Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

< >
@Jab (29.09.2020 07:35): Ta aplikaci ti pouze řekne, zda si byl v kontaktu s nakaženým, víc nic, je pak na tobě, jak s tou informací naložíš, pokud zjistíš, že si nakažený, tak to té aplikaci řekneš a ona zpětně rozešle varování všem, jejichž nosič appky byl na dosah tvého blútůčka.

Samozřejmě je to v podstatě k ničemu, protože si to stáhne sotva desetina obyvatelstva.
@Garion (29.09.2020 07:39): Aha, v případě kontaktu dostaneš kód a ten se pošle tvým kontaktům. Pokud máš pak příznaky, tak máš teprve řešit test. To je dost na houby systém tedy. Alespoň do doby, kdy tu aplikaci skutečně nepoužívají miliony.
@Jab (28.09.2020 13:11): Jo, používám, používal jsem i starou a pořád mám aktivní i sdílení lokace v mapy.cz. Ale afaik to upozornění z nové erousky je jen pro uživatele, hygiena s tím nijak dál nepracuje (funguje to jinak než první verze, kdyžtak si vygoogli). A je to teď jen frontend pro systémové exposure api nebo jak se to jmenuje, ke kterému se dá doklikat v nastavení systému (Google settings pro Android, iPhone nevím).
@Garret (28.09.2020 11:58): Ano, přesně tak to funguje stále. Ono to sice MS už zablokoval, ale pouze formálně, nicméně v reálu ne. OEM licence na Win 7 je uložena v UEFI. Při prvním připojení na net, obvykle už při instalaci nových Windows, se pak bez problémů aktivují i desítky.
Používáte tu novou eroušku? Já měl tu původní, byť byla asi k ničemu. Mám i teď tu novou, snad to u ní bude lepší. Těch (prý) půl milionu uživatelů už je asi někde na hranici minimální použitelnosti. Od milionu dále už by to bylo optimální. Snad s tím už jednotlivé hygieny budou umět pracovat a bude to tak využíváno při trasování. Ale na pohled je ta nová verze tak "basic" (asi kvůli té posílené ochraně osobních údajů), že se z ní i uživatel sám dozví minimum.
@Garret (28.09.2020 11:58): Klíč je navázaný nějakým způsobem na zákl. desku. MS myslím nějakou dobu nabízel bezplatné přejití na desítky, možná to s tím má něco společného.. S accountem to podle mě nesouvisí.
Kolega z práce mi dal svůj notebook, abych mu ho dal do pořádku. Nainstaloval jsem mu na nové SSD Win10 a k mému překvapení se sám aktivoval na Home edici. Nevíte, jak je to možné? Měl tam původně Win7, dojde automaticky k aktivaci i Win10, pokud ten klíč byl zaregistrován? ale vůbec jsem nepoužil jeho originální účet MS, vytvořil jsem nový... mohl být uložen někde v Biosu?
@mrazikcomp (28.09.2020 10:00): na Sound Blaster drivers je nejlepší stránka vogondrivers.com, díky nim jsem sehnal na SB Live 5.1 Digital SB220 (OEM DELL verze) drivers se kterými mi funguje bezproblémově EAX 2.0 pod Windows XP SP3, stejně jako pod Windows 7 (ačkoliv tam nefunguje správně mixer takže je nutné po každém spuštění/rebootu stáhnout hlasitost ze 100%). I těch W7 je navíc nutné pro správnou funkci EAX instalovat Alchemy a patřičnou hru přidat.
Nešla mi udělat aktualizace Windows 10 z 1909 na 2004. Musel jsem vypnout vývojářský režim a pak se to podařilo. To jen kdybyste s tím taky někdo zápasili...
@Zx Atari (17.09.2020 22:09): Taky už jí mám aktualizovanou. Snad to bude používat co nejvíc lidí a poctivě vyplňovat kódy při pozitivitě. Byť mám pochyby, že to lidi budou moc používat.

