Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

< >
@Isair (12.12.2019 16:49): Novinky byly největší spam - ty jsem vypnul přes konfigurační soubory jako první věc. Opravdu nemusím vidět, co si o hře myslí na RPS nebo Kotaku.

Jinak Steam by mohl nabídnout víc user friendly možnost konfigurace rozhraní. Přes vlastní skin je to otravné.
@Fatality (12.12.2019 12:52): V Library to je, ale v minigame listu (zobrazit/kompaktní režim- je to u big pictures) jsem to neviděl.

Tak ve What's New se zobrazují jakékoliv novinky si tam autoři přidají, tj. mnohdy třebas i reklamy na jejich jiné produkty či třebas DLC. Přísahal bych, že se mi tam přidávaly i novinky her, které ani nevlastním a tuším něco ze Steam blogu, ale je možné, že to byla pouze novinka k vlastněné hře, která dělala reklamu sesterskému studiu.
@Isair (12.12.2019 07:16): Razeni pouze instalovanych her tam je. Nevim teda, co znamena minigame list, ale vlevo pod search polem jsou dve ikonky - jedna casova a jedna jako by "play" |> - tohle filtruje pouze nainstalovane hry. Ikonka casu filtruje hry podle posledniho spusteni.

What's new asi neni uplne reklama, kdyz se ti tam zobrazuji novinky od vyvojaru (udajne jen her, ktere mas zakoupene nebo jsi nekdy hral (treba freewares atd., za me zatim potvrzuju, ze jsem tam nemel zadnou newsku z jine hry, kterou bych nemel (treba z wishlistu, nebo odjinud) a ze Steam Blogu.
@7c (11.12.2019 18:15): V minigame listu postrádám možnosti řazení a filtrování pouze instalovaných her. Tedy alespoň jsem si tam těch možností nevšiml, tak dopodrobna jsem to nezkoumal.@Fatality (11.12.2019 17:09): Tak přesně takhle se mi to nezobrazuje, ale je zajímavé, že v minigame listu je updatovatelná hra také indikována modře, čili to bude nejspíš jen nějaký bug.

" Většinou zákazník koupí jednu dvě hry a při jejich instalaci si to zaskrtne. "
Určitě, jenže kdyby tam bylo globální nastavení pro všechny produkty, nemusel by to již zaškrtávat nikdy a tudíž se o to vůbec nadále starat. Já si na podobné drobnosti poměrně potrpím a vadí mi, když je nějaké programy postrádají nebo je mají řešeny zbytečně krkolomněji než by šlo. Ano, jsem možná kritičtější než většina, která nad tím prostě jen mávne rukou a přehlédne to, ale co už, rád bych aplikaci co možná nejdokonalejší a nejcustomizovatelnější, zvláště pokud nejde o nic nestandardního či složitého na implementaci (zrovna tahle volba mi přijde naprosto logická a naprosto základní, až mě překvapilo, že tam není). Ale myslím, že je zbytečné to nějakým způsobem omlouvat, byť mi je jasné, že to není u uživatelů featura číslo jedna (hádám, že většina uživatelů o té možnosti ani neví a prostě si tam nechala klasické autoaktualizace).
Na druhou stranu jak moc se Valve věnuje požadavkům uživatelů, si nejsem tak úplně jistý, zrovna na odstranění "What's New" sekce je tam docela dost ohlasů a stále se nic neděje, byť samozřejmě stále tu šance je:) (pokud to není cílená "reklama", kterou prostě odstranit nechtějí, tudíž nemožnost zvolit "hide all" je tam zcela záměrně, což by bylo o to horší).
@Isair (11.12.2019 16:46): Jo no, tak ono je to myšlený asi tak, že málokdo si koupí X desítek her najednou, že by mu vadilo manuálně klikat "spouštět aktualizace jen při spuštění". Většinou zákazník koupí jednu dvě hry a při jejich instalaci si to zaskrtne. Určitě na to mají data a kdyby to chtělo hodně lidí, myslím, že by to tam už přidali.

