Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

« Novější Starší »
@Gordon (11.12.2018 14:05): Hypotetickej paranoidní scénář: Už ti ukradli přihlašovací data (keylogerem třeba). Pak ti do telefonu dostanou apku co ti umí číst a dodesílat sms. V okamžiku kdy ti přijde sms z banky, se přeposílá jinam. Pak maj vše co potřebujou. Umim si představit, že přihlásit se pak dokáže nějakej robot. Ten pak z tvýho účtu odešle paníze do Dža. Mazitím ty sedíš před kompem a žádáš banku o novej kód protože ten starej už nefunguje.

Je to trochu přitažené za vlasy, ale podle mě technicky realizovatelné :)
@Gordon (11.12.2018 13:20): myslel jsem roční datlování po tom co ti tu sms ukradnou. Nepotřebujou 30s na to aby jí použili.

Nejde o to, že to po krádeži / ztrátě nejde nastavit, jen že je to pruda. Pokud máš chráněný účty dvoufázově (herní nebo jiné přístupové), tak je dost pruda to nahodit znovu. Musíš se totiž na te účet dostat bez authenticatoru, což v mnoha případech znamená řešit to s podporou (steam, origin..)
@Jab (11.12.2018 12:43): Tak samozřejmě riziko je malé. Vždycky se 1000x raději zaměří na lidi co maj heslo do banky uložené v prohlížeči bez nutného ověření nebo na papírku nalepeném na kartě. Já jen konstatuju co jsem z několika zdrojů četl, že sms už není 100% bezpečná metoda ověření. A navíc jsem myslel hlavně mobilní bankovnictví. Ne že ti přijde sms na 3310 a ty jí dojdeš opsat do druhýho pokoje k PC. Tohle časem vymře.

Já mám většinu věcí chráněnej dvoufázově. Nicméně v případě ztráty nebo krádeže telefonu je dost voser se k těm účtům pak dostat. Samozřejmě to lze, ale je to dost vopruz. Už jen kvůli tomu kkolik těch služeb je. Zatím existuje apoň fixace na telefonní číslo což to usnadňuje.
@Cobot (11.12.2018 12:32): Riziko při přihlášení přes počítač s ověřovací sms do telefonu je malé. Naopak toliko mobilní aplikace, které nadto udělíš přístup k sms... To mi fakt nedává smysl. Obecně veškeré důležité věci má mít člověk zabezpečené dvojitým ověřením a všude různá hesla. Steam, mail, banka, gog...
@mrazikcomp (11.12.2018 03:11): Tak ne každej žíje v pravěku. Konfort bejvá většinou vykoupenej nižší bezpečností. Mě třeba nevyhovuje používat internetové bankovnictví jen na PC. Je to o tom co potřebuješ nebo chceš. Taky můžeš chodit se vším ke přepážce, že jo?

@Gordon (11.12.2018 03:22): Myslet si, že ten kód "na druhý straně" vyťukává někdo ručně je dost naivní. Jsem laik, ale i mě je jasný, že tyhle informace se získávaj delší dobu. Nejdřív zjistěj co máš za banku, pak přihlašovací údaje a pak ti šlohnou tu sms. Není to nic neproveditelného. I když úplně nejdřív si asi zjistěj jestli máš prachy. Nedávno jsem na fcb spořky narazil na typa co se tam oháněl složitým 40místným heslem, protože žije ve světě, kdejedinej způsob prolomení je jen bruteforce.
@Gordon (07.12.2018 04:40): já jsem nepsal, že je nebezpečná. osobně jsem používal SMS jen pro potvrzování platby, jinak na přihlašování mi stačilo heslo, které bylo ale tak dlouhé, že jsem byl línej ho vypisovat, taxem si udělal makro na klávesnici, aby se vypisoval automaticky :-) PIN přes G-klíč je mnohem jednodušší a rychlejší. jak moc je to bezpečné, to ukáže až čas...
@Gordon (07.12.2018 04:40): sms už se dá nějak číst, třeba nějakou aplikací co se ti nacpe do mobilu. Taky nevim přesně jak to funguje, ale sms se už nebere jako úplně bezpečná autentizace. Snad i proto, že gsm je už snad prolomená.

