Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Trojice her ve schvalování ode mě. Opět auta, jichž je tu stále nedostatek. Všechny tři záležitosti jsou fakt super!

Důležité odkazy ke hře Rally Poland - (2010) - Odkaz č. 1 - Odkaz č. 2 - Odkaz č. 3 - Odkaz č. 4 - Odkaz č. 5 

Důležité odkazy ke hře Drift Hunters - (2017) - Odkaz č. 1 - Odkaz č. 2 - Odkaz č. 3 - Odkaz č. 4 - Odkaz č. 5 

Důležité odkazy ke hře Race - (2018) - Odkaz č. 1 - Odkaz č. 2

DH profil č. 1 - DH profil č. 2 - DH profil č. 3
@Zx Atari (10.06.2022 14:38): Pokud se jedná o RPGčka tak beru! Ráda si něco nastuduji o hrách, které neznám, a úplně nejlíp, kdyby to šlo nějak zařídit jako editace (kvůli achievementům). Jiné žánry ale moc nehraji...

Píši zde, protože nabídka platí obecně.

P.S.: Pokud u toho musím mít roubík, tak ho pošli přes zásilkovnu. ;)
Hledam submisivniho uzivatele DH, ktery ma rad tyrani v podobe popisku. Bicik, pouta a roubik mam a mohu poskytnout. Napis mi do posty a tvoje rozkos zmeni DH k nepoznani!
@Kunick (15.05.2022 13:05): Senzační díl rozhovoru, ač jsem většinu věcí z nějakýho důvodu věděl, tak je skvělý si to takhle najednou poslechnout zas trochu jinak. Jo a tu jeho oblíbenou GUN nechápu dodnes, ale jednou na to snad přijdu, proč to je tak skvělý ;)
@rikuhahl (15.05.2022 09:29): Tak to pojďme o jednu srazit. Ať ten rekord můžeme dát podruhé. ;) Marvel Heroes a [chybný odkaz na hru] jsou podle všeho stejné hry. Druhá je jen rebrand. Další rebrand byl o rok později Marvel Heroes 2016. V roce 2017 znovu vyšla pro konzole jako Marvel Heroes Omega. A ke konci roku 2017 shodili servery, což byl konec komédie. :)

Důkaz 

Editoval bych prostě tu první a ty další názvy tam přidal jako alternativní. Což by ale neřešilo, že by z vyhledávání vypadl i ten chybný profil (tzn. pod Marvel Heroes 2015 by tu byly dvě hry).

Opravte mě, pokud se mýlím. Ale nevypadá to, že by tomu tak bylo. ;) Každopádně nechci editovat profil, dokud se nerozhodnete, do kterého to případně spojíte. ;)
Jsem rád, že se teaser na rozhovor s Jumase líbil. A to znamená, že si zasloužíte další díl. Abychom nepřetékali do večerního hokeje, nastavil jsem premiéru už na 18:00. Příjemné pokoukání.
DH už čítá celých 22000 herních kousků. "Jubilejní" hrou se stal ještě nevydaný, ale už teď velmi zajímavý 4D Miner. Vzhůru do další tisícovky.
@Kunick (14.05.2022 10:01): Je to fajn, akorát teda vůbec netušim, o které hře tam byla těch 5 minut řeč :D Takhle si publikum těžko může najít, když nemá ani název :) Díky a těším se na další části.

Edit: aha, beru zpět, bylo to hned na začátku, jsem to nějak přeslech. No a tak hlásím, že to hrát nebudu, ale publikum si to najde (asi) ;)
Ti, kteří odebírají již vědí. Ti ostatní se můžou začít radovat teď - na youtube je opět další video!! Tentokrát díky pomoci od Vica, vám přináším dlouho oplakávaný a žádaný rozhovor s Jumasem. V popisku videa je pak přiložený i link na první část rozhovoru.

