Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Adventury

< >
Nevíte někdo jak se jmenovala ta adventura, jak tam hrajete za uklízečku venezuelského (?) diktátora a můžete nějak určovat, kam se celá země povine? :)
@Fritol (28.12.2019 20:48): Přesto, když se člověk podívá na zdejší hodnocení walking simulátorů, je tam vidět ten rozdíl. Není to špatné, to rozhodně ne, už dávno nejsou popelky mezi hrami, ale stále je to bráno jako takové "nehry" kde se nic moc neděje.
Rozhodně to ale neříkám proto, abych byl nějaká sněhová vločka. Že mají své fanoušky, hráče atd je jasňačka, jinak by stále nevznikali nové :)
@Cathan (28.12.2019 20:41): Máš pravdu, že dřív se to tak bralo, slýchával jsem to v době Deart Esther, ovšem dnes už to neplatí řekl bych. Hry jako Firewatch, The Vanishing of Ethan Carter nebo Gone Home prodaly tolik kopií, že by AAA vydavatelé dali první poslední za takové "nehry". :D
@Fritol (28.12.2019 20:38): Já vím, já vím - byl to spíše vtip. Občas mám ale pocit, že pro walking simulátory není v hráčské komunitě moc velké pochopení. Kdyby měl za každé "jen se tam nechodí, pak to není hra" korunu, byl bych bohatý.
@Cathan (28.12.2019 19:56): Gone Home, Event[0], The Invisible Hours (není přímo walking sim, ale hodně zajímavý kousek), Journey, Abzu. Na Steamu jsou fajn free jednohubky Marie's Room, What Never Was, Blameless.
Přátelé a známí!
Protože jsem hrozný individualista a chodím vždy proti proudu, tak miluju Walking Simulátory. A protože mám teď trochu času a peněz, chtěl bych si zahrát něco nového, ale tak nějak už nevím co. Sepíšu seznam toho co jsem hrál (nebo jen znám a nemám zatím zájem to hrát), a pokud nabídnete něco podobného, budu za to velmi rád.

Dear Easter
Firewatch
The Stanley Parable
Kona
Kholat
The Vanishing of Ethan Carter
Everybody's Gone to the Rapture
What Remains of Edith Finch
The Beginner's Guide
Among the Sleep
Můj nový notebook konečně rozjede Rome: Caesar's Will (mám podezření, že ta hra vyžaduje opravdovou grafickou kartu a ne jen integrovanou), ale tedy žádná sláva to není. Navíc mám po třech dnech obavy, že to budu muset hrát celé znovu...

... takže jsem si zpravil chuť dalším dílem The Black Cube series. A zatímco dcerka (2,5) odpoledne spinkala, tak jsem ji zvládl jak dohrát, tak i vytvořit profil a napsat komentář... A už bych si měl pořídit i Myhu, ale spíš to vidím až na příští rok (třeba už bude nějaká slevička).
@musa (13.11.2019 20:59): Ještě jsem to nehrál, ale mám to v "to play" listu. Vizuálně zajímavě zpracovaná adventura podobná Machinariu či Goblins, tentokrát od polského týmu. Taky je hra bez textů a rozhovorů a je potřeba vyřešit logické rébusy k dosažení jednoho z cílů. Je to celkem krátká hra, takže se na ni jako na jednohubku snad brzo vrhnu.
Já si teda jako adventuru z ww2 představuji spíš jak se jako žid vyhnout smrti. To by bylo silné téma...ale chápu proč si na to nikdo netroufnul.
@90210 (23.10.2019 22:11): Já si právě naopak myslím, že druhá světová válka by mohla být ideálním tématem pro adventuru a divím se, že toho nikdo nevyužil. Ať už se bavíme o možnosti "falešné" smrti Hitlera a jeho přežití, jeho posedlost okultismem a mystimem, kdy hledat spoustu tajemných předmětů, ztracené poklady nacistů, Jantarová komnata, tajemná světla "Foo Fighters", filadelfský experiment (do kterého mohli být namočení Nicola Tesla či Albert Einstein), falešný útok na Pearl Harbor

