Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Dá se na DH nějak odkliknout "všechna témata přečtena"? Jako mají normální diskusní fóra? Abych nemusel na všechny témata klikat i když je nechci číst. Tím sledovacím okem se problém nevyřeší.

Proč na DH pořád není normální fórum?
Mě tedy víc zajímá, jaké hry má člověk rád a tudíž nejlépe hodnocené... nějak nechápu, k čemu mi bude informace, že hráč xy hrál tento týden nějakou srajdu, které dal 50% a která mě vlastně vůbec nezajímá. :)
@Tulareanus (21.03.2023 23:47): Nevim, všechny databáze to takhle dělají (ČSFD, MovieZone, Kinobox, IMDb, Letterboxd, Rotten, MUBI, Goodreads), nevymýšlím si nic speciálního, nic kolem čeho by se muselo dlouze debatovat. Budu rád za zvážení. Díky.
@Jumas (21.03.2023 21:26): ale uživatel si podle sebe nastavuje to, co má u sebe, ne, co uvidí u ostatních.

Tady narážíme na takový vlastně hlubší spor, jestli je důležitější, aby uživatelé viděli, co chci já, anbo jestli je důležitější to, co chtějí vidět ti uživatelé :-) Já jsem pro, aby bylo možné obojí. Ať si uživatelé zvolí, že chtějí něco mít defaultně pro ty ostatní u sebe, ale ať si i já můžu zvolit, že o jejich speciality nestojím a chci to mít vždycky takhle.

Ten spor podle mě vychází i z toho, že někdo vnímá ty seznamy her jako esenciální součást svého unikátního profilu, kdežto pro mě je důležitější ta praktická věc vidět ten seznam s hodnoceníma. A vlastně bych stál o standardizaci, klidně jen pro mě, co bych si já moh nastavit.
@BUMTARATA (21.03.2023 21:49): to je dosť subjektívne nie? Ja keď si niekoho nakliknem, tak chcem vidieť, čo má najradšej. A ostatných podľa svojho nastavenia samozrejme neuvidíš, lebo nastavenia profilu nie sú vlastne nastavením zobrazenia webu, ale filter vlastných atribútov. To by sa muselo veľa vecí programátorsky dosť prekopať, aby si mal nielen global view na userov, ale ešte si ho sám nastavovať.
jo a není to jeden klik, jsou to dva kliky, člověk nejdřív musí kliknout na hodnocené hry a teprve po tom na podle data, protož defaultně je to na "všechny hry" a tam to podle data dát nejde.

Vlastně nevím, proč už je to 15 let tak, jak to je :-)

Ale chápu, že je to změna, a i když k mnohem lepšímu, tak se to tím pádem někomu líbit nebude no.
@BUMTARATA (21.03.2023 11:31): Keby ľudia zodpovednejšie dohrávali hry, tak sa dá defaultne použiť zobrazenie "dohrané hry". Ja už bez dohrania v podstate nehodnotím nič okrem multiplayeroviek, ktoré vlastne skoro ani nehrávam.
Jako dávalo by to smysl.
Na druhou stranu ať tak či onak je to jedno kliknutí na hlavičku sloupců tabulky.
Nebylo by možný, aby, když kliknu na záložku Hry v profilu, se mi by default vypsal seznam hodnocených her od nejnovějších po nejstarší, jako je to všude jinde, jinými slovy, abych viděl, co kdo v poslední době hrál/hodnotil, místo nejlépe hodnocených, což je úplně k ničemu?
@Red (18.03.2023 00:46): Tak korporace většinou zaměstnávají lidi z y zemí, kteří umí x jazyků a EN je prostě univerzál, takže počešťování je nevhodný. Dokonce i v ryze české firmě, kde dělám v IT, se snažíme dodržovat anglické namespacy, páč je to "best practice" a třeba v budoucnu jen jedinej člověk, který by nebyl Čech, by měl velký problémy se zorientovat.
A kdo desetkrát po sobě bez chyby vysloví: Náš pan kaplan v kapli plakal, tak zvládl mistrovskou zkoušku z artikulace a nemusí si už s ničím ohledně našeho jazyka dělat hlavu :)
@Dan9K (18.03.2023 01:10): Tak to jsem se opravdu poučil. Já se považuju vždy za vítěze, když vynechám d v bizarní. Tady opravdu platí : "Vím, že nic nevím". Čím víc do toho člověk začne zabrušovat, tím víc se cítí jako absolutní negramot a selhání školského systému (slovo víc používám záměrně). Když čtu své komentáře nebo někdy narazím na svou historii, tak se stydím. A to už bylo z doby vysokoškolského studia, kdy jsem teoreticky měl být na vrcholu. Mojí největší slabinou je používání čárek ve větách. Číst někdy něco po sobě teď je opravdu očistec.
@strejdafido (18.03.2023 01:03): ohledně slova standarda versus standartní prudím pana Luďka Staňka pokaždý v diskusi a ten vůl dál bude říkat standarda a standartní. Už asi podesátý za sebou :-(

