Blue Dragon

Burū Doragon

24.08.2007

Shu, Kluke a Jiro jsou tři přátele žijící ve vesnici Talta, kterou jednoho dne obklopí fialová mračna, přinášející jen zkázu a všem občanům nahánějící strach. Spolu s mračny na vesnici zaútočí i monstrum zvané „Land Shark“, které se naše trojice mladých hrdinů pokusí zastavit a chytit do pastí, jenže po neúspěšném pokusu se ocitají v jeskyni, kde zjišťují, že monstrum je mechanické a vytvořil jej zloduch jménem Nene. Jak už to tak bývá, Nene nemá se světem zrovna dobré úmysly a záchrana světa je tak ve vašich rukou.

Blue Dragon je tahové party-based jRPG, které na rozdíl od jiných zástupců žánru nevyužívá náhodné střety s nepřítelem, ale je čistě na hráči, zda do souboje chce vstoupit, jelikož všechna monstra jsou viditelná a lze se jim tak vyhnout. Souboje zaujmou především možností využívat takzvané „Shadow Monsters“, jež se u každého hrdiny liší a disponují unikátními dovednostmi, které lze v průběhu hry vylepšovat. Odtud pramení i název hry, jelikož hrdina Shu disponuje právě monstrem „Blue Dragon“. Otevřený svět nabízí spoustu míst k prozkoumání, dungeony a také města, kde je možno nakoupit nové vybavení.

Hra se pyšní jménem scénáristy Hironobu Sakaguchi, stojícím za sérií Final Fantasy, přičemž Blue Dragon je jeho první projekt, který nevznikl pod křídly firmy Square Enix. Společně se hrou vznikl i stejnojmenný anime seriál a manga lehce rozšiřující příběh ze hry. Pokračování posléze vzniklo pro handheld Nintendo DS a nese podtitul Plus.