Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pomoc a rady pro nováčky

@Kwoky (20.02.2021 15:44):

Ahoj ty jsi prý admin,potřeboval bych nutně poradit,jak se dá vložit screen ( např z hry ) do diskuze komentářů ? Potřebuju to kvůli jednomu problému,mám poslat screen ale nevím jak protože tu nikde nevidím ikonu vložit screen,vidím tu jen nějaký odkaz ale já nemám odkaz mám jen "fotku" screen uložený v mobilu a PC a nevím jak ho odeslat.
Postupně mi přestaly fungovat některé zakoupené balíčky, např. Egyptian Mythology. Celkem mi nejedou 4 Mash-upy, 2 textury a 9 světů. Místo "vlastněno" je tam "stahování" a po rozkliknutí místo "vytvořit tento svět" tam je prázdné místo. Nevíte někdo co s tím?
Ahoj, snažil jsem se přidat novou hru, ale skončil jsem jen v uloženém konceptu, která vidím v: Správa databáze -> Mé koncepty. Zde hru vidím, mohu buď Pokračovat v editaci, nebo mohu koncept Smazat. Pokud dám Pokračovat, mohu měnit co jsem již zadal, ale nikde nevidím možnost, jak návrh hry posunout ke schválení adminům? Určitě jsem slepý a něco přehlížím, ale už 2 dny, tak prosím o radu. Předem děkuji.
@special (18.01.2021 15:13): Chápem, to som rozhodne nechcel docieliť. ;)

Nemyslím si, že v tomto prípade je v hre nejaká osobná zaujatosť voči tvojej osobe, ani v prípade toho popisku Metal Mutant. A určite sa netreba nechať zbytočne odradiť. Ak ťa tých 10 bodov motivuje k ďalším a úspešnejším pokusom, o to lepšie.
Dobře, no, teď mi přišlo do pošty, že jsem za svoji editaci vývojáře získal deset bodů. To je velmi milé. Tak to tedy moc děkuji. :-)
@M.a.t.t. (18.01.2021 14:57): Dá se pochopit, že za menší upozornění mi nebude přičten žádný bod. Jen jsem chtěl upozornit na tu demotivující část, kde mi bylo přesto sděleno, že nezískávám za pozitivní aktivitu ani jeden bod.

Už dřív mi tu nějaký moderátor přemazal můj již publikovaný popisek k Metal Mutant, což mě demotivovalo kdysi úplně od další aktivity, ve smyslu "Má vůbec cenu to psát, když to pak někdo smaže a nahradí to něčím jiným?". Mohl to být jen můj pocit, že k některým účtům se tu nechovají zrovna nejpěkněji, tak jsem se sem po letech vrátil, abych se této myšlenky konečně zbavil a když mě tu přivítá zpráva "dostáváte za pozitivní aktivitu 0 bodů", nevím, ale depresivnější už to být asi nemohlo.
@special (18.01.2021 14:51): Za podobné editácie sa bežne dáva 1 bod, ale v tomto prípade si iba pozmenil prítomný čas za minulý, bez toho, aby si skontroloval, či tie údaje sedia. A keďže vôbec nesedeli, tak som ich rovno opravil. V prípade podobných miniúprav mi totiž príde zbytočné vracať návrh autorovi, no pokiaľ by sa jednalo o popis k hre, kde je v hre viac bodov - dokonca achievement na DH - tam som ďaleko tolerantnejší. Rozumiem, že to môže pôsobiť demotivujúco, no nabudúce snáď k ničomu takému nedôjde.
@M.a.t.t. (18.01.2021 14:46): Děkuji za vysvětlení. Já jen, že je to takové demoralizující, dostat zprávu, kde mi napíší, že za pomoc databázi mi dávají nula bodů. Navrhuji, aby ta poslední věta byla vyškrtnuta, pokud někdo má získat nulový počet bodů - poděkování je pozitivní zpráva, informace o získání nula bodů mi akorát zkazí náladu.
@special (18.01.2021 14:38): Pretože daná úprava, ktorá sa týkala iba jednej vety, musela prechadzať ďalšími dodatočnými úpravami (zlý rok vydania hry na PC, hra na konzolách doposiaľ nevyšla, plus drobná úprava štylizácie).
"Váš návrh na úpravu vývojáře CBE Software byl schválen, dobrá práce! Jako odměnu za vaši aktivitu získáváte: 0 bodů"

