Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pomoc a rady pro nováčky

@rikuhahl (06.01.2022 23:09): JJ rozumím, určitě mám v planu tituly co jsem nehrál a zkusím to na HC mód rád hraji hry o o výzvě vím už 3 roky hlavně z Vortexu ale nikdy jsem do toho nešel i když jsem chtěl a tenhle ročních už jsem se rozhoupal :) spíž jsem nechápal ten systém a jak co přidat proto jsem se ptal, a rok je dlouhá doba záleží i co bude vycházet, když zvolím titul špatně že nebude odpovídat kategorii to se dozvím až na konci? nebo v průběhu výzvy díky a ať se daří všem
@RydikGame (06.01.2022 22:29): otázky k výzvě směřuj ideálně do té diskuze Herní výzva. Můžeš si tam dát hry, které jsi už dohrál, ale asi sám cítíš, že to není ta správná výzva. Ideálně bys tam měl hrát hry, které neznáš a nehrál jsi je, ale nikdo to k tomu nemůže nutit. Stejně tak tě nebude kontrolovat, jestli jsi hru opravdu dohrál, je to hlavně o tvé cti a svědomí.
@Red (06.01.2022 22:14): Aha jsem myslel zda to není napojené aspoň na achivementy ze steamu, ano vyzvu jsem přijal a je tam 10 řádku pro každou kategorii takže tam stačí napsat jen titul? a muže to byt hra kterou jsem už hrál ale pro splnění výzvy v tomto roce si ji zahraji znova? A v sekci pro nováčky se mužů asi zeptat jaké tituly jsou idealní na ty kategorie tam se to asi bude řešit?
@RydikGame (06.01.2022 22:08): Až přijmeš výzvu, tak budeš mít ve svém profilu něco takového: http://prntscr.com/26ad8zl . V pravé části obrazovky je Upravit - na to klikneš a dostaneš se do rozhraní herní výzvy, kde budeš vyplňovat hry, zaškrtávat splnění a případně odkazy na komentáře.

Žádná technická kontrola zda jsi hru hrál či dohrál není.
@Crash (06.01.2022 20:24): Děkuji hry ze Steamu už jsem naportoval, A tet se zeptám když do kolonky kde mám ve výzvě napsané třeba ta 10 jak mám dohrát hru kde se lítá, tak tam napíšu jen Fly simulator a pak se pozná jak že jsem ji opravdu dohrál moc nechápu ten mechanizmus? zatím si stím pohraji a zkusím nějak manuálně přidat hry třeba z Epicu, a ještě jednou díky za info
@RydikGame (06.01.2022 18:58):  Ahoj. Tady je nápověda k importu her ze Steamu ale na tu si už asi přišel. Aby ti ten import her fungoval, musíš mít na Steamu profil nastavený jako veřejný, to je asi ten problém, proč ti to nefunguje. Z GOGu ani Epicu si hry sem bohužel nenaimportuješ, ty si do knihovny musíš přidat manuálně na profilu hry.

Co se týká Herní výzvy tak základní info najdeš na webu výzvy, doporučuji přečíst hlavně pravidla. A pokud jsi na tom webu v sekci "Jak na to" přijal výzvu, tak zde na databázi by si ve svém osobním profilu, měl nyní vidět sekci Herní výzvy, kterou si pomocí tlačítka Upravit můžeš vyplnit: vypsat si tam hry, které plánuješ hrát v jednotlivých kategoriích, popř. zaškrtnout co už máš splněno. Pro dotazy k herní výzvě je tu samostatná diskuze, tam se pak můžeš ptát na další konkrétní věci. A jestli ti není něco jasné, tak se klidně dál ptej.
Ahoj jsem tu nový a dost se strácím, nejde mi přidat seznam her ze steamu podle ID i když ho zadám nenajde to hry? je tato funkce pořad funkční? potom jsem zkoušel najit info k výzvě 2022 zde na foru ale je tu tolik komentu a dotazu že jsem nenašel co jsem hledal. Proto se ptám jak funguje ti pridávání her když mám hru třeba na Epicu nebo na gogu? A taky i když je hra na Steamu to tam mám zadat odkaz na tu hru? omlouvám se vůbec to nechápu děkuji :)
@Naginata (17.12.2021 20:23): @Fritol (17.12.2021 20:45): 007: Quantum of Solace na PS2 je určitě na samostatný profil, tam to je určitě jiná hra.

