Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pomoc a rady pro nováčky

Zdravím, existuje tu nějaká funkce nebo diskuze, kam se dají psát požadované hry které tu chybí? Něco jako na titulky.com?
Ahoj, jde nějak do filtru her (vlastní výběr) přidat filtraci dle konkrétního vývojáře? Není na to třeba nějaký skrytý parametr, který by se dal přidat do URL adresy? Vím, že se dá prokliknout k seznamu her přímo ze stránky vývojáře, ale ty se pak dál už nedají filtrovat a často tam "zavazí" hromada DLCček atd. Zkoušela jsem tam naivně přidat parametr rozsah=1, ale bez úspěchu.
Zdravím, existuje tu nějaká funkce nebo diskuze, kam se dají psát požadované hry které tu chybí? Něco jako na titulky.com? Myslím že to je dobrá funkce, aspoň se zde doplní věci které mají od lidí nejvíc požadavků.
@Peach (16.07.2021 13:59): Obecně jsme nicméně Enhanced/Remasterům spíše nakloněni, záleží ale na mnoha věcech - nakolik je nová verze odlišná, zda třeba vznikla dost dlouho po originálu, dělal na ní jiný tým anebo je nová verze značně kontroverzní a tudíž bude dostávat jiná hodnocení.

Nemělo by například smysl mít WarCraft III a Reforget pod jedním profilem, protože by se tam míchaly vysoká hodnocení originálu a nízká remasteru (či co to je) a výsledné hodnocení by tak bylo naprosto nevypovídající. Nebo třeba druhý Age of Empires tu má oba své remastery, mj. protože každý má vlastní sadu datadisků.
@Ronik: Díky. Přidala jsem. Kdyby se schvalovateli zdálo, že je popisek příliš krátký, tak mohu doplnit, ale nechtěla jsem opakovat, co je napsáno u hlavní hry, a hlavně je to jen cca 4 hodinové DLC.

Obecně se mi moc líbí, že to zde není zaspamováno všemi různými Director's Cuty, Enhanced a Ultimate edicemi jako na jiných zahraničních databázích her a využívá se pro tento účel alternativního názvu. Jen to někdy může vyvolat takto zmatené situace. Japonci to prostě rádi zesložiťují, viz Dark Souls II a Dark Souls II: Scholar of the First Sin.
Ahoj, mám dotaz k přidávání her do DB. Není mi jasné, kdy DLC do databáze jako rozšíření patří a kdy ne. Konkrétně Final Fantasy VII Remake EPISODE INTERmission (ano, takto to formátují), který je prezentován jako DLC, obsahuje 2 standalone kapitoly hry oddělené od hlavní kampaně, ale pokud vím, tak se už nedá koupit samostatně a dodává se k PS5 upgradu původní Final Fantasy VII Remake, který je pojmenován jako Final Fantasy VII Remake Intergrade.

Tak zkrátka nevím, jestli to přidat jako rozšíření bokem. Final Fantasy VII Remake (kam toto DLC nejde dostat) má stránku hry společnou s Final Fantasy VII Remake Intergrade jako alternativní název hry.
Poraďte mi někdo prosím jak do kontaktů na profilu přidám Discord jako hyperlink, stejně jako Steam. Pokud vím, tak na Discordu nemají profily uživatelů žádný odkaz.
Zdravím. Poradil by mi prosím někdo, proč mi nefungují některé odkazy v profilu (třeba odkaz na ČSFD, některé odkazy na komentáře u herní výzvy etc.)? Normálně zkopíruju odkaz, vložím ho sem a pak když na něj kliknu, tak se zobrazí pouze bílá obrazovka...
Ahoj, jsem zde nový od včera. Moc se mi líbí tato databáze. Mám pár let čsfd, tak jsem rád, že existuje i taková databáze pro hráče. Děkuji moc a přeji hodně zdraví všem :)
@Eru (18.06.2021 15:37): kde bych to našel? Myslíš takový to okýnko, pod přihlašovacími údaji? To jsem tuším, zapnutý měl, resp. uložený v paměti prohlížeče. Ale stejně jsem se pořád odhlašoval a přihlašoval manuálně..
Ahoj, jen bych měl dotaz ke splnění achievementu Nepřítel spánku. Dneska byla dobrá konstelace k tomu ho splnit, po přihlášení ve 4 ráno jsem měl postup achievementu 5/24 (0-1, 1-2, 2-3, 3-4 a 4-5). Po přihlášení v 5 ráno mi však spadl progres zase na 0/24. Upřímně mě to trochu demotivovalo k tomu to zkoušet i tak dál. Udělal jsem něco špatně nebo se jen chybně zobrazuje progres a achievement by v 11 večer cinkl?

