Lost Odyssey

Rosuto Odessei

07.02.2008
29.09.2016

Magie může být velmi prospěšná věc, ale na druhou stranu také velmi nebezpečná. Ve světě, kde magie stojí za obrovským rozvojem národů, pozvednutím životní úrovně a celkového zjednodušení života, se najde vždy využití i pro vojenské účely a snaha vytvořit co nejsilnější zbraně. Tím se vztahy mezi národy vyhrocují a vznikají ozbrojené střety. V takovém střetu se nachází i náš hrdina Kaim. Jenže tím pravým nepřítelem se v tomhle momentě stane pro obě strany meteor, který vyhladí téměř vše živé v blízkosti. Kaim je ale naživu a netuší jak dokázal přežít. To vzbudí zájem i na vyšších místech a všem se teď nabízí spousta otázek, které je třeba zodpovědět. Jenže tím problémy nekončí...

Lost Odyssey je japonské RPG od tvůrce série Final Fantasy. Hráče tak čeká rozsáhlý svět k prozkoumání, spousta NPC a především náhodné souboje v tahové formě. Ty se výrazně neliší od zmíněného Final Fantasy, ale samozřejmě nabízí i lehké změny. Jednou z takových změn je i Aim Ring System přidávající útokům speciální efekty, jejichž síla se odvíjí od hráčovy přesnosti a načasování. Na souboje klasicky nebudete sami a bitev se může účastnit až pět členů party. Kaim navíc není jediný ovladatelný charakter a během příběhu se k vám mohou přidat jak další nesmrtelní jako Kaim, tak i obyčejní smrtelníci. Tohle rozdělení ovlivňuje například i budoucí vývoj postavy.

Hra byla poměrně nezvykle distribuována na celkem čtyřech dvouvrstvých DVD. Jak asi správně očekáváte, hra je to opravdu nabita obsahem a hráče tak čekají desítky ne-li stovky hodin herního času. Svůj podíl na velikosti nesou i animované a plně dabované cutscény dohromady dlouhé téměř sedm hodin. Ve své době se tak jednalo o největší hru pro Xbox 360.

Ja mám radši Blue Dragon než Lost Odyssey.
Hlavně díky gameplay části a takové té jrpg klasičnosti. LO je samo taky fajn a má i o něco větší produkční hodnoty a lepší příběh ale hrála se mi nějak jakoby hůř. Dragona jsem dohral dokonce 2x :)
Blue Dragon na x360 běží dost mizerně ale má celkem ok rozlišení i na dnešní poměry. Problém spis je v tom ze používá dost agresivní DoF které na xboxu one x a výše vypadá o dost lip. A hlavně se tam taky eliminuje těch cca 15-20 fps při bitvách :) LO je na x360 podle mně v pohodě, ale samo hrát ji na nějakým novějším xboxu nezaskodí.
Z historického jrpg hlediska dvě naprosto zásadní hry, x360 bizar, Sakaguchi, Uematsu atd.
Pohled na to kudy by sel Square kdyby Sakaguchi zůstal ve vedení a zároveň jeho labuti píseň v rámci AAA jrpg.