Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
33 let • ČR - kraj Liberecký

Momentálně rozehráno


  1. Nemova říše
  2. Láska nebeská
  3. Volání Cthulhu
  4. Tenkrát v Hollywoodu
  5. Nikdy se nevzdávej!
  6. Ukradené Vánoce
  7. Ve stínu pixelů
  8. Cesta do pravěku
  9. Ztraceno v překladu
  10. V záři reflektorů

Profil

UPDATE 2020_V3: Tak koupený Ryzen 3500x + 16 GB RAM. RX580 zůstává.

UPDATE 2020_V2: Tak FX-8350 šlo do pryč, protože strkat do desky CPU, které nepodporuje, se nevyplácí. A tak je tam zpátky Phenom a paradoxně se upgradovala grafika na RX580. Takže vybrat hru, kde nebude to CPU úzkým hrdlem není sranda :-D No a až vyjdou nový AMD procesory, postaví se něco od podlahy.

UPDATE 2020: Deska v PC stále stejná, ale upgrade na FX-8350 a RX570. Upgrade nastal i u mobilu na Xiami Mi9 SE, takže se dá krásně emulovat PS1, PSP a Gamecube. A ještě něco - Serious Sam se dá hrát a dohrát s gamepadem :-D

UPDATE 2019:
Už asi 2 roky mám GTX660 namísto pětsetšedesátky. Jinak komp furt stejnej (Phenom přeročenej na 3,7 Ghz), furt to stačí. Od prosince 2018 nově 55" bedna, 5.1 audio se sloupy a Xbox ovladač. Přechod z myši a klávesnice nakonec nebyl kdovíjak problematickej, na hry typu Serious Sam to není, ale cokoliv ostatního se hrát dá, když se chce, i bez autoaimu.

Tak abych o sobě také něco řekl...

... pominu-li hraní na starém Pentiu 2, kde jsem hrál párkrát Prince of Persia a na dalším "rodinném" PC s Pentiem 4 bez grafické karty, kde se dala hrát Mafia, první díl Call of Duty a například Need for Speed Hot Pursuit 2, tak jakékoliv serióznější hraní začalo až v roce 2008 s mým prvním vlastním počítačem. Inu, dělo to nebylo, notebook s Intel Core2Duo na taktu 2,4 Ghz a mobilní Ati Radeon 3650 s 512 MB DDR2 paměti. Mezi notebooky to sice nebylo špatné, ale celkově se to zadýchávalo neustále. Nicméně hrát se na tom dalo, a to leccos.

Ještě před tím jsem byl velkým fanouškem mobilních her, které jsem i recenzoval. S objevem PC her ale začal tento můj zájem postupně opadat a dnes si na mobilu zahraji tak maximálně emulované Need for Speed původně pro Gameboy Advance.

Velmi brzo jsem zjistil, jaké hry mě baví. Od her očekávám, že mi zprostředkují zážitek, který se v reálu neuskuteční. Chci si prožít příběh někoho jiného, chci věřit, že jsem někde jinde, chci věřit, že dělám něco jiného (zní to jako snaha zbavit se vlastního života, ale je to jen touha po zážitcích). A toto splňují v zásadě jen dva žánry - FPS (a o něco hůře TPS) a závodní simulátory. Proto mám zároveň problém s tolik oblíbenými hopsačkami a různými "nereálnými" hrami. Zkrátka mi nepřinášejí to, co od her chci. Krom zážitku jde ale samozřejmě také o zábavu. Když se podívám na seznam svých hodnocení, je to jasné. Uvěřil jsem, že jsem příslušníkem dálniční policie, vojínem za druhé světové války, smradem ze sedmdesátého osmého nebo zkažený a znechucený pistolník. Uvěřil a byl spokojen.

A proč je v pořádku hodnotit zážitek, a ne "kvalitu"? Protože pokud není "kvalita", zážitek zkrátka také není. Přesto "kvalita" není zárukou zážitku. Trochu komplikované, já vím, zkuste to jen akceptovat :-)

Co se týče aktuálního hardwaru, je to průměrná, nicméně pro mě zcela dostačující konfigurace s procesorem Phenom 955 3,2 Ghz a GTX 560 na 810 Mhz. Tomu sekunduje monitor v rozlišení 1680×1050, protože preferuji poměr stran 16:10. A ještě mám stařičký volant a několik let půjčený gamepad, ke kterému se majitel nehlásí.

Tak... a abych dal celému příběhu tvář, řeknu i něco o sobě. Nežiji sice v přímo v Liberci, nicméně duší i srdcem jsem liberečák. Věk vidíte nahoře, jsem student, který se zároveň podílí na chodu rodinné firmy. Rád se bavím s přáteli, dám si pivo, hudební vkus zjistíte po kontrole last.fm profilu, poslední dobou se snažím dát si trochu do těla, protože ačkoliv nejsem žádný balón, uškodit to nemůže.

Protože jsem vždycky na Youtube postrádal videa zobrazující záběry s hraní s kamerou z kokpitu a s volantem, která by mi pomohla v rozhodování, zda si tu či onu hru pořídit, vytvořil jsem taková kanál sám. Můžete mrknout.