Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Rád bych se poradil: chtěl bych přidat Enderal, ale narazil jsem na takové dilema. Pokud dobře chápu wiki, původní mód vyšel v roce 2016 s podtitulem Shards of Order. V roce 2019 vyšla re-edice Forgotten Stories, která obsahuje původní hru + DLC. Dotaz zní: jak to zadat? Osobně bych to udělal tak, že bych to zadal pod novým názvem a ten původní dal jako alternativní. Ale jak s datem vydání? Pokud bude primárně zadán podtitul nové re-edice - Forgotten Stories, nebude lepší zadat její reálné datum vydání (2019)? Pak se ale zase do toho nepromítne datum vydání původní verze módu (2016), což se mi zdá z jistého pohledu logičtější. Zakládat 2 profily se mi zdá u modifikace jako pitomost, nehledě na to, že Forgotten Stories jako samostatné rozšíření nikdy nevyšlo a od začátku bylo vydáno jako re-edice původního módu.

edit: A nebo prostě jako primární název dát s podtitulem The Shards of Order, re-edici jako alternativní, s původním datem vydání a podrobnější info do popisku.
Také vám všem přeji krásný nový rok 2022. Podle mě to nebude žádná hitparáda, ale dokud můžeme hrát hry, tak je to pořad dobrý :-)
jsem rad ze tato databaze je, jinak bych si musel všechno psát na papír jako tenkrát :-)
takze vam všem kteří jste součástí teto databaze dekuji a přeji at se databází letos daří jako ikey v životě :-)
Šťastný nový rok! Snad bude aspoň o 1000% lepší než ten předchozí :)
Šťastný nový rok, přátelé. Ať je 2022 o cosi snesitelnější. Chovejme se k sobě lépe, nejen tady v diskuzích. :)
Vše nejlepší do nového roku všem. Jste nejlepší herní komunita, co znám. Díky!
Všem uživatelům přeji do nového roku jen vše dobré. Přeji sobě i nám všem, aby 2021 bylo dno, od kterého se všichni odrazíme ke světlejším zítřkům :) .
Taky a předstihem všem přeju to nejlepší do nového roku a k tomu co nejdřívejší dohrání Herní výzvy a hodně skvělým článků na blogu.. a snad i nějaké videorozhovory. Na dálku připíjím!!
Užite si Silvester, ako sa len dá a ako uznáte za vhodné, zajtra sa pokiaľ možno prebuďte na tom istom mieste, kde sa nakoniec uložíte a vykročte do roku 2022. A pripájam sa k želaniu v predchádzajúcom príspevku. Nech je lepší ako ten, čo práve končí.
Přeji všem uživatellům to nejlepší do nového roku, snad nebude tak hrozný jako ten poslední :)
Můžu se jen zeptat, jak funguje schvalování úprav vývojářů? Někde jsem četl, že to je do tří dní, možná o něco déle, ale můj návrh čeká už 17 dní, tak nevím, jestli někam nezapadl. Moc bych si přál, aby mi za něj cinkl ten achievement.:-)
@Charllize (25.12.2021 14:39): yes, je to sranda ;o) proto se asi traduje, že kdyby to byli muži, kdo rodí tak lidstvo už vymřelo ;o))) zrovna dneska jsem si pouštěla ten díl přátel, jak tam Chandler říká té jejich náhradní matce při porodu, že by ho zajímalo, jestli víc bolí porod nebo kopnutí do koulí ;o)
@RomcaT (25.12.2021 13:48): Tak ten zasadni problem te rozdilnosti rymy muz vs zena jsi zminila spravne. Zena funguje dal, muz nikoliv a vykazuje vyraznou odchylku v chovani oproti normalu, z toho pochazi onen zvyk kdy zeny muze kvuli tomu jizlive pipichuji. To jestli vedecky ta ryma je u obou stejna nebo ne, moc nehraje roli :)
Staci se podivat na Garetta, trpi jak pes a pije lih ze skrinky s leky :)
Jab (25.12.2021 01:20) +  @Kunick (25.12.2021 12:19):
Yes taky mám ten dojem, že to bude mnohem složitější. Jinak díky za rozbor, alepson jsem si zavzpomínala na zkoušky z genetiky, anatomie a fyziologie z vejšky ;o) kupodivu to nebyly ani vzpomínky bolestivé. Možná se mi vybavilo dokonce i něco ze šlechtění ;o))) bolestivé ovšem je, že už jsem je dělala před tolika lety že je mi z toho až blbě ;o) njn nemladnem.
@Jab (25.12.2021 01:20): Ono nejde jen tak srovnat X a Y a podivat se na rozdíl. Tyhle geny jsou často regulatorní a ovlivňují projevy mnoha dalších. A s tim mít 2x X je to taky složitější viz tělísko Baarove.

