Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

« Novější Starší »
Přátelé, po půl roce pekla mám za sebou operaci zad, všechny bolesti jsou pryč a na dalším srazu už to zase pořádně roztočíme... ;-)
A ví se tedy čí alt to byl, pokud byl? (jeho posty tomu nasvědčovaly)
Každopádně neuvěřitelně velká ztráta člověka s neuvěřitelným rozhledem, škoda ho, zlá DH, RIP in pieces.
Já myslím, že tu má ještě své alty z doby předchozí a jiné zase ještě aktivuje. Ale je fajn, že tohle jeho současné "dření" netrvalo dlouho.
jako, docela jsem se divil, jak dlouho se tu chlapec drží, řekl bych, že i on sám se divil :-)
@Drolin (14.08.2019 07:15): Parádně a naprosto výstižně shrnuto, je vidět, že máš opravdu přehled! Běžný člověk kvalitu a znalosti druhých ocení a dokáže z toho především sám v mnoha směrech profitovat. Někteří lidé ovšem toto naopak skrze svou ješitnot a přehnané osobní ambice nedokáží ustát a doslova je mučí, že nejsou a nikdy nebudou oním Mozartem, nýbrž pouze zcela tuctovým Salierim. Některým to až nedá spát. V takovém případě pak už zbývá jen frustrovaně škodit a prudit... a doufat, že se jim ty talentovanější a schopnější podaří otrávit natolik, že to znechuceně zabalí a oni místo nich vystoupí na výsluní. Což se jim ovšem díky své malosti a bezvýznamnosti stejně nikdy nepodaří. Velikost osobnosti spočívá totiž právě v toleranci a nadhledu, nikoli ve snaze druhé ukřičet, zesměšnit a znemožnit. Navíc mnohým uniká jedna velice podstatná věc. Že totiž potlačením svého bujného ega a spoluprací se dokáže na společném díle mnohem víc, než neustálou soutěživostí, konfrontací a poměřováním se. A o to by zde na DH mělo jít především, cílem by zde měla být příjemná odpočinková atmosféra, nikoli bitevní pole.

Osobně mě zdejší vynucené i nevynucené odchody v poslední době neuvěřitelně (!) mrzí. Prakticky vždy šlo o velmi cenné členy, kteří zde měli nezastupitelnou roli a budou prostě obrovsky chybět. Opravdu aktivních, ochotných a užitečných lidí je tady (stejně jako na většině dalších zájmových serverů) pomálu a velice těžce se další získávají. Ne každý má čas, náladu a chuť trávit desítky a stovky hodin diskutováním a především pak prací (navíc zcela zadarmo!) pro nějakou virtuální komunitu zcela neznámých lidí. Na to musí být člověk opravdu řádně zapálený blázen a takových bychom si prostě měli skutečně vážit. Nechci být teď nějak přehnaně patetický, ale na přátelství a úctě k druhým by se zde mělo zapracovat opravdu nejvíc. Myslím, že by to bylo pro celé zdejší společenství mnohem přínosnější, než jakýkoli další technický update DH, zkuste si to nechat projtí hlavou.

K probíraným Charllizemu a Ringovi jen dodám, že jim rozumím a plně chápu jejich rozhodnutí. A nebudu zastírat, že mi zde opravdu chybí, Je vždy mrzuté, když narazíte na někoho, s kým si rozumíte a kdo vám sedne a pak je najednou ze dne na den (a zcela zbytečně) vše v háji. Tak snad ještě není všem dnům konec...
@Rapier (14.08.2019 10:13): Jen dvě věci. Kdo potřebuje 50k komp na hraní RPG? A proč mu ten poslední odstavec píšeš sem, když sem moc nechodí? :) Ne, vážně, to je rozumný přístup, lepší se neregistrovat, když ví, že by tu šel akorát z hádky do hádky.

A zrovna u těch RPG se fakt nemá smysl hádat, těch podžánrů, problémových titulů je mraky a řešení nikde. Navíc dost lidí má zarytou definici RPG ze starých herních časopisů, což si myslím taky není ideální při střetu s nějakou východní hrou či akčnější větví.
Mám známého, hardcore pařana, co neváhá utratit za herní PC min. 50k (a v jeho očích jsem se s novou sestavou asi poprvé v životě přiblížil pojmu "pořádné herní PC) a který je znalý snad všech dungeonu a RPG (včetně MMORPG) co kdy vyšly.
Nikdy tu ale nepřijde, řekl mi, že by se tu musel s polovinou lidí pohádat, protože s jejich názorem na RPG nesouhlasí. Jinak je ale fajn. :)

Zkrátka chce to jen více tolerance a nebrat si to příliš osobně. Samozřejmě lehko se to napíše, hůře se to praktikuje.
Je zaujímavé, že niekto sa normálne opýta, čo sa stalo s jedným konkrétnym užívateľom a hneď na to sa tu spustí ďalšia zbytočná debata o tom, ako DH nie je tolerantná voči vybraným jedincom a ako ich odchod výrazne uškodil tunajšej komunite. Počet registrácií a užívateľov pritom neustále rastie. Nechcete radšej riešiť niečo iné a zmysluplnejšie ako ľudí, ktorí sa rozhodli dobrovoľne odísť?