Mně se ten update zobrazil normálně vlevo (update queueing) a název hry byl podbarven modře.

viz https://imgur.com/a/4IoOZUY
@Fatality (11.12.2019 08:23): Koukám do knihovny, žádný update se mi nezobrazí, dokud nekliknu do sekce "stahování", ani v tom levém sloupci, ani v knihovně samotné (jak tomu bylo dříve). Možná se to zobrazí až při samotném stahování, ale ne když je patch ready? A nebo je to bug, čert ví.

"Já zase nemám rád, když si chci pustit nainstalovanou hru a teprve pak mi to začne stahovat 30 minut update, to je podle mě zdržování."

Záleží na tobě, kdy ho stáhneš, Steam při tomto nastavení na update upozorní, takže jej klidně můžeš stáhnout v předstihu, pouze se nezačne stahovat automaticky, tj. si jej ručně odklikneš kdykoliv chceš a nemusíš se nastavovat s odkdy dokdy, páč mám poměrně různorodý časový rozvrh, než abych si to takto jednorázově nastavil.

Děkuji všem za rady, ale já jsem s tímto nastavením spokojený, jak říkám, jediné co bych uvítal je globální nastavení pro všechny produkty, abych to nemusel odklikávat po jednom. Samozřejmě přežiji to, ale je to poměrně zásadní nedostatek/nedomyšlenost ze strany Valve.
@Isair (11.12.2019 01:15): Hmm podle mě to řeší právě ten limit na stahování (nebo nastavení odkdy dokdy se mají stahovat, případně kombinace obojího).

Já zase nemám rád, když si chci pustit nainstalovanou hru a teprve pak mi to začne stahovat 30 minut update, to je podle mě zdržování.

Co jsem si všiml, tak následující update mám pořád v knihovně modře, tak nevím, kam jsi koukal?

A ani nevím, jestli to opravdu stahuje HNED, jak je aktualizace dostupná. Většinou se mi to hodí do downloads s nějakým časem ke stažení, takže dole v knihovně vidím downloads 0 z 1.
@Fatality (11.12.2019 01:05): Příklad, zapnu Steam po měsíci, mám tam frontu třebas deseti aktualizací (na takový Team Fortress 2 a podobné multiplayerové produkty byl pak upgrade v podstatě každou chvilku), než se to všechno stáhne samozřejmě nějakou chvilku zabere, nehledě na to, že to zpomaluje internet (nebo i samotný Steam) při používání. Při hraní se to sice jakože zapauzuje, ale po vypnutí opět spustí, člověk se chce mezitím třebas podívat na internet/whatever, ale brzdí to nějaké zbytečné aktualizace (a ne, nehodlám je neustále pauzovat a odpauzovávat, to jaksi problém neřeší o nic lépe než níže zmiňovaná funkce).
Nadto pro mě postrádá smysl aktualizovat hry, které možná třeba roky nebudu hrát, třebaže je mám nainstalované, když stačí při prvním spuštění stáhnout finální kompilaci a mám vystaráno.


Já mám také rád upozornění na aktualizace, ale mám rád kontrolu nad tím, kdy je stáhnu (mj. i z výše uvedených důvodů), což mi mimochodem tato volba přesně umožňuje, nicméně rád bych měl tu možnost v globálním nastavení "nastavit u všech produktů".

Jo a když jsme u toho, to je další "downgrade" nové knihovničky- již barevně neupozorňuje na updaty, to bych třebas také ocenil, takhle musím kliknout do sekce stahovat, když mám nastavené tyhle volby (stáhnout až při spuštění).

Zkrátka při mém způsobu používání je tam toho až příliš, co mi nová knihovna odepřela a to nové co přidala mě spíše otravuje. Snad jen to vytváření kategorií může být docela fajn, ale nevím, jestli to využiji.

Ještě jen taková technická- volba "stáhnout až při spuštění" tě na stahování upozorní a můžeš auktualizaci stáhnout odkliknutím, čili třebas když jdeš nakoupit :) i bez spuštění hry. Není to tak, že by ses o updatech dozvěděl až vážně při onom spuštění. To je spíše jen zavádějící označení, lépe by sedlo "nestahovat, ale upozornit na aktualizace".
@Isair (11.12.2019 00:59): Můžeš být konkrétní? Protože mě třeba nikdy nenapadlo, že by to mohl být pro někoho problém. Při čem tě to zdržuje?

