Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

« Novější Starší »
@Gordon (16.01.2018 14:21): Ten obrázek jsem přehlédl a jak vidím, je na něm úplně stejná chybová hláška, jaká byla u mých obou PC. Mně tehdy pomohlo tohle:

Hlavní ovládací panel/Systém a zabezpečení/Centrum akcí/Zabezpečení/Zapnout zprávy o Windows Update.

Popř. místo Zabezpečení dáš Údržba a pak Zapnout zprávy o připomenutích služby Windows Update.
@Chuck (16.01.2018 13:31): Ze Startu se načte, Ale aktualizace nejdou nijak zkontrolovat ani zapnout (viz ten obrázek), když jsem je spouštěl z okna ovládacích panelů, tak jsem taky čekal asi pět minut než se otevřely ale pak stejně nejdou nijak vyhledat.
@Gordon (15.01.2018 19:25): A jak přesně se Ti to projevuje? Já měl totiž před týdnem podobný problém, kdy jsem v hlavním ovládacím panelu klikl na Windows Update a po nekonečném načítání mi vyskočila hláška, že program přestal pracovat a nepomohl ani restart PC.
Do nabídky start napiš Služby. Je tam v seznamu položka Windows update, tak se podívej, jestli je ve sloupci Stav napsáno Spuštěna. Pokud ne, zkus ji ručně zapnout. Pokud to nepůjde, budeme řešit dál.
odkaz
Simvás... Proč to nefunguje? Restartoval jsem, vypnul jsem antivir, kolikrát se to spouštělo strašně dlouho a ty aktualizace prostě nechtěj fungovat. Osobně tipuji že disk odchází protože při zapínání chrčí jak smečka vlčáků a nebo mi PC něco chytl. Pomohla by obnova na dřívější stav? Díky za pomoc.
Ale co se tak teď po nějaké době dívám, tak na windows 10 spouštím docela dost her, které jsem ani pod režimem kompatibility a s řadou triků z netu nebyl schopný rochodit. Titan Quest na tom běžel trochu hůře. Infernal jsem nikdy nerozchodil a pak ještě pár dalších her.

Jaký názor nebo zkušenosti s tím máte vy? Jsem jen zvědavý, protože už u více her jsem si tohohle všiml.
@Korbitch (14.01.2018 11:20): Všechno, co jsem hrál na Originu, mi šlo přidat jako non-Steam hra, stačí normálně vytvořit zástupce a do parametrů spuštění přidat na řádek start v Origin.exe, třeba takhle:

Target:
"C:\Program Files (x86)\Origin Games\Aragami\Aragami.exe"
Start in:
"C:\Program Files (x86)\Origin Games\Aragami\" "C:\Program Files (x86)\Origin\Origin.exe"
Pořídil jsem kvůli screenshotům v originu PicPick. Vždycky, když vyfotím obrázek, tak to z gamesy spadne do voken. Hledal jsem něco v nastavení a zatím se mi to nepodařilo vypnout, jde li to vůbec. Má s tímto programem někdo zkušenost?
@mazar1234 (30.12.2017 21:16): Jo, aktuální sw (zvlášť systém a web browser) je základ. Ideálně ještě blokovač reklam na webu. Pak už je to spíš o "selském rozumu" - především neklikat na a neinstalovat nesmysly. Antiviry (resp. obecněji antimalware) už dnes trochu ustupují do pozadí, protože na Windows je předinstalovaný Defender a v Linuxu se typicky nepoužívají vůbec. Často mívám nutkání Defender deaktivovat, protože při mém stylu používání (časté aktualizace různého sw atd.) občas dost zdržuje (při každém přístupu k souboru ho skenuje a pokud má aplikace těch souborů tisíce...). Pak si to ale vždycky rozmyslím. :-)
@TombSpirit (28.12.2017 11:58): No podľa veľkej štúdie gúglu pod menom "no one can hack my mind", ktorá porovnávala vyjadrenia ohľadom správania sa/názorov bezpečnostných expertov a laikov tak na 1. mieste u expertov sa umiestnilo "používam aktuálny software" - netreba dodávať, že u laikov sa nič podobné do rebríčku nezaradilo.

