Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

< >
@Chuck (09:57): hele můžeš mě ale podpořit tím, že mi dáš nějaké to plusko v komentářích. :) Samozřejmě až si je pročteš!

Zrovna se dívám, že mě Memphis zmiňuje v článku, to jsem ani nevěděl, že se účastním nějaké kategorie.
Dostal jsem chuť na vyzkoušení starých leteckých simulátorů, a tak mě napadlo přidat pár zajímavostí aby ostatní měli jednodušší život. Na bednu stejně nemám šanci.

@John Mirra (09:32): aha teď mě to došlo! Ona je vypsaná soutěž. Pozdě!
@Rapier (09:52): Já jsem zatím s RTX 2060 Super velice spokojen a GTX 1060 na druhém PC taky pořád jede v pohodě, ale té druhé je "teprve" 2,5 roku.
@Chuck (09:48): dlouhé roky jsem měl štěstí na HW. V roce 2019 mě dost rozhodila Nvidia s RTX 2070 Super. V roce 2020 pro změnu AMD s RX 5700XT, jinak výborný kus HW který má ovšem jeden drobný problém a to ovladače: to co nyní zažívám bys opravdu nechtěl: náhodný black screen + reboot, internet je to ho plný. Proto ani nemohu nikomu RX karty doporučit. Sice jsem ty black screens skoro eliminoval ale stále tam jsou. Ach jo. Viz. odkaz.

Raději sepíšu pro DH nějaké články na blog o leteckých simulátorech, jak začít létat, jaký HW si pořídit, apod. už se na to delší dobu chystám, v diskuzi to zapadne. Nebo článek můj život s konzolí...aneb na co se nováček musí připravit a co mu v prodejně neřeknou. :)
@musa (09:33): tak potichu, no asi ano. Za 6 let co tu jsem jsem přidal 25 leteckých simulátorů (ano já vím není to mnoho) + modifikoval 10 popisů hry u leteckých simulátorů + přidal 46 zajímavostí, vesměs opět k leteckým simulátorům ale i některým taktickým 3D akcím nebo RTS. :) Zkusím pokořit toho zkušeného přidavače (50 her).

@John Mirra (09:32): díky. Od přidávání mě trochu zrazuje ten složitý postup a doba kterou čekáš na schválení. Popisek nesmí být oficiální text od distributora, takže vymyslet smysluplný popisek + upravit/najít foto pro hru není zas tak easy. I tak se mi některé popisky k leteckým simulátorům nelíbí protože jsou chybné, takže je hodlám změnit. :)

@Chuck (09:39): o benchmarky a moje tlachání v sekci HW nemá stejně nikdo zájem, a upřímně nemám poslední dobou štěstí na HW. S grafickými kartami jsem si užil/užívám více než je zdrávo.
Paráda, profil mě ukazuje 6 let 0 dní od registrace. Panebože ten čas nějak letí!

Asi bych měl začít přidávat zase hry, jak jinak než letecké, námořní, ponorkové, případně jiné simulátory. :) Třeba ten Overlord od Rowan Software zde stále chybí.
Docela se tu teď ve velkém rozjelo čtení (a hodnocení) starších komentů. Alespoň co koukám na svůj profil. Celkem by mě tedy zajímalo, o kolik DH stoupla návštěvnost. :) Takhle na pohled to vypadá na boom aktivity (což je samozřejmě logické).
@Jumas (07.04.2020 00:12): Pokojne sa smej. Keď sa tu ale objaví nový užívateľ, ktorý dostane prístup k zdrojákom, zapojí sa do vývoja nových featuriek a popri tom sa zabáva stalkovaním a zverejňovaním informácií o serveroch, cez ktoré sa pripájajú ostatní, mne to zas až tak veselé nepripadá.

@jarek.p (06.04.2020 23:30): Se stim smiř.
@M.a.t.t. (06.04.2020 23:47): Nešly a tyhle mazací orgie se řešily pomocí úpravy na jednu tečku. Určitě se to ale neděje tak často, aby se to muselo nějak řešit. Každého věc, jestli si ty komentáře smaže. Můžeme se mu alespoň potom smát :)
Chlapci, je milé, že to riešite, ale v podstate by to z časti porušovalo GDPR, pokiaľ si dobre pamätám. Zároveň, ak by nemohol používateľ svoje komentáre priamo zmazať, tak by už určite v rámci GDPR mal mať možnosť požiadať administrátorov o zmazanie obsahu s ním spojeného a administrátori mu musia vyhovieť.

No a do tretice, čisto technická vec, ak idem editovať svoj komentár, presne ktorá funkcionalita mi ho zakáže zmazať? To by sa muselo technicky celkom sofistikovane ošetriť nejakými podmienkami zo zálohy, keďže na mazanie komentára nie je samostatná funkcia oproti jeho upravovaní.
@mazar1234 (06.04.2020 22:17): Já jsem taky pro, aby byla svoboda na prvním místě. Ale ne bezmezná. Pokud se svobodně rozhodli se vyjádřit, měli by taky ostatním čtenářům umožnit, aby si to mohli svobodně kdykoliv přečíst. A ne že jim rupne v bedně a zanechají po sobě potopu.
@jarek.p (06.04.2020 21:55): To znie síce funkčne, ale je to také totalitne-násilné.