Já si třeba občas nastavím limit na stahování, abych necerpal celou linku kvůli spolubydlicimu. Někdy si nastavím, od kdy do kdy se to má stahovat (např. přes noc, nebo když jdu nakoupit, whatever). Naopak právě to, že mi něco stahuje, upozorní na novinky (update, patch atd), takže opět, tuhle funkci auto aktualizaci já osobně mám rád hodně.
@Fatality (11.12.2019 00:51): Když zapneš hru, stáhne se aktualizace, jinak ne. Při velkém počtu nainstalovaných her bylo hrozně nepříjemné, když jsem zapnul Steam a najednou nějaká velká aktualizace Team Fortress 2 či nečeho jiného, pročež jsem začal ty aktualizace nastavovat "pouze při spuštění hry". Jenže se to musí nastavovat opět po jednom, ale to už tu bylo dávno před novou knihovničkou, to není reakce na tenhle poslední upgrade.
@Fatality (11.12.2019 00:38): Heleď, už jsem ti to psal předtím a tedy speciálně pro tebe to ještě jednou zopakuji, změny mi nevadí, pokud dávají smysl, ty změny ve Steam knihovničce moc smyslu nedávají, napsal jsem i proč a osobně celou tu knihovnu považuji spíše za downgrade oproti té staré... ne každá změna je nutně změna k lepšímu, že? Stačilo by málo a mohlo to být docela v pohodě, jenže pochybuji, že se tím už dál bude Valve zabývat. Rád bych se pletl a nějaký ten dodatečný upgrade knihovny viděl.
A ano, herní klienty pro mě nejsou žádné vítězství, o to spíše, když jich musím mít x kvůli každé blbině, to tu máme Uplay, Origin, Galaxy etc., přijde mi to naprosto něco zcestného a nevidím v tom žádnou nadhodnotu, pokud mám možnost jej nepoužívat, rád ji využiji. Naopak, pokud mi v nějakém ohledu přijde klient užitečný (což je pro mě třeba těmi autoaktualizacemi u konkrétních často updatovaných her), pak jej bez problému využiji. Důležitá je pro mě funkčnost a využití, opravdu asi nejsem taková ovce, abych slepě konzumoval každý blaf, který mi společnosti předhodí.

Samozřejmě že pokud by "Show less of this" nefungovala jako vypnout vše, pak by tam ta možnost nebyla ani na více kliků;).
Dobrá ty bys to nevyužil, ale je spousta lidí, kteří by to využili (proto je taky na netu tolik topiců jak to skrýt obklikou) a ať se na mě nikdo nezlobí je velký fail, že to tam Valve neimplementovalo, když to není nic složitého. Nevím, proč pořád o tom musíš polemizovat 1 klik je lepší než vícero kliků, je to naprosto logické a intuitivní tam podobnou možnost mít, jakkoliv třebas (pokud by show less opravdu odstranily aktualizace nadobro) by to časem již nemusel být problém.

Ale mě třebas vadí i ono odklikávání "stahovat pouze při spušení" po jednom, to taky nechápu, proč tam neimplementovali nějakou možnost do nastavení, aby se to dalo zapnout globálně, v tomhle ohledu prostě ve Valve moc nepřemýšlí a je to imo prostě špatně, jakkoliv třebas ty jsi v tomhle ohledu nenáročný a nevadí ti to. Ne každý uživatel používá Steam stejně, že.
@Isair (11.12.2019 00:28): Ano, pro mne je clovek, ktery v roce 2019 nema rad zmeny a herni klienty, konzerva. Jak jsem rekl, nemyslel jsem to nijak pejorativne.

