Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

Kdybych mohl, tak bych hry i šňupal pro instantní nával uklidnění. Hry jsou pro mě jednou z možností se uklidnit. No, nelze to sice říci u všech her, neboť "Kto Polak" mi automaticky zvětší výduť v mozkové tepně, ale všeobecně je hraní forma pobavování. Je to také umění, kterému opravdu rozumím.

O MNĚ: Občas přemýšlím, zdali vyhoněný genetický materiál v kapesníku nepředstavoval nového géni(t)a(la) Muska, nebo naprosto retardovaného jedi... levičáka, který by svět zničil. Takže ano, jsem filosof, který chce zlepšit svět. Ehmm, ananas na pizzu patří, jen se nesmí vyskytovat v dosahu dvou metrů... dál už nevidím. Mám rád spisovnou češtinu s trochou příměsí "viď, hele". Nic dalšího je neakceptovatelné a koncovky do "OVO" jsou na provaz. Jelikož žiji na moravě, tak mám občas náhlý syndrom bodavé ruky. Obecně nejhůře mluví ale lidé z Čech. Jo, a mám ADHD.. nebo COCAINE či MET.. teď nevím. Ale to jste si už všimli. K hraní jsem byl přiveden soudruhem nudou a trýznitelem učení. Vskutku, je to až k vědeckému bádání, že dnes nejsem idiot, neboť jsem hraní zasvětil dvacet hodin denně. Jsem velmi nekorektní.. vážně, už je to lepší, ale bývaly doby, kdy mě vyváděli ze společenských akcí. Zastávám názor, že kontroverze přináší ty nejzajímavější a nejupřímnější rozhovory... neboť v afektu každý mluví pravdu - nezdvořilý pozdrav, nabídnutí kontroverzního tématu, uražení druhé osoby, vyprovokování k upřímné debatě = váš život v piči, ale máte drby. Vše, co jsem zde napsal, mě zcela správně popisuje. Jsem depresivní, léky beroucí, společenský kokot, který by klidně zajel těhotnou ženu jen proto, aby sám přežil. Nicméně, ono pomyslné srdce mám, a možná byste se divili, ale jsem jeden z mála, který lidem opravdu naslouchá a pamatuje si vše. Dnešní doba je plná pokrytců, kteří jen předstírají své kamarádství kvůli benefitům. Jestli jsi myslitel, klidně mi napiš! Rád poznám nové lidi.

HERNÍ HISTORIE

Jakožto dítětina narozená v devadesátých letech si pamatuji jen útržky. Své hraní jsem započal na Windows 95. Klasika, Vláček, Warcraft, Starcraft, GTA I,  Knights and Merchants, Zoo Tycoon nebo RollerCoaster Tycoon. Později přišlo GTA II, Zoo Tycoon, Half-Life nebo první NFS.

Herní top dle mého pokřiveného smyslu pro zábavu


- American Truck Simulator / Nahráno více jak 1300 hodin je pro mě známkou, že nejsem závislý nejen na pornu...
- The Witcher 3: Wild Hunt / Mnoho let jsem se hře vyhýbal, navíc předchozím dvěma dílům jsem mnoho času nevěnoval, jedničku jsem ani nevydržel hrát pro prapodivné ovládání, ale nakonec třetí díl hodnotím jako grandiózní nestárnoucí hru s dobrou atmosférou. Hmmm... ty západy slunce v divočině, kde slyšíš jen vítr.
- Gothic 3 / Třetí díl této skvělé série byl vstupem do RPG světa. Dodnes je to má nejoblíbenější kultuvka, a naprosto jednoznačný RPG top, ačkoliv pro jiné je tento díl nejslabší.
- The Elder Scrolls V: Skyrim / Dan Vávra mi hru neznechutil, i když měl v mnohém pravdu.

TOP 00-10


- Test Drive Unlimited / S mou obsesí si pořídit volant G25 přišla chuť tento řádný volant i využít. TDU nabídlo skvělou možnost. Ty časy, kdy jsem se ve hře seznamoval s novými lidmi, jezdili jsme v konvoji kolem celého ostrova...
- Chris Sawyer's Locomotion / S mým, dnes již v kómatu ležícím kamarádem jsme objevili taje této dopravní hry. Ok, je naprosto neoblíbená, ale mě uchvátila už jen kvůli lepším zatáčkám než u staršího počinu. Ta hudba, ti agresivní soupeři... s oblibou jsem měl vedle sebe desetikolejový koridor, skrze který přejel tak jeden autobus za půl hodiny.
- Grand Theft Auto: San Andreas / Dnes už necítím takovou potřebu hrát SA. Jednoduše hra hrozně zestárla, mise jsou jednoduché, až na pár výjimek, vyprávění je docela o hovně, jen ta nostalgie dokáže člověka přinutit hru opět spustit. Ve své době jsem ale nepřeberný čas věnoval právě této hře. Donekonečna jsem si hrál na vraha, střílel lidi, masově je zabíjel kombajnem... vlastně nechápu, že jsem dnes normální člověk.
- Grand Theft Auto IV / Mým nejoblíbenějším dílem je čtvrtý díl. Přinesl dospělý a docela uvěřitelný příběh, a jako bonus je zde skvělá fyzika. Opět jsem nelenil, a na dolním Manhattanu jsem vrtulí vrtulníku odjebával lidi pár desítek metrů daleko. Opakuji, v realitě takové choutky nemám... když mě nikdo nenasere.

Generátory mých drahocenných slz

Nebrečím. Naposledy jsem brečel po smrti prvního dědy, což je rok 2005. Jo, a ještě poté, co mi hodinu zubař trhal stoličku, a poté mi řekl, že se spletl. Pokud však vezmu slzy z emocí a ne z neštěstí... tak ano, najde se něco.

- Portal 2 / Upřímně? Brečel jsem. Po tom všem najednou přijde cesta výtahem... to, co po vás celou dobu útočilo