Mě vyhovujou ty dvoufázové authenticátory od googlu nebo microsoftu, ale ty nevím jak jsou bezpečné.
@Garret (06.12.2018 23:16): Jak může být SMS s kódem k přihlášení nebezpečná, když to funguje jen pro jedno přihlášení a navíc s časovým omezením, takže když se tím přihlásíš, je kód už neplatný. Nebo to má každá banka jinak?

btw navíc, přihlašovácí údaje já mám třeba jen na jediném nosiči a tím je můj mozek.
@Garret (07.12.2018 00:07): Tam bude spousta dilcich rozhodnuti, se kterymi treba nemusim souhlasit, ale chapu je. Naprosto bych ale cekal, ze nekdy velmi brzo budou odkazy ze servis24.cz forwardovat na george.csas.cz.
@Garion (07.12.2018 00:00): problém je ten samotný přechod na kompletně novou službu. ať mi nikdo neříká, že ČS nemá prostředky na to, aby Servis24 rozvinula do podoby George. jedná se o citlivou věc a ČS udělala dost necitlivý zásah do celého interface a ještě si vynutí nutnost přechodu na úplně jiný název. upřímně, když jsem o Georgi slyšel poprvé, myslel jsem si, že to je scam. co potom nějaká sedmdesátiletá bába...

a včera jsem se dojmul, když jsem chtěl platit přes Gopay a přesměrovávalo mě to na Servis24, který už nefunguje.
@Garion (06.12.2018 22:00): Já o tom věděl. Nejsem překvapenej. Jen se podivuju nad tím načasováním před koncem roku.

@Garret (06.12.2018 23:16): ok to zní celkem použitelně. Zkusím to. Otisku prstu taky nevěřím. Nejradši bych ho nepoužíval ani pro login do mobilu. Fakt to není bezpečné. Ale pohodlné až moc.
@Cobot (06.12.2018 21:03): pokud se přihlašuju na PC, zadám klientské číslo do prohlížeče a přes George klíč se přihlásím - prakticky okamžitě tam vyběhne upozornění na potvrzení přihlášení, zadám 6ti místný pin a ve webovém prohlížeči mě to bez dalšího čekání pustí na účet. když zadávám platbu, jde to taky přes George klíč. je to rozhodně bezpečnější než SMS, protože SMS ti může opsat z mobilu každý, ale pin znáš jen ty. pokud se přihlašuju přes mobilní aplikaci, tak vyťukám taky pin a během tří vteřin vidím účet. je to jednodušší, než když člověk musel furt vyťukávat login a heslo - se servis24 jsem mobilní bankovnictví nepoužíval vůbec. ještě musím dodat, že nejsem zastáncem otisku prstu, takže ten jsem automaticky zavrhoval už od začátku.

k recenzím - chápu, může s tím být problém, ale já jsem na žádné nenarazil. všechno funguje rychle, okamžitě a vyhovuje to mým potřebám. takže za mě George palec nahoru. snad jen ten název je debilní :-)
@Garret (06.12.2018 20:36): Recenze na George klíč na google play jsou hodně optimistické :D. Trochu se děsim to nainstalovat, abych nemusel na pobočku. V ČS se možná plácaj po zádech za reklmaní kampaň v TV, ale zbytek komunikace je spíš tragickej. A ten přechod 4.12. je fakt něco, za co bych jim přál totální průser