Burnout je za mě spíš zmršený port než samostatná verze.

Splinter Cell 3DS bych klidně přidal k Chaos Theory. Ocarinu jsme tuším neřešili, ale tam to je podobné a spíš nám proklouzla.

U zbytku bych asi počkal, až budeme mít víc jasno, jak budou vypadat podprofily, což by snad mohlo být ještě letos.
@Gordon (17.12.2021 21:54): Jo, sorry, máš pravdu. Ronik ten tvůj návrh dost podrobně rozepsal ještě na několik stránek, už si to všechno přesně nepamatuju. No, tohle stejně bude ještě k diskuzi až uvidíme nějaký první výsledek, což je na adminech.

Otázka je, jak to chceme řešit teď u těch her, co Naginata vypsal.
A co to tady cely smaznout tu databazi a zacit od zacatku? :)

No ne, hele, pusobi to vsechno tak neresitelne :)
@Gordon (17.12.2021 20:52): Tohle ale z velké části podprofily řešit nebudou. Když jsou ty hry naprosto jiné, tak by měly mít samostatné profily i za přítomnosti podprofilů. Třeba nelze sloučit PC/konzolové a handheldové verze u drtivé většiny her. Neměly by být zastřešené pod jedním profilem a sdílet celkové hodnocení.
@Naginata (17.12.2021 20:23): V první řadě se řídíme dle mobygames. Když mají verze rozdělené tam, tak by měly být rozdělené většinou i tady. Neplatí však, že když mají verze sloučené tam, tak jsou sloučené i tady. Moby je jako databáze docela nespolehlivý shit vlastně, osobně se tím děsně nerad řídím. Spíš je všechno určeno k diskuzi. Problém je, že o konzolových hrách nikdo zas tolik diskutovat ve správě obsahu nechce. Tohle i osobně vidím jako dost velký problém DH týmu, že tam je většina lidí "master race", případně měli v rukou leda tak PS4. O handheldech škoda mluvit.

Ty NFS jsou rozhodně k diskuzi. Už jen změna enginu je dle mě zásadní pro nový profil.

James Bond by asi měl být rozdělen, to se mi jeví spíš jako chyba při migraci, náhodou dokonce má chyba.

Ten Burnout je diskutabilní opět. Možná bych se přiklonil k rozdělení.

Warrior Within nemá uvednou PSP verzi, protože se jmenuje jinak a nikdo to při migraci neřešil. Nicméně má nové úrovně na PSP, tak nevím, jak moc je to zásadní. Opět k diskuzi.

Duke Nukem na N64 možná zaslouží vlastní profil, protože multiplayer je vedle enginu další zásadní věc imo. Wolf to samé, tam je rozdělení Xbox verze správné.

Snake Eater je na 3DS "remake" asi jako Ocarina of Time. Osobně bych možná i byl pro sloučení, včetně té Zeldy, ale mám pocit, že jsem to někdy řešili a rozhodlo se ji nechat rozdělenou. V tom případě by se měl rozdělit i Snake Eater ale.

Splinter Cell by se měl přidat, ta 3DS verze je zdá se totožná s PS2.

Bylo by fajn, kdyby se k tomuhle vyjádřil i zbytek týmu, případně i správců a nezůstalo to zas klasicky bez povšimnutí.
Asi se to už tady řešilo, ale já jsem teď trochu zmatený, protože mi není jasná hranice, kdy je verze hry na jiném systému porta kdy jde o celkem jinou hru.

Need for Speed: Porsche 2000 na PC a PS1 jsou skoro úplně jiné hry, každá má jiný engine, grafiku a tratě kromě pár vozidel a módu kariéry nejsou v ničem podobné.
Need for Speed: Hot Pursuit 2 na PC a PS2 mají podobné tratě a auta, ale PS2 má pár tratí navíc a běží na jiném grafickém enginu a okruhy jsou detailnější. Policie se taky chová odlišně.
007: Quantum of Solace na PS2 je TPS na jiném enginu a obsahuje mírně odlišné mise.
James Bond 007: Nightfire na PC a ostatní konzole jsou úplně jiné hry, takže tam není o čem mluvit.
Burnout Legends na PSP a DS mají stejná auta tratě a podobný mód kariéry, ale kvalitou jsou obě verze na úplně jiné úrovni. 
Prince of Persia: The Two Thrones má na svém profilu uvedenou PSP verzi, ale Warrior Within nemá.
Duke Nukem 3D má na svém profilu všechny porty kromě N64, který obsahuje split screen, nové zbraně a upravené levely, ale taky odstranil citlivý obsah.
Return to Castle Wolfenstein tady má samostatný profil i pro PS2 a Xbox verzi i když mají téměř stejnou single player kampaň až na jednu extra misi na začátku. Xbox verze obsahuje nové nepřátele, zbraně a co op aa na PS2 jsou některé levely mírně upravené a obsahuje upgrade systém.
A nejsem si jistý, jestli 3DS porty Metal Gear Snake Eater a Splinter Cell Chaos Theory jsou nové hry.
Zdravím, existuje tu nějaká funkce nebo diskuze, kam se dají psát požadované hry které tu chybí? Něco jako na titulky.com?
Ahoj, jde nějak do filtru her (vlastní výběr) přidat filtraci dle konkrétního vývojáře? Není na to třeba nějaký skrytý parametr, který by se dal přidat do URL adresy? Vím, že se dá prokliknout k seznamu her přímo ze stránky vývojáře, ale ty se pak dál už nedají filtrovat a často tam "zavazí" hromada DLCček atd. Zkoušela jsem tam naivně přidat parametr rozsah=1, ale bez úspěchu.
Zdravím, existuje tu nějaká funkce nebo diskuze, kam se dají psát požadované hry které tu chybí? Něco jako na titulky.com? Myslím že to je dobrá funkce, aspoň se zde doplní věci které mají od lidí nejvíc požadavků.
@Peach (16.07.2021 13:59): Obecně jsme nicméně Enhanced/Remasterům spíše nakloněni, záleží ale na mnoha věcech - nakolik je nová verze odlišná, zda třeba vznikla dost dlouho po originálu, dělal na ní jiný tým anebo je nová verze značně kontroverzní a tudíž bude dostávat jiná hodnocení.

Nemělo by například smysl mít WarCraft III a Reforget pod jedním profilem, protože by se tam míchaly vysoká hodnocení originálu a nízká remasteru (či co to je) a výsledné hodnocení by tak bylo naprosto nevypovídající. Nebo třeba druhý Age of Empires tu má oba své remastery, mj. protože každý má vlastní sadu datadisků.
@Ronik: Díky. Přidala jsem. Kdyby se schvalovateli zdálo, že je popisek příliš krátký, tak mohu doplnit, ale nechtěla jsem opakovat, co je napsáno u hlavní hry, a hlavně je to jen cca 4 hodinové DLC.

Obecně se mi moc líbí, že to zde není zaspamováno všemi různými Director's Cuty, Enhanced a Ultimate edicemi jako na jiných zahraničních databázích her a využívá se pro tento účel alternativního názvu. Jen to někdy může vyvolat takto zmatené situace. Japonci to prostě rádi zesložiťují, viz Dark Souls II a Dark Souls II: Scholar of the First Sin.
Ahoj, mám dotaz k přidávání her do DB. Není mi jasné, kdy DLC do databáze jako rozšíření patří a kdy ne. Konkrétně Final Fantasy VII Remake EPISODE INTERmission (ano, takto to formátují), který je prezentován jako DLC, obsahuje 2 standalone kapitoly hry oddělené od hlavní kampaně, ale pokud vím, tak se už nedá koupit samostatně a dodává se k PS5 upgradu původní Final Fantasy VII Remake, který je pojmenován jako Final Fantasy VII Remake Intergrade.

Tak zkrátka nevím, jestli to přidat jako rozšíření bokem. Final Fantasy VII Remake (kam toto DLC nejde dostat) má stránku hry společnou s Final Fantasy VII Remake Intergrade jako alternativní název hry.
Poraďte mi někdo prosím jak do kontaktů na profilu přidám Discord jako hyperlink, stejně jako Steam. Pokud vím, tak na Discordu nemají profily uživatelů žádný odkaz.
Zdravím. Poradil by mi prosím někdo, proč mi nefungují některé odkazy v profilu (třeba odkaz na ČSFD, některé odkazy na komentáře u herní výzvy etc.)? Normálně zkopíruju odkaz, vložím ho sem a pak když na něj kliknu, tak se zobrazí pouze bílá obrazovka...
Ahoj, jsem zde nový od včera. Moc se mi líbí tato databáze. Mám pár let čsfd, tak jsem rád, že existuje i taková databáze pro hráče. Děkuji moc a přeji hodně zdraví všem :)
@Eru (18.06.2021 15:37): kde bych to našel? Myslíš takový to okýnko, pod přihlašovacími údaji? To jsem tuším, zapnutý měl, resp. uložený v paměti prohlížeče. Ale stejně jsem se pořád odhlašoval a přihlašoval manuálně..
Ahoj, jen bych měl dotaz ke splnění achievementu Nepřítel spánku. Dneska byla dobrá konstelace k tomu ho splnit, po přihlášení ve 4 ráno jsem měl postup achievementu 5/24 (0-1, 1-2, 2-3, 3-4 a 4-5). Po přihlášení v 5 ráno mi však spadl progres zase na 0/24. Upřímně mě to trochu demotivovalo k tomu to zkoušet i tak dál. Udělal jsem něco špatně nebo se jen chybně zobrazuje progres a achievement by v 11 večer cinkl?

Online jsem byl na mobilu pořád, jen jsem se po každé celé hodině odhlásil a znovu přihlásil. Nebo musím být stále offline a jen se přihlásit a hned zase odhlásit? Nebo kde jsem udělal chybu?
@Garion (12.06.2021 11:41): U všech novějších titulů na Steamu by měl být oficiální obrázek ve standardním formátu. Najdeš ho třeba na SteamDB: odkaz (záložka Information, řádek library_assets, položka library_capsule)
Uz dlouho jsem nepridaval hru a uz vubec ne hru bez krabicove verze - kdyz se pridava neco, co je pouze digitalni (rozhodne na PC a zda se, ze i na konzolich), uprednostuje se obal/obrazek spise "oficialni" (napriklad ze Steamu), ale v neobvyklejsim pomeru stran (tedy na sirku), nebo nejaky "mene oficialni", ktery ale vypada standardneji (tedy na vysku)?
@Dawe999 (08.06.2021 19:32): Nemusíš psát na každý, stačí jen na ten tvůj oblíbený, nebo k trojce za celou sérii. Ale pokud napíšeš něco ke všemu i k DLC, tak samozřejmě super ;) Případně můžeš popřemýšlet zařadit některé díly i do jiných kategorií, Minimálně Pařan a Minihraní jsou jasný.
Ok díky za odpověď. Chtěl jsem udělat profil skrz herní výzvu, kterou se snažím udělat, tak jsem si chtěl ušetřit čas, abych nemusel psát recenzi na každý díl zvlášť .
@Gordon (08.06.2021 14:08): Jak píše Psyx, obal není povinný, ale při schvalování ho doplní schvalující a přidávajícímu udělí o bod méně. Bez obalu se žádná hra nechválí, ale do schvalujícího procesu projde.

@Psyx (08.06.2021 14:00): Koukám, že je tahle část trochu zastaralá a "Administrátoři/V.I.P." by měli být nahrazeni výrazem "Členové týmu".
Odkdy je obrázek povinný? Však nápověda praví: Pokud z nějakého důvodu nemůžete obrázek ke hře nahrát, nemusíte. Administrátoři/V.I.P. jej doplní, za přidání hry už však budete moci získat jen maximálně 4 body.
@Dawe999 (08.06.2021 09:05): Bohužel viz Charllize, někde se to tu i řešilo. Na remastery obecně bacha, supreme panstvo tady o tom rozhoduje spíše individuálně a na základě množství změn v dané hře. To aby se tu nenásobily profily při každém prdu. U těchto titulů je dobré se nejdříve ptát, aby ses s přidáváním nepatlal zbytečně. A obrázek je tuším povinný, bez něj ti to odeslat nepůjde. Tlačítko pro odeslání návrhu je na konci celého procesu přidávání, hned za poznámkou.
Dobrý den prosil bych o radu. Chtěl bych přidat Mass Effect: Legendary Edition, ale koncept mi jde pouze uložit a nikde jsem nenašel, jak ho můžu poslat ke schválení. Nevíte, v čem může být problém? Měl bych mít pravděpodobně vše vyplněno kromě obrázku, oficiální stránky a alternativního názvu.
Pokud ty epizody vycházely postupně, tak by podle současných pravidel měly být přidány zvlášť. Stejně jako Telltale hry nebo třeba LiS. Někdy budou zaštiťující profily, kde budou tyto epizodické hry pohromadě, ale v současné době, podle toho, co jste tu psali, by měla mít každá epizoda svůj profil.
@leebigh (01.06.2021 12:25): Ještě je třeba říci, aspoň já jsem to tak pochopil, že ty epizody sice nějak vyšly, ale jsou pořád upravovány, nemění se jen assety, ale i celé úrovně.

Mně by dával smysl jeden profil, kde by byl ty epizody s daty vydání byly uvedeny jen v popisu. Tak bych to udělal já, nevím, co je správné či doporučované.
@Red (31.05.2021 13:40): Jasně, vyjádřil jsem to ne zcela ideálně.
Tady je to časové hledisko, Duke má taky epizody, ale vyšly všechny naráz.
Třeba Walking Dead se taky mám dojem spouští jedním souborem a všechny epizody se spouští z jednoho menu.Ale nemám problém profil Blade of Agony vytvořit nové jako společný, jde o to aby se našel určitý jednotný názor
@leebigh (31.05.2021 09:28):  Ses špatně vyjádřil nebo jsem měl jinou verzi. Hra se spouští také jedním exe souborem a ty epizody se tam spouští v menu hry stejně jako ty tři různé epizody v Duke Nukem 3D. Je to prostě jedna hra, ke který se dodatečně přidával obsah (a možná přijdou někdy v budoucnu další epizody)
Jak můžu dostat do profilu podcast od Honzy Modráka?
Konkrétně tento odkaz:
<iframe title="#31: Megawad" allowtransparency="true" height="150" width="100%" style="border: none; min-width: min(100%, 430px);" scrolling="no" data-name="pb-iframe-player" src="https://www.podbean.com/player-v2/?i=2d7ju-10444f7-pb&from=embed&share=1&download=1&skin=1&btn-skin=7&size=150"></iframe>

Zadám ho v textové verzi editoru a uložím.
Pokud dám editaci, tak se podcast zobrazuje, ale po uložení se v profilu zobrazuje jenom odkaz.
Prosím o Radu VIP o posouzení série Wolfendoom: Blade of Agony.
První dvě epizody, jež vycházely postupně, byly přidány samostatně.
Aktuálně vyšla poslední třetí epizoda, pod novým názvem hry Wolfenstein: Blade of Agony.
Přidat třetí epizodu samostatně a předchozí přejmenovat a původní název dát jako alternativní?
Nebo vytvořit nový profil kompletně jako celek pod novým názvem?
Podobná situace bude i u Adventures of Square - taky vychází epizodicky, ale druhá epizoda ještě není přidána
@Tifo (10.05.2021 18:47): Já k Horizon Zero Dawn ten komentář bohužel ani nedočetl, jelikož mi přijde, že všechno je jedna mega dlouhá věta, která občas působí dost zmateně a dost špatně se čte. Máš pravdu, ne každý je slohově nadaný, ale tenhle styl je patrně jedním z hlavních důvodů, proč ty mínusy dostáváš. A to, že bys třeba zrovna tímhle komentářem chtěl někoho pobavit, není zrovna moc patrné.
ja chtel lidi pobavit pokud se to nehodí tak neni problem ne každy má slohové střevo, a očividně ti nepomuže ani to žes přečetl vic knih než dohral videoher..
@Tifo (10.05.2021 18:17): Ahoj, vítej na DH. Nováčci to občas můžou mít těžký, ale věř, že většina uživatelů se jim snaží pomáhat, nebo přimhouří oči nad jejich chybami.
U každého tvého komentáře máš “jen” 1 mínus, což je v pohodě bych řekl ;) Komentáře jsem si pročetl a máš tam celkem dost chyb, gramatických i stylistických. Dál je trochu nešťastný, že jde v podstatě o jeden odstavec tvých dojmů bez ladu a skladu, což je trochu matoucí a nepřehledné. Na druhou stranu osobní dojmy a postřehy se cení, takže máš i hodně plusek ;)

Jen tě upozorním, že hodně krátké komentáře jsou tu často v nelibosti, takže se tomu taky zkus vyvarovat ;) Jo a mínuska (i pluska) budeš moct rozdávat až budeš mít 100 DH bodů viz odkaz 

Snad jsem ti trochu pomohl. Nenech se otrávit ;)
zdar lidi sem tu 24hodin a už mi někdo vyhlásil válku múj život je fakt na pi%u, mužete jít a říct mi že ty moje komentaře sou fakt tak na hovno? budu psat jen na 4řádky aby snad nepohoršoval a neztracel čas protože vezte jedine co sem napsal to vznikalo cele hodiny ja umím být sebekryticky a pochopím když mi lidi řeknou že ne
případně co se jim nelíbylo a ne že to rozmazne hned na hlavní stranku že kdo stojí za h.. dobrak
plus mi mužete poradit jak se dava minusovy znak ke komentaři ja na to časem příjdu ale ušetřeny čas se hodi využít i jinak. Pardon sem tu dva dny ale to je jedno duležite je že všude potkam lidi co mi říkaj jak to dělám na h... tak se zeptam lidí nebudu veřít prvnímu nazoru... žepry to mám jak nazory na ytb no pěkný dík vole ja přečetl za život stovky knih a on me sjede jako nejakou 13ku
@Tifo (08.05.2021 20:31): V profilu hry, vpravo pod procenty je box "Platformy a hodnocení". Tam máš u každé platformy teď hodnocení "Žádné" a přes rozklikávací šipečku se dostaneš k samotnému hodnocení. I když teda nechápu, jak se ti povedlo označit platformu, ale nehodnotit.

EDIT: Jo ony se vlastně platformy označují u komentáře.
vytvořil jsem komentař ke hře a ted bych tam chtel přidat procenta nejak nevím jde ještě hledat ale rada usnadní život možná rychleji
zdarec, možná jsem úplnej tupoň, ale poradil by mi někdo, jak si nastavit profilovej obrázek? za živýho boha to nemůžu najít. díky :)
@Bystrozraký (29.03.2021 01:42): Přesně, jak píše PavelU, je to chyba při změně času (jen ze zimního na letní), protože ta hodina v podstatě zmizí. Myslím, že kdyby ses v den změny přihlásil až po jejím proběhnutí, bylo by to v pohodě, ale to je jen moje domněnka. Každopádně napiš Memphisovi a on to opraví.