A pokud váš tahle jednohubka navnadila... slibuju, že dalším částem nehrozí žádný odklad ;)
Se mi zase zrušila zatracená loajalita, i když jsem tu včera určitě byl a i jsem tu udělal akci (smazání příspěvku) :-(
Včera jsem poprvé navštívil Joystick Bar a musím říct, že ne naposled. Tak velký výběr Flipperu jsem opravdu nečekal, na stránkách mají napsaný 10 ale ve skutečnosti jich bylo cca 13. Hra stojí 20,- nebo za 60,- 4x kredity.
Prostor je velký a pěkný až na záchody, i stará Roxy měla lepší záchody, což je co říct.
Poměrně i velký výběr automatu Metal Slug, Asterix a Obelix, Simpsonovi, Mortal Kombat atd ale k těm jsem se ani nedostal. Malá Plzeň za necelé 50,- a velká snad 56,-
Takže až si budete dělat pražskou DH slezinu, tak doporučuji tady, pokud nechcete jen chlastat. Jo a když tam budete, můžete na pinballu Street Fighter II překonat 219M, kterým jsem stanovil rekord flipperu :D
Další závodní rarity, co mě zaujaly. Street Racer Europe - (2009) je vesměs identický s European Street Racing – (2007). Má na poznávačce auta uvedené logo ESR2. Aby to bylo ještě zamotanejší, vznikl i  Strret Racer Europe 2 - (2011). Zřejmě vyšel pouze v Rusku. Datum vydání prvního dílu se liší, nelze určit, které je pro Evropu jako celek. Proto vložen pouze rok 2009.

Veškeré informace, co mám v popisku, jsou pravdivé a mnou ověřené, jakkoliv se údaje na internetu mohou mírně lišit.

http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=14446 
https://www.greenmangaming.com/games/street-racer-europe/
https://rawg.io/games/street-racer-europe
https://www.morele.net/street-racing-europe-pc-306945/
https://nemesisup.cz/files/1603/nazvy-aut.png – Názvy aut ve hře, foceno z adresáře hry.

Street Racer Europe – DH profil  
________________________________________________________________________

Frozen Drift Race je přítomen na itch.io .Pohání ho Unity engine. Steam Store nemá pořádně hru přítomnu, i když koupit tam snad dříve šla. Na jiných eshopech je normálně ke koupi. Ve hře jde typicky blbnout, jak to mám už naučené.

https://www.instant-gaming.com/en/4189-buy-frozen-drift-race-pc-game-steam/
https://cdn2.steamgriddb.com/file/sgdb-c ... 5efd9f8ed62290c7.png
http://www.retrogamesmaster.co.uk/frozen-drift-race/
https://dev4play.itch.io/frozen-drift-race

Frozen Drift Race – DH profil

Obě hry mám už v podstatě dohrány, ale dost mě baví, že si je musím pouštět často.
Do schvalování přidáno přesně toto. Jde o Redux verzi. Úpravou configu jsem dal rozlišení 2560x1440, oficiálně nebylo podporováno. Hra mi najela v dost malém. DirectX 9 akcelerace, ale blbnou tam stíny.

Můj popisek. Hra již víceméně dohrána. Dost krátká. Nenašel jsem totiž jinou alternativu k tomu předešlému. Hra je dost lehká. Dirt Rally Driver HD je obtížný dost.

Datum vydání Ocean City Racing: Redux je zřejmě ten rok 2016. Podle oficiálních stránek, na které jsem zapomněl, původní verze hry vyšla už v roce 2013. Rok 2016 je vidět při puštění hry, dále na Steam obchodě či zde.
@Dan9K (02.05.2022 19:38): Tak pro mě je Lego stará záležitost už z dětství a zůstalo mi to dodnes. Pravda, teď už jen na výstavku, ne že bych si nějak intenzivně stavěl. Jen složím a vystavím na polici. Akorát si budu muset zase nějaké ty staré hrady protřídit, protože ty jsem dal kdysi děckám a akorát to rozmurovali a už si s tím nehrají :-)
a zase se mi děje to, co se mi stalo v životě už mockrát. Měl jsem to s hokejovými kartičkami, s pogy, s pokémony, s Magicy a já nevím, co ještě. Teďka všichni jedou lego. A mně to zase nic neříká a jsem zase out :-)
Dokonce jsem před pár dny našel i nějakej dotaz typu zpovědnice, kde se mladá teen holka ptala, co svýmu klukovi koupit k narozeninám. Já bych čekal leccos, ale v podstatě všichni svorně odpovídali Lego....tak si říkám, co se to zase děje :-)
@John Mirra (02.05.2022 15:09): Záleží jaké Lego. To z 80/90 let má hodnotu několikanásobnou, ale ty poslední sety, co Lego dělá, to zatím moc hodnotou neoplývá, zejména v podstatě zrušením tématu Castles/Pirates.