Chápu, že něco jiného je první dojem. Zvyknu si. I na ten šílenej design. Každopádně to, že funkčnost mobilní i webové aplikace je oproti té původní výrazně omezená je fakt. A bezpečnost je rozhodně horší než byla. Třeba to ale řeší ten George klíč. Jak to funguje? To je nějakej dvoufázovej ověřovač?
@Cobot (06.12.2018 15:21): já jsem se taky dlouho bránil přechodu, ale zvykl jsem si rychle a nakonec jsem si to i oblíbil. přihlášení je rychlé, můžu posílat velké částky, na webu stačí vyplňovat klientské číslo a george klíč mě přes mobil přihlásí automaticky. ty fonty jsou trochu humpolácké, ale přijde mi to přehledné...
A to jsem ještě nezmínil design aplikace a bezpečnost. Úplně původní GSM banking byl vázanej na konkrétní sim kartu. Servis 24 byl fixovanej na konkrétní telefon. Pro přístup do George mi stačí číslo účtu (prej chystaj i změnu na nick) a heslo odkukoliv. Dokonce jde místo hesla nastavit pin, otisk prstu nebo gesto. Cooool!

Po otevření palikace vám na první stránce vyletí zůstatky všech účtů (produktů) asi fontem dvacítkou takže i na druhý straně ulice vidí kolik máte na účtech. Fakt shit.

@RomcaT (06.12.2018 15:22): Tak doteď jsem o změně neměl důvod uvažovat.
Spořka vypla mobilní, nevim jestli i webové, bankovnictví Servis 24. Nedá se jim upřít, že maj koule udělat takovejhle zářez před koncem roku. Chtěl bych pochopit proč stojí za to riskovat problémy zrovna v takhle exponovaném období.

Webové rozhraní nového George už jsem pár měsíců používal a včera zkusil i androidí aplikaci. Z obou rozhraní jsem celkem v rozpacích. Nechápu co je to za trend všude plejtvat místem a dělat to rádoby cool. Obě rozhraní skoro nic neumí. Servis 24 byl možná starej, ale funkce měl všechny. Takhle to budou pár let ladit. Od banky bych spíš čekal konzervativní přístup. Kór od ČS.

Hlavně, že si můžu změnit barvu pozadí a tapetu... Na to jsem léta čekal. :D
@Jab (04.12.2018 16:30): Tím v podstatě MS dává najevo, že boj s Chrome vzdává. Nepřekvapilo by mě, kdyby se třeba za rok objevila podobná zpráva o Bingu.
Člověk se konečně po letech dostane k legálnímu software na editaci videa a on má ve výběru pro renderování maximálně 30 fps. No kde to jsme?! (Camtasia 9)

EDIT: A když nechám "automatic", tak to vyrenderuje v 60 fps. Boha jeho :D
Dá se nějak nastavit o kolik se posunuje stránka ve steamu při točení kolečkem?

Možná je to mojí myší. U stré jsme tern problém nepozoroval. Všude jsme ale s rychlostí posunu kolečka v spokojenej a vůbec ho neřešim, ale ve steamu mi to skáče pomalu o stranku a působí to hrozně trhaně.
Je možné, že mi avast cleaner vymazal složku z profilem do firefoxu? Měl jsem problém že mi nešel Firefox. Psalo mi to Profil Firefox nelze nahrát. Pravděpodobně chybí nebo je nedostupný. Našel jsem si na googlu jak to odstanit a pdařilo se mi to. Jediná možnost je jak k tomu došlo je že jsem předtím dával vyčištění souborů pomocí AVAST CLEANRU protože se mi zdálo že počítač jde pomalu. Musel jsem ten adresář ve kterým je profil dlouho hledad takže jsem ho nemohl ani vymazat ani přejmenovat což byla další možnost jak se t mohlo stát.

https://support.mozilla.org/cs/kb/jak-sp ... rofil-chybi-nebo-je-
@player (10.10.2018 15:31): Chápu. Taky všechny TOS nečtu. Ale je dobré se vždycky kouknout na tři věci - zánik smlouvy, sankce a řešení sporů. Zbytek jsou většinou texty o osobních údajích, zpracování cookies, zákazu modifikovat software a podobné "samozřejmé" věci.
@Kwoky (10.10.2018 12:28): Ovšem souhlasil jsem z hordou textu kde to důležité bylo naschvál až na konci. Já vím že když něco takhle schvaluji měl by si to přečíst celý,ale když je taková sviňárna maskovaná horou textu tak prostě máš velkou šanci že to přehlídneš.
Aha. Tak to bude ten jeden cápek, co přišel o stovky giga fotek a dokumentů, určitě nadšen, že už se to vyřešilo. :)

