Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Forza Horizon 3

90
24 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > závodní simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
27.09.2016 PCXOne
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.xbox.com/en-us/games/forza-horizon-3
Forza Horizon 3 je třetí díl free roam "Horizon" odnože závodní série Forza Motorsport (2005-dodnes) a po free to play Forza Motorsport 6: Apex (2016) druhý titul, který zavítal na PC.

Forza Horizon (2012) umožnilo křížem krážem projet americké Colorado, Forza Horizon 2 (2014) zase francouzsko-italskou pohraniční riviéru. Se třetím dílem se připravte na doposud nejvíce otevřený svět, zasazený do Austrálie, zahrnující typy krajiny příznačné pro daný kontinent. Opět se projedete po moderních dálnicích, i po prašných cestách, jimiž jsou tentokrát protkány pouště, buše a bujné tropické lesy.

Předešlé díly příběhově stavěly na žebříčkovém postupu zprvu nezkušeného závodnického zelenáče až k titulu šampiona fiktivního Horizon festivalu, avšak ve Forza Horizon 3 se sami stanete jeho pořadatelem. Dokážete ze zmíněného festivalu, svou přímou účastí na vámi organizovaných závodech, udělat největší událost svého druhu na světě?

Prozatím největší mapa s nejširším výběrem aut v historii značky se dá vychutnat v kooperativním multiplayeru až pro 4 hráče. Stejně jako u ostatních titulů vydaných Microsoftem od jara 2016 se i na tento vztahuje cross-buy. Při nákupu jedné z verzí (PC/Xbox One) se vám titul odemkne i pro druhou z platforem. Předpokladem pro hraní je operační systém Windows 10.


Poslední diskuzní příspěvek

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli někdo neví jak se nastavuje v online adventure při závodech auto.... vždy při startování závodu…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Na tuto hru jsem se těšil. Již od prvního dílu jsem záviděl majitelům xBoxu, že je tato hra exkluzivní jen pro ně.
Nyní s 3 dílem, který vyšel i na PC jsem se konečně dočkal a hru si mohl vyzkoušet.
Koupil jsem si ji oficiální cestou, tedy přes Win10 Store. Vše šlo bez problémů, platba a hra byla na účtu. Jak si vybrat, kam se hra má nainstalovat trvalo trochu déle, ale nakonec se i tak podařilo vybrat jiný než systémový disk.
Ale nyní k samotné hře. První spuštění plné očekávání, naběhne intro (které nejde přeskočit) a poté bum, hra je pryč a jsou tu zase Windows. OK - nastavím jinak grafické možnosti, již nenastavuji vše na max (ač podle oficiálních požadavků můžu), nastavení probíhá pomocí aplikace od nVidia Geforce Experience. Pokaždé hra jen problikne a spadne do Win. Rychlé prohledání internetů a diskuzních fór. Všechny se tomuto tématu věnují, opravit to může vypnutí mikrofonu ve Win. Mě to fungovalo až po jeho fyzickém odpojení. A i tak se mi spustí 1x za cca 5 pokusů. A to již vyšel první patch, který toto měl opravit.
Samotná hratelnost mě přestala bavit asi po 3 hodinách, kdy jsem zjistil, že ve hře je opravdu asi 350 aut, která vypadají jinak, jinak rychle i jezdí, ale jen do okamžiku, dokud neprovedete jejich tuning. Ve výsledku není žádný rozdíl, kdy řídíte terénní buginu, Hummer H1, porshe z 60 let, nebo super sport třeba Lamborginy. Tím pádem mě přestalo bavit objevování a pořizování dalších aut.
Zážitek z jízdy kazí fakt, že auto jede stejně rychle na silnici, na trávě, v kukuřičném poli, na písku, voda jej trochu zbrzdí. Do cíle tedy jezdíte rovně za šipkou. A tedy tak, že držíte plný plyn. Pokud se netrefíte do brány, použijete vrácení času.
Pokud si vzpomenu na Test Drive Unlimited, kdy na každé auto se muselo vydělávat závody, každé vyjetí mimo silnici znamenalo vzýšení adrenalinu, protože najednou auto se začalo chovat jinak. Zkrátka i samotný požitek z jízdy byl úplně jinde.
Zde? Jedete za šipkou na mapě, když je pře vámi malý strom, porazíte ho a získáte body, když je velký strom, zastaví vás a aktuálně přičítané body se ztratí. Dojedete do místa, kam ukazuje šipka a zajedete závod. Který stačí dokončit, naskočí body, další značky na mapě a tak pořád dokola.
Jak jsem již psal, chybí mi zde požitek z jízdy, aut je tolik, že ani netěší, že je vlastníte. A projíždět se po Austrálii, kde vás mimo silnici nic nezastaví mě nějak nebaví.
Po asi 5 hod jsem požádal o vrácení peněz a hru si vzal Win10 store zpět.

Pro: Graficky nádherné

Proti: Opravdu hooodně aut, které jsou ve výsledku stejné.

+8+10 / -2