A kromě testosteronu jsou dalším vyznamným faktorem mnohem pečlivější reparační mechanismy v procesech týkajících se nukleovych kyselin.
Přeji všem šťastné a pohodové Vánoce. Nechce někdo bramborový salát? Udělala jsem ho nechtěně trochu víc :D
@Garret (25.12.2021 09:07): To nevím, jestli je úplně ideální nápad, i když pokud nebereš nějaké léky, tak asi proč ne... :)

Ad mužská rýma: Kámoška, která studovala farmakologii, říkala, že muži snáší nemoci hůře kvůli vyšší hladině testosteronu, který nám zhoršuje účinnost imunitního systému. Ale prý se stejně přítelovi smála, když doma "umíral" na nachlazení :(

Já to ovšem vždycky snáším hrozně statečně, například netrvám na "poor little bunny "...
@RomcaT (25.12.2021 00:46): Co jsem kdysi četl, tak estrogen zpomaluje šíření infekce. Muži častěji tedy umírají na zápaly plic atp. Ostatně viz Covid.

Co se týče symptomů nachlazení/chřipky, tak ty naopak dle studií hlásí vážnější ženy.

https://www.bmj.com/content/359/bmj.j5560.full
https://www.livescience.com/56945-cold-flu-symptoms-men-women.html
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Man_flu

Mužská rýmička je vědecky vzato "urban legend". Pokud tedy nebereme závažné infekce, kterým skutečně podlehnou častěji muži. Obecně bych ale rozdíly nepřečeňoval. U závažných onemocnění muži tahají za kratší sirku. U těch běžných je pohlaví celkem fuk. Však jeden rozdílný chromozom ze 46 udělá jen pár odlišností. Nadto "Y" je ještě takovej malej šmudla. Mnohonásobně menší než chromozom X. Přičemž je tak pro zdraví lepší mít XX než XY, anžto když na alele (pár genů) jeden selže, tak u XX je větší naděje, že druhý gen v páru bude v pořádku "přítomen" a tudíž může převzít "vedení".
Tak se uklidníme jo ;o)))) chudinky se strašlivyma rýmyčkama... Mám doma 3 chlapy, vím moc dobře o co go. A dost mi to připomíná jednu hlášku, co mi kdysi někdo napsal na Facebooku "korýši jsou geneticky upravený tak, že necítí bolest, proto je úplně v pořádku je hodit do vařící vody za živa". To je absolutní nesmysl. Zrovna tak i to, že vy máte horší rýmičku. Máme ji stejnou, ale my se z toho i s tím mnohem menším nosankem holt nezblaznime. My totiž i když je nám fakt blbě tak musíme pořád dál makat na 100 procent.

