Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pomoc a rady pro nováčky

< >
Aha, takže s tím nezápasím sám a je potřeba se s každým datem párat individuálně. Každopádně díky.
@Psyx (14.01.2020 14:02): @Crash (14.01.2020 16:17): U pár her jsem s tím měl problém, na moby bylo jen iOS, ale chyběl Android. Občas jsem našel datum na www.gamepressure.com, v jednom případě jsem našel novinku, že "dnes tato hra vychází" ...

Snad nám toho při migraci neuteklo moc, moby ani wiki v tomhle moc nevěřím a vůbec hrát na mobilech je vopruz :D
@Psyx (14.01.2020 14:02): Špatně. U App Store to jde přes historii verzí, jak píše Crash, u Androidu většinou přes nějaké novinkové weby. Na Google Play ten datum v prohlížeči opravdu není, o datu v mobilní aplikaci jsem ani nevěděl.
@Psyx (14.01.2020 14:02): No taky by mě v tomto bodě zajímaly zkušenosti migračního týmu, jak se s tím popasovali. Co já jsem zatím tak vypozoroval, tak pokud je hra stále v Google Play a otevřu její profil přes aplikaci Google Play v telefonu, tak tam datum vydání najdu. Pokud to ale otevřu přes webový prohlížeč, tak tam datum vydání nevidím, teda pokud nejsem slepý. V App Storu přes web datum vydání nevidím, ale je tam historie verzí, tak se to možná dá odvodit z toho. A u těch méně známých her, které už nejsou dostupné to bude asi dost oříšek.
Dotaz ohledně mobilních platforem, kde mám brát data vydání, případně, kde si můžu potvrdit, pro jakou mobilní platformu co vyšlo? Moby a Wiki jsou v tomhle celkem skromné.
@Kunick (11.01.2020 19:16): Tak klasický shareware, tedy hru kde část je zdarma a zbytek dostupný po zaplacení, resp. se ti odblokuje nějaké vyskakovací okno se žádostí o zaplaceni, nebo zmizí reklamy, tak tu řešíme jako normální placenou hru. Nevím co myslíš tou moderní formou.
Jsem si jistý, že už se to řešilo. Nicméně, jak řešíte shareware model u her? Resp. moderní obdoba: základ zdarma ale další části příběhu jako placené DLC.
Omylem jsem hru ohodnotila na PC, tak jsem to pak opravila na Android, kde jsem dala hodnocení, ale u komentáře zůstalo PC a jako nehodnocené. Dá se tam nějak dostat ten Android?
@raisen (01.01.2020 10:48): Hmm tak to by mě zajímalo co s tím. Veškerá historie prohlížení, cookies i mezipaměť vymazána, nastavení homepage na DH obnoveno do výchozí stavu a přesto panel nevidím.
Mám dotaz? Vidíte aktuálně na homepage takový ten upozorňovací panel "Nepřehlédněte", ve kterém se objevuje vždy odkaz na aktuální akci jako vánoční nadílka, nebo herní výzva? Já ho totiž včera na mobilu omylem zavřel, prostě jsem nechtěně šmátnul na křížek, který byl u toho panelu vpravo nahoře, a panel se zavřel. Ani jsem nevěděl, že to jde. Akorát že od té doby panel nevidím ani na mobilu ani na počítači a nepřišel jsem na to, jak ho dostat zpátky.
@Dan9K (21.12.2019 18:04): Vidíš, co si provedl? Dělal sis srandu z nováčka a teď má ten chudák stále 0 komentářů, nejspíš už sem nikdy nic nenapíše. Nejradši bych tě smazal a zabanoval za ten tvůj nejapný humor!
@kiwizak (21.12.2019 09:15): ahoj, abych to tedy vysvětlil - nechci si zde připadat znovu jako na střední škole při písemné práci: "tvůj text musí mít nejméně 10.000 znaků a musí být gramaticky zcela bez chyby, jinak budeš špatně ohodnocen, bububu!", to už mám pár let za sebou..

A sám jsem hodnotil, ano, a to pouze kvůli "spoileru" ;-)

Dále už to snad rozebírat netřeba. Pěkný zbytek dne!
@oldgamer89 (11.12.2019 19:51): vítej, neboj se taky klidně napsat nějaký komenty :-) minimální délka komentáře je 10 000 znaků :-))

a koukám, že tu herní historii máme podobnou. Holt stejný rok narození. Jen jsem přeskočil etapu 386 a rovnou v roce 1997 jsme měli pentium, na které nám dala babička peníze, protože si myslela, že na tom počítači budeme počítat :-)
Zdravím všechny aktivní uživatele DH,
jsem zde nováček, účet založen pár dní nazpátek, v profilu jsem se odhodlal napsat pár odstavců o své herní historii, kdyby to někoho náhodou zajímalo :)
Jinak databáze je fajn, chválím ;-)

oldgamer89
Přijde mi zvláštní rozlišení Freeware a Free to play:
Freeware
Volně šiřitelná hra zdarma. Příklad: The Battle for Wesnoth
Free to play
Forma týkající se hlavně MMO her, kdy je základní hra zdarma, ale hráč může za peníze získat různé výhody.

A pokud je hra zdarma, nelze si nic koupit navíc, ale nemáte právo ji volně šířit (což je princip freewaru), tak spadá kam? Např. nyní Hammerfight:
https://store.steampowered.com/app/41100/Hammerfight/
Viem si niekde pozrieť, kto označil hru ako "Hru si chce zahrať"?
Bolo by to celkom fajn. Napríklad vychádza nová hra, ktorá má co-op a bolo by fajn vedieť kto si ju chce zahrať. Pokiaľ by som nemal s kým hrať, tak by som sa mohol podľa toho nakontaktovať na potencionálneho parťáka. :)
Kde zúžim stránku, aby som nemusel preklikávať? V nastavení som to nenašiel.
Nevím, do jaké diskuse napsat, tak zkusím tady. Myslíte si, že tady má co dělat tahle "hra"? Project Eagle. Dočetl jsem se o tom v aktuálním Levelu, že je to zdarma na Steamu, tak jsem si to stáh a zjistil, že to tu není. Jenže ona to moc hra není. Je to jakoby spekulativní simulace budoucí základy na Marsu a v podstatě se tam nedá nic dělat. Na druhou stranu, má to 6 achievementů, z nichž jeden (najít 5 astronautů) je docela dost složitý, takže to se dá brát jako jediný herní prvek. Chci vědět, jestli to má smysl přidávat, nebo to tu podle vás nemá co dělat.
@koberec (02.10.2019 17:51): Soukromé poznámky bych obrovsky uvítal taky! Stačilo by obyčejné rozklikávací textové pole, třeba ve stylu, v jakém to mají u filmů na ČSFD. Už jsem to zde kdysi dávno navrhoval, někdo z adminů to dokonce pochválil jako dobrý nápad a pak to nějak umřelo, škoda. Není vše potřeba vyhledávat pomocí štítků, občas (v mém případě tedy dost často) si člověk potřebuje ke hře připsat nějaké informace a není jak.

Diskutující (12)