Mám k tomu jednu perličku, která se málo ví. Ve fotbale se říká "standardní situace" neboli "standardka". A většina lidí, kteří si myslí, že ví, že to má být s d, protože je to od slova standard, říkají a píšou standardka, včetně naprosté většiny komentátorů a moderátorů. Jenomže ona to není standardní situace, ale skutečně standartní situace. Je to totiž pojmenované podle onoho rohového praporku, co je jakože standarta, proto standartka (případně podle praporku, co mají pomezní rozhodčí). Než jsem tohle zjistil, vždycky mi přišlo divné, proč se tomu říká standardní situace, když to vlastně vůbec není standardní situace, ale vlastně neobvyklá situace. Jenomže jsem tuhle věc četl bůhvíkde, tuším, že na skutečně odborném fotbalovém webu nebo něco pro rozhodčí, dává mi to vlastně smysl, ale už to nejsem schopen dohledat, a úplně všude se jinak píše standardní situace a i google to vnucuje.

Tak nevím, kde je pravda.
@Dan9K (17.03.2023 22:55): To holt / hold mě fascinuje v kdejaké diskuzi. Nechápu, co je na tom tak obtížného. Toho jsou fakt plný ty internety. Ale co se mi líbí a není to tedy hrubka, je použití slova hermeticky / neprodyšně. To se dozvíme, že se hermeticky zavřela hranice mezi námi a agresivním Slovenskem nebo že se hermeticky uzavřela oblast s prchajícím zabijáckým čivavákem. Čeština je hold kouzelná :-) Jo a ještě je pěkné slovo standardní! Standartně jsme vyvěsili standardu :-)
@Red (18.03.2023 00:53): jo takhle, vidíš, třetí možnost :-)
to asi dělám v tak 10 % případů. Ve zbytku říkám to, jak se to píše, ale nejhorší je podle mě, když někdo vyloženě říká výrazně "pojinta" :-)

a jestlipak říkáš "protežovat" místo "protěžovat" a "ležérova" místo "legerova" a "scenárista" místo "scénárista",

to je hrozný, kolik je těchhle špeků, který říkají prakticky všichni špatně a to jsem napsal jen ty, na který jsem si vzpomněl okamžitě. Tak děkuju, že mám další slovo do zásoby :-)
@Red (18.03.2023 00:46): a jak vyslovuješ pointu? V podstatě jde jen o to, jestli tam uděláš uprostřed to "j" nebo ne, ne?
Já se vlastně snažím tam to j úplně minimalizovat, je to špatně?
Já se se snažím anglicismy a zkratky vymýtit, ale je to namáhavé. Zkuste třeba počešťovat IT či HR v korporátu.
Jinak z dnešního streamu VOX TV vím, že mám špatnou výslovnost slova pointa:)
Na druhou stranu mám strašně rád hovorový výrazy, hrozně se mi libí odcamcaď pocamcaď, ale třeba často i v komentářích používám prvak je správně, špatně už je druhak, třeťak,... a já to tam lupnu, líbí se mi to:)
@Ringo (17.03.2023 22:45): já se snažím takhle čas od času dovzdělat jednoho uživatele, tuším kdo to je, ale nechci kecat, tak nebudu jmenovat, do správného používání holt/hold, ale je to marné, stejně to vždycky napíše špatně :D
@Gordon (17.03.2023 22:40): Jedno ti to samozřejmě být může, ale pak se nediv, když tě má někdo za (nebudu neslušný) :-) Nečekám díky za to, že to po tomhle upozornění už nikdy blbě nenapíšeš a za toho -censored- nebudeš pak tak často :-)
@Dan9K (17.03.2023 22:33): Schválně jsem nejmenoval, dotyčný se snad chytí za nos. Já neřeknu, když se někdy v rychlo psaní splete mě, mně, nebo občas zahapruje interpunkce, to se stane i mně. Ale když vidím neshodu podmětu s přísudkem, nebo dokonce tak drastické lámání češtiny, že někdo střílí na konci slov ta y a i, jak se mu zachce, tak to fakt oči bolí, i když je to jen někde na sociálních sítích nebo diskusních fórech. Tady snad neexistuje výmluva, ani v podobě tzv. gramatického fašismu, jak se někteří rádi vymluví na hrubku :-)