Vulgarity mi jako moc nevadi, spis ze to zacinalo byt emocne zbarvene, coz podtrhly prave ty zacinajici ostrejsi slova. Zkratka se neshodneme. Podle me tam moznost skryt uplne je, i kdyz to neni na jeden klik (mne to treba nevadi). A ta moznost je jak pres upravu configu, tak pres manualni odklikani vseho (mne to zabralo par minut, nekomu to zabere dele, OK), tak pro fajnsmekry pres skript v javascriptu. Mozna by bylo to mit fajn v jednom kliknuti, ale treba ja bych to nevyuzil, tudiz by to tam bylo pro mne zbytecne.

Ja nevim, jak funguje Show less of this (na to je to nasazeno kratce a nepidil jsem se po tom). Vim jen, ze mi to dnes ukazalo dve newsky a ani jedna nebyla z toho, co jsem mel vcera (a tam jsem u vetsiny dal show less of this, u par (napr. cs:go), jsem dal jen skryt tento konkretni post).
@Fatality (11.12.2019 00:24): Protože mi už lezou na nervy tyhle osobnostní rozbory na internetech, na základě jedné diskuze. Já tu vypíchnu konkrétní chyby a dokonce i napíšu, jaké bych si představoval opatření a že pak by to bylo jako celkem ok (a že bych uvítal i více voleb, což je asi základ a nikomu to moc neublíží). A hned tu jsem označen za konzervu (jo a ještě za nepoužívání GoG launcheru, heh).

Jestli je u tebe "u blbečků na dvorečku" taková hrozná vulgarita, tak to se omluvuji, samozřejmě to bylo myšleno v reakci na opakující se diskuzi, nebylo to osobní ;).
@Fatality (11.12.2019 00:11): Já diskutuji naprosto bez emocí :), jestli si myslíš, že si tu u obrazovky rvu vzteky vlasy, tak tos mě příjemně pobavil. Ale nebaví mě se točit v kruhu. Když ti xkrát napíši "není tu možnost vypnout "What's New" jedním klikem, ale musím používat x kliků" a ty mi na to beztak po xté napíšeš že ta možnost tam je, tak jako to už je vážně bizár.

Trochu mi to připomíná tuhle diskuzi, na kterou jsem nedávno narazil u Dungeons Kingdom, skvěle ji pak vystihuje tenhle příspěvek " This is the most hilarious thread I've seen in a long time:

People: "Is this game dead?"

Developer: "Nope, I'm still working on it. Last update was two weeks ago."

People: "This game seems dead."

Developer: "N-No, still working on it actually. Like as we speak."

People: "How come this game is dead?"

Developer: "Not dead."

People: "It's dead because there's been absolutely no communication from the dev."

Developer: "Oh my god... I've been dead this whole time."
:)


Já to skryji u Rock of Ages a za chvíli tam mám dalších x novinek u něčeho jiného, až se týden/měsíc nepřihlásím (a než stihnu dát u všeho show less), budu tam toho mít mega moc;) a budu 10 minut proklikávat.

A ještě jednou, jak funguje "show less of this"? Vymaže to úplně vše, nebo mi to i nadále bude předkládat pouze menší objem informací?


A možnosti to nějako upravit samozřejmě vím, problém je, že ti to někdy vrátí Steam aktualizace.
Jinak skoro vzdy se najde nejaky zpusob, jak cokoliv obejit. Zabralo mi to asi minutu googleni:

Go into steam's folder in program files and find the "steamui" folder. In it should be another file called "css" that contains a "libraryroot.css" file.

Somewhere in that file is a line of code like this:

.libraryhome_WhatsNewContainer_gdZT7 {
position: relative; }

To hide the "what's new" banner, edit those lines like this:

.libraryhome_WhatsNewContainer_gdZT7 {
height:0%;
opacity:0;}

The lack of spaces in the modified version is important! Steam checks to see how many bytes long the file is to verify it, so the edit needs to result in a file that is exactly the same length as the original. Not adding extra spaces frees up enough space for the longer test and tricks steam into thinking the file is valid.

Unfortunately the file will probably need to be changed every time an update to the library UI is released, but at least it works.

response: Nice solution! I didn't know this was possible.