Asi je naozaj najlepší momentálny stav, ktorý dáva 100% slobodu a tak nejako sa spolieha na zdravú inteligenciu, asi by akékoľvek násilné vynucovanie bolo viac kontraproduktívne než prínosné.

Škoda, že tak niektorí ľudia uvažujú a vymazávajú svoju častokrát zaujímavú a prínosnú stopu, ale sloboda by mala byť na prvom mieste.
@mazar1234 (06.04.2020 21:52): Uchovávat v databázi i komentáře před editací. V případě, že by se zjistilo promazávání, dala by se u daného usera stopnout možnost editování a vrátit zpátky původní příspěvek.
@rikuhahl (06.04.2020 21:06): Jo toto by sme mohli prehodnotiť, niečo ako EULA, kde priemerný user súhlasí s eutanáziou lebo to iba odklikne... že by sa odkliklo, že dobrovoľne uverejnené komenty sa stávajú verejným majetkom internetu a DH, alebo tak niečo, samozrejme problém je editovatelnosť, ktorá by mala byť, ale poskytuje ochcávku, že dám edit a vymažem info a uložím,
takže niekto nejaký geniálny nápad?
Taky mi neaktivní profily neva. Spíše mě mrzí ty, kde si autoři vzali s sebou i své komenty. Tohle bych skoro zakázal. :)
@oldgamer89 (06.04.2020 20:15): no a takový bys mazal? vždyť právě ten jejich profil je tu taková památka na ně. A vždycky existuje možnost, že se člověk po letech nostalgicky vrací na svá oblíbená místa, ty virtuální nevyjímaje, takže i 10 let není žádná doba ;) Popravě se někdy rád kouknu do profilu neaktivního uživatele, když třeba objevím jeho komentář z roku 2008 a je fajn, že tu ta propojenost je. Předpokládám, že jsi měl asi hlavně na mysli uživatele, kteří se registrovali a už se na DH nevrátili, nebo jen párkrát, bez jakéhokoliv přínosu DH, ale i ti mají právo na svůj profil, protože neexistuje žádný důvod proti :)
@jarek.p (06.04.2020 20:01): pokud je pro tebe chvíle třeba 7 let nebo ještě lépe, pokud si tady někdo založil profil 6.3.2011 a naposledy se přihlásil 7.3.2011, tak ok, má to smysl..
Spíš mě to tak při procházení databáze mrzí u uživatelů, kteří bývali tahouny DH a zbyl po nich jen polorozpadlý profil a pár komentářů..

Edit: popkec, natelogan, Caelos atd..
@oldgamer89 (06.04.2020 19:58): Zkusím položit protiotázku - proč ty neaktivní profily likvidovat? To, že je někdo chvíli neaktivní ještě neznamená, že se k tomu nemůže vrátit. A pokud ty profily ničemu nepřekáží nebo zbytečně nezatěžují databázi, proč by se měly rušit?
Dovolím si položit jeden zřejmě zcela zbytečný dotaz, ale tak co: není v plánu něco jako likvidace dlouhodobě neaktivních profilů? (a že jich tu tedy je..)
mam takovej napad - sorry, jestli to uz tady bylo ..

neslo by pridat to % hodnoceni na wallboardu v ty sekci komentare ? treba zarovnany napravo v tom radku kde je

jmeno / cas od zverejneni ?

diky
@Ronik (30.03.2020 00:11): Pecka! I tak by se mi každopádně líbilo mít na hlavní stránce u "Právě vychází" tlačítko více a mít tam tento seznam (ideálně i s datumy, pokud jej profil má..).
Dá se nějakým způsobem vyjet seznam všech her, které teprve mají vyjít? Dle tohoto filtru mi tu vyjde hrozně málo her. To tu fakt nic víc nemáme, co má vyjít s budoucím datem?
@Danny (29.03.2020 20:24): Jak píše Fritol, asi tam nemáš zahrnuté EA hry, zrušené hry a hry s neoznámeným datem vydání. Stačí kliknout na "Více" u posledních přidaných her, akorát se řadí od nejnovějších. Pokud to chceš obráceně, musíš v odkazu u razeni=-datum odmazat mínus, a pak zjistíš, že hra číslo 19 000 je KILL la KILL -IF :) ID samozřejmě nesedí, protože se nějaké hry mazaly nebo slučovaly.
Jen zcela mimochodem... Poprvé po tom roce a měsíci +/- co tu jsem, se mi včera vybarvil achievement za splnění podmínky "buď online společně s dalšími 59 uživateli." Jak moc vzácné či běžné to bývalo v minulosti?

Diskutující (10)