Proč tak málo bodů?
@Míra76 (15.01.2021 12:55): Pokud dokážeš v několika větách vystihnout své dojmy ze hry, tak nevadí, když je komentář krátký. Můžeš psát i nějaké osobní zážitky nebo kritické výtky. Rozhodně neplatí, že bys musel psát traktáty.
@Míra76 (15.01.2021 12:55): Viz rikuhahl. Pokud se nejedná jen o nějaký výkřik o dvou větách ("mafia je nejlepší česká hra, protože je česká wohoo"), prázdné nesouvislé plky nebo hloupě prezentovaný radikální názor na hru, tak se není čeho bát. Někteří to s délkou textu dost přehání (včetně mě :D) a kolikrát je i lepší dobře napsaný/vtipný/originální/subjektivně zaměřený koment, který jde rovnou k věci, než nějaký zbytečný rozbor na 10 odstavců. Ale záleží samozřejmě na tobě, jaký styl ti sedí a jestli je to hra, ke které máš, co říct. Prostě zkus něco napsat a uvidíš. :D
@Míra76 (15.01.2021 12:55): Za mě osobně je ideální komentář o 2-3 odstavcích a co nejvíc vlastních názorů, nebo zážitků že hry. Prostě subjektivní hodnocení s dobrý argumenty, proč je něco dobře, nebo špatně. Děj a herní mechaniky stačí jen naznačit, protože je to už v popisku hry, nebo je to všeobecně známé a jde tu o komentář, ne o recenzi ;) Pokud napíšeš jen pár vět bez nějaké přidané hodnoty, tak musíš počítat s mínusy, naopak, pokud napíšeš slohovou práci, tak riskuješ, že to některé lidi od čtení odradí.

Nejlepší recept je ale nad tím moc nepřemýšlet a něco slušného napsat. Když to bude v pohodě, tak to lidi ocení. Hodně zdaru.
Zdravím, chci se zeptat, jestli je nějaká představa nebo tip, jak by měl vypadat komenář ke hře. Na nějaké jsem se podíval a teď mám strach nějaký přidat, protože to jsou to uplné "novinářské recenze" nebo prostě hrozně dlouhý vyčerpávající texty. Já dam dohromady pár vět jestli se mi to líbilo, nebo ne a proč. Tak se bojim abych nebyl za blbce, že tenhle druh komentáře nikoho nezajímá.
Zdravím, lze nějakým způsobem změnit přezdívku(uživatelské jméno) profilu?
Ahoj, rád bych Vás coby nováček poprosil o radu v pár věcech týkajících se splnění Herní výzvy pro tento rok.
1) Jednak by mě zajímalo, zda jsem hru musel nejen v roce 2020 dohrát, ale i začít hrát. Konkrétně v mém případě jsem začal hrát koncem roku 2019 Far Cry: New Dawn a dohrál ho na konci ledna 2020. Tak teď nevím, zda tuto hru mohu dát pod bod 1. "Parťák", nebo ne.

2) v druhém případě předpokládám zápornou odpověď, ale kdo se nezeptá..... V rámci výzvy "9. Základní kameny", jsem se díval, že by uvedené kritérium splňovala Mafia 1. Předpokládám ale, že to nemohu splnit skrze její remake, který vyšel letos. Jak říkám, předpokládám, že to nejde, ale za zeptání (snad :)) nic nedám.

