Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@samorost (27.11.2023 07:56): ty starý češtiny jsou většinou ještě normálně ke stažení, většinou jsou okolo roku 2000. Normálně doupě nebo idnes. Akorát ty češtiny obvykle bývají nekompatibilní s aktuálními verzemi těch her, takže to bývá občas legrace.

ale asi tam nebudou ty češtiny, co dělalo třeba Game4U nebo Level no

Ale já z uloz.to teda nestahoval hry vůbec.
@Zx Atari 500 (27.11.2023 00:05): O tomto filmu jsme se už kdysi bavili a je pravda, že jsem na něj dosud nikde nenarazil. A podobných vcelku vzácných kousků bude samozřejmě více.

@Ross (27.11.2023 03:38): Ano, byla tam i spousta starých her v češtině, což je rovněž velká ztráta. Steam a podobné distribuční kanály nabízejí zpravidla pouze verze bez češtin, neb tyto překlady (a mnohdy i přímo dabingy) dříve zajišťovali tuzemští vydavatelé sami. Člověku až časem dojde, co vše bylo na Ulož.to k sehnání, přičemž se stále ještě pohybujeme spíše v dost nelegální rovině. Byly tam samozřejmě i mraky cenných věcí, které v žádném rozporu s autorskými právy nebyly.
ono to jakoby nezmizí, pokud to každý jeden uživatel nesmaže.
Oni se dušují, že nic nezmizí, jen se to znepřístupní

takže když se Česko odhodlá k milionové demonstraci, tak se to třeba vrátí
Pro mě to je velká rána. Spousta titulů, které nejsou abadonware nebo na nějakých webech bylo právě na uloz.to. Každý amatér tam uměl nahrát i 20 let staré tituly, které se na dnešních digitálních platformách ani nedají koupit.To samé i nějaké zapomenuté modifikace do her. Bylo jich tam strašně moc, to samé i češtiny. Stávalo se, že češtiny nebo modifikace zůstaly jen na uloz.to.Teď vše zmizí navždy.
@Dan9K (26.11.2023 14:41): Máš pravdu, navíc já ani nejsem z Prahy, tudíž Ponrepo je mi v podstatě zapovězeno. Mnoho filmů z České filmové klasiky mám doma na DVD, bohužel ovšem v o dost horší kvalitě. Jak správně píšeš, filmy na onom YT kanále byly vesměs solidně restaurované, ve full HD kvalitě a byla vyslovená radost je zhlédnout (viděl jsem je takřka všechny). Navíc se většinově nejednalo o nějaký náhodně nahozený škvár, nýbrž o skutečné léty prověřené klasiky, mnohdy i vysloveně cenné, málokdy někde uváděné a dost obtížně sehnatelné kousky. A to nezmiňuji úžasné dobové dokumenty. Věčná škoda, tak chvályhodné počiny by neměly být rušeny. Staré filmy mají být veřejně dostupné, vždyť jde o národní kulturní dědictví. Jejich produkce se již dávno zaplatila a uzamčené někde v archivu nikomu radost neudělají. :c(
@Dan9K (26.11.2023 13:21): Českou filmovou klasiku jsem obrečel a dodnes mě mrzí, že jsem byť jen na chvíli uvěřil stálosti digitálních zdrojů, které se navíc tvářily být oficiálními a legálními. Ty filmy jsem si zkrátka měl stáhnout, byly tam opravdu skvosty, navíc v parádní kvalitě. Už takovou hloupost nikdy neudělám a co je doma (v jakékoli formě), to se prostě počítá.
ať jde uloz.to prostě na darknet a je to :-)
btw. třeba je to cesta, vedle drog, objednávek vražd a dětskýho porna se bude využívat darknet na stahování starých českých filmů.

Skoro to vypadá, jako snaha zamezit právě starým českým filmům. Není to tak dlouho co z youtube zmizel archiv Česká filmová klasika. NFA má dlouhé prsty.
@Cobot (26.11.2023 09:19): Mně přijde ze hrozná spousta starých cz filmů a filmu s cz dabingem je sprostě na YouTube, asi jak to má česky název nikdo to neřeší, nevím. Pravda, mnohdy v mizerné kvalitě, tak na tablet nebo mobil.

Ja na ulož vůbec skoro nechodil, nebylo moc proč. Občas sem tam dával něco někomu ke stažení.

A jinak Jo, proklamovaná svoboda internetu se snižuje a snižuje, vždycky se najde někdo kdo bude rozhodovat co smíme a nesmíme a obvykle to sám nejvíc porušovat :) Získat co nejvíc dat, vytahat z lidi co nejvíc peněz a co nejmíň jim umožnit. Eh, možná by to chtělo ještě jednu světovou internetovou síť, nezávislou na té současné :)
@Charllize (25.11.2023 23:25): hele jasně, že ani steam není jistota. Já ale za svůj digitální život přišel zatím o Shadowrun Returns na androidu. Stejně tak až odinstaluju Deus Ex go, tak o něj asi přijdu. A pak nevím jak je na tom moje knihovna co jsem měl na Windows Phone. Jinak vše co jsem koupil mám a můžu stáhnout. Vyřešil se i Bethesda Launcher kde jsem měl tohi holčičího Wolfenstina. Mimochodem zrovna Bethesda Launcher by mohl být do budoucna pro steam precedens kdyby se s ním nedejbože něco stalo.

