Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Forza Horizon

93
10 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > závodní simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
23.10.2012 X360
30.08.2016 XOne
Vývojáři:
Playground Games
Oficiální stránky:
https://forzamotorsport.net/en-US/games/fh
Where cars belong.

Vedle série automobilových simulátorů Forza Motorsport vývojařského studia Turn 10 Studios, se roku 2012 objevila spin-off série jménem Horizon od jiného studia. Tato značka cílí spíše na arkádovější model hraní v otevřené lokaci inspirované reálným světem.

Nenáročný děj uvádí hráče do role účastníka fiktivního letního festivalu, konaného kdesi v Coloradu. Tento festival je mekkou všech milovníků rychlých automobilů a láká jezdce i publikum z širokého okolí, všichni chtějí být tak říkajíc "u toho". Po prvním seznámení se hrou, které proběhne formou nehodnoceného závodu, se již vše točí kolem jediného cíle, vyhrát co nejvyšší počet závodních výzev pro postup turnajem a na konci převzít cenu šampiona festivalu.

V cestě vám samozřejmě bude stát mnoho závodních příležitostí, důležité je, že ne všechny závody je nutné zcela vyhrát, za umístění v závodě se získávají body a tyto body poté určí, jestli smíte postoupit v žebříčku do vyšší kategorie. Na konci každé kategorie poté smíte vyzvat rivala a pokusit se přijít si vítězstvím v duelu na jeho vůz. Jednotlivé závody jsou limitovány podmínkami, které je nutné splnit, proto lze před každým závodem přímo na místě zvolit vhodný stroj z vaší garáže či zakoupit nový a v případě potřeby jej ještě technicky upravit.

Jak již bylo zmíněno, mapa hry si bere za předlohu krajinu státu Colorado, naleznete na ní vedle spousty klasických silniček také dvě dálnice a mnoho odkazů na reálnou předlohu. Nachází se zde také několik různých druhů prostředí, od pouštních skalnatých oblastí na západě, k lesnatým a hornatým oblastem na východě. Jelikož je hra koncipována jako titul v otevřeném světě, ve volné jízdě můžete ještě plnit menší výzvy v podobě hledání ukrytých bonusů. Vedle bonusových slev na tuningové díly jsou to zejména "barn finds", kdy se pod každým nálezem skrývá jedno vzácné vozidlo. Těchto speciálů je celkem 9 a nachází se mezi nimi kousky jako je BMW M1 z 81. roku, či Bugatti EB110 SS 1992.

Během několika měsíců titul získal ještě několik DLC obsahujících zejména nové závodní stroje, největším dodatkem zde je Rally Expansion Pack, obsahující nejen legendární rallyové stroje, ale také offroadové závodní tratě.


Poslední diskuzní příspěvek

[přesunuto z komentářů] Jedna z nejlepších závodních her na Xbox 360. Pokud ho vlastníte určitě zvažte koupi. Pro: Hodně aut,…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.