Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Adventury

@koberec (26.04.2022 20:07): Ja ju mám dlhšie na steame na wishliste. Ale ja som si na dh už zvykol na to, že ak hra nie je niečo očakávané AAA, tak sa k tomu ľudia dostávajú a hodnotia to až s časovým odstupom.
@koberec (26.04.2022 20:07): Já se musím přiznat, že dokud jsi ji nepřidal sem na DH, tak jsem o ní nejspíš v životě neslyšel. Ale každopádně už ji mám ve svém "to do" žebříčku a těším se, až si ji (někdy) zahraju.
Nechce se mi věřit, že nikdo jiný z databáze ještě nehrál Conway: Disappearance at Dahlia View. Jak může taková profesionálně zpracovaná hra proklouznout nepovšimnuta? Nedostatečný marketing? Přitom mi to přijde jako taková typická hra, která se zalíbí širokému publiku.
@Fritol (15.04.2022 07:58): Na tohle se taky těším. Hlavně je dobře, že se tvůrcům podařilo sehnat vydavatele. Dostali se trochu do skluzu, původně hra měla vyjít už v roce 2020. Tak snad se jim to teď podaří dokončit.
South of the Circle is an emotional narrative experience exploring the relationship between Peter and Clara, Cambridge academics caught up in the political conflict of the Cold War. (Trailer)

Tohle by mohlo být super
Adventúr vychádza posledné roky dosť veľa, dosť ich boostol "návrat" pixelartu a devolvnutých hier a zároveň aj lacný prístup k enginom (unity, unreal). Posledné roky hrávam opäť pomerne dosť veľa adventúr a je tam veľa vydarených kusov.
@Dan9K (07.04.2022 14:21): Tak ono adventurám nejvíc uškodil nástup 3D grafických karet a vlastně 3D obecně. A s tím související rozmach 3D akčních stříleček. A posléze i nástup konzolí.
@samorost (07.04.2022 13:31): mně přijde, že nejtemnější období na adventury už bylo a bylo před cca 15 lety :-)

a je jasný, že už to nikdy nebude nejpopulárnější žánr. To mohl být v první půlce devadesátek, kdy ještě počítače byly intelektuální záležitostí.
@Pluto (07.04.2022 13:22): Přesně tak, letošní rok vypadá hodně nadějně, jsem tak nějak obecně rád, že adventury úplně nevymřely. Není to samozřejmě právě nejpopulárnější žánr dnešních dnů, nicméně, stále se najde pár tvůrců, kteří tu káru tlačí dál. A to je dobře. :c)
Jak jsem byl před začátkem roku celkem skeptický a bál se, že v rámci adventur bude letošní rok slabší, tak to začíná vypadat hodně dobře. Vychází Polda 7, teď aktuálně hraju bombastickou Syberia: The World Before, do toho ohlášená adventura Kena Williamse a teď ještě Gilbertův nový Monkey Island. A to počítám s tím, že Charles Cecil snad už brzo potvrdí práce na novém Broken Swordu.
No tak to je fakt super správa, a vyzerá to aj pekne v tom traileri. Monkey Island 2 je moja najobľúbenejšia adventúra, s ktorou som prežil nielen detstvo a dosť sa zlepšil v angličtine.

Na druhej strane Willaimsovcom verím z toho, čo o svojej chystanej hre prezradili a ukázali, oveľa menej. Ani to, čo si vybrali ma veľmi neláka.
Každopádně po Williamsových je Ron Gilbert dalším velikánem adventurního žánru, který se pokouší o novou hru. Aspoň k něčemu dobrému ten covid byl...
Nj, 20 rokov som sa na ziadnu hru tak netesil ako teraz na ten Monkey Island :) Snad to bude fajnovka.
Nová hra od Kena Williamse ponese název Colossal Cave 3D Adventure. Něco málo jsem k tomu sepsal tady.
@Tulareanus (23.02.2022 11:11): JJ, díval jsem se na hodnocení a recenze. Možná i proto se mi za to nechce dávat tolik peněz, za kolik se to prodává na těch odkazech, co sem dával níže Pluto.

No, pokud na to náhodou někde narazím za rozumnou cenu, tak si to asi zkusím i zahrát, ale moc velkou snahu na shánění vyvíjet nejspíš nebudu.
@Pluto (22.02.2022 21:16): Hm, tak to mi uniklo, díky. Ale přijde mi, že je to docela drahé na to, jaké to má hodnocení. No, ještě to zvážím a zkusím vyhlížet nějaké bazary. U nás to pokud vím vyšlo i v nějaké velké edici se všemi díly.
@Pluto (13.02.2022 16:02): To, o čom je Quiet Man viem aj preto, že som to hral. Bohužiaľ :)

To každopádne nebola pointa. Pointa bola, že Square Enix sa nebráni ani netradičnejším projektom a preto nie je prekvapivé, že vydávajú i FMV adventúru.