Ja mám radši Blue Dragon než Lost Odyssey.
Hlavně díky gameplay části a takové té jrpg klasičnosti. LO je samo taky fajn a má i o něco větší produkční hodnoty a lepší příběh ale hrála se mi nějak jakoby hůř. Dragona jsem dohral dokonce 2x :)
Blue Dragon na x360 běží dost mizerně ale má celkem ok rozlišení i na dnešní poměry. Problém spis je v tom ze používá dost agresivní DoF které na xboxu one x a výše vypadá o dost lip. A hlavně se tam taky eliminuje těch cca 15-20 fps při bitvách :) LO je na x360 podle mně v pohodě, ale samo hrát ji na nějakým novějším xboxu nezaskodí.
Z historického jrpg hlediska dvě naprosto zásadní hry, x360 bizar, Sakaguchi, Uematsu atd.
Pohled na to kudy by sel Square kdyby Sakaguchi zůstal ve vedení a zároveň jeho labuti píseň v rámci AAA jrpg.
@S4TW (06.01.2022 10:30): Tady u nás by většina lidi chtěla abys jim tu hru dal zadarmo a přidal navrch ještě dvě stovky a hezky jim poděkoval. Ale on to nebude žádný fofr ani na eBay či jinde ve světě,
Ale hodně záleží co to je, jsou tituly jako třeba různe edice Souls serie, Atlus nebo třeba obecne Nintendo limitky, 3DS tituly a PS1 klasiky které jdou celkem dobre prodat i u nás za slušný peníze.
@S4TW (06.01.2022 10:30): Ani ten český rybníček není taková bída, jak se zdá. Osobně jsem třeba takhle díky stoupající hodnotě vydělal na DS a 3DS hrách, včetně jRPG, přitom 3DS a Xbox v ČR nelze vůbec srovnávat, 3DS tady nikoho nezajímalo a nezajímá. Ta komunita je sice malá, ale připlatí si, jen to není hned no. Nabídky mívám vystavené i rok třeba.
Tak ono v tom našem malém rybníčku to stejně nebude žádné terno a kolik lidí tu bude v budoucnu kupovat starší jRPG... a mrcasit se s tím, že to prodávám přes ebay... čili to je spíš stejně taková investice pro svou vlastní radost :)

Já to vidím na komiksech, mám již několik, které mají globálně jakous hodnotu, ale prodat to tu je kříž a spíš náhoda, že to někdo koupí, takže člověk musí stejně jít pod cenu... a obecně to za ty starosti moc nestojí :D

Ale mít svoje krabicovky, které jsem jednou v rozmaru hodil do popelnice (Mafia 1, Vietcong, H&D 1+2, Original War, Polda 2-4...)... no, radši nemyslet :(
@Fritol (06.01.2022 09:43): Na ps4 většina jrpg hodnotu celkem má a i si drží ceny. Většina od Compile Heart, NIS, Gust, Falcom atd. A do budoucna to bude jen lepší, cenově. A jasne na xboxu to nevychází ale myslím si ze kdyby jo, tak to je taky skoro zadarmo.
Na hraní výhoda, do sbírky o hovne :)
@Charllize (06.01.2022 09:36): To bude taky tím, že těch X360 her bylo v PAL verzích nejspíš podstatně víc, než PS3 verzí. Minimálně v Česku to je docela patrné, jakkoliv DH tohle nepotvrzuje a převládá zde PS3, ale DH je takový samostatný malý vesmír. :)

Ale jasně, dostupnost Xbox her v digitální podobě v tom taky hraje roli. Na jednu stranu je škoda, že X360 krabice jsou bezcenné, na stranu druhou můžu na svém stařičkém X360 stále hrát spoustu her, kdy se mi zachce. Na PS3 můžu leda prd, pokud nejsem milionář.

U toho XOne to není zas takové překvapení, PS4 hry jsou taky vesměs bezcenné tbh. Hodnotu PS4 her táhne nahoru vesměs jen Atlus a Koei, Xbox má tu smůlu, že tam oni hry nevydávají.
@Fritol (06.01.2022 09:31): No moc toho není. A na xbox one radši ani nemluvím. Je to i pěkne vidět v rozdílu ceny u stejných titulu xbox360/ps3. Například Lolipopka, El Shadai nebo Nier atd. Na xbox za par korun na ps3 i přes tisíc :)
Treba u těch xbox360 exlusiv jrpg mi to hlava nebere ty ceny v radu desetikorun. S výjimkou ty Magny 2.
Ale oni v tom znehodnocování her jsou nyní už mistři :)
@Marcusss (20.02.2020 07:39): On ten boss Bogimoray (cerv) je krapet extrem, a s trochou sebezapreni se da povazovat za jednoho z nejtezsich ve hre. Hlavne proto ze jeste nemas poradne moznosti a postavy jsou slabe, Take diky develvaci zkusenosti za souboje ho nejde takzvane prelevelovat. Lost Odyssey je jrpg jeste dost po staru a casti ktere nekdo muze povazovat za opruz ma vic, snad vydrzis, stoji to za to :)
Ty vole ta hra je těžká. Nevědíce do čeho jdu jsem si v Urthře nakoupil jen "normální" množštví itemů.
Prvního bosse jsem dával asi na třikrát a ty zkurvené mana červy asi pětkrát, protože jsem neměl manu.
A ta zatracená stealth sekce může jít do prdele. Nebyla těžká, ale byla fakt otravná.

Jinak fajn.
Kaim je úplný Geralt.
Jensen úplný Jaskier.
A Seth je taky fajn, ale tam nemám zaklínačský ekvivalent.
Hra co vysla v dobe kdy zaspala dobu. Melo to byt prelomove jrpg z pera mistra zanru Hironobu Sakaguchiho, sezval ty nejlepsi a zrejme taky chtel ukazat ze to umi i bez Square. Pouzil v te dobe hyper moderni Unreal engine 3 a dal se do toho. Hype pred vydanim byl radny, Jenze. Hra vychazela pro Xbox 360 only a v te dobe to byla jedina next gen konzole na trhu. Hraci co si za nemaly peniz konzoli koupily ocekavali ty next gen hry a ackoliv LO byla graficky velmi moderni, principy zustala v ere PS1 a PS2. A to byl jeden z hlavnich duvodu proc hra zapadla driv nez se stacila stat slavnou. Sice tam bylo par veci ktere se snazily ty obstarozni mechaniky eliminovat, jako treba minimalni nutnost grindu pro pribehovou cast diky devalvaci expu z priser po dosazeni urciteho levelu nebo ring system pri soubojich ktery vyzadoval postreh a skill hrace. Take velmi dlouhe nahravani souboju nebylo to co se od next gen konzole cekalo. Po case to sice vyresila moznost uplne instalace na disk, ale v te dobe melo plno lidi x360 bez HDD, takze jim to bylo k nicemu. Je to skoda, do te hry daly tvurci srdce a kdyz ji clovek hraje treba zpetne dojde mu o jaky klenot zanru se jedna. Hra ktera se dnes stezi protlaci do nejakych top 20 nej jrpg. Kdyby to nebylo jen a pouze na X360 rekl bych ze to je povinna hra pro kazdeho jrpg fandu, takhle zbyva jen dodat, pokuste se, stoji to za to. At uz jde o Kaimovy sny nebo o tragicky pribeh nesmrtelnosti s radnou davkou melancholie a toho nejcernejsiho dna tech nejzakladnejsich principu lidske povahy, ktere vetsinou jsou tak zrejme ze na ne vsichni zapominame.