjistil, že to tu není. Jenže ona to moc hra není. Je to jakoby spekulativní simulace budoucí základy na Marsu a v podstatě se tam nedá nic dělat. Na druhou stranu, má to 6 achievementů, z nichž jeden (najít 5 astronautů) je docela dost složitý, takže to se dá brát jako jediný herní prvek. Chci vědět, jestli to má smysl přidávat, nebo to tu podle vás nemá co dělat.
@koberec (02.10.2019 17:51): Soukromé poznámky bych obrovsky uvítal taky! Stačilo by obyčejné rozklikávací textové pole, třeba ve stylu, v jakém to mají u filmů na ČSFD. Už jsem to zde kdysi dávno navrhoval, někdo z adminů to dokonce pochválil jako dobrý nápad a pak to nějak umřelo, škoda. Není vše potřeba vyhledávat pomocí štítků, občas (v mém případě tedy dost často) si člověk potřebuje ke hře připsat nějaké informace a není jak.

Diskutující (17)