Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

< >
Kdyby to někoho zajímalo, tak DH už má přes 10 000 uživatelů. Trochu jsem to sledoval, ale pak jsem na to zapomněl a nová výzva udělala své. Tím jubilejním je uživatel se zajímavým nickem wrdqfbxozx :)
@Jab (25.01.2021 14:56): Pěkný, tak jsem si to stoje číslo pogooglila taky a mám toto.

U nás teď lego dost jede, pětileťák už to rád skládá. Jinak můj švagr lego sbírá. Má seznam těch kódů a kupuje to jako diví. Když se mu sejdou dvě stejné tak jedno vybalí a postaví. Tuhle jsem mu poslala lego s Mandalorianem a měl velikou radost ;o)
@musa (25.01.2021 17:23): To je asi u Lega normální, ne? :) Tak leda technic byl ještě kolem 16 tuším.

Každopádně když jsem v nějakých těch dvanácti letech nesl krabice s legem do sklepa, tak to byl neuvěřitelný vnitřní boj. :)

@rikuhahl (25.01.2021 17:05): Ale policejní! Takový by tu měl mít každý moderátor! :)

@pajmič (25.01.2021 15:08): Každopádně je to strašně macho. Rozstřílet pár dinosaurů (nikdo mě nepřesvědčí, že to vpředu nejsou raketomety), naložit maso, vykácet prales a otevřít si pivo. Alabamskej chlap hadr. :)
Dnes mám 5885 bodů. Vypadá to zase jako nějaké random číslo, s kterými se tu občas někdo připomene... Ale!
@AiMLEzZz (23.01.2021 22:31): Skryté achievementy je asi to poslední, co jsem měl na mysli. :-) Na tuhle logiku jsem se nikdy ani nepodíval, a i když mě to několikrát napadlo, nějak mi to nestálo za ten čas. :-)
@MCZ (23.01.2021 22:08): Myslíš např. logiku pro tajné achievementy? Okay, máš pravdu, na ty jsem zapomněl. Každopádně chápu, že na to nemáte čas nebo to prostě nechcete, jen jsem střelil :).
@Bellerofontes (23.01.2021 19:52): Přesně tak.

Abych to uzavřel, je prostě fakt, že formulace té zajímavosti mohla být pro někoho zavádějící. Byla nahlášena a moderátor dle svého nejlepšího vědomí a uvážení rozhodnul - pokud s rozhodnutím nesouhlasíte, napsat mu poštou o detailnější vysvětlení nebo poslat upravenou verzi je záležitost na pár minut, nikdo se nikoho nesnaží záměrně poškodit. To jen pro příště, protože tohle se prostě v systému, který tady máme, stávat bude. Další reakce k tématu už nejsou třeba.

A vážně už mě unavují zmínky o nějaké cenzuře, už to kolik reakcí a věnovaného času členů týmu tahle docela banální situace vyvolala, ukazuje naprostý opak - není nám to jedno, chceme na DH mít co nejlepší obsah a spravovat jej pokud možno co nejvíce transparentně. Moderátoři tím tráví spoustu hodin svého volného času a nějaké osobní poznámky vůči nim, z čehož se tady stává nějaká nová móda, budou příště mazány rovnou.

@Ringo (23.01.2021 11:39): Jsem rád že ses pobavil, ale když k tématu nemáš co hodnotného napsat, tak příště raději nepiš vůbec nic. Slova jako "práskač" opravdu nepomáhají řešit situaci, o což ti tedy hádám ani nešlo - každopádně tahle diskuze má k tomuto účelu sloužit, tak to ber jako varování do budoucna.
Tímto bych diskuzi o jedné dvouřádkové zajímavosti ukončil. Guldy dostal z naší strany informace a budeme rádi, pokud se rozhodne ji třeba trochu více rozpracovat. A taky to udělat nemusí.

Spory mezi sebou si klidně vyříkejte v poště a pokud má někdo potřebu se nadále vyjadřovat k tomu, jak špatně to tady vedeme a který člen DH týmu je ten nejhorší, pak doporučuji takový příspěvek napsat doma na papír a ten si pověsit na nástěnku. Že to takhle nikdo jiný neuvidí? Ale to vůbec nevadí - ono to stejně pro nikoho jiného ani nemá význam.