I tweaked it and use

.libraryhome_WhatsNewContainer_gdZT7 {
display:none;
flex:0;}

EDIT: A tady je cely thread dokonce: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1906786841
@Isair (10.12.2019 23:58): No vidis, a ja za cely den mel pouhe 2 novinky. U Rock of Ages bych dal "show less of this" a byl bych happy.

Ty se taky certis z kazdy kraviny, myslim ze dalsi diskuze postrada smysl, kdyz neumis diskutovat bez emoci. Diky.
@Fatality (10.12.2019 23:05): Ta možnost skrytí jedním klikem tam není doprčic už, to je pořád dokolečka jak u blbečků na dvorečku. Je tam možnost skrýt to po jednom, což si žádá x zbytečných kliknutí (naprostý nesmysl z hlediska designu).
A jak koneckonců vůbec funguje ono "zobrazit méně"? Pokud by to již vůbec nezobrazovalo další novinky, stačilo by mi nějakých cca 320 kliků, pokud bych to chtěl postupně odstranit u všeho a pokud bych nenakupoval nové produkty samozřejmě, jenže hádám, že to funguje tak, že to i nadále zobrazuje ty "nejdůležitější", což mi taktéž moc nevoní (ale v tomhle případě bych se rád pletl).

Protože tys tu konkrétně mluvil o pouhých 12ti kliknutích, načež jsem ti odpověděl, že záleží na vlastněných hrách, že se to nedá paušalizovat, já měl například dneska 5 novinek jen u Rock of Ages, což je jedna hra z těch 300 +.

Že tam toho budu mít za měsíc dle tvých slov "mega moc" vycházím jednoduše z toho, že za pouhý jeden den tam mám cca klidně 12-15 nových příspěvků, když se zadaří. Čili hádám, že za měsíc jich může být "mega moc", jednoduchá matematika ;).

Smysluplné novinky ocením (například nikdy jsem nenadával na změnu vzhledu u GoGu, který víceméně vždy dával smysl a byl dostatečně přehledný), já tu vypisuji konkrétní vady a konstruktivně je kritizuji (viz. hned můj první příspěvek), načež jsem i napsal, že ta knihovnička nevypadá zase tak špatně, kdyby šla lépe customizovat. Tj. asi bych víceméně držel hubu, kdybych si mohl skrýt ten postranní panel, vypnout "What's New" a zobrazovat u her více informací (krom té jedné podle řazení, kdy se mi třebas vypisuje jen jeden datum, namísto x informací, které to vypisovalo dříve= jasný downgrade), případně měl jako bonus i možnost si třeba zmenšit ikony (kompaktní vzhled). Svoje "házení do pytle" a škatulkování si strč za klobouk.@Filom3n (10.12.2019 23:12): Ta otázka byla mířena mně? Jakým způsobem používám své zakoupené produkty je moje věc. Konzerva nejsem, ale klient launchery mi přijdou jako naprostá zbytečnost, kterou nevyužiji, pročež nemá pro mě valného smyslu je zbytečně instalovat (jedině kde je snad využiji jsou často updatované multiplayerovky, jenže ty už moc nehraji). Stejně jako pro mě nemá smysl mít zprovozněný druhý počítač s 486 procesorem, když nehraji jen a pouze dosové hry a máme tu skvělý dosbox, který toto prostředí bezproblémově emuluje ;).
Ale samozřejmě je asi banální uvádět, že diskuze směřující podobným směrem nikam příliš nepovede (aneb neslušně řečeno- podobné zbytečné žvásty si nech od cesty).
@Isair (10.12.2019 21:32): protože ta možnost tam je, i když mohla být udělaná líp.

Jako nevím, já jsem tedy také shrnul jen své dojmy? Nebo proč tu slovickarime o tom, co je nebo není pauslaizovani? Oba jen píšeme své názory a zkušenosti.

What's new se proklikavat nemusíš, určitě to není tak, že by ti zabíral celou knihovnu (: (např. předpokládáš, že za měsíc po dalším tvém přihlášení tam toho budeš mít Mega moc, z čeho vycházíš? To není pausalizovani?)