A Ringovo vyjadrenie je skutočne zbytočne hysterické, nehovoriac o tom, že v ňom dáva najavo, že ho vlastne nezaujímajú žiadne autority a pravidlá webu.
@Richmond (14.08.2019 09:47): Samozřejmě, však jde o diskuzi spojenou s elitářstvím ve vztahu k hraní v originále (a s překladem), posměchům za starší věk nebo hraní starých a nudných dungeonu a jRPG - a ti uživatelé tu stále jsou, jen to Bellefrontes pomotal :).
@Richmond (14.08.2019 08:55): Samo sebou za každého přístupného diskuzi. Těžko ji můžeš vést, pokud se budeš ostatním vysmívat a dehonestovat je, zkrátka dávat najevo, že je ani náhodou nepovažuješ za rovnocenné partnery.
@hanak_v_exilu (14.08.2019 07:34): V diskusích tu zazníval posměch za to, že někdo preferuje příběhové hry, nebo nevládne cizím jazykem. Navíc často založený na pouhém dojmu, následně vyvráceném. Je potřeba se zeptat: Je v tom vůbec nějaká vůle diskutovat? Když na to byli upozorněni, ozvali se s tím, že jejich komunikace je normální.

Normální možná je v prostředí, kde aby se jeden sám sebou utvrdil, musí shazovat jiného. A právě v tom byl problém. Z toho důvodu mi to připadá velmi jednoduché. Rozhled a znalosti těm, kteří nedávno vlnově odešli, tu mám pocit nikdo neupíral. S tou tolerancí, již zmiňuješ, ale měli problém bez výjimky.

Nechtělo se toho po nich moc.
@Drolin (14.08.2019 07:15): To je podle mě naivní představa že nějaká neorganizovaná skupina časem hromadně prozře. Spíš je pravděpodobnější, že ten co jde proti zdi se časem naučí ignorovat lidí co ho serou a tolerovat lidí s jiným přístupem. Neřekl bych ani lepším, protože se bavíme o hrách. A ty každý vnímá jinak. Někdo jako odpočinek, já jako dobrodružství a třeba Ringo tuším přistupoval ke každé hře jako kdyby její 100% kompletace byla otázka osobní cti a známka slušného vychování.
@90210 (13.08.2019 22:18): Komentářů je tu dost, a hodnocení nemá prakticky jiný užitek než jako kontrolní agregát vkusu, ale diskuze jsou to, proč se sem vracet. A ty poslední rok zcela táhl Charli (kvalitou a kvantitou). Měl čas, humor a znalosti. Tedy vše, o čem sní zdejší komunita a tím ji lezl na nervy. Pro mnohé, kteří s ním měli konflikt (mě nevyjímaje), byla často nesnesitelná představa, že je ve všem lepší jak oni. A tedy vznikalo klasické pnutí mladické závisti a nadhledu stáří. On byl element, který ph a tedy toxicitu v tomto jezírku snižoval, nicméně toxické elementy také i značně dráždil! Rozhodl se tak, po dlouhé úvaze o harmonii na tomto webu, neztrácet čas a podobně jako v knize Tvé překrásné já od Palahniuka se uchýlil do své jeskyně vstřebávat další a další znalosti.

A jednou se třeba vrátí, až toho bude tato komunita hodna a s nevyhnutelným stárnutím prozře.
@90210 (13.08.2019 22:18): To je pravda že je každého dobrého komentáře škoda. Já píšu i na ČSFD a tam je naopak tolik lidí, že i kdyby byl někdo sebevětší znalec a měl literární talent jako Dostojevskij, tak tam prostě zapadne. Tady jsem si lidí co mají přehled všiml hned. O to větší škoda je, že se o svoje znalosti už nechcou dělit.
@Jab (13.08.2019 21:26): Nevim jestli jsi se neuklikl, ale pripada mi, ze reagujes na uplne jiny prispevek. Pokud ne, tak jsme se bohuzel nepochopili.

@Kunick (13.08.2019 21:46): IMHO je nejvetsi ztrata komentare a hodnoceni, ale v tomto smeru treba Charlizeho odchod zadnou ztratou neni, protoze komentare nepsal a hodnoceni smazal uz davno, coz je docela smesny vzhledem k tomu, co je DH primarne za web, ten to fakt tahl ciste jen diskuzi, ale prehled mel a kazdej odchod aktivniho retrogamera / pametnika je na takto malym webu znat.

@Drolin (13.08.2019 21:44): Njn viz vyse.
Tohle musi bejt trolling. Ale uz na tak vysoke urovni, ze to nejsem schopnej pojmout. Priznavam porazku :o)
@Kunick (13.08.2019 21:46): Komenty kolikrát fajn. Líto mi odchodu Ringa a jiných je. Ale ta snaha to někomu "přišít" zase vyvěrá z arogance těch, kteří se zde v rozporu s realitou pasovali na "privilegované" a dětinsky se vztekají, když jim to někdo nežere. Ať si tu svou autoritu řádně vybojují. Jinak to ani fungovat nemůže. Kdo chce být na DH uznáván, tak ať se také snaží.
Po zrušení legendární diskuze O všem a zároveň o ničem nešlo nic jiného očekávat. Potom jsou slabší sněhové vločky lehce zavlečeny do OT, potom přijdou tresty a oni jako lumíci se vrhají z propasti a mazají své několikaměsíční snažení. Doba je zlá a přežijou jen ti nejsilnější.

Diskutující (19)