Dakar 18

25.09.2018

Dakar 18 je oficiální hrou nejznámějšího vytrvalostního offroad závodu na světě, Dakarské rallye, jež se v dnešní době navzdory názvu každoročně odehrává v Jižní Americe.

Ve hře je zastoupeno všech 5 kategorií vozidel (motocykly, automobily, kamiony, čtyřkolky a UTV), včetně několika skutečných týmů a jejich závodníků. To vše je zasazeno do otevřeného světa o rozloze více než 12000km2 zahrnujícího Bolívii, Peru a Argentinu. Mezi hlavní herní prvky patří především realistické ztvárnění navigačního systému Dakarské rallye, simulace denní doby a dynamické počasí.

Hra obsahuje singleplayer i multiplayer pro 8 hráčů online či pro 2 hráče v lokálním split-screen režimu.

@Pluto (05.01.2021 15:26): vidíš nějak mne nenapadlo kouknout na recenzi na webu, přečetl jsem jen ty na steamu a měl jsem z nich smíšený pocit (taky jsou smíšené :D).
Každopádně ta na bonuswebu zajímavá, nicméně už to v akci není, takže se do toho nepohrnu. Jelikož stejně máme hromady a hromady her co hrát.
Trochu mne i mrzí, že tam je jen ta jedna Tatrovka.