Online jsem byl na mobilu pořád, jen jsem se po každé celé hodině odhlásil a znovu přihlásil. Nebo musím být stále offline a jen se přihlásit a hned zase odhlásit? Nebo kde jsem udělal chybu?
@Garion (12.06.2021 11:41): U všech novějších titulů na Steamu by měl být oficiální obrázek ve standardním formátu. Najdeš ho třeba na SteamDB: odkaz (záložka Information, řádek library_assets, položka library_capsule)
Uz dlouho jsem nepridaval hru a uz vubec ne hru bez krabicove verze - kdyz se pridava neco, co je pouze digitalni (rozhodne na PC a zda se, ze i na konzolich), uprednostuje se obal/obrazek spise "oficialni" (napriklad ze Steamu), ale v neobvyklejsim pomeru stran (tedy na sirku), nebo nejaky "mene oficialni", ktery ale vypada standardneji (tedy na vysku)?
@Dawe999 (08.06.2021 19:32): Nemusíš psát na každý, stačí jen na ten tvůj oblíbený, nebo k trojce za celou sérii. Ale pokud napíšeš něco ke všemu i k DLC, tak samozřejmě super ;) Případně můžeš popřemýšlet zařadit některé díly i do jiných kategorií, Minimálně Pařan a Minihraní jsou jasný.
Ok díky za odpověď. Chtěl jsem udělat profil skrz herní výzvu, kterou se snažím udělat, tak jsem si chtěl ušetřit čas, abych nemusel psát recenzi na každý díl zvlášť .
@Gordon (08.06.2021 14:08): Jak píše Psyx, obal není povinný, ale při schvalování ho doplní schvalující a přidávajícímu udělí o bod méně. Bez obalu se žádná hra nechválí, ale do schvalujícího procesu projde.

@Psyx (08.06.2021 14:00): Koukám, že je tahle část trochu zastaralá a "Administrátoři/V.I.P." by měli být nahrazeni výrazem "Členové týmu".
Odkdy je obrázek povinný? Však nápověda praví: Pokud z nějakého důvodu nemůžete obrázek ke hře nahrát, nemusíte. Administrátoři/V.I.P. jej doplní, za přidání hry už však budete moci získat jen maximálně 4 body.
@Dawe999 (08.06.2021 09:05): Bohužel viz Charllize, někde se to tu i řešilo. Na remastery obecně bacha, supreme panstvo tady o tom rozhoduje spíše individuálně a na základě množství změn v dané hře. To aby se tu nenásobily profily při každém prdu. U těchto titulů je dobré se nejdříve ptát, aby ses s přidáváním nepatlal zbytečně. A obrázek je tuším povinný, bez něj ti to odeslat nepůjde. Tlačítko pro odeslání návrhu je na konci celého procesu přidávání, hned za poznámkou.
Dobrý den prosil bych o radu. Chtěl bych přidat Mass Effect: Legendary Edition, ale koncept mi jde pouze uložit a nikde jsem nenašel, jak ho můžu poslat ke schválení. Nevíte, v čem může být problém? Měl bych mít pravděpodobně vše vyplněno kromě obrázku, oficiální stránky a alternativního názvu.
Pokud ty epizody vycházely postupně, tak by podle současných pravidel měly být přidány zvlášť. Stejně jako Telltale hry nebo třeba LiS. Někdy budou zaštiťující profily, kde budou tyto epizodické hry pohromadě, ale v současné době, podle toho, co jste tu psali, by měla mít každá epizoda svůj profil.
@leebigh (01.06.2021 12:25): Ještě je třeba říci, aspoň já jsem to tak pochopil, že ty epizody sice nějak vyšly, ale jsou pořád upravovány, nemění se jen assety, ale i celé úrovně.

Mně by dával smysl jeden profil, kde by byl ty epizody s daty vydání byly uvedeny jen v popisu. Tak bych to udělal já, nevím, co je správné či doporučované.
@Red (31.05.2021 13:40): Jasně, vyjádřil jsem to ne zcela ideálně.
Tady je to časové hledisko, Duke má taky epizody, ale vyšly všechny naráz.
Třeba Walking Dead se taky mám dojem spouští jedním souborem a všechny epizody se spouští z jednoho menu.Ale nemám problém profil Blade of Agony vytvořit nové jako společný, jde o to aby se našel určitý jednotný názor
@leebigh (31.05.2021 09:28):  Ses špatně vyjádřil nebo jsem měl jinou verzi. Hra se spouští také jedním exe souborem a ty epizody se tam spouští v menu hry stejně jako ty tři různé epizody v Duke Nukem 3D. Je to prostě jedna hra, ke který se dodatečně přidával obsah (a možná přijdou někdy v budoucnu další epizody)
Jak můžu dostat do profilu podcast od Honzy Modráka?
Konkrétně tento odkaz:
<iframe title="#31: Megawad" allowtransparency="true" height="150" width="100%" style="border: none; min-width: min(100%, 430px);" scrolling="no" data-name="pb-iframe-player" src="https://www.podbean.com/player-v2/?i=2d7ju-10444f7-pb&from=embed&share=1&download=1&skin=1&btn-skin=7&size=150"></iframe>