A co se týče toho, že jde o jednoho uživatele, tak poprvé bych si řekl, že se prostě spletl, ale když to vidím u něj soustavně, tak to není omyl, ale mezera ve vzdělání.
@Ringo (17.03.2023 22:30): ty jako takhle dobrovolně pácháš internetové argumentační fopá ve formě útoku na něčí gramatiku? :-) (btw. ty dva posty má na svědomí stejný uživatel, čili to je jak jeden post)@Gordon (17.03.2023 16:45): ještě jsem si nevšim poslední věty, asis to doupravil. Vzhledem k tomu, že jsem 16 let na last.fm, mám youtube premium a nesnáším apple tak ano, vím i o dalších věcech. Šlo mi čistě o ten rozdíl, že na spotify je de facto všechno, kdežto ve světě her je to rozfrcané, což mě štve (ale už je to lepší, než to bývalo). Použil jsem špatně a zjednoduššeně slovo monopol, už jenom proto, že je spotify opravdu dost dominantní, ale šlo mi hlavně o to, že je to něco, co mi ve světě filmu či her chybí.
Btw. ty žiješ internetem. To, že je někdo "expert" na hudbu, neznamená, že bude expertem zrovna v tom, co sleduješ a pokládáš za důležité ty. Já jsem odborně vzdělán v jiných věcech, než je znalost hudebních platforem. Je celkem normální, že absolventi uměleckých škol budou naopak poměrně od "internetové reality" odloučeni a budou si žít ve svém vlastním vesmíru. |To si myslím, že já ještě celkem vím, co se kolem mě děje :D
Bylo by poněkud zvláštní obviňovat třeba zkušeného malíře, který je pohroužen do své práce, že zrovna nezná nějakou konkrétní internetovou aukční síň, a vrhá to tudíž stín na jeho výtvarné schopnosti, ne? V hudbě já být především aktivní participant, nějaká "expertíza" a plkání o tom je vlastně vedlejší činnost.
Zkuste lidi aspoň to slovo -chvíli- psát s měkkým i na konci, to "chvíly" vypadá katastrofálně, a ještě k tomu ve dvou postech za sebou. To je fakt první stupeň ZŠ :-)
@Pluto (17.03.2023 12:35): Asheron's Call :)

@Dan9K (17.03.2023 17:02): Ad zkratky - asi jde o to, jestli mluvíš o "českém internetu" nebo tom normálním :) Protože zkratky jsou běžná část angličtiny (lol, imo, ikr, brb,...) a v chatu se jim vesměs nevyhneš. GP, DOD, ASAP - nakonec, co chtít od jazyka, kde je J. R. regulérně používané jako křestní jméno :)

Jen bych si přál dobrou znalost čínštiny, tam se dá taky vyřádit :)
@Gordon (17.03.2023 16:45): zajímavé, že jsem tě donutil se takhle rozepsat.

Já mám nadhled k něčemu, k něčemu nemám nadhled vůbec žádný. A to například k argumentačním faulům a obecně zlému úmyslu. Nechápu tu tvojí drzost mi vyčítat, že páchám nějaké argumentační faux pass, když to byla věc zcela záměrná, abych poukázal na nevhodnost tvého argumentu, který byl argumentačním faulem ad hominem, navíc z jiné diskuse.

Tvoje citace je a byla nepřesná. Tys to psal stylem, že mluvím obecně o všech zkrátkách. Já mluvil o konkrétních třech zkratkách. To je to o čem mluvím, že neumíš číst. Respektivě umíš, ale vybíráš si z toho vždy jen něco. A takle to nejde dělat. V takovou chvíli já nemám zájem diskutovat. Respektive diskutuju, ale jsem úplně zbytečně nasranej, což ti asi dělá radost.
Například bych do těch zkratek, které ztratily onen "cool" status zařadil nejvíce "rofl". To zmizelo úplně. A samozřejmě bys mohl hned napsat, že tam, kam chodíš zrovna ty, se to denně používá.