Tam kraľovali veci ako "používam antivírus", ktorážto položka sa do rebríčku profesionálov vôbec nedostala (v rámci TOP 5).
@RXQ79rudax (28.12.2017 11:07): jen na internet + jsem vypnul všechny automatické updaty, aktualizace
Nedobrá kombinace - je jen otázka času, kdy se staneš součástí nějakého botnetu nebo budeš (pro někoho jiného) těžit kryptoměny. Právě proto MS "nutí" v desítkách updaty (zvlášť ty bezpečnostní) všem.

A Vista skoro to samé, updaty už několik měsíců nejsou.

Navíc dnes není problém mít aktualizovaný systém ani na starých (třeba 10 let) strojích - buď nějaká distribuce Linuxu (doporučuju Ubuntu, s LTS verzí máš na pár let pokoj) nebo klidně neaktivované desítky - fungují prakticky bez omezení (MS je furt raději než kdybys používal Linux).
@TombSpirit (27.12.2017 22:05): o to se vůbec nezajímám, a stejně je to jen obyčejnej několik let starej pomalej kancelářskej PC - jen na internet - hry na tom v podstatě hrát nejdou, ale zato se mi tam podařila rozchodit stará hra Wipeout 2097. Vzpomínám si že jako první co jsem udělal jsem vypnul všechny automatické updaty, aktualizace;

Jinak stále jsem si nepořídil novej PC mám pořád můj starej PC s W Vista - hraju jen starší hry, momentálně Arcanum a mám z gogu nově koupenej Pathologic.
prosím o radu/pomoc - na PC s Windows 8 mám najednou zrcadlově obrácený obraz - nevíte co s tím - dá se to nějak vrátit, udělal to nějaký virus??? prosím poraďte.

- už jsem to vyřešil zkusil jsem úplně vypnout monitor a znovu zapnout - bylo to kvůli tomu že moje matka nějak moc třásla tím monitorem;
@Jab (20.12.2017 13:43): Čistá instalace z léta, do teď žádný problémy. Asi mi to rozbil ten velkej podzimní update. Jako jestli budu přeinstalovávat Windows po každém větším updatu, tak si ho můžou nechat.
@Jab (20.12.2017 13:43): Abych řekl pravdu tak nevim. Letos se mi to stalo asi dvakrát. Naposledy docela nedávno. Proto si to pamatuju. Mám pocit, že se tak stalo když se windows nějak blbě startovali a místo toho aby najeli hned tak se sami otočili ještě jednou a pak teprv najeli. Po přihlášení byly všechny ikony vlevo.

Mám čistou cca rok strou instalaci (resp. čistou + všechny ty obří updaty).
@Cobot (20.12.2017 12:39): Čím to je? Máte win 10 jen upgradované bez čisté instalace? Ta je vždy méně stabilní a krátkodobé pohodlí se nevyplatí riskovat, když je v dosahu dlouhodobé.
S ikonami probém nemám.
Ale když se tu řeší Windows - v nastavení nabídky Start ve Win 10 lze nastavit možnost zobrazování nejčastěji otevíraných programů, když na tlačítko Start kliknete.
Ale na stolním počítači mi toto šoupátko nefunguje a zobrazuje se mi pouze seznam všech programů - nevíte v čem by mohl být zakopaný pes ?
@Luďa (20.12.2017 09:26): jj prostě Microsoft.... Zrovna před chvílí jsem v desítkách použil funkci "Rychlý přístup", kterej umožňuje v průzkumníkovi dát určitej adresář do "oblíbených". Dost často ukládám nějaký dokumenty do stejnejch složek na siťi. No a pak se přepnu do excelu, kde vyvářim odkaz na ten soubor. No a tam samozřejmě to nový desítkový okno co má tu funkci "rychlý přístup" není. Je tam staré vyhledávací okno jako bylo snad ještě v 95kách. Jsou to prostě kokoti..

@Jab (20.12.2017 09:58): mě to občas bohužel taky udělá i na desítkách.

V sedmičkách jsem používal nějakej pidi prográmek co uložil pozici ikon na ploše a pak je na jedno kliknutí uměl obnovit. Byl to super prográmek, ale nevzpomenu si jak se jmenoval. A netušim zda bude fungovat na desítkách. Snad ho vyhrabu doma.