Btw osobně mám důležité věci zálohováné v cloudu i na exteráku. Ale chápu, že mnoho lidí obdobně nečiní. Kór nezálohují u windows update, který se prasácky aktualizuje sám. ;P
@Gordon (07.10.2018 13:14): Už to vysvetlili na blogu. Nešlo o indexovanie, ale o presmerovanie ukladania užívateľských súborov do nového adresára v jednej z predošlých aktualizácií. Pôvodný adresár mal teda po presmerovaní súborov zostať prázdny a MS pridal do súčasnej aktualizácie kód na jeho zmazanie, bez toho aby si overili, či je starý adresár skutočne prázdny. Chesus..
https://blogs.windows.com/windowsexperie ... to-windows-insiders/
@Fingon (10.10.2018 10:09): Kdo má dneska doma ještě fax v době počítačů? Já teda ne. Ano jsou pěkně prasácké a takové praktiky by měli po cele EU zakázat. Takové firmy jsou pěkní darebáci a vědomě se dopouštějí podvodu a okrádání lidí co se chtějí jen seznámit.

Nepřipadá mi rozhodně legální prodlužovat smlouvu bez vědomí dotčeného.
@player (10.10.2018 09:29): tak ty podmínky jsou prasacke, ale zas tak cerne bych to neviděl. Ukončit zaplacené členství můžeš i faxem :-p kromě toho je zmíněná i možnost elektronického zrušení.

A když to stihneš do čtrnácti dnů, tak můžeš odstoupit od smlouvy i přes email. Akorát nemůžeš počítat s tím, že dostaneš (všechny) peníze zpět.

Podej certovi prst a nevezme ti celou ruku, ale jen po loket. To je gentlemanska nabídka... :-p

S tím by se ti policie stejně vysmala.

Našel jsem seznamovací stránky s velmi pochybnými podmínkami. Když jsem si přečetl celé podmínky seznamky Be2 nestačil jsem se divit.
Tak zaprvé pokud zaplatíš členství a po několika týdnech si to rozmyslíš jedinou možností jak dát výpověď je poslat dopis do centrály v Lucemburku.
Za druhé pokud to neuděláš a jenom zrušíš profil je v podmínkách že ti AUTOMATICKY BUDE ČLENSTVÍ PRODLOUŽENO. A to bez tvého vědomí.

Po přečtení takových podmínek jsem od tamodtud mazal velmi rychle pryč. Ani mě nenapadlo si tam založit profil. Tyto stránky vykazují jednoznačně známky podvodu. A když jsem se podíval na internet tak hodně lidí si stěžovalo. Kde se nahlašují podvodné stránky aby to prošetřili? Na stránkách policie ČR je jenom nahlášení stránek s dětskou pornografie. Nebo se to nahlašuje na České obchodní inspekci?
@Cobot (07.10.2018 20:30): já měl právě s Redux taky problém a u té originální to fičelo jak z praku. dohrával jsem DLC s tou původní verzí. mimo jiné to jelo plynuleji, což hlavně na té střelnici bodlo :-)
@Garret (07.10.2018 20:08): Redux. Před tejdnem a celý dva měsíce předtím to jelo bez problémů. Tenhle týden jsem měl aktualizacni horečku a nahodil nový nVidia 416 a ten velkej rijnovej update Windows. Spustí se to a hned první nájezd v tunelu na logo a letí to. Bez hlášky.

Já tu hru dohrál jen odjíždím ty DLC. Rád bych je dal.
@Gordon (07.10.2018 13:14): Tak mám snad kliku. Našel jsem info, že když v dokumentech něco je, tak se nesmazalo nic. Tak snad. Tvl, ale tohle nepamatuju- Po delší době jsem byl aktivní a málem průser.