@AiMLEzZz (23.01.2021 21:51): Proč ne? Pominu-li, že nemáme zájem o to, aby někdo rozjížděl klony Databáze se stejnou grafikou atd., je tam třeba i spousta dat, která by se k nikomu dalšímu dostat neměla. A že bychom dělali při své vytíženosti ještě audity kódu s cizími pull requesty? Bez urážky, ale to si to vážně představuješ až moc jednoduše. :-)

Z kódu DH lze tak vidět jen to, co vidí prohlížeč, i když nic z toho samozřejmě není tzv. "raw" a třeba HTML je generováno pomocí PHP a JavaScriptu/Reactu.
@MCZ (23.01.2021 21:40): Proč ne? :) Mně by třeba kód Databáze ze zvědavosti docela zajímal.

Ale ptal jsem se spíš jen tak, kdyby náhodou. Říkal jsem si, že by bylo zajímavý vytvořit pull request s těmi mody, i když mi je jasné, že v tom, že by bylo těžké to nakódit, ten problém není. Samozřejmě by šel i nějaký ten mock up jen v HTML a CSS.
Za sebe bych jen rád podpořil Tulareanuse, protože podle mě reagoval správně. Zajímavost byla napsána poněkud vágně. Ne, že by nemuselo být pro někoho zajímavé, že pár lidí z Warhorse pracuje v CD projekt, ale chtělo to trochu specifikovat. Když už je tam sám Guldy pracuje, tak jistě mohl být trochu konkrétnější. Co se týče zdroje, pak stačilo jako zdroj uvést něco jako "zaměstnanec Warhorse" :) Nevím, jestli se Guldy cítí jako celebrita, ale nemůže přeci předpokládat, že o jeho zaměstnání někdo ví.
Tvl, hlavně že diskuze o přítomnosti modů zanikla po pár příspěvcích a nějaké dva random řádky se tady rozebírají už dva dny. V čem je napsaná DH? A není čirou náhodou open-source?
Kdo by si chtel precist zase po par letech trochu kvalitni tematickou recenzi, doporucuju text v poslednim Levelu o serii Assassins Creed (Pechacek).
@Paul (23.01.2021 17:21): Tohle je věc týkající se konceptu sekce zajímavostí na všelijakých stránkách. Vždycky to začíná a končí na tom, zdali ona jednotlivost někomu připadá či nepřipadá zajímavá. Přísně vzato by každá souvislost, detail, odkaz či paralela do zajímavostí patřit mohla, různé materiály o vývoji (rozhovory, magazíny, dokumenty, publikace) by tam pak mohly být, dovedeme-li to do absurdna, větu po větě zkopírovány. Je to problém a budou z toho vznikat nedorozumění. Všechno podstatné ale v tomhle směru zodpověděl MCZ, když vyjádřil vizi ("snažíme se, aby DH fungovala tak trochu podobně jako třeba Wikipedie") a přístup ("způsob, jak se s tím vypořádat, není v tom, se na jakékoli ověřování vykašlat, ale snažit se dál a o sporných rozhodnutích případně diskutovat"), mj. ukázkově ctící pluralitu.