Jo takhle, takže jsi v podstatě konzerva (bez pejorace). No tak už jsme doma :-) (y)
@Fatality (10.12.2019 21:29): Můžeš obhajovat funkci "What's New" jako takovou ale ne nemožnost ji jedním klikem skrýt pro ty, kteří ji nevyužijí, o tom myslím zdejší diskuze celou dobu byla ;).

Co je za v níže tebou citovaném odstavci ono "paušalizování", to by mě zajímalo? Pokud vím, jednalo se o shrnutí mých dojmů a pouze mého vlastního nechutenství k tomuto přístupu (tj. že What's New sekci považuji za zbytečnou).

Myslím, že jsem to celkem jasně vysvětlil v hned následujícím příspěvku :
"To stejné s "What's new", které se může někomu líbit a třebas ho zajímají takto předkládané informace tohohle střihu, no pro jiné je to zbytečnost, kterou se musí proklikat/proscrollovat, než začne produkt normálně používat, jak ho má ve zvyku... opět je to jen o možnostech volby... ".


A já nepoužívám GoG launcher, já používám pouze GoG :), tj. stahuji offline instalačky. Z tohohle důvodu jsem taky na GoG v prvé řadě přešel (tzn. hry bez zbytečných klientů). Maximálně nyní uvažuji, že Galaxy 2.0 nahradím kompletně Steam (tj. budu v něm spouštět hry vlastněné na Steamu), pokud má tedy rozumnější rozhraní.
@Isair (10.12.2019 21:07): nevím, proč bych to neměl obhajovat, když se mi to líbí. Jediné, co mi taky chybí, je to schování levého sloupce jako na YT.

Pausalizovat jsi začal ty sám, viz

Je fajn, že si tu můžu vytvořit x kategorií, jakkoliv tuhle možnost nikdy nevyužiji, ale to že mi tam cpou "What's New" reklamy bez možnosti je vypnout a s nutností je odklikávat po jedné, za to bych je nakopal vážně někam. Steam bombarduje reklamami ze všech možných koutů a to že prudí i v knihovně je už totální vrchol, vážně mě nezajímá, co je nového u her, které jsem už roky nehrál (a nechci hrát) či které ani nevlastním (jakože se mi několikrát stalo, že se mi tam vypisovaly i tyto novinky, jakkoliv bych čekal, že se to bude týkat pouze her z knihovny), tohle si dokáži vyhledat sám.

Až se tam přihlásíš za těch několik měsíců, tak uvidíme, jak to bude vypadat, do té doby tě to asi ani nemusí trápit, když už teď stejně výhradně používáš gog launcher :-)
@Fatality (10.12.2019 17:25): @Isair (10.12.2019 21:07): no, je fakt že jsem nevěděl že se toho dá zbavit když dám remove u těch co tam jsou. Teď jsem to udělal, musel jsem odstranit asi 7 updatů a je to pryč. Ta možnost to schovat tam být měla, ale tohle se dá přežít, za předpokladu že se mi to tam zas neobjeví.
@Fatality (10.12.2019 17:25): @Fatality (10.12.2019 08:14): Obhajuješ tu něco (a vlastně ani nechápu přesně proč), co se nikterak rozumně obhájit nedá, to skrytí všeho by tam prostě v základu mělo jít, tečka. Odklikávání po jednom je naprosté diletantství ze strany designérů tohohle rozhraní (jaký že je to rok? ;)). Doufám, že jej časem dodělají tak, jak říká Paul, ale osobně nejsem takovým optimistou jako on. Taky by tam mohla být třebas možnost "upozorňovat pouze u nainstalovaných produktů", což by taky někdo mohl ocenit. To stejné bych uvítal koneckonců i u možnosti "stáhnout aktualizaci pouze při spuštění hry", což se taky musí odklikávat po jednom a je to děsná otrava (a je to tam v téhle podobě přítomné už roky).