ad zabalená krabice - sealed samozřejmě jde i do deseti tisíců, viděl jsem Black Monarch Castle v přepočtu za 45 000 Kč, sealed (ve své době jako novinka se prodával za 3500 Kč, což byl nějaký rok 1990). Rozbalený s krabicí v dobrém stavu je i kolem 15 000. Jenže tam musí být ta krabice aspoň, bez ní je to tak za 6000Kč. Ale pořád jde o to, že to jsou dnes hodně rare sety z tématiky, kterou dnes už Lego nedělá a spíše se věnuje různým paskvilům :-)

A asi je to tu hodně offf topic :-)
Plánky z Lega jsou zlo do momentu, než zjistíte, jaký má takový Lego set hodnotu, pokud je kompletní, s návodem, nedej bože i s původní krabicí a navíc pochází z přelomu 80/90 let. Je to skoro jako z hrami :-)
@Laurona (01.05.2022 18:19): @Jab (01.05.2022 19:33): Souhlasím s Jabem, jednou postavit podle plánku a pak šup do společný krabice rozdělený maximálně nějak podle základních kategorií (rovný kostky, různě speciální kostky, hejblátka, panáci, zvířata a tvorové, nějaký nezařaditelný zbytky... A pak stavět jen podle sebe a své fantazie a schopností. (Kdyžtak se i ta konkrétní stavebnice dá podle plánku i tak postavit, případně "zlepšit" ostatníma kostkama ;)
@Laurona (01.05.2022 18:19): Naopak. Nechat dohromady, ať si dětská fantasie sestavuje podle sebe. Ach... Lego jsem v nějakých dvanácti dával do sklepa s těžkým srdcem. Sice jsem říkal, že už me nebaví ale to... Lhal jsem. :)
Díky všem za přání, a vyhlašuju závazek, že těch 10k zkusím dát ještě za svého života :D

A kromě těch pár giveawayů mám ještě překvapení - koncem týdne se můžete těšit na další video!
Tak díky Bragimu a jeho plusku jsem dneska dosáhl přesně 5000 bodů. Díky nejen jemu ale i vám všem za spoustu zábavných zážitků.

A hlavně to tu neberte moc vážně ;)
Dirt Rally Driver HD - (2018) - jakýsi ruský závodní simulátor na enginu Unity. Věnujte tomu patřičnou péči. U hry mnou stráveny dva týdny v kuse, pokud jsem zrovna nebyl venku.

Užitečné odkazy, odkaz č. 1 - odkaz č. 2 - odkaz č. 3 - odkaz č. 4 - odkaz č. 5 - odkaz č. 6 - odkaz č. 7

Vyšlo pro PC, Android a Browser. Jinam ne. Falco Software má na svědomí PC verzi. ABGames89 tu pro Android a Browser. Aby byla ale situace ještě složitější, je to na GooglePlay pod názvem Xtreme Rally Driver HD. Údaje o počtu závodů a vozidel, i další charakteristiky hry, to vše by mělo být totožné s PC verzí. Takže asi netřeba samostatný profil na DH. Logo ABGames89 je, z downloadu GameTop, přítomno i na potisku vozidla v hlavní nabídce PC verze hry.

Můj text popisku vychází z hraní PC verze. Funkcionalita pohybu v nabídce závodů a způsob ladění vozidel, včetně jedné minihry s konfigurováním součástek, to vše je tu opravdu poutavá věc. Level řidiče na 80 a více, přidává právě možnost dokupovat lepší díly. Enormně drahé vybavení do vlastněných aut. Z počátku velmi malá výše výher, ale postupně se zvyšují, až si v Season 10 dávám lehký závod open world stylem s odměnou za 160 000 dolarů.  A v Season 11 za 200 000 dolarů.

V Season 3 je jeden závod nesprávně proveden, kdy nelze úspěšně dokončit, kvůli chybějícím checkpointům. U jiných ke chybám dochází též, ale splnění závodu se započítá správně..  Hra je zcela freeware. 

Datum vydání je u PC verze rok 2018, dle přiloženého videa na YT. Ostatní verze byly dostupné zřejmě tentýž rok. Jo, na druhém linku je vidět launch date. Zvládli to fakt ještě identický rok. Ale mohly vycházet později časté aktualizace a tak. Doposud nehrán moc režim Volný závod, ale i v něm je několik zajímavostí.

Dirt Rally Driver HD - DH profil
Systém funguje již řadu let a vzhledem k množství přidaných her si troufám tvrdit, že funguje úspěšně.