Jinak nevim jestli to s tím souvisí, ale při startu Metro Last Light ze steamu mi to žuchne už při prvním načtení loga. Reinstal nepomáhá.
Nejnovější aktualizace Windows 10 prý některým lidem maže soubory v Users, pozor na to.
Při luxování klávesy jsem si něco zmáčkl na firefoxu a teď když kliknu do textu nebo do videa na YT, tak mi tam bliká ten psací kurzor, jak to vypnu, nevíte?
Btw zkoušel jsem i pár browserů na androidu a firefox je tam tedy strašné peklo. Stránky nahrává neskutečně pomalu. Cca 2x pomaleji než Edge (který je tam můj standardní prohlížeč) či Brave. Ty u mě jednoznačně vyhrály. Brave je ještě o malinko rychlejší (od Edge ale tak o sekundu). Cca o tři sekundy za Edge je Chrome.

P. S. Vidím to na Vivaldi na počítač a Brave/Edge na mobily. Brave je rychlejší, ale chybí mi černý theme a ikona s tím lvem je jak IPB pod Nomurou. :) Plus Edge má většinu ovládání dole na obrazovce, což je při dnešních pádlech pohodlnější.
Já si k Firefox asi vyzkouším ještě Brave, Vivaldi a Operu. :) Už to jsou tedy vše Chromia, ale u Firefoxu mi přijde, že by mohl být ještě o fous vzhlednější. Z uvedené trojice se mi Vivaldi ale líbí nejvíce.
@MCZ (01.10.2018 11:52): Používám Pale Moon, stojí na jádru FF, fungují tam FF pluginy a addony. Není v mobilní verzi, ale pro mě je to jedno, nic nesynchronizuju a používám všude private mode (na mobilu mám Firefox Focus).
https://www.palemoon.org/

@Cobot (02.10.2018 13:32): Tak třeba Chrome je pomalý a zbytečně moc žere. U 'čistého' FF mi zase vadí grafika, ne že by to asi nešlo nijak upravit, ale nechce se mi s tím obtěžovat, tak jsem si našla přijatelnou alternativu.
@ntz (01.10.2018 12:30): Mám raději developer tools z Chromia.

@Cobot (02.10.2018 13:32): Otázka soukromí je u mě spíše vedlejší. Vadí mi především, že za ty roky Chrome hodně přibral a zpomalil. Třeba YouTube mi v něm funguje mizerně (oproti jiným prohlížečům). Pak je tu věc, že se mi nelíbí některé kroky, kterými se vývoj ubírá a nechci podporovat jeden dominantní browser, abychom se nevrátili do časů Internet Exploreru.

V neposlední řadě by mi alternativní prohlížeč mohl nabídnout něco navíc, killer feature to nutně být nemusí.
Proč vůbec někdo chce používat prohlížeče s minoritním zastoupením? Neříkam, že je to špatně, ale co vás k tomu vede?
@MCZ (01.10.2018 11:52): podle toho co rikas, tak predpokladam, ze firefox za alternativni a/nebo minoritni nepovazujes ... podle me je firefox asi nejlepsi dostupnej browser, je opensource, umi skoro jakoukoliv funkcionalitu (diky tisicum pluginu ..), atd ..
Používáte někdo nějaký alternativní/minoritní browser? Přemýšlím, že výhledově bych rád dal Chrome vale. Právě vyšla nová verze Vivaldi, která má konečně sync. Ale zase nemá verzi pro Android. A pak je tu koncepčně zajímavý Brave, který sice má verzi pro Android, ale zase zatím nemá sync. :-)
@Bursoft (30.09.2018 14:32): No a stejně tak se může stát, že to heslo zapomeneš a budeš ztracenej taky. (Mobil mám furt s sebou a zatím se mi snad nestalo, že bych potřeboval heslo a nedostal se k němu.) Nějaká (hloupá) firemní pravidla nejsou zas tak relevantní - KeePass apod. můžeš pořád používat jen pro své soukromé účely a řešit si synchronizaci jak chceš ty. (Já sice pro toto cloud nepoužívám, ale jen proto, že jde o další závislost, bez které se můžu obejít.)