A samozřejmě tvé zkušenosti se nedají takto jednoduše paušalizovat a smést ze stolu, každý vlastní jiné hry, s různou mírou aktivity (novinkami) jejich autorů. nadto ne každý spouští Steam denně jako ty, já se tam mnohdy neukáži i několik týdnů/měsíců a to bude teprve švandy kopec a test myšky .).
@Isair (10.12.2019 04:55): souhlasim s tebou že what's new by mělo jít schovat a předpokládam, že tam tu funkci ještě dodělaj. I když mě osobně už je to prakticky jedno, jako hlavní launcher jsem přešel na Galaxy.
@Fatality (10.12.2019 00:02): Jo, můžeš to skrývat po jednom, při počtu 300+ vlastněných her + DLC je to vážně lahůdka, nemluvě o tom, že mi to tam hází i novinky odjinud (třebas Steam blog), což vůbec nedává smysl. Nevím co je za problém tam udělat hide all tlačítko, stejně jako bych ocenil hide tlačítko pro ten levý sloupec, podobně jako je tomu třebas na Youtube.

Myslím to tak, že je třeba dát zákazníkovi možnost alternativní volby, nemusí se nutně bazírovat na starých vzhledech (jakkoliv by to v tomhle případě třebas nebylo na škodu). Pokud vím, u staré knihovny byly minimálně 3 možnosti vzhledu, takže byla větší pravděpodobnost, že si každý přijde na své... z toho třebas mohli vycházet (tj. přidat nějaký více kompaktní a minimalistický vzhled apod.), zkrátka chci určitou možnost customizace, kterou v nové knihovničce jaksi postrádám.
@Isair (09.12.2019 04:11): Myslel jsem to spis obecne, nez jen na knihovnu. Spousta lidi melo problemy napr. s novym vzhledem obchodu atd. Pokud by pokazde nechavali moznost alternativniho (resp. puvodniho) vzhledu pokazde, kdyz v nejake aplikaci nekdo neco zmeni (treba i zmena 2.0 zde na DH), tak je to zkratka neudrzitelne. Pri dalsi zmene knihovny by tam byly uz jako dve starsi podoby a treti nejnovejsi, nebo jak by sis to predstavoval? Ja si myslim, ze je to zbytecne.

A k What's New: Vsak je to jen jeden radek :) Navic si muzes veci (topicy), ktere nechces, skryt pravym kliknutim.
@Fatality (08.12.2019 20:13): U takovýchto velkých změn je minimálně volba nějakého alternativního vzhledu naprostý základ, bylo to tak i dříve, těch voleb vzhledů tam bylo hned několik a až nyní je člověk nucen používat pouze ten jeden jediný.
Nadto nevím o tom, že by se v průběhu let vzhled knihovny nějak výrazně měnil, aby tam bylo třeba hovořit o nesnesitelném množství voleb ;).

Pro nemožnost skrýt/vypnout "What's New" pak žádná omluva není.

Asi si zvyknu (jak se říká, zvyknout se dá i na smrt), na druhou stranu Steam budu používat už převážně pouze na vlastněné hry, protože mě za ta léta znechutil natolik, že jej k nákupu něčeho nového využiji jako poslední východisko (tj. pokud hra nebude na GoGu či jinde k dostání a bude se jednat o nějaký spešl kousek), čili třebas mě jako platícího zákazníka díky tomuto (a podobným) rozhodnutí(m) ztratili. Chápu, že se z toho Gabe asi nezhroutí, ale každý zákazník, dobrý zákazník, že :).
@Isair (08.12.2019 01:07): Zajímavá připomínka.
Když jsem před zhruba tři čtvrtě rokem viděl první alpha obrázky nové Steam knihovny, řekl jsem si: "Fuuuj, tohle fakt ne." Nakonec to není tak špatné a zvykl jsem si docela rychle. Co je ale v případě Valve na pováženou je technický stav klienta. Při delším hraní hardwarově náročnějších her klient s radostí zamrzá, protože se není schopný vyrovnat s kvantem paměti, co se uvolnila pro hru. To se potom mnoho funkcí stává "neaktivních". Třeba nahrávání nových obrázků na cloud, nebo prohlížení komunitního obsahu přímo z knihovny. Potom to vyřeší jen restart celého klienta a taková rozbitost je od tak velké společnosti obrovský šlendrián.

