Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

« Novější Starší »
@Cobot (23.09.2018 12:08): já používal mozek asi 15 let. nedávno mi ale začal ve W10 vyskakovat problém s nějakým trojanem. Windefender, Eset ani Malwerbytes nebyli schopni jej odstranit. Paxem nainstaloval Bitdefender a ten ho zlikvidoval tak rychle, že jsem ani nestačil mrknout. a protože to je strašně sexy program, nechal jsem si ho. zatím... s W10 mám pocit, že nemám kontrolu nad ničím, dělají si co chtějí. tohle je snad chvíli udrží na uzdě...
Spíš mi jde o to jestli věřit windows defenderu. Já jsem žádnej vitr nikdy neměl a jak říkám používám mozek, takže snad ani nic nechytnu. Jen ransomware je pro mě děsivej.

On už to dneska asi nikdo netestuje. Srovnání co jsem našel jsou jen na dost pochybnejch a neodbornejch serverech.
Avast je protivný v tom, že ti stále nabízí k dokoupení další části. Ale jinak za mě v poho software.
@Cobot (23.09.2018 12:08): avast už mám tak nějak z tradice, ani nevim jestli něco dělá, ale za těch snad 15 let jsem s ním měl cca jeden problém s false positive, jinak dobrý.
Řešíte někdo jesště antiviry a firewall? Já dřív používal mozek, awast a comodo firewall Jednou jsem si nadělal pekelný problémy a výsledek byl, že už skoro dva roky jede jen na tom co je ve windows 10.

Včera se mi do kompu mojí chybou procpal znovu avast. Když ho teď chci dát pryč, tak si říkám zda mu zas nedat šanci. Co myslíte? Virů se nebojim, ale z ransomwaru mám hrůzu. U comoda mi taky vyhovovalo, že mi to hlásilo všechno co se pokouší komunikovat a případně to zatrhnout. To mi windows firewwall neumožňuje. Tady při tom defaultním nastavení ne. Ale nikdy jsme se v něm nehrabal.
Tak koukám, že google to rozhraní gmailu přepne za dva týdny všem. Na vzhled si asi zvyknu, ale leze mi na nervy jak je to pomalý. Pociťujete nějaký změny v ryhlosti načítání?
Microsoft příjemně překvapil: Microsoft se rozhodl upravit podmínky předplatného Office 365 pro domácnosti i jednotlivce. Ke 2. 10. 2018 dojde ke zrušení současného omezení počtu připojených zařízení.

Předplatné pro domácnosti je nyní omezeno na deset zařízení, pro jednotlivce pak na jeden počítač a tablet. Od 2.10. budou obě předplatné umožňovat instalaci na libovolný počet zařízení.

Licence pro domácnosti se zároveň rozšíří z pěti uživatelů na šest při zachování 1 TB prostoru na OneDrive pro každého z nich. Celková kapacita úložiště na licenci tak nově stoupne na 6 TB.
@valcik (01.09.2018 23:00): Díky zkusim

@Kwoky (01.09.2018 16:50): To na co odkazuješ funguje jen na 32bit desítky.

Holt budu muset zprovoznit virtuál. Je Hyper-V vhodný. Respektive umí všechno co potřebuju pro hraní her s 3D akcelerací? Nebo s ním nemám ztrácet čas a zkusit něco jiného jako Virtualbox? Máte s tím zkušenosti. Jde mi o hry z konce devadesátek (Mechwarrior 3).
Rockstar Social Club se zobrazuje pouze v HTML
Mám následující dotaz: při jakémkoliv pokusu přihlásit se z mého počítače na Rockstar Social Club (viz https://socialclub.rockstargames.com), kde si potřebuji stáhnout pro reinstalaci legálně vlastněnou GTA5, se mi trvale zobrazuje stránka pouze v HTML (bez CAPTCHA kódu), díky čemuž se nemohu přihlásit. Zároveň při pokusu otevřít libovolnou stránku na stránku jejich podpory https://support.rockstargames.com , mi to hlásí Web support.rockstargames.com odmítl připojení. Problém je jen s přístupem na tento jeden server, ve všech prohlížečích a pouze na tomto jednom počítači (z notebooku i tabletu se normálně přihlásím). Asi to bude v nastavení připojení na internet (ačkoliv proxy, DNS a podobné věci mám nastavené na automat stejně jako na ostatních zařízeních). Nevíte co s tím? Používám W10.
@Gordon (09.08.2018 01:35): Tohle je ale něco jíného - u zmíněného facebooku nejsi zákazník, ale produkt, který firma nabízí za peníze jiným firmám.

Předplatné je vesměs forma budoucnosti u všeho - Spotify, Netflix, školní menza :), operační leasing u aut/kol atd.
@Gordon (09.08.2018 01:35): Myslel jsme tím jen to, že za poslední léta vznikl dojem, že windows jsou vlastně zadarmo. Klíče se daj koupit za pár korun. Stačí i vzpomenout kolik stáli Windows XP pro. Ono ani dneka nejsou 10 pro nijak levné.

Na první pohled to sice zní jako neskutečná prasárna, ale cloud a software jako služba je bohužel prostě funkční model. Dalo se to čekat. Pro korporát určitě.

Ono je to i trochu logický. Vyrábějí operační systém, který se koupíte jednou za deset let jako OEM licenci. Nějak vývoj financovat musí. Nijak je nebránim jen ne to podle mě popis jak to je.

Pro domácí uživatele bude muset vždycky existovat nějaká minimálně "starter" verze za rozumný peníze. Kdyby ne tak si to stejnak zas všichni ukradnou. To že není nikdo schopenj 30 let konkurovat MS v operačním systému asi nebude chyba MS...
MS nejspíš už teče do bot. Mobilní Widle skončily v zapomnění a desktop od W2000 funguje víceméně furt stejně. Lidi to netáhne, nechcou za to platit.

Stačí, aby se hry rozšířily na Linux a odlije to velký procento userů a Widle budou přežívat jen přes business sféru.
@Cobot (08.08.2018 23:33): Uniká mi smysl té věty. Prostě koupíš doživotní licenci na komp, hotovošmitec. Chtít aby lidi začali za nejrozšířenější systém na světě platit pravidelně je stejně absurdní jako kdyby facebook se svou hláškou při registraci "Facebook je, byl a bude zadarmo" najednou začal zpoplatňovat služby.

Zkráceně, je to nápad jak vystřižený z hlavy bondovského padoucha.
@Kwoky (08.08.2018 19:11): v enterprise prostředí mě tohle vůbec nepřekvapuje. A jako někdo, komu microsoftí současnej způsob patchování Win10 v práci způsobuje docela dost nervů, jsem fakt zvědav jak moc to bude další zmrvina.

Pokud by to někdy chtěli zavést i na domácí Windows, tak konečně přejdu na linux. Ten directX/Vulkan wrapper to snad i umožní :)
no ta zakladni deska je o tridu horsi ( z G41 na G 31) ale zas mam misto dvou 4 GB Ram

takze ta moje USB bezdratova, laserova prej moc zatezuje pri hrani her system a proto se to seka

tak sem pres jeden programek nainstaloval dohromady 21 aktualizaci ale nepomohlo to :(

nevim neda se s tim vubec hrat, porad se zasekava mys

Diskutující (11)