A doufám, že kamarád má aspoň slušný plat, když už takto trpí. :-)
@TombSpirit (30.09.2018 12:50): Já jen chci říct, že se možná dostaneš do situace, kdy keepass nebudeš moct použít a pak budeš ztracenej. Třeba ve firemních PC to neradi vidí, jsou firmy, kde by tě za zálohování svých keepass hesel na cloud dost možná vyrazili pro bezpečnostní riziko. Zrovna kamarád dělá v korporátu, kde mu do 6 hodin přišel incident pro porušení bezpečnosti, páč si nakopíroval do noťasu wowko :D
Sticky Password to má nějak extra zašifrované. Stačí taky mít zapnutý cloud, ale to asi neumí všechny verze programu. Taky jsem se obával, co se stane na novým kompu s čistým systémem. Jen jsem nainstaloval aplikaci, byl připojený k netu, nalogoval se a vše bylo jako dříve. Tento program mi umožnil mít přehled v účtech, líp si je zabezpečit, často hesla někde měnit.
@Bursoft (30.09.2018 11:18): KeePass mám i v mobilu, synchronizuju si db sám, ale jak napsal Kwoky, jde snadno použít jakákoliv cloudová služba.

@Cobot (30.09.2018 11:54): U LastPass a jiných služeb jsou data uložená jinde (ne na tvém pc) a o to, abys o ně nepřišel, se nemusíš starat. Samozřejmě ideální je i tak si semtam ta data exportovat a někam zálohovat sám.
@TombSpirit (30.09.2018 11:00): No jasný a pak se budeš potřebovat přihlásit někam na jiným PC a jsi v prdeli :D Takových bylo v původní hokně, když dostali novej noťas s čistou instalací a nikdo jim keypass nezazálohoval..
@Bursoft (30.09.2018 09:31): KeePass (a podobné aplikace / služby) jsou o tom, že žádná hesla nezapomeneš, protože si je ani nikdy nebudeš (potřebovat) pamatovat. Já si pamatuju (kromě hesla do KeePassu samozřejmě) jen heslo do Windows, do mobilu a PIN ke kartě (a případně k alarmům).

Jen je extrémně důležité pravidelně zálohovat, to u služeb (LastPass atd.) odpadá.
@Cobot (29.09.2018 20:00): V nastaveni si můžeš zvolit, co chceš zálohovat, tak tam necháš jenom hesla.

Keypass je výborná utilita pro to, aby jsi zapomněl všechny hesla, který používáš :D
@Zx Atari (29.09.2018 14:39): fakt to pořád jde jo? Mě to vždycky připadalo jako šílený a nechápal jsem, že takováhle bezpečnostní díra možná.

@mrazikcomp (29.09.2018 19:09): Možná by to šlo. Hlavní motivace je kompletní reinstal a nové favorities, které mi za deset let naboptnali do nesmyslnýho seznamu tísíců stránek. Taky chci začít používat KeePass (ale ňák se mi to nedaří).

btw: je KeePass furt in nebo už se používá něco jiného?
@Kwoky (29.09.2018 12:19): To jeste funguje? Bych byl dost opatrnej, neb FF zmenil od ty doby asi milion veci

https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/password-exporter/ byl super, jenze od Quantumu jsou vsechny tyhle addony nefukcni :(@Cobot (29.09.2018 10:40): jinak si staci zalohovat key3.db a logins.json pk vse smazes, provedes cistou install a zas to tam nakopirujes :)

Muzes pouzit i https://www.intowindows.com/password-exporter-for-firefox/ ale je to programek mimo FF a nemam ozkouseno.
Nevíte jak jednoduše exportovat hesla z Firefoxu? Nechci obnovit celý profil. Chci jakoby začít od nuly.

Diskutující (7)