To smazání je naprosto transparentní. Postižený dokonce dostal zprávu s informací, na kterou může bez penalizace reagovat (kontaktovat moderátora nebo admina, začít o tom diskuzi, přidat pozměněnou zajímavost). Situace tu není taková, že by admini nenaslouchali a neodpovídali, neodůvodněně se banovalo či cenzurovala diskuze. Čím je to demotivující?
@Paul (23.01.2021 19:39): Tak si prečítaj tento môj post, kde píšem aj to, že nie som neomylný aj to, že ten priestor na komunikáciu alebo vylepšenie zaujímavosti tam bol, nech sa tu neopakujem: http://dbher.cz/dp305518
A to, že sa niekto môže cítiť demotivovaný zo zmazania dvoch riadkov, prajem pevné nervy v reálnom živote. Bude ich potrebovať.
@Tulareanus (23.01.2021 19:21): to je dobře že to prošlo procesem. Proces je potřeba. Ale neznamená to, že je neomylný a že se admin či moderátor nemůže seknout. Já si myslím, že je škoda žes to smazal, tak jsem to vyjádřil. A naprosto chápu Guldyho, že mu tohle jednání přijde demotivující.
@Paul (23.01.2021 19:15): Mně zase přijde, že se zase tolik nestalo. Bylo to už nějak vysvětlené. Guldy ví, co s tím má dělat dále. A celá tahle diskuze je už delší dobu nadbytečná. A nadto už několikrát bylo řečeno moderátory, ať už se v ní přestane.

Nechci nikomu nadržovat. I chápu, že se Guldy čertil. Ale nebyla to opravdu moc zajímavá zajímavost. A pokud Tul ani nevěděl, že Guldy ve Warhorse pracuje... Prostě bych to nechal být. Hlavně je to už delší dobu zbytečně osobní. Ta zajímavost byla minimálně na hraně "zajímavosti". A pak mi přijde divné z toho dělat takový tyjátr.
@Paul (23.01.2021 19:15): Pozri, to čo si v preklade napísal ty je "prečo by sme mali dôverovať nejakým rozhodnutiam administrátorom a moderátorom?" Ja som ti len v skratke napísal, že to legitímne prešlo určitým procesom. A nie som jediný, kto si to myslí, že je to tak v poriadku. DH naozaj nie je o tom, že jeden človek, v tomto prípade, ja, si tu rozhodne ako to tu bude. Ale bola mi zverená zodpovednosť dozerať na obsah, ktorý tu máme a ja som popísal nižšie dôvody, prečo som rozhodol tak, ako som rozhodol. Napísal som aj možnosť, v akej podobe taká zaujímavosť môže existovať. Nič viac k tomu už nemá zmysel dodávať.
@Tulareanus (23.01.2021 19:06): zkrátka, "já mám pravdu a jsem moderátor, takže ticho." Ok, jen mám dojem že s tímto přístupem se minimálně s Guldym jako přidavačem obsahu může DH rozloučit, což mi přijde jako škoda.
@Paul (23.01.2021 19:00): To, že ty v tom vidíš informačnú hodnotu, neznamená, že tá informačná hodnota tam je. Tú vetu môžem použiť presne takto opačne. Vágna informácia nie je konkrétna. "Američan sa sa stal americkým prezidentom", je podobná úroveň informácie. Nemáš nikde ani záruku, že tí ľudia robili na KCD a neprišli do firmy po vydaní. A to, že je to tvoja obľúbená hra tiež nemá vplyv na kvalitu informácie. Pozri, Guldymu nikto nezakazuje na to reagovať, novú zaujímavosť pridať s detailnejším alebo zaujímavejším infom a rozpísanú. Guldy venoval miesto toho energiu tomu, čo napísal v tejto diskusii. Existujú nejaké procesy. Keby sa máme o každú zaujímavosť starať tak ako ty píšeš, tak DH bude potrebovať zamestnávať full time tím ľudí. Prešla zaujímavosť kontrolou moderátorom? Prešla. Dostal pridávajúci v automatickej správe, prečo bola zmazaná? Dostal. Napísal sem? napísal. Dostal vysvetlenie? dostal. Čo je na tom nepochopiteľné?
@Tulareanus (23.01.2021 18:46): ta zajímavost měla konkrétní informaci, že někteří z lidí pracujících na KCD pracovali i na Cyberpunku. Ano, bylo by super kdyby tam Guldy i detailně vypsal kdo na jakých pozicích, ale to nemůžeme realisticky očekávat. Takže i tak jak to bylo napsáno, to pro mě mělo informační hodnotu. Je škoda, že máš potřebu mazat jen proto, že ty osobně nevidíš užitek, místo aby ses třeba Guldyho v první řadě poptal zda nemá ještě nějaké info co by se dalo dopsat, nebo alespoň to uvedení zdroje.
Stačilo. Ak tu máte poniektorí s niekým osobným problém, riešte si to inde, bude sa to mazať.
@Dunemaster (23.01.2021 18:17): Ja chápem, že tam kde je argumentácia a snaha o vysvetlenie, ty vidíš len kopu divných písmeniek. Na to som si pri tvojich postoch ignorujúcich logiku a argumenty zvykol už dávno. Ale vieš čo? To nie je môj problém, ani ťa to nik nenúti čítať.