btw: dneska na tý tiskovce ukazovali podle nejhoršího scénáře 3,6mil lidí v prosinci, tak je to asi stejnak jedno...
Po pár měsících jsem dneska zkusil znovu Geforce now. Je to jen u mě nebo si ta aplikace stále nepanmatuje heslo ke steamu a musí se při každém spuštění steam hry zadávat, navíc RUČNĚ!? Respektive v nastavení mám navázanou steam knihovnu, ale stejně to chce heslo ke steamu. Co je lepší Epic navázat v nastavení knihovnu nedovolí, ale heslo si to pamatuje. Uvažuju, že je to nějakej bug u mě, kterej sice řešit nebudu, ale nechce se mi věřit, že by to tak bylo u všech.

Jinak zkusil jsem tedy KCD z Epicu a i když mi to píše, že mám všechno supr, tak na ultra nejvíc jsem pod 30 FPS. Na vysoké někde 40-60, ale spíš kolem 50FPS. K čemu ta služba je...?
@Kwoky (09.09.2020 16:54): dík, zkusím

EDIT: Super výsledek 800 a 400kB a je to v pohodě čitelný!!! To jsem nečekal.

Jediný co, že mi po instalaci Defender hlásí Potenciálně nežádoucí software s nízkým rizikem v AppDataLocalTempoy1il3xb.xphbanners-3sbgul0h.znflavasoft_overlay_new_setup_progress_en-v2.exe. Asi se s tím instaluje nějakej bordel.

btw: Defender taky překvapil, že hlídá Adware....
Neznáte někdo pls nějaký offline prográmek co umí zkomprimovat pdf? Nevím tedy jestli to vůbec půjde je to sken dokumentu v 300dpi. Jeden má 12,5MB a druhej 5,5MB. Obsahují osobní informace a tak nechci použít online službu.
@Bursoft (05.09.2020 11:16): Aha to jsem nevěděl. Zkusim.

Já nejsem náročnej posluchač. Maximálně poznám rozdíl když slyšim kvalitnější mp3 (128bit vs 320bit). Ale musim to slyšet po sobě. To je max co dám :)
@Cobot (05.09.2020 11:03): Do spotify jdou taky naládovat offline skladby. Který se ti navíc syncnou, takže je máš všude (telefon, pc, tv..).

Ale pravda, že pokud je člověk náročnější, tak nějaký lossless formáty jsou pořád lepší přes winamp.
@Paul (04.09.2020 22:54): Pěkné. Vault-Tec jsem používal dlouho, ale přešel jsem na Hand Written a nakonec skončil u Aqua_X

Jinak winamp používám na mp3 dodnes. To poslouchání přes youtube mi připadá debilní hlavně kvůli různým úrovním hlasitosti. A pak mi to taky připadá divný kvůli plýtvání prostředky. Na Spotify toho plno chybí a tak ho neplatim. Byť to drahé není. Navíc v tomhle jsem konzerva a mám raaději data offline.
SWOS téma jsem nenašel:(

U mě je winamp asi nejpoužívanější aplikace. Dívám se s ním i na videa :D
@Bursoft (03.09.2020 20:28): Mozna ti to bude znit zvlastne, ale co ja mam doma samsung tv, ted uz tedy nepouzivanou, tak zmena obrazu pri pripojenem PC se odehraje kdyz jdu do prejmenovani kanalu a misto PC zvolim neco jineho. Tezko rict jestli to takhle maji vsechny modely, ta moje je stara 4 roky a byla spis levnejsi.
@Bursoft (02.09.2020 21:22): No já mám třeba na TV pro každý vstup možnost si nastavit obraz po svém. Takže i pro Android Box si na HDMI nastavím, jak mi je libo a pro PC na jiném HDMI to nechám bez postprocessingu na TV.
@RomcaT (03.09.2020 00:38): Jj, mám nainstalovanou appku i v mobilu (TV Show Tracker - jde propojit s Trakt.tv) a jak něco vidím, tak to hned odšrktnu. V StreamCinema pak mám vše synchronizované - ať jsem, kde jsem. Dokonalá věc. :)
@ZephyrCZ (02.09.2020 21:43): a už jsi objevil kouzlo trakt.tv? Mám tam seznamy a přes SC si je nahážu do oblíbených. Je to fajn, umí to odškrtávat celou sérii seriálu když jí dokoukáš ne jen jednotlivé díly. A taky když máš Kodi na víc zařízených tak se ti to zobrazuje všude a nemusíš tak pracně vyhledávat znova seriál nebo film na který se chceš koukat a nebo nemusíš zjišťovat u jakého dílu jsi skončil, protože to odškrtnutí je vidět všude. Fakt pecka
@Bursoft (02.09.2020 21:22): Myslíš moc mainstreamově :)