Díky moc a hezké nadcházející svátky :)
Dobrý den prosím o radu při hře syberia 2 ve vesnici youkolů mám na zavěšený hák pověsit prázdnou láhev a spustit do vody ale nejde mizavěsit na hák láhev co mám udělat aby to šlo?Děkuji
Chcel som pridat datadisk pre MechCommander 1 - Desperate Measures. Vyslo to vsak ako sucast MechCommander Gold (original + ten datadisk). Treba to pridat ako MechCommander Gold alebo ako MechCommander: Desperate Measures? Pozeram, ze tu je napr. Thief Gold, co je dost podobna situacia...
Chtěl bych se ujistit, když je tu ta kategorie "browser", jdou přidávat i takové ty facebookové blbosti jako třeba Dobyvatel, nebo Tennismania? Řekl bych, že jo, když mají i vlastní verzi pro android, ale nejsem si jistej.
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak můžu přidat odkaz na externí recenzi u hry? Nemohu na to přijít.

Děkuji.
@veselykralicek (28.10.2020 20:18): Musíš za tu editaci dostat tři body ty sám, případně pět bodů za přidání. V případě editace musí jít o rozsáhlé změny popisu nebo i nekvalitního obalu a nepřesných informací v hlavičce a není důležité, kolika body byla hra ohodnocena v době přidání (kolik bodů dostal přidávající). Při přidávání dostaneš u hry s obalem, přesnými informacemi v hlavičce a kvalitním popisem alespoň na dva menší odstavce celkem v pohodě pět bodů.
@Jumas (27.10.2020 23:27): Ano, to vím. Já myslel takové to hodnocení v achievementech. Edituj hru hodnocenou +3, přidej do databáze hru hodnocenou +5. Jak zjistím, jaké má hodnocení a jaké bude mít hodnocení? Kdo o tom rozhoduje?
Ahoj, můžu se jen zeptat, kde zjistím hodnocení hry? Koukal jsem na profily her a nikde to tam nějak nemůžu najít..
@Neanderthal (19.10.2020 19:44): Jak píše M.a.t.t., Nejlepší je si vyhlídnout nějaké hry, co byly přidané v prvních letech fungování DH s krátkým popisem a nejlépe ještě, když mají nekvalitní obal nebo nepřesné informace ohledně vývojářů, data vydání atd. Už za obal máš bod, za změnu několika dalších informací druhý, a ten jeden až tři body za popis se také nahnat dají, čímž by jsi splnil i kardinální rekonstrukci I a II. Když jsem dělal editace, tak jsem si udělal takový menší seznam her s krátkým popisem, ke kterým nějaké ty informace lze dohledat a popisy rozšířit a už jsem ho tu několikrát zmiňoval, tak tady je.
@Neanderthal (19.10.2020 19:44): Ideálne je výrazne rozšíriť pôvodný, mimoriadne krátky profil (najlepšie u tých skôr pridaných hier), pomôže ak dajú editovať aj iné aspekty ako cover, platformy, dátum vydania, oficiálne stránky a tak podobne.
Achievement "Nováček editor - Proveď editaci hry ohodnocenou 3+ body" ...Zaujímalo by ma, aká veľká tá editácia musí byť, aby som získal tento achievement, pretože napr po editácii ATOM RPG som nezískal nič
Když vývojáři vydají hru, pak se přejmenují a pod novým jménem vydají její port - má se tento (coby položka v dh) nový vývojář přidat jako sekundární pro danou platformu? (Pokud zdejší zacházení s vývojáři chápu správně, tak myslím že ano, ale pro jistotu se ptám.)
@Lumity (17.09.2020 09:01): ale no tak. Každý člen týmu má zájem o zkvalitnění obsahu databáze. Takže jestli schvalování tvých návrhů vázlo, mělo to nějaký důvod (mimochodem měsíc to nebyl). O doplnění profilů vývojářů rozhodně stojíme, ale musí to mít určitou formu, z naší strany snaha domluvit se s tebou byla. Pokud ale na zaslané podněty zareaguješ tím, že se dětinsky urazíš a opět si všechno smažeš, nehledej vinu na naší straně.
Když přidávám hru z 1992, která se liší napříč platformami v designu jednoho levelu a počtu nepřátel, mám ji přidat jako jednu hru a do popisu popsat, v čem se verze liší, nebo dvě hry? Gameplayově se neliší. Konkrétně se jedná o hru Dalek Attack a rozdíly jsou podrobně popsané třeba tady.