EDIT: možná je to tohle, ale připadá mi to, že to má nějak moc funkcí. No možná to za ty léta vytunili.
Tvl, myslel jsem si, že to už má Microsoft pořešený. Windows 10 si občas po spuštění počítače nepamatuje pozice ikon a mám je všechny rozházený na levé straně. Měl jsem tenhle problém už u Windows 98, 2000, XP, 7, 8.1 a teď ho zažívám i u desítek. Nepochopím, jak se jim tahle chyba může táhnout napříč systémy už tolik let. Ale aspoň to už nedělá jako dřív po změně rozlišení, které si vynutila nějaká hra - typicky staré EA hry, kdy ať jste měli klidně nastavenou hru na 1280x1024, menu hry bylo vždycky v 800x600, určitě ti, co hráli NHL nebo Need for Speed Undeground, znají.
@BINGMAN (17.12.2017 13:49): VirtualDub je fajn, na strihanie alebo konverziu do iného audio/video kodeku ako stvorený. Nastavíš si tam úplne všetko - rozmery obrazu, framerate, bitrate audia/videa..
Zdarec, prosím poraďte free-software na úpravu a střih vide. Nejlépe i s nástrojem pro mírnou úpravu audia. Nic profi, moviemaker mi už ale zase stačit nebude. Diky
Hojec,
Mám v mobilu steam autentifikátor . Když chci prodat položku skrze prohlížeč na PC tak to píše, že ho nemám přiřazen 7 dní. Teď si nejsem vědom, kdy jsem to dělal. Účet si to pamatuje? nebo je potřeba dělat nějaký kejkle s potvrzováním, abych to provázal ? nechápu..
Nemáte taky s chromem poslední dobou problém? Některé stránky se mi načítají blbě (třeba games.cz, novinky.cz), některé vůbec (třeba hrej.cz). Cookies i historii jsem komplet přemazal.
Dá sa to aj nakonfigurovať:
1. do adresného riadku zadaj about:config
2. vyhľadaj parameter browser.tabs.loadBookmarksInTabs
3. nastav jeho hodnotu na True
Možná jsem slepej, ale jak donutit ten nový Firefox, aby otevíral záložky v nových panelech? Mám třeba na liště pár stránek, který chci otevřít najednou a nemůžu prostě udělat tři kliky, protože se otevřou ve stejném panelu.
Už se mi to upgradovalo taky a upřímně až na mírné zlepšení výkonu jsem nic jiného nezaznamenal. :D
@TombSpirit (19.11.2017 18:37): Mně bude stačit ke štěstí, až bude funkční Tab Mix Plus a trochu se vychytají (fav)ikony a top sites (aktuální vzhled je dost bída), ze zbytkem spokojenost a ten první článek vystihuje situaci myslím dost dobře.
Po posledním creator updatu Windows 10 konečně každý den mění onu bing tapetu. To to trvalo. Akorát mi to na hlavní lištu nesmyslně přidalo "aplikaci" lidé, kterou na počítači opravdu nepotřebuji a je i dost debilní (na zprávy neelegantní skype). Naštěstí se to dá vypnout.
@TombSpirit (16.11.2017 20:28): Dík za tip, už jsem to trochu vyzkoušel, ale bohužel si s dokumentem z Excelu 2007 neporadil podobně jako Open Office. Kromě konkrétních věcí, který jsem tu zmiňoval před chvílí třeba (stejně jako Open Office) taky neumí správně zobrazit zalamování textu v buňce, špatně se zobrazuje komentář u buňky... jediný co zatim na rozdíl od Open Office funguje v LibreOffice líp je to zmiňovaný řazení podle abecedy/velikosti... ovšem barevný styly použité pomocí funkce "Formátovat jako tabulku" jsou taky uplně špatně - buňky prostě nejsou obarvené vůbec.
Umim si představit, že když někdo vytváří něco v "tabulkách" uplně od začátku rovnou v Open Office nebo LibreOffice, může to bejt v pohodě a možná se to pak zobrazí správně i v Excelu od MS (to ještě vyzkoušim někdy, ze zvědavosti), ale když je potřeba upravit (nebo jen bez úprav použít!) již v MS Excelu vytvořený tabulky, tyhlety freeware alternativy se bohužel jeví jako nepoužitelný :-(

Edit: Tak jsem zkoušel něco hledat a narazil jsem na tohle > http://www.ksosoft.com/free-excel.html
Tohle z těch alternativ MS Office zatim vypadá nejlíp, vlastně kromě ignorace zvoleného barevného stylu pro tabulky fungovalo všechno to, na co jsem si stěžoval u Open Office... jedinej problém pro mě může bejt to, že to neni česky, ale s tim bych se už nějak srovnal.

Diskutující (11)