Netflix a spol. je super a já nemám problém platit si různé služby (platím třeba Microsoft Game Pass, YouTube Premium, Adobe Photoshop, podporuju RetroNation apod.), ale s čím mám problém je šílená roztříštěnost filmových služeb (Netflix, HBO, Disney+...). KODI s SC je sice underground, ale velmi jednoduchým způsobem mám dostupné vše na jednom místě s jedním rozhraním, filtry, pokročilým vyhledáváním (dle herce, studia, roku, jazyku, země vzniku apod.) bez nutnosti stahovat, s popisy, s náhledy obalů apod. Kdyby existovala podobná služba komerční formou za normální cenu, budu první kdo si to zaplatí a bude podporovat. Ale neexistuje. Bohužel.

Jinak ano, tyto "krabičky" jsou připojené přes HDMI, ale také lze použít SW v rámci operačního systému v TV. Takže do své AndroidTV jsem si jenom nainstaloval vše potřebné a mám vše co potřebuji přímo v TV.
@ZephyrCZ (02.09.2020 20:21): Já myslím, že dnes víc letí právě Netflix apod. než podobný workaroundy.

Btw. nejsou tyto krabičky připojený jako další zdroj do TV přes HDMI? Protože třeba když pustím z PC film na TV klasicky přes kábl, tak televize vypne všechny postprocess fičury, aby byl co nejmenší input lag a samozřejmě obraz je horší, než když ten film pustím klasicky z flashky přes nativní přehrávač televize. Ten rozdíl je fakt markantní ve prospěch TV..
@ZephyrCZ (02.09.2020 20:21): mě o tom náhodou řekl bývalý švagr. V podstatě se jen zmínil, že mají doma kouzelnou krabičku a mají na ní všechny filmy a seriály. Do týdne jsem měla nastudováno co to je, jakou domů potřebuji a už objednávala, sestavila, sama vše nainstalovala včetně systémů a zprovoznila. Trvalo mi to docela dlouho než jsem na vše přišla, protože nejsem zrovna Iťák...takže trochu pokus omyl. Nicméně od té doby už to mám v malíku a také instaluji i u kamarádek ;o)

takže pokud to zmáknu já, zmákne to kde kdo ;o)
@RomcaT (02.09.2020 20:16): Osobně používám KODI s SC už ani nevím kolik let. Vždy když mi někdo říká že si stáhne film, aby se večer mohl na něco podívat, tak se jenom usměji a zeptám se - A KODI znáš? Po zamítavé odpovědi si říkám, proč lidi ve spoustě věcech zamrzli v devadesátkách... :)
Když jsem před 4 lety kupoval novou TV, musela mít AndroidTV, protože KODI. :) A každý kdo ke mě přijde na návštěvu a vidí ty možnosti a schopnosti, tak většinou letí do obchodu pro AndroidTV krabičku, či rovnou TV, a pak musím na návštěvu pro změnu já, kvůli instalaci... :) Mám KODI v TV, v PC i v mobilu. Nic lepšího na filmy neexistuje. Přesto znám osobně lidi, kteří bez registrace neúnavně stahují další a další filmy hlemýždí rychlostí z ulož.to a berou to jako standard... :)

Diskutující (12)