@jarek.p (23.01.2021 17:34): Ty už si niekedy napísal na DH aj príspevok, ktorý nebol len vyrývanie a to prevažne do mojej osoby? O komunikácii tu moralizuješ, zatiaľ čo zvykneš prísť, uraziť alebo trolliť postom a ak ti na to človek zareaguje, tak sa znova len na čas odmlčíš, aby si to mohol zopakovať?

@Paul (23.01.2021 17:21): Paul, áno, nešlo len o zdroj. Keby tá zaujímavosť mala nejaké konkrétne informácie, mohla by stáť za úvahu. Takto človek ani nevie, či tam išiel robiť údžbár, správca siete, či junior marketér.

Ten obsah nie je mazaný náhodne. Je normálne nahlásený a normálne prejde procesom prezretia moderátorom. Ber to ako dodatočný schvaľovací proces, čo je na tom nepochopiteľné?
@Kwoky (23.01.2021 17:09): Když řeknu, že 1+1=2, to budeš chtít zdroj? Ne, zdroj v tom smyslu, jak se dneska řeší, není základ, je to pokřivený důsledek doby, že si každý myslí, že je génius, třeba jen proto, že se pohybuje na networku, a když mu řekne někdo něco, co dotyčný nevěděl, tak chce zdroj, protože se mu coby "géniovi" nechce věřit, že by tuhle nějaký přece "trouba" od vedle jen tak mohl vědět něco více. Je to tak neuvěřitelné, že dokud si to dotyčný nepřečte z nějaké publikace a ještě někoho názorově povoleného, tak to prostě nebude považovat za relevantní informaci. Takže pokud tady chce mít DH zajímavosti od lidí, kteří něco vědí a jsou u určitých věcí, u kterých třeba jiní ne, tak by bylo záhodno z nich nedělat pitomečky, kteří tu jen tak přišli něco pastnout a dokud to nebude doloženo jako fakt nějakou elitou, tak to nebude relevantní.

A to by bylo tak vše, co k tomu ještě řeknu, protože jinak mi to může být fuk. Z těch 60 postů na dané téma tady ještě bude někdo schopen, na základě mých pouhých dvou na závěr diskuse, vytvořit story o tom, jak jsem to tu rozdmýchal :-)
@Paul (23.01.2021 17:21): Podle mě to neřešili diplomaticky ani Guldy, ani Tulareanus. A podle mě se tady dostáváme k jádru pudla - opět nezafungovala komunikace ze strany admina. A to jak v případě smazání samotné zajímavosti, tak ani v příspěvcích zde (z jeho vyjádření mám pocit nadřazenosti, kdy si nepřipouští ani náznakem, že by mohl udělat něco špatně, respektive že to mohl provést líp). A to je podle mě zde častokrát vytýkaný jev - ne úplně vhodná komunikace ze strany admina.
Tak tady je zásadní problém ani ne ve zdroji, ale v tom, že to Tulovi nepřišlo jako dostatečně zajímavá zajímavost, aby tady byla. Kdyby byl problém jen ve zdroji, tak by snad Guldymu napsal a poptal se, ne?

Což je tedy smutný, mě to třeba zajímavý přišlo, vědět že někteří lidé co udělali jedno z mých nejoblíbenějších RPG pracují na dalším očekávaném v jiné firmě.

A i když to Guldy neřešil kdovíjak diplomaticky, tak naštvání chápu. Nikdo nechce přidávat dobrovolně obsah, aby mu byl pak náhodně měsíce/roky po přidání mazán.

Diskutující (14)