Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pomoc a rady pro nováčky

@Tifo (10.05.2021 18:47): Já k Horizon Zero Dawn ten komentář bohužel ani nedočetl, jelikož mi přijde, že všechno je jedna mega dlouhá věta, která občas působí dost zmateně a dost špatně se čte. Máš pravdu, ne každý je slohově nadaný, ale tenhle styl je patrně jedním z hlavních důvodů, proč ty mínusy dostáváš. A to, že bys třeba zrovna tímhle komentářem chtěl někoho pobavit, není zrovna moc patrné.
ja chtel lidi pobavit pokud se to nehodí tak neni problem ne každy má slohové střevo, a očividně ti nepomuže ani to žes přečetl vic knih než dohral videoher..
@Tifo (10.05.2021 18:17): Ahoj, vítej na DH. Nováčci to občas můžou mít těžký, ale věř, že většina uživatelů se jim snaží pomáhat, nebo přimhouří oči nad jejich chybami.
U každého tvého komentáře máš “jen” 1 mínus, což je v pohodě bych řekl ;) Komentáře jsem si pročetl a máš tam celkem dost chyb, gramatických i stylistických. Dál je trochu nešťastný, že jde v podstatě o jeden odstavec tvých dojmů bez ladu a skladu, což je trochu matoucí a nepřehledné. Na druhou stranu osobní dojmy a postřehy se cení, takže máš i hodně plusek ;)

Jen tě upozorním, že hodně krátké komentáře jsou tu často v nelibosti, takže se tomu taky zkus vyvarovat ;) Jo a mínuska (i pluska) budeš moct rozdávat až budeš mít 100 DH bodů viz odkaz 

Snad jsem ti trochu pomohl. Nenech se otrávit ;)
zdar lidi sem tu 24hodin a už mi někdo vyhlásil válku múj život je fakt na pi%u, mužete jít a říct mi že ty moje komentaře sou fakt tak na hovno? budu psat jen na 4řádky aby snad nepohoršoval a neztracel čas protože vezte jedine co sem napsal to vznikalo cele hodiny ja umím být sebekryticky a pochopím když mi lidi řeknou že ne
případně co se jim nelíbylo a ne že to rozmazne hned na hlavní stranku že kdo stojí za h.. dobrak
plus mi mužete poradit jak se dava minusovy znak ke komentaři ja na to časem příjdu ale ušetřeny čas se hodi využít i jinak. Pardon sem tu dva dny ale to je jedno duležite je že všude potkam lidi co mi říkaj jak to dělám na h... tak se zeptam lidí nebudu veřít prvnímu nazoru... žepry to mám jak nazory na ytb no pěkný dík vole ja přečetl za život stovky knih a on me sjede jako nejakou 13ku
@Tifo (08.05.2021 20:31): V profilu hry, vpravo pod procenty je box "Platformy a hodnocení". Tam máš u každé platformy teď hodnocení "Žádné" a přes rozklikávací šipečku se dostaneš k samotnému hodnocení. I když teda nechápu, jak se ti povedlo označit platformu, ale nehodnotit.

EDIT: Jo ony se vlastně platformy označují u komentáře.
vytvořil jsem komentař ke hře a ted bych tam chtel přidat procenta nejak nevím jde ještě hledat ale rada usnadní život možná rychleji
zdarec, možná jsem úplnej tupoň, ale poradil by mi někdo, jak si nastavit profilovej obrázek? za živýho boha to nemůžu najít. díky :)
@Bystrozraký (29.03.2021 01:42): Přesně, jak píše PavelU, je to chyba při změně času (jen ze zimního na letní), protože ta hodina v podstatě zmizí. Myslím, že kdyby ses v den změny přihlásil až po jejím proběhnutí, bylo by to v pohodě, ale to je jen moje domněnka. Každopádně napiš Memphisovi a on to opraví.
Zdravím, celý rok jsem se denně přihlašoval na databázi, každý denní přihlášení mám zaznamenaný v aktivitách, ale místo toho, aby se mi teď odemkla zatracená loajalita, tak se pouze restartovalo počítadlo u achievementu a jsem zpátky na prvním dnu... Není to nějaká chyba?
Nazdar vespolek, dal jsem dohromady češtinu na A Short Hike. Je kompletní, ale bez většího testování. Má smysl, respektive je možný/vhodný ji dávat tady na webu do diskuze u hry? Na prekladyher jsem ji už nadhodil, ale kdo ví, kdy ji tam někdo schválí.
@Kwoky (20.02.2021 15:44):

Ahoj ty jsi prý admin,potřeboval bych nutně poradit,jak se dá vložit screen ( např z hry ) do diskuze komentářů ? Potřebuju to kvůli jednomu problému,mám poslat screen ale nevím jak protože tu nikde nevidím ikonu vložit screen,vidím tu jen nějaký odkaz ale já nemám odkaz mám jen "fotku" screen uložený v mobilu a PC a nevím jak ho odeslat.
Postupně mi přestaly fungovat některé zakoupené balíčky, např. Egyptian Mythology. Celkem mi nejedou 4 Mash-upy, 2 textury a 9 světů. Místo "vlastněno" je tam "stahování" a po rozkliknutí místo "vytvořit tento svět" tam je prázdné místo. Nevíte někdo co s tím?
Ahoj, snažil jsem se přidat novou hru, ale skončil jsem jen v uloženém konceptu, která vidím v: Správa databáze -> Mé koncepty. Zde hru vidím, mohu buď Pokračovat v editaci, nebo mohu koncept Smazat. Pokud dám Pokračovat, mohu měnit co jsem již zadal, ale nikde nevidím možnost, jak návrh hry posunout ke schválení adminům? Určitě jsem slepý a něco přehlížím, ale už 2 dny, tak prosím o radu. Předem děkuji.
@special (18.01.2021 15:13): Chápem, to som rozhodne nechcel docieliť. ;)