Zadám ho v textové verzi editoru a uložím.
Pokud dám editaci, tak se podcast zobrazuje, ale po uložení se v profilu zobrazuje jenom odkaz.
Prosím o Radu VIP o posouzení série Wolfendoom: Blade of Agony.
První dvě epizody, jež vycházely postupně, byly přidány samostatně.
Aktuálně vyšla poslední třetí epizoda, pod novým názvem hry Wolfenstein: Blade of Agony.
Přidat třetí epizodu samostatně a předchozí přejmenovat a původní název dát jako alternativní?
Nebo vytvořit nový profil kompletně jako celek pod novým názvem?
Podobná situace bude i u Adventures of Square - taky vychází epizodicky, ale druhá epizoda ještě není přidána
@Tifo (10.05.2021 18:47): Já k Horizon Zero Dawn ten komentář bohužel ani nedočetl, jelikož mi přijde, že všechno je jedna mega dlouhá věta, která občas působí dost zmateně a dost špatně se čte. Máš pravdu, ne každý je slohově nadaný, ale tenhle styl je patrně jedním z hlavních důvodů, proč ty mínusy dostáváš. A to, že bys třeba zrovna tímhle komentářem chtěl někoho pobavit, není zrovna moc patrné.
ja chtel lidi pobavit pokud se to nehodí tak neni problem ne každy má slohové střevo, a očividně ti nepomuže ani to žes přečetl vic knih než dohral videoher..
@Tifo (10.05.2021 18:17): Ahoj, vítej na DH. Nováčci to občas můžou mít těžký, ale věř, že většina uživatelů se jim snaží pomáhat, nebo přimhouří oči nad jejich chybami.
U každého tvého komentáře máš “jen” 1 mínus, což je v pohodě bych řekl ;) Komentáře jsem si pročetl a máš tam celkem dost chyb, gramatických i stylistických. Dál je trochu nešťastný, že jde v podstatě o jeden odstavec tvých dojmů bez ladu a skladu, což je trochu matoucí a nepřehledné. Na druhou stranu osobní dojmy a postřehy se cení, takže máš i hodně plusek ;)

Jen tě upozorním, že hodně krátké komentáře jsou tu často v nelibosti, takže se tomu taky zkus vyvarovat ;) Jo a mínuska (i pluska) budeš moct rozdávat až budeš mít 100 DH bodů viz odkaz 

Snad jsem ti trochu pomohl. Nenech se otrávit ;)
zdar lidi sem tu 24hodin a už mi někdo vyhlásil válku múj život je fakt na pi%u, mužete jít a říct mi že ty moje komentaře sou fakt tak na hovno? budu psat jen na 4řádky aby snad nepohoršoval a neztracel čas protože vezte jedine co sem napsal to vznikalo cele hodiny ja umím být sebekryticky a pochopím když mi lidi řeknou že ne
případně co se jim nelíbylo a ne že to rozmazne hned na hlavní stranku že kdo stojí za h.. dobrak
plus mi mužete poradit jak se dava minusovy znak ke komentaři ja na to časem příjdu ale ušetřeny čas se hodi využít i jinak. Pardon sem tu dva dny ale to je jedno duležite je že všude potkam lidi co mi říkaj jak to dělám na h... tak se zeptam lidí nebudu veřít prvnímu nazoru... žepry to mám jak nazory na ytb no pěkný dík vole ja přečetl za život stovky knih a on me sjede jako nejakou 13ku
@Tifo (08.05.2021 20:31): V profilu hry, vpravo pod procenty je box "Platformy a hodnocení". Tam máš u každé platformy teď hodnocení "Žádné" a přes rozklikávací šipečku se dostaneš k samotnému hodnocení. I když teda nechápu, jak se ti povedlo označit platformu, ale nehodnotit.

EDIT: Jo ony se vlastně platformy označují u komentáře.
vytvořil jsem komentař ke hře a ted bych tam chtel přidat procenta nejak nevím jde ještě hledat ale rada usnadní život možná rychleji
zdarec, možná jsem úplnej tupoň, ale poradil by mi někdo, jak si nastavit profilovej obrázek? za živýho boha to nemůžu najít. díky :)
@Bystrozraký (29.03.2021 01:42): Přesně, jak píše PavelU, je to chyba při změně času (jen ze zimního na letní), protože ta hodina v podstatě zmizí. Myslím, že kdyby ses v den změny přihlásil až po jejím proběhnutí, bylo by to v pohodě, ale to je jen moje domněnka. Každopádně napiš Memphisovi a on to opraví.