A když už jsme zmínili období před světovou válkou, v roce 1938 nacisté skutečně vyslali skupinu vědců na jižní pól. Pravda, jeli tam hlavně zkoumat lov velryb, ale co kdyby tam objevili jeskynní komplex se sítí podzemních řek vzniklých z termálních pramenů? A založili tam novou podzemní základnu, kde se snažili proniknout blíže ke středu země a snažili se získat magickou sílu, která by jím pomohla vyhrát válku? A co když právě zde vynalezli němečtí vědci jadernou bombu, kterou jim ukradli Američané při útoku na tuto základnu, kde použili mimozemské technologie získané v Area 51? A co když za druhou světovou válku mohou Ilumináti, kteří chtěli pomocí světových válek oslabit náboženství?
@Pluto (22.10.2019 18:38): No, na tom neco je, tech adventur z 2WW je taky jako safranu a vlastne si ted vybavim jen oba Indiana Jonesy, ale nejspis je to proto, ze tam neni tolik prostoru pro fikci mimo samotny valceni, takze her z dalsich zanru je tam nepocitane, oproti 1WW.

@Drolin (22.10.2019 16:56): Ten Titanic by nemusel bejt spatnej vim o nem uz leta (dekady), ale zatim me nechava celkem chladnym, ale treba nekdy...
@90210 (22.10.2019 15:48): Já myslím, že to tématiku a minimálně atmosféru druhé světové války splňuje. Vzhledem k množství adventur, které dokážeme k této tématice najít, tak si nemůžeme moc vybírat...
@90210 (22.10.2019 15:48): Ono Titanic je taková oblíbená všehochuť ("The player assumes the role of a former British spy who, during the London Blitz, is sent back in time to the Titanic and must complete a previously failed mission to prevent World War I, the Russian Revolution, and World War II."). Ale mohu doporučit.

Jinak já jsem docela zvědavý na to 11-11 Memories Retold, které časem zahraji.
@Pluto (22.10.2019 00:26): To zrovna z druhy svetovy neni.

@Drolin (21.10.2019 19:05): Titanic: Adventure Out of Time z prvni svetovy neni, i viz.nazev, jinak jsem uz problematiku nedostatku her z prvni svetovy nakousl ve svem komentari k Mata Hari: Betrayal is only a Kiss Away a samozrejme musim jako historicky nejpresnejsi doporucit The Last Express, ktera skvele popisuje traskave nalady mezi jednotlivymi narodnostmi, politickymi a spolecenskymi smery pred prvni valkou, v tomhle je ta hra asi nedostizna.
@musa (22.10.2019 15:09): 2. světová válka má kořeny v první světové, která byla zapříčiněna válkou v roce 1866, která měla kořeny v roce 1848... Jakákoliv historická adventura před rokem 1945 tam spadá :D
@Kunick (21.10.2019 19:00): jasně že je. Ale zadání bylo WW II nebo dění před ní - nenapsal jak moc dlouho. Já to pochopil včetně první války, pokud bylo myšleno období těsně před druhou, pak Mata Hari nevyhovuje.
La Croix Pan je mimoriadne krátka freeware záležitosť, ale pre toho kto si chce rýchlo odškrtnúť výzvu, sa hodí :)
@Zx Atari (21.10.2019 01:05): No já vím, ale nechápu to, je to takové nezorané pole. Takových možností je, vůbec nevím, jestli je třeba nějaká hra z koncentračního tábora třeba (asi se toho tvůrci bojí no), tam by se asi hodil nějaký survival spíš :-) . Ale hlavně, že je asi 5 000 stříleček.
@Zx Atari (21.10.2019 00:59): jo titulky jo, ale zvuk u Bunkeru je v ruštině (jsem to zkouknul i na youtube a je to tak), u tý Valkýry jak to chápu, není namluvení vůbec. Ona je otázka, co je horší, jestli když Němci mluví rusky nebo anglicky, obojí je naprd, ale u tý angličtiny je na to člověk přeci jen už trochu zvyklej.

Ale díky moc za tipy!
Možná už se řešilo, ale hledám nějakou adventuru (jakoukoliv, 2D, 3D, akční, interaktivní film, případně i RPG s adventurními prvky) z prostředí reálné 2. světové války či dění před tím. Existuje vůbec něco takového? Všude cpou nějaké fantasy prvky typu Fate of Atlantis nebo Lost Horizon, ale chtěl bych něco reálného.

A jediné, co mě napadá je Československo 39-89.

