Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Forza Horizon

23.10.2012
30.08.2016
kompatibilní
91
19 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Where cars belong.

Vedle série automobilových simulátorů Forza Motorsport vývojařského studia Turn 10 Studios, se roku 2012 objevila spin-off série jménem Horizon od jiného studia. Tato značka cílí spíše na arkádovější model hraní v otevřené lokaci inspirované reálným světem.

Nenáročný děj uvádí hráče do role účastníka fiktivního letního festivalu, konaného kdesi v Coloradu. Tento festival je mekkou všech milovníků rychlých automobilů a láká jezdce i publikum z širokého okolí, všichni chtějí být tak říkajíc "u toho". Po prvním seznámení se hrou, které proběhne formou nehodnoceného závodu, se již vše točí kolem jediného cíle, vyhrát co nejvyšší počet závodních výzev pro postup turnajem a na konci převzít cenu šampiona festivalu.

V cestě vám samozřejmě bude stát mnoho závodních příležitostí, důležité je, že ne všechny závody je nutné zcela vyhrát, za umístění v závodě se získávají body a tyto body poté určí, jestli smíte postoupit v žebříčku do vyšší kategorie. Na konci každé kategorie poté smíte vyzvat rivala a pokusit se přijít si vítězstvím v duelu na jeho vůz. Jednotlivé závody jsou limitovány podmínkami, které je nutné splnit, proto lze před každým závodem přímo na místě zvolit vhodný stroj z vaší garáže či zakoupit nový a v případě potřeby jej ještě technicky upravit.

Jak již bylo zmíněno, mapa hry si bere za předlohu krajinu státu Colorado, naleznete na ní vedle spousty klasických silniček také dvě dálnice a mnoho odkazů na reálnou předlohu. Nachází se zde také několik různých druhů prostředí, od pouštních skalnatých oblastí na západě, k lesnatým a hornatým oblastem na východě. Jelikož je hra koncipována jako titul v otevřeném světě, ve volné jízdě můžete ještě plnit menší výzvy v podobě hledání ukrytých bonusů. Vedle bonusových slev na tuningové díly jsou to zejména "barn finds", kdy se pod každým nálezem skrývá jedno vzácné vozidlo. Těchto speciálů je celkem 9 a nachází se mezi nimi kousky jako je BMW M1 z 81. roku, či Bugatti EB110 SS 1992.

Během několika měsíců titul získal ještě několik DLC obsahujících zejména nové závodní stroje, největším dodatkem zde je Rally Expansion Pack, obsahující nejen legendární rallyové stroje, ale také offroadové závodní tratě.


Poslední diskuzní příspěvek

Tahle hra právem ukazuje proč se Xbox konzole stala králem v závodních hrách. Předevčírem jsem si ji jen tak pustil, že se trochu projedu. :) Ve finále jsem u ní strávil cca 3 hod pohodového ježdění a kocháním se krajinou Colorada. Jakmile se přiblížíte k horám, cesta se zdvihá do kopců, jedete kolem řeky, později dorazíte k přehradě, přejedete přes hráz na druhou stranu kaňonu (přehrady), posléze parádní most přes kaňon, tunely a nakonec najdete i takovou boční prašnou cestu skrz kterou dojedete autem až pod samotnou hráz přehrady.... a to jsem úplně zapomněl zmínit všudypřítomné lesy, stromy, podzimem hrající barvy listí.....dokonalá atmosféra. Ten pocit, že jste tam je tam hodně, opravdu hodně silný.

A co teprve střídání denní doby, to nemá chybu! To je potěšení pro oči.
Jakmile se setmí, stíny se prodlužují, slunce oslňuje, pak přijdou hvězdy a světla, v ten moment se přistihnete jak se zastavíte na vyhlídce na kaňon, přehradu, most, hory, atd...... a Vám spadne brada, protože si uvědomíte že se jedná o hodně starou hru. Vizuální podání je na 1 s hvězdičkou!

Nejlépe hodnocené komentáře

  • XOne 85
Začal nám březen a už mám za sebou osmej dokončenej titul. Dobře, ten kříž schovejte, přiznám se bez mučení. Vždycky jsem byl víc na Playstationu a hrál tam Gran Turismo a nebo na PCčku kde jsem drtil odjakživa Need for Speed a Forzu jsem jen záviděl lidem kteří měli tu smůlu a vlastnili Xbox (i když je pravda že v době 360ky existovali slušné exkluzivity Horizon nevyjímaje a ta generace to PS3 slušně nandala - minimálně hardwarem). Mno a jak šel čas a ze mě se stával větší a větší herní maniak, bylo třeba myslet i na tým zelených (v životě pařana obecného totiž není nic lepšího než konkurenční boj konzolí a přetahování hráčů - gejmr z toho jen těží a gor když si pořídí konzole a všechny hry co ho zajímají a ideálně mu na stole stojí high end PC kam si chodí uklidnit oči na 144 Hz LCD). Právě auta od vývojářů z Playground Games mě dokopali k tomu abych si před pár lety pořídil Xbox One X (dobrá investice, protože na tom první roky budu moct hrát i hry na novou Microsoftí generaci) a jal se shánět vše co mi do té doby uteklo a nedalo se hrát jinde (díky za zpětnou kompatibilitu a vyleštění!). Nyní jsem hrdým vlastníkem všech Horizonů (Ultimate edic, tedy kromě jedničky, tam už digitálně nejde nic dokoupit, hra je v obchodech mrtvá stejně jako dvojka - tu jsem nakoupit stihl - je potřeba si pořídit krabicovou verzi) a mohl jsem se tak vrhnout na hraní. Abych měl s čím srovnávat měl jsem zapnutý každý díl a musím říct že to ušlo fakt dlouhou cestu protože díl od dílu je FH prostě lepší, větší a hezčí - ale k tomu jindy. Jednička vás vezme do Emeriky kde vám naservíruje poměrně velkou mapu na které můžete dovádět (je ale třeba se držet cest, teprve druhý díl vám dovolil vzít Lambo do polí, ve trojce jste se zase nezastavovali o každý keř a čtyřka už umí bourat i zídky) a celé to díky lehké reinkarnaci vypadá moc hezky. Jízdní model se teprve hledal ale i na začátku své cesty byl kvalitní. Hudby je málo a začne se velmi brzo opakovat, nicméně pakliže si najdete svoje oblíbené songy a auto je to vlastně fuk. Závody jsou zábavné a fungují na principu klasického gumového lana kdy se zvedáním obtížnosti jen přituhuje (ideální je zlatá střední obtížnost a pomocník aby se vám v každé zatáčce nepřetočilo auto a je to ok). Forza Horizon je arkáda jak víno a už na prvním festivalu mě nezklamala. Nyní si balím kufry a leštím Ferrari (chystám se totiž na Italsko-Francouzské vinice do dvojky).

Netřeba to prostě moc okecávat, hezky to vypadá, celkem dobře to zní ale hlavně je to velká zábava hrát! Ono když v noci chcete jít spát a hra vám pekelně rychle loaduje a závody mají efekt "dám si ještě jeden a jdu" bývá to potíž. Každopádně si to ode mě bere 85% a pevně věřím že dvojka pod tuhle hranici neklesne.

Pro: Jízdní model, pěkné prostředí, optimalizace pro novou generaci

Proti: Málo hudby, opakující se závody, nemožnost přeskočit kecy vašich soků před jízdou

+9