A když bych měl být jako ty, a používat argumenty osobní, tak je ti prej 26 let, máš nejspíš trošku zkreslenou představu o tom, co se používalo na internetu v roce 2005, když ti bylo osm a jak moc. Mně bylo šestnáct a jel jsem v tom nejvíc. Tehdy byly v kursu hlavně diskusní servery. A tam je úplně jiná kultura než na sociálních sítích. A pamatuju si, že tehdy takřka nebylo možné najít příspěvek bez lol, wtf, rofl nebo imho. Dnes to už tak není. Já uznávám, že moje pozorování je dost zkreslené, to je každého člověka. Taky pozoruju, jak mluví současná mládež, a i to vnímám.@Pluto (17.03.2023 17:00): však já nechci, já jen reaguji :-)
@Dan9K (17.03.2023 16:35)měli svou největší slávu v nultých letech a od té doby jejich popularita ustupuje pod tíhou nových zkratek. 

Každopádně je rozkošné, jak se tu snažíš prezentovat jako člověk s nadhledem a rozhledem a pak tě vykolejí taková blbost natolik, že začneš útočit a spácháš internetové argumentační fopá ve formě útoku na něčí gramatiku.

Denně sjíždím socky a mám asi takovej přehled o internetové kultuře, jako ty prezentuješ jakej přehled máš o hudbě a faktem je, že všechny zkratky se pořád používají stejně, důvod je jednoduchý, jsou to zktratky a tudíž šetří čas. A ano, skutečně některé zanikají nebo jsou chvíly na ústupu, je to jednoduše mem, to ovšem platí spíše pro ty neobvyklé, jako třeba "fr", které se používá spíše ironicky ve spojitosti s generací zero a má tak charakter memu.
A hovorová čeština nemusí být spisovná. :)

A jinak mi přijde opravdu zvláštní, že někdo, kdo hudbou žije, zná jen to spotify a né i jiné služby, tak nějak bych to od experta očekával, no.
@Gordon (17.03.2023 16:28): řek je hovorová čeština, to není hrubka.

doporučuji si nastudovat tento drobný rozdíl. Úplně stejně bys mohl poukázat na slovo "bejt", má být "být". "Cos" má být "co jsi". "jak" by asi správněji mělo být "jako" a "měkkým" má být "měkkém".
Uznávám pouze špatně umístěnou čárku v poslední větě :-)

plus musím opět říct: nauč se číst. Nepsal jsem, že jsou zkratky na ústupu.
já bych řek, že zkratky lol, wtf a imho měli svou největší slávu v nultých letech a od té doby jejich popularita ustupuje pod tíhou nových zkratek. (ačkoliv zrovna wtf bude asi věčný, ale takový imho už skoro nikde nevidím)

Teď bych řek, že je asi nejřastější tldr, což tak nějak odpovídá internetovému vývoji směrem u ničeho se moc nezdržovat. A pak samozřejmě zkratky, který už ani neznáme, protože jsme moc starý :-)

Ale ty staré zkratky celkem používám i v běžném životě. Ne nijak moc, ale zrovna včera jsem lol řek :-)
@Tainaru (17.03.2023 12:33): Tak obecne komunikace ve virtuálnu funguje z velké části na zkratkách a třeba pro mně kolikrát bývá nečitelná a musím si to vyhledat o co jde. Nejhorsi je ze někdo ty zkratky pak používá i když mluví v reálu. U her se mi stalo xkrát ze někdo použil zkratku, jakoze normalka, a já vůbec netušil jakou hru mysli. Je to cele taková kombinace lenosti a internetové demence, ale není úniku a zkratky píšu taky.

Wtf AC rewievs, tl;dr, lmao.
Mě baví sledovat ty zmatené diskuze na netu, kde se někdo zeptá na něco obecného z AC, aniž by uvedl celý název hry. A pak mu tam skáčou reakce na Assassin's Creed i Animal Crossing a dotyčný pak stejně musí na zkratku zapomenout a napsat celý název hry :)
V budoucnu určitě bude přibývat dalších her s různými stejnými zkratkami.
Na tohle bych šel jinak. Název a alternativní název by měly být jen ty oficiální, pod kterými se hra prodává/prodávala. Ale pro vyhledávač by bylo fajn, kdyby uměl automaticky hledat podle prvních písmen jednotlivých slov. Třeba když napíšu "homam", nevyhledá to nic. Ale kdyby vyhledávač vzal názvy her, vytahal z nich první písmena slov a složil je dohromady, tak by se požadované hry našly.
U San Andreas máme alternativní název GTA: SA. :D prodává se to takhle někde? Taky mi to nepřijde moc oficiální.
@Jab (14.03.2023 11:24): já si myslím, že krátký komentář u her není vhodný. Na začátku DH to tak bylo ale už se zdejší komunita vypracovala na zkušené pisálky a píšou krásné komentáře. Někteří i dlouhé, že by je z fleku mohli poslat do herních médií.