Našel jsem ještě tohle Undercover: Operation Wintersun, ale má to trochu strašidelné hodnocení. Ale stejně to asi zkusím.
@Pluto (10.10.2019 15:47): nedávno jsem byl nucen vzdát Únos aneb Tajemství hlubin lesa a Nukleární Karel protože ty strileci pasáže jsou nehratelne. A minihru v Okulděje III jsem dal jen s pomocí zpomalovace.

Proč to tam jen serou...

EDIT : Dobrá zpráva, nejen, že jsem ve čtvrtek v noci úspěšně dorazil Martian memorandum (viz diskuze v profilu), ale dnes jsem pohnul i s dementním puzzlem v Dementii (nomen omen). A i když mi hra po několika měsících nehrani hned čtyřikrát spadla hned po loadu, teď zatím drží... Jsem zvědav, jak dlouho to vydrží.
@Red (10.10.2019 14:03): asi takhle : po mnoha MNOHA pokusech se mi podařilo projít první z nich. Vždy jsou tam dvě obrazovky, nepřátelé se spawnuji pořád dokola, dokud hráč obrazovku neprejde. Navíc počet nábojů je omezen a nevím, jestli se mezi sekvencemi obnovují.
Mean streets (tex murphy 1)jsem vzdal v polovině, ty strileci pasáže jsem prostě nedával - ani s cheat engine. Naštěstí Overseer je daleko lépe udělaný remake, takže o příběh nepřijdu (už jsem dohrál dřív).

Martian memorandum (tex 2) jsem včera hrál, trochu krkolomné ovládání, ale má to fajn pokusy o fmv ("kiss me, Tex" *sekretářka se svléká*)

Dark seedy mam v planu oba.

Jinak se dost těším na police questy a Larryho, ale nejdřív chci dojet space questy.

Musim to prostě střídat - jednou sierracky parser, mystovka, scumm, do toho textovka a freeware, riznout to interaktivním filmem...
@Fingon (09.10.2019 21:10): Ten Martian Memorandum bych klidne preskocil a sel rovnou na UaKM a Pandoru, plus jeste casem Overseer.

Taky mam nekdy v planu Dark Seed 2 bez toho, aniz bych hral jednicku.
@Tulareanus (10.10.2019 00:56): těch dobrých adventur mi moc nezbývá, navíc pořád ještě naivně doufám, že budu příjemně překvapen. Navíc část těch titulů je poměrně krátká, což s mou omezenou časovou dotací je dobrá zpráva.

Kromě toho si je prostě chci zkusit. Robot city mám třeba na seznamu proto, že jsem několikrát četl predlohu (celou sérii).

Mám slabost pro české adventury, hry na ags, hraju všechno, co bylo uvolneno pro scummvm (fajn příležitost pro seznámení se s regionální tvorbou). Něco me zajímá kvůli tvůrcům, něco tematem...@Drolin (10.10.2019 01:19): dementia je divná, dlouhá a nestabilní. Už jsem tam odehrál hodinu nebo dvě (s návodem, to se jinak fakt nedá) a doporučit to nemůžu, to spíš tohle zkrácené Let's play. odkaz. Jsem v té hospodě.
@Fingon (09.10.2019 21:10): Stojí tedy Dementia za trápení se zprovozněním? :))

I když ještě radši bych funkční verzi Master of Dimensions. Jinak tam svítí DreamWeb a Space Quest III, velmi dobré tituly (takže ty zahraj).

To já adventury nějak vynechávám (mimo dokončení Thimbleweedu po více jak roce a půl), ale naopak mě nyní baví starší a zapomenuté VN (Akira, Fatal Relations, Ushinawareta Rakuen).
@Fingon (09.10.2019 21:10): Niekedy mám pocit, že zbytočne hráš odpad, len preto že je to adventúra, čo je škoda. Posledné hry od Daedalicu si hral? Nie sú to síce super skvosty, ale za zahranie stoja, myslím tým State of Mind a Silence.
Tak Black Mirror 3 jsem dorazil a zase dilema, co dát dál... momentálně mám rozehranou Dementii, Martian Memorandum, Catyph: The Kunci Experiment, Sfinx (zatím není na DH), chtěl bych ještě letos konečně dodělat Mafii, dále mám na disku Pepper's Adventures in Time, Dreamweb, Mystery House, Zork, Space Quest III, Companions of Xanth, Robot City, Traitor's Gate, KGB/Conspiracy a Under a Killing Moon s Pandora Directive.

Nejspíš to bude druhý Tex Murphy, protože na třetího a čtvrtého se dost těším...