To že končí ulož to a možná i skončí i jemu podobné je hrozná škoda kvůli starýmu a mnohdy raritnímu kulturnímu obsahu. Pamatuju jaká byla rána když skončil cztorrent. Díky němu měl člověk přístup ke spoustě věcí co se nikde za peníze sehnat nedal a nedá ani teď.

Nadruhou stranu představa že mám všechno v krabičkách mě děsí. Dodneška mám trauma z devadesatkovych stěn videokazet. Jediná pro mě akceptovatelná alternativa je mít vše digitálně offline na harddisku. I za tu cenu, že to nebude úplně legální. Hlavně právě ty filmy, seriály a knihy.
Všichni z nás už ulož.to využívali na pirátění filmů a seriálů jen velmi ojediněle. Je to souboj s něčím, co už dávno pominulo. Resp. co vyřešili Netflix aj. Naopak do kopru půjdou ty staré filmy atp. Kde moc o žádné finanční škodě nelze mluvit. Zase umře trochu kultury. Ale neva. Cesty se zase najdou. Třeba právě ten Netflix bude zařazovat více starých filmů.
Je to jako požár Alexandrijské knihovny. Ale tentokrát přišlo varování předem, proto doufám, že lidé všechny cenné svazky včas zachrání.
@Charllize (25.11.2023 23:25): Uložto, český cloud shit který v šedé zóně využívali lidé k pirátění všeho a kvůli tomu se mění, to jak funguje vs Steam, obchodní celosvětová platforma od mega korporace která se topí v penězích. Hmm.
@Mirus (21.11.2023 12:22): Myslím, že moc lidí přes telefon hry na Steamu nekupuje. Doporučuji nahlásit chybu Valve; obávám se, že tady ti s tím moc lidí nepomůže (a hlavně nezmůže).
Ahojda,
Funguje vám nákup her skrze aplikaci steam / konkrétně PayPal placení? Když potvrdím platbu tak to přesměruje na přihlášení PayPal. Zadam email, točí se kolečko a nic. Nepomáhají žádný kejkle ani čáry mary pod kocary. Poradil jsem si skrze prohlížeč. Tak kdyby měl někdo chuť to zkusit..dík
Mob. Aplikace/ android 13
@Rapier (17.11.2023 10:02): No to na iPhonu jaksi nejde vymazat mezipaměť aplikace :) Jde to jen cely odinstalovat i s mezipamětí a to nezabírá. Zvláštní je ze i po odinstalování a opětné instalaci jsem v té app pořád přihlášený ačkoliv ji musím celou krok po kroku nastavit.
Už nevím co s tím prostě. Zkoušel jsem všechno co jsem našel a napadlo mně, a proste nic. Pořad myslím ze to bude problém u mně a ne problém te aplikace, jakoze je buglá nebo tak něco. A taky problém z nepřístupnosti iphonu kde nejde udělat skoro nic :)
Edit: i když teď jsem našel diskuzi kde si na to lidi stěžují ze jim to taky nejde, tak možná to přeci jen bude Sony bordel ..
Používá někdo PS app? Přestali se mi updatovat právě hrané hry a odehraných čas. Pořad mi tam trčí to co jsem hrál cca před 10ti dny. Reinstalaci, update, odhlašování, nastavení v aplikaci i konzoli jsem zkoušel.
Nekdo s iphonem ideálně?
Poslední dobou se weby naučily Adblock obcházet. Třeba na Seznamu se mi reklama v menší míře ukazuje i se zapnutým Adblockem. Máte někdo řešení?

Jak na různé cookies a reklamy reaguje prohlížeč Tor?
@Jab (14.11.2023 22:58): nefunguje to vždy keď sa niečo zmení na youtube, no reakcia Brave (neviem ako Vivaldi nepoznam) je vždy primerane rýchla a ide sa zase adfree.
Inak databazi sledujem cez Operu GX, čiže na worries že by som to tu ožobračoval o haliere z reklamy zo mňa :)
Len trochu zabŕdnem, ale prečo nepoužívate Brave browser? Má to adblock v sebe, precucla sa mi tam youtube reklama za roky používania tak max 5x a kedže beží na Chromiu všetko funguje korektne (blbne mi iba prihlasovanie na nórsky internet banking, ale to myslím nikoho trápiť nebude)
@Strady (14.11.2023 22:19): Ten addon je momentalne nepouzitelnej s Firefoxem. Pod FF se pak yt nacita hodinu :)

" Odpověď vývojáře zveřejněno před 4 dny Yes, I am, Firefox has a lot of inbuilt controls as well as YouTube is injecting a ton of useless DOM objects just to make it harder which is causing performance problems. 

Vcera jsem zap znovu Ublock s aktualizacema a zatim to jede.
Ještě mě napadá, že to zase zkouší na určitý počet uživatelů a u mě to prostě není.
@Karasman (14.11.2023 22:11): Ani jak píší níže, aktualizovat filtry v uBlocku? Popřípadě jak tu házel Zx Atari  FadBlock: Friendly Adblock for Youtube  doplněk. Vypnout na YT všechny blokovače a zapnout toto, jen to rychle přeskakuje reklamy.