Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

< >
@orromis (09:21): Pekne, ja JS neviem, ale chápem. :X

@ntz (09:10): Don't touch my code. :)

A na DH som to veru neskúšal, naposledy len tak podomácku som robil skript, ktotý mi vyťahoval automaticky TOP 5 artists z môjho last.fm profilu a s cronom to zverejňoval vždy v nedeľu o deviatej večer ako status na mojom súkromnom FB. Ale asi po treťom raze som to vypol. Ale skúsenosť to bola fajn, v podstate som robil vďaka tomu prvý raz s FB developer tools.
@Tulareanus (28.01.2020 23:44): Stačí napsat v javascriptu skript, který se každou hodinu na DH webu přihlásí a odhlásí a nechat zapnutý browser na 24 hodin. Čas přihlášení a odhlášení by se mohl trošku randomizovat, aby se to nepřihlásilo úplně na vteřinu přesně a je hotovo, z logů se to nepozná :)

A jelikož je DH multipage appka a ne SPA, tak by ten skript měl běžet jako rozšíření do prohlížeče.
Heh, mně Nepřítel spánku přistál ani nevím jak. Asi jsem zrovna potřebovala víc než den nespat, občas si přehazuju režim, automatické přihlašování používám jen posledních pár let a nejspíš se tu dělo zrovna něco zábavného.
Na cron stačí Linux, který by hypoteticky mohl běžet i na PC a ne na serveru. Ve Windows se to jmenuje Naplánované úlohy a dokonce to má i GUI. Hack pro ty, co se nechtějí učit, je nastavit po spuštění počítače jednak přihlášení na DH a jednak automatický restart za jednu hodinu.
Co se týká samotného procesu přihlášení, tak zaklínadlo bude asi Selenium. :-)
mně to za to nestojí :-) do šesti do rána v pohodě, to jsem vzhůru skoro každej den, ale dopoledne to nedám :-)
@Tulareanus (28.01.2020 13:47): Ale no tak, udelas si to (na mnoho zpusobu) i normalne na domacim pocitaci, musis ho jen mit zapnuty (a v dnesni dobe uz skoro ani to ne, nektere BIOSy uz maji moznost automatickeho probouzeni).
Ten achievement je nesplnitelný. 0% šance prostě. Mě nevzbudilo ani to, když hořeli sousedi a přijeli tři hasičská auta a několik sanitek :D
@kiwizak (28.01.2020 10:02): jako takhle....až budeš mít prcka můžeš to plnit každý den...jinak dá se to splnit celkem snadno a i se vyspíš. Nastavis si budík každé dvě hodiny tedy na 00:57 přihlasis a odhlásis se, počkáš chvíli, jak bude 1:01 prihlasis se znova a spíš. Pak další budík na 2:57 atd...
@Kunick (28.01.2020 13:52): Z mojej skúsenosti viem, že ak chceš namapovať nejaký time stamp na nejaký skript a na základe toho time stampu má poslať nejaký request ďalej, vo väčšine prípadov to musíš umiestniť niekam na server, lebo bez servera cron neurobíš/nemáš ako spustiť. Je možné, urobiť nejaký logger zo svojho pc, ale pokiaľ viem, tak ten sa bude buď logovať stále alebo mu treba vypočítať nejaké prázdne joby, aby si mu oddialil moment, kedy sa má znova lognúť a malo to zmysel. V takom prípade by to ale bolo časovo nespoľahlivé, lebo nikdy nemusia tie procesy trvať úplne rovnaký čas a hlavne by to mohla ľahko odfiltrovať antispamová ochrana ešte na samotnom serveri DH.

S tou diaľkovo ovládanou plochou neviem presne ako to myslíš. Z môjho pohľadu je to v podstate krok na viac, ale samotný proces to nemení ani v jednom prípade.

A inak vidíš, na zraze, minimálne druhý deň sme to mohli vlastne easy peasy splniť. Ja ten achiev tiež ešte nemám. :D