Zkoušel jsem upravit alternativní název jedné hry, kde jsem dal známou zkratku. Zamítnuto s tím, že se na DH zkratky nedávají. Nechcete to změnit? :)
@Kunick (14.03.2023 09:54): Recenze popisují často základní mechanismy hry. Komentáře jsou ideálně dojmy a postřehy. Jejich kombinací si pak čtenář dělá celkem ucelený obrázek o hře. Imho jak teď DH funguje, tak funguje dobře. Ale chápu, že mohou někteří z nás preferovat jen třeba tři věty.
@Kunick (14.03.2023 09:54): Ale ne, vždyť v pohodě stačí třeba 2 odstavce o pár větách. Ale člověk se z toho musí něco dozvědět, jinak jsou to jen poznámky z hraní a ty by buď měly zůstat soukromé, nebo maximálně v té diskuzi. Nicméně se mi osobně už dlouho nedaří psát jen ty 2 odstavce, to máš pravdu, a hodně lidí to má podobně :)
@SilentWolf (14.03.2023 08:13): Tak "Na hovno souboják, skvělý příběh" můžeš napsat do Pro a Proti na konci komentáře pro ty, kterým se nechce číst slohovka. :D Za mě je problém, že takových shrnutí na jednu větu je doslova plný Steam. Kvůli tomu pak nepotřebuju chodit na DH...
@feryk (14.03.2023 00:05): já mám právě rád i takové to shrnutí pár větami, škoda, že to tu funguje tak, že se z komentářů musejí dělat recenze. I věta "Na ho*no souboják, skvělý příběh" mi řekne víc než kdyby to bylo jen číselné hodnocení a v diskuzi kam to moderátoři přesunou to zanikne, ale v komentářích by to zas dostalo mínuskovou nálož. :D Co už.@Dan9K (13.03.2023 23:00): nemáš náhodou zakliknuté "oblíbené" ? :D to já si taky jednou říkal proč tam vidím pořád to samé. :D
@feryk (14.03.2023 00:05): na tom možná něco bude. Za mě ale teda asi lepší nic, než těch pár emocí, takže vlastně ok :-) jsem jeden z těch, který si cení tučných a vyživujících komentářů (btw. představuju si takový "vyživující" komentář, a hrozně mě ta představa baví, no nic :-) vybraného slohu, omlouvám se :-)
@Dan9K (13.03.2023 23:36): Já nic nezpochybňuju, jen uvádím fakta. Každopádně sis vlastně odpověděl sám. Musíš se z tý dyskomentie dostat, a po tvym komentáři se to tu zas rozjede :)

Já jsem to právě dohrál, takže během zítřka (vlastně už dneška) nebo o den později něco postnu.
Tak co jsem tak pochopil, tak tady se cení tučné a vyživující komentáře vybraného slohu. Běžný uživatel zvládne pár emocí v pár větách a kazit si náladu kvůli mínusům za krátký komentář asi nemá moc smysl. :p Takový je můj pocit. :)
@Jumas (13.03.2023 23:06): však píšu, že aktuálně trpím dyskomentií, která se projevuje například tím, že dohraju hru a nechci či nedokážu své pocity verbalizovat, respektive ne moc originálně, respektive třeba vím, že bych to dokázal, ale je mi dopředu jasný, že bych chytil akorát 20 mínusů, tak se na to radši vyprdnu :-) Odehrál jsem už teď tři hry bez komentáře, to u mě není obvyklý, teď hraju čtvrtou, tak jsem na sebe zvědav, dost hrozí, že ji po půlnoci dohraju.

A navíc to nebylo k jednotlivcům, ale všeobecně :-) Ty seš jak můj otec zpochybňující globální oteplování, protože zrovna na jeho zahradě je zima :-)

Já si jen pamatuju, že když napíšu komentář já, tak během jednoho dne je desátej v pořadí, a za posledních 72 hodin jen tři komentáře a předtím taky žádná sláva.


@Zx Atari (13.03.2023 23:18): chtěl jsem se zeptat kdo nebo co je BFK a pak mi došlo, že to bude asi nějaká obskurní databáze, kterou nikdo nezná :-)
chm, nepřijde vám, že se teď nějak málo komentuje? Tam visej na tý hlavní stránce furt ty samý komentáře, že si je skoro možná i přečtu!
Snad je to přechodný, ale i já jsem na sobě zpozoroval jakousi dyskomentii....