A kdybych mohl říct, co zlepšit, pak jednoznačně prezentaci nahraných obrázků, protože jsem takový herní "fotograf" a pro dobrý snímek obětuji mnoho času, ale svým přátelům se chlubím jen stěží, protože žádnému se nechce probírat tak mizerně vyřešenou galerií.
@Fatality (08.12.2019 00:57): To je fajn, určitě se i tací najdou, bylo by skvělé, kdyby tu tudíž byla možnost volby, ti kdo chtějí, nechť si zvolí starý či jiný vzhled, ti ostatní, nechť si nadále vychutnávají ten nový, tak to u podobných produktů běžně fungovalo (ta možnost volby je asi takový základ).
Vadí mi ta arogance Valve, kdy si prostě řekli, "teď tě uživateli donutíme používat tohle, ať se ti to líbí nebo ne a zvykej si!".
To stejné s "What's new", které se může někomu líbit a třebas ho zajímají takto předkládané informace tohohle střihu, no pro jiné je to zbytečnost, kterou se musí proklikat/proscrollovat, než začne produkt normálně používat, jak ho má ve zvyku... opět je to jen o možnostech volby... hide tlačítko by třebas naprosto dostačovalo.
Pane bože ta nová knihovna Steamu je takový nehorázný bullshit, že to snad neni ani možný.
Je fajn, že si tu můžu vytvořit x kategorií, jakkoliv tuhle možnost nikdy nevyužiji, ale to že mi tam cpou "What's New" reklamy bez možnosti je vypnout a s nutností je odklikávat po jedné, za to bych je nakopal vážně někam. Steam bombarduje reklamami ze všech možných koutů a to že prudí i v knihovně je už totální vrchol, vážně mě nezajímá, co je nového u her, které jsem už roky nehrál (a nechci hrát) či které ani nevlastním (jakože se mi několikrát stalo, že se mi tam vypisovaly i tyto novinky, jakkoliv bych čekal, že se to bude týkat pouze her z knihovny), tohle si dokáži vyhledat sám.

Osobně bych třebas úplně odstranil ten levý sloupec (který je nadto úplně zbytečný a nedají se v něm kloudně řadit hry), knihovnička samotná nevypadá úplně nejhůře, jen bych uvítal více informací, než jen "seřadit podle", kdy to vypisuje vždy maximálně pouze jednu informaci (podle řazení), kdežto stará knihovna jich vypisovala hned několik najednou. Není tu žádná identifikace updatů/stahování (to až po kliknutí do příslušné sekce). A nemožnost zvolit si vzhled (tj. třebas i ten starý) je v posledku vždycky fail. V době, kdy se hraje na notu co možná největší customizace všeho, nás tu Valve nutí používat jen jediný možný vzhled...
Celé je to v současné podobě dělané jak pro mobily/tablety/dotykáče... fakt děs.

Pro mě osobně jen další hřebík do rakve Steamu, který už jsem v podstatě postupně téměř opustil a přešel na GoG a tímhle mě rozhodně nepřesvědčil se k němu vracet.

Zároveň jsem si uvědomil jednu hrozivou věc u podobných klientů, že si je postupně společnosti můžou vážně překopat k obrazu svému (i přes sebevětší nespokojenost uživatelů) a pro zákazníky se jejich používání stává čím dál tím otravnějším a zbytečnějším...
@Kwoky (05.12.2019 23:42): Petiminutovy Google mi rekl, ze to funguje jen pro nekomprimovana videa (tedy kazdy frame je key frame), hodi se to tedy na CGI, kde se neco renderuje, ale ne na kompresi (pokud jsi tedy tim myslel enkodovani) videa.

Ale mozna jsem jen cetl spatne odkazy a je to jinak.

O pripadne "virtualizaci" silne pochybuji, respektive by to temer jiste bylo extremne pomale (cache miss prakticky na vsechno).
Nesetkali jste se někdy náhodou s enkódováním videa na více počítačích najednou? Docela by mě zajímalo, jestli to jde :)

Jako asi to jde, ale zajímalo by mě, jestli to program musí výslovně umožňovat, nebo by to šlo i nějak "virtualizovat", aby si jen myslel, že má procesor třeba 60 jader :)

Diskutující (4)