EDIT: Ono sa to, keď nad tým rozmýšľam z vlastného pc dá urobiť, ale je to podobný prípad ako s tým cronom a ten request by aj tak neprišiel organicky a moc nemám skúsenosti s takými schedulermi (tj. či tam nie je ešte programovanie navyše zas). :) A s tým cronom je to samozrejme ľahšie, len potrebuje človek server, kam ho umiestni.
@Kunick (28.01.2020 13:43): Ono skôr ide o to, odkiaľ prišiel request na login. Neviem či to DH kontroluje, zvyčajne sa také veci kontrolujú ako antispam alebo proti DDOS útokom (v druhom prípade však ide hlavne o počet loginov za určitý čas). V prípade toho, ak sa loguješ ručne, tak ten request nevychádza nikde inde na internete. V prípade, že používaš skript/cron, tak to logicky musí prísť ako request z iného servera, čo je v podstate ľahko zaznamenateľné.
@Kunick (28.01.2020 13:43): Netusim, ale ja se to tehdy snazil delat tak, aby to nepoznali ani v NASA a NSA dohromady :) Ruzne randomizovane "patterny" pro prihlasovani v ruznych castech dne, rozdilne pro pracovni dny a vikend a tak podobne :)
@Garion (28.01.2020 13:41): já teda tomu uplně nerozumím co se kde zaznaménává a tak, ale stačí dat nějaký lag do zadávání jednotlivých položek a bude to. Nebo snad HD používa algoritmus na rozpoznávání uživatele podle rytmu jeho úhozů?
@Kwoky (28.01.2020 13:31): Napsat to, aby to "neslo" na serveru odhalit, byla prece taky poctiva rucni prace :) Protoze me to tehdy docela bavilo, stravil jsem nad tim urcite vic casu nez lidi, kteri se jen prihlasuji :)
Splnil někdo ten achievement tak že si udělal bota, který ho přihlásil každou hodinu? :D
Nabízím službu získání achievementu za 200 Kč. Stačí zaslat heslo do DH pošty ;)
@Kunick (28.01.2020 10:58): jo, já jsem si radši tehdy ještě kontroloval postup achievementu po každý hodině, nesmí se nic podcenit :) Jo a olympiáda ve Vancouveru taky pomohla, protože člověk tak nějak vydržel ty první kritický hodiny :)
@rikuhahl (28.01.2020 09:59): no mě to několikrát pokazil automatický login na pracovním PC.

A je otázka jestli by ten achievement neměl mít HC variantu při přechodu z letního na zimní čas, kdy se musíš přihlásit víckrát :D
@kiwizak (28.01.2020 09:46): jo, musíš si nastavovat budíka po celej den (pro jistotu) ;) Dneska už to je brnkačka, když to může dělat člověk i z mobilu, před víc jak deseti lety to znamenalo pořád zapnutej počítač :) Dneska už stačí jen budík, odklikat a spát dál :)
Jinak nechápu, kdo vymyslel, aby byl achievment "Nepřítel spánku" v kolonce "Základní výcvik". Neustále mě to nutí se o něj pokoušet.. :D
Teď jsem měla první třetinu, za mě nejhorší část dne, a o dvě minuty jsem to zas nestihla.. #whyyyy
Uz me zacalo nudit jak hnusna a nesignifikantni videa jsou tady v 95% u her ... to je snad nejaka konspirace ne ? pokud budu chtit videt nejdebilnejsi gameplay video k jakekoliv hre, tak nema cenu ztracet cas hledanim na youtube, ale staci prohlednout videa (z yt) slinkovana s hrama tady ... uspech zarucen (sance min 9/10)

to je uplnej fenomen, kterej by zaslouzil aby ho nekdo vedecky zkoumal
Jen u pozorňuju! Máte poslední den na dohrání a napsání komentáře v rámci "Hrajte jako ...RomcaT".

Jen připomínám, že v této epizodě hrajeme plošinovky z bočního pohledu (ovšem bez palných zbraní) a progres evidujeme v "Doplňujících informacích" u Herní výzvy (beru letošní i loňské rozhraní, takže se nebojte).
Tak jsem presahl hranici 5000 bodu. Kdyz se obcas podivam na celkovej zebricek, drzim se tak nejak delsi dobu na stejny pozici. Registrace v 2008.. koukam v poradi 16. - 31. uzivatel na databazi. To je docela slusny.
Nevím jestli se to tu resilo ale pisu vam z budoucnosti, zrovna je nedele, 0.22 hodin, takže u vás je sobota a o 7 hodin min :)

Filipiny!
Sorry že se k tomu vyjadřuju trochu pozdě, ale k té Syberii. Pokud tam není moc infa a přijde vám zbytečné tam psát nějaký nicneříkající balast, tak je lepší tu hru prostě nepřidávat a počkat. To platí nejen o Syberii.

Že máme tu možnost přidat nevydané hry neznamená, že to musíme dělat u všeho, o čem vývojáři někde placli "makáme na tom" když to přeženu. Mít tu všechno myslím nebyl záměr toho updatu.
Já myslím, že ta jedna dvě věty, co jsem k popisku napsal, je maximum, co si hra v současnosti zaslouží. Psát tam nicneříkající kraviny o tom, že to bude odpovídat atmosférou i tajemnem předchozím dílům, že tam bude ještě víc automatonů, že tam budou nějaké puzzly k řešení nebo že dokonce potkáme netradiční postavy, to už jsou totální PR kecy, kde jde vidět, že i autoři té tiskové zprávy pořádně nevěděli, co tam napsat.
@rikuhahl (12.01.2020 16:39): Tak to by trvalo pěkně dlouho. Přiznávám, že mám obdobné plánu (znovu projít jedničku a dvojku a pak zkusit poprvé trojku), ale hned tak to nebude. Tak jsem ten čtvrtý díl přidal do databáze, i když je o něm minimum informací.

Diskutující (13)