A nebo bych mohl pokračovat v cz freeware scéně a rozjet Život není krásný 5, Pět vražedných démonů nebo cokoli jiného z té zásoby, co jsem stáhl už někdy před dvěma lety... BillDeBill? Dr. Bohuš?

Asi ten Tex Murphy...
Mne sa tiež páčil Posel Smrti viac ako BM 2. Každopádne určite sa jedná aj o nostalgiu, keďže v dobe, keď som hral Posla Smrti som mal 17 rokov, zatiaľ čo Black Mirror 2 som hral vo veku 27. :) Moje dôvody:

Posel smrti:
+ zápletka je zaujímavá a mysteriózna od samého začiatku
+ postava Samuela bola sympatickejšia
- nejaké tie plot holes a zopár vecí, ktoré vlastne rozhýbali dej smrť starého otca, požiar sú nevysvetlené
+ vizuálne to bolo na danú dobu veľmi príťažlivé
- záseky

Black MIrror
- zápletke trvá veľmi dlho, kým začne byť zaujímavá a ešte dlhšie, kým sa vôbec začne týkať miest a obsahu prvej časti
- menej sympatická a nevýrazná hl. postava
+ zaujímavá ženská postava
+ adventúrna zložka je pomerne logická
- príbeh je avšak (najmä v druhej polovici) oveľa absurdnejší než v prvej časti

No a jednotka oveľa lepšie vedela pracovať s atmosférou oproti dvojke, ktorá ju mala fajn len v pár momentoch.
@90210 (09.10.2019 11:41): Ak si pozrieš moje hodnotenia, z podobných dôvodov ich nehodnotím lepšie, ale ako píše Pluto, žiadne prepadáky to nie sú. Išlo mi skôr o to, že sa vyhýbajú zásekom ako mal prvý diel, kde sa hráč navyše mohol dostať nedopatrením aj do slepej uličky.

Nie je každopádne náhoda, že vo svete je lepšie hodnotený druhý a tretí diel. No a oponovať slovenskou hrou a ešte k tomu nie veľmi vydarenou... no neviem :)
@M.a.t.t. (09.10.2019 11:03): Ja si to nemyslim, pribeh a atmosfera je s prehledem nejlepsi v jednicce, dalsi 2 dily uz jsou trochu mlaceni prazdny slamy a hratelnost je standardni u vsech 3 dilu.

S tim, ze je to ceska hra to nema co delat, hral jsem i komentoval jsem tady spousty ceskych adventur, dokonce i slovenskych, jako ta vubec prvni - Anatema: Legenda o prekliatí.
Mě se teda první díl líbí z celé trilogie nejvíc, ale v mých očích dvojka ani trojka rozhodně propadáky nejsou a zahrál jsem si je rád. A rád se k nim vrátím, až se zase jednou rozhodnu celou trilogii si zahrát.
Dvojka a trojka sú po stránke hrateľnosti lepšie ako jednotka a som zvedavý, či by ste zastávali podobný názor aj keby prvý diel nebol českou hrou. Nič som nepovedal! :)
@Fingon (08.10.2019 22:58): Bohužel ty další dva díly kvalitou zaostaly. Naneštěstí jsem hrál dvojku s českm dabingem a to bylo nepříjemný zážitek. ale jako budeš asi jedinej na světě, co dal všechny tři díly, každej v jiným jazyce :)))
Tak mám po třech letech konečně za sebou trilogii Black Mirror (bez remaku).

První díl jsem hrál v češtině, dabing v podobě all star cast tomu hodně pomáhá. Vydřených 85%.
Druhý díl jsem hrál v angličtině, hra mi přišla jako zcela zbytečný sekvel s neskutečně ukňouraným protagonistou. Nebavilo mě to hrát, měl jsem ji na disku přes rok. 65%.

Třetí díl jsem hrál v němčině. Tento díl mi nejprve přišel ještě zbytečnější, naštěstí se to ke konci druhé kapitoly zlomilo a až na ten labyrint a skládání kostry (po vzoru The dig) to bylo lepší. Darren/Adrian v německém dabingu už ukňouraně nepůsobí, rozhodně ne, když jej posedne předek:P Silných 70%. Možná bych to dvojce měl srazit...

Nejlepší byla větštkyně vykládající tarot po telefonu. "Ich sehe... DEN TOD!"

Diskutující (11)