Hihi a jinak šťastný a veselý ;o) že jste si mysleli že to tady žádný ženský nečtou, tak to tu rozjedete ve velkým ;o) ne popravdě si dělám srandu. Já jsem fakt zvyklá na to, že chlapi to mají jinak. Nechává mě to úplně chladnou, ale teď jsem neodolala abych vás poškadlila a určitě to vyvolá bujarou diskuzi ;o))))
@Charllize (24.12.2021 13:48): četl jsem vědecký článek, že rýmička je u mužů skutečně horší než u žen, takže máme při ní na sténání plné právo a souvisí to s tím, že jsou ženy geneticky silnějším pohlavím a celou řadu nemocí zvládají lépe, včetně této zákeřnosti :-) Já ještě navíc fakt rýmičku nedávám, protože mám dost malý nos a stačí mi hodně málo k tomu, abych to měl plný :-)

Jinak Vánoce hezký nikomu nepřeju, protože mě dost štvou :-)

ale mějte hezké slunovratové dny.
Všem uživatelům přeji nezapomenutelný Štědrý večer, krásné svátky a do Nového roku všechna vaše splněná přání. Buďte zdraví, šťastní a spokojení.
Přeji všem klidné, krásné a veselé Vánoce a samozřejmě bohatou herní nadílku :-)
@Garret (24.12.2021 13:28): Tak pokud to mas uz od stredni, tak s tim holt asi uz nic neudelame :)

Tak mas dobre ze muzes byt doma, ja s tou rymou musel do prace. Ale tak vis jak, chlapi to vzdycky s tou rymou prehaneji, o nic nejde :)
@SilentWolf (24.12.2021 12:09): S tím ze plno lidi prvoplanovite a z principu bude stavět módy nad originál jsem se už smířil dávno. Ale ve skutečnosti mi o to v tomhle případě zas až tak nejde, proste v tom jen vidím zavádění pořádku které do budoucna spis uškodi než aby byli prospěšné. Stejne jako jsem varoval ze slučování profilu remasteru a různých verzi her je blbost hned jak sem to tady viděl :)
Treba proti přidání modu z creation clubu jako dlc bych nic neměl a to je taky práce moderu, jen ofiko vydana a posvěcena výrobcem hry samotné. To je pak věc co bude mít v rámci herní historie nějakou hodnotu, a databaze her se na to hodí.
Vím ze tu jde o Enderal a z nějakého důvodu mu Bethesda ukázala prostředníček, navic vyžaduje k chodu Skyrim a tudíž to samostatná hra proste není, možná dobre do plánovaných podprofilu.
@Hitsuran (24.12.2021 11:28): Nevím názvy, jsem je zkoušel v době kdy jsem Morrowind hrál, což je třeba 15 možná i víc let zpět. Jen si pamatuju ze mě moc nebavily a původní hře nesahali ani po kotníky. Já nerikam ze nemůžou být kvalitní konverze, ale pořad se mi to nelíbí z vícero důvodu aby to mělo profily jako normální hry. Z mísení všeho možného a tváření se ze to je vlastně ten samy pisecek nevzejde většinou nic dobrého.
Je to jak kdyby Mercedes dával do katalogu tuning jeho auta co někdo vyrobil v garáži.
@Garret (24.12.2021 08:34): Na mne to moc nefungovalo asi před měsícem jsem měl rýmu ( ne covid) a ztratil čich i chuť a proste jsem stejne jedl jako dřív pac sem měl proste hlad. Jo, stojí to za prd. Ale možná to je tím ze kila dolu nepotrebuju a u lidi co potřebuji ta dieta při ztrátě chuti jde snadneji. A přeji brzké uzdravení, koukám ze pořad píšeš ty debilni xka ve větách tak to tipuji na slabší formu xovidu :)@Hitsuran (24.12.2021 10:55): Nevím no, mě to nepřijde moc seriózní ale dejme tomu když to bude mít ten profil na steamu ...
@John Mirra (23.12.2021 18:58): jde to samo, už mám 4kg dole. nechápu, proč s tím nepřišel někdo dříve, nikdo do sebe nebude cpát kyblík KFC, když necítí chuť. lidi drží diety, chodí na operace a platí neskutečné sumy za sestavení jídelníčku a přitom stačí přijít o chuť na čmuch a je to. nějaká farmaceutická společnost by se toho mohla chytnou a vymyslet nějaké kapky...

@Paul (24.12.2021 03:19): pravidlo profilu na Steamu jsem navrhoval už před pěti lety, při Portal Stories: Mel. neprošlo... taxnad se teď posuneme ;-)