Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


 1. Nemova říše
 2. Láska nebeská
 3. Volání Cthulhu
 4. Tenkrát v Hollywoodu
  Heavenly Sword (Normal, PS3) - Hlavního záporáka ztvárňuje a dabuje Andy Serkis.
 5. Nikdy se nevzdávej!
  The Blind Prophet (HC, Switch) - Hlavní hrdina přišel o oko a ruku.
 6. Ukradené Vánoce
 7. Ve stínu pixelů
 8. Cesta do pravěku
 9. Ztraceno v překladu
 10. V záři reflektorů

Profil


Po letech bych taky mohl napsat něco o sobě a především o mém vztahu ke hraní. Dětství jsem trávil s vietnamskou kopií NES a prvním PlayStationem i přes fakt, že jsem měl k dispozici PC. V nízkem věku pro mě byl ale přijatelnější gamepad a na PC jsem si tak zahrál občas akorát závodní hry. Když jsem pak začal pronikat více do "master race", trávil jsem čas s real-time strategiemi, které později vystřídala hra Vietcong na dlouhých 6 let každodenního hraní multiplayeru a později se přidala ještě freewareovka TeeWorlds. Téměř úplná ignorace jiných her na PC a konzolích vedla k velké oblibě J2ME her na mobilu, které jsem mohl hrát především ve školních hodinách a s láskou na ně vzpomínám dodnes.

Ke klasickým singleplayer hrám jsem se vrátil v prvním ročníku střední školy, kdy jsem sice opět na několik let propadl další multiplayer hře, kterou byla Dota 2, ale zvládal jsem ji prokládat i jinými hrami. Dnes už dávám přednost hlavně singlům a multiplayeru věnuji čas jen ojediněle. Také se ze mě stává víc a víc konzolista a po několika letech přesvědčení, že PC spolu se Steamem je to nejlepší, co si hráč může přát, se mi už doma ohřály konzole Playstation 3 a 4, PSP, Vita, Xbox 360, Nintendo DS, 2DS a Switch Lite, na kterých hraju možná i víc, než na PC.


Od her očekávám hlavně silné příběhy a dobře napsané postavy. Uvítám kontroverzní a přehlížená témata, ale nepohrdnu ani obyčejnější zápletkou, pokud to vynahrazuje samotná hratelnost. K oblíbeným žánrům tak patří akční adventury, interaktivní filmy a RPG, hlavně díky zmíněným příběhům, ale rád si zahraju i dobrou plošinovku, third person střílečku nebo bojovou akci. V posledních letech mám i víc a víc v oblibě různé slice of life, cozy a roztomilé indie hřičky, ať už jde o visual novely či walking simulatory a adventury. Vesměs jsem ale otevřený všemu, ač třeba horory, sportovní nebo logické hry většinou přehlížím.

Mimo můj herní vkus taky můžete mrknout na ten filmový, občas si něco přečtu nebo kouknu na anime a samozřejmě poslouchám i hudbu. Právě herní hudbu mám mnohem raději než třeba filmovou a tak ji poslouchám poměrně často. Vůbec nejlepší skladatel je pro mě Tomáš Dvořák, ač jeho neherní hudba je podstatně zajímavější.

Nejlepší herní soundtrack ever