Nemyslím si, že v tomto prípade je v hre nejaká osobná zaujatosť voči tvojej osobe, ani v prípade toho popisku Metal Mutant. A určite sa netreba nechať zbytočne odradiť. Ak ťa tých 10 bodov motivuje k ďalším a úspešnejším pokusom, o to lepšie.
Dobře, no, teď mi přišlo do pošty, že jsem za svoji editaci vývojáře získal deset bodů. To je velmi milé. Tak to tedy moc děkuji. :-)
@M.a.t.t. (18.01.2021 14:57): Dá se pochopit, že za menší upozornění mi nebude přičten žádný bod. Jen jsem chtěl upozornit na tu demotivující část, kde mi bylo přesto sděleno, že nezískávám za pozitivní aktivitu ani jeden bod.

Už dřív mi tu nějaký moderátor přemazal můj již publikovaný popisek k Metal Mutant, což mě demotivovalo kdysi úplně od další aktivity, ve smyslu "Má vůbec cenu to psát, když to pak někdo smaže a nahradí to něčím jiným?". Mohl to být jen můj pocit, že k některým účtům se tu nechovají zrovna nejpěkněji, tak jsem se sem po letech vrátil, abych se této myšlenky konečně zbavil a když mě tu přivítá zpráva "dostáváte za pozitivní aktivitu 0 bodů", nevím, ale depresivnější už to být asi nemohlo.
@special (18.01.2021 14:51): Za podobné editácie sa bežne dáva 1 bod, ale v tomto prípade si iba pozmenil prítomný čas za minulý, bez toho, aby si skontroloval, či tie údaje sedia. A keďže vôbec nesedeli, tak som ich rovno opravil. V prípade podobných miniúprav mi totiž príde zbytočné vracať návrh autorovi, no pokiaľ by sa jednalo o popis k hre, kde je v hre viac bodov - dokonca achievement na DH - tam som ďaleko tolerantnejší. Rozumiem, že to môže pôsobiť demotivujúco, no nabudúce snáď k ničomu takému nedôjde.
@M.a.t.t. (18.01.2021 14:46): Děkuji za vysvětlení. Já jen, že je to takové demoralizující, dostat zprávu, kde mi napíší, že za pomoc databázi mi dávají nula bodů. Navrhuji, aby ta poslední věta byla vyškrtnuta, pokud někdo má získat nulový počet bodů - poděkování je pozitivní zpráva, informace o získání nula bodů mi akorát zkazí náladu.
@special (18.01.2021 14:38): Pretože daná úprava, ktorá sa týkala iba jednej vety, musela prechadzať ďalšími dodatočnými úpravami (zlý rok vydania hry na PC, hra na konzolách doposiaľ nevyšla, plus drobná úprava štylizácie).
"Váš návrh na úpravu vývojáře CBE Software byl schválen, dobrá práce! Jako odměnu za vaši aktivitu získáváte: 0 bodů"

Proč tak málo bodů?
@Míra76 (15.01.2021 12:55): Pokud dokážeš v několika větách vystihnout své dojmy ze hry, tak nevadí, když je komentář krátký. Můžeš psát i nějaké osobní zážitky nebo kritické výtky. Rozhodně neplatí, že bys musel psát traktáty.
@Míra76 (15.01.2021 12:55): Viz rikuhahl. Pokud se nejedná jen o nějaký výkřik o dvou větách ("mafia je nejlepší česká hra, protože je česká wohoo"), prázdné nesouvislé plky nebo hloupě prezentovaný radikální názor na hru, tak se není čeho bát. Někteří to s délkou textu dost přehání (včetně mě :D) a kolikrát je i lepší dobře napsaný/vtipný/originální/subjektivně zaměřený koment, který jde rovnou k věci, než nějaký zbytečný rozbor na 10 odstavců. Ale záleží samozřejmě na tobě, jaký styl ti sedí a jestli je to hra, ke které máš, co říct. Prostě zkus něco napsat a uvidíš. :D
@Míra76 (15.01.2021 12:55): Za mě osobně je ideální komentář o 2-3 odstavcích a co nejvíc vlastních názorů, nebo zážitků že hry. Prostě subjektivní hodnocení s dobrý argumenty, proč je něco dobře, nebo špatně. Děj a herní mechaniky stačí jen naznačit, protože je to už v popisku hry, nebo je to všeobecně známé a jde tu o komentář, ne o recenzi ;) Pokud napíšeš jen pár vět bez nějaké přidané hodnoty, tak musíš počítat s mínusy, naopak, pokud napíšeš slohovou práci, tak riskuješ, že to některé lidi od čtení odradí.

Nejlepší recept je ale nad tím moc nepřemýšlet a něco slušného napsat. Když to bude v pohodě, tak to lidi ocení. Hodně zdaru.
Zdravím, chci se zeptat, jestli je nějaká představa nebo tip, jak by měl vypadat komenář ke hře. Na nějaké jsem se podíval a teď mám strach nějaký přidat, protože to jsou to uplné "novinářské recenze" nebo prostě hrozně dlouhý vyčerpávající texty. Já dam dohromady pár vět jestli se mi to líbilo, nebo ne a proč. Tak se bojim abych nebyl za blbce, že tenhle druh komentáře nikoho nezajímá.
Zdravím, lze nějakým způsobem změnit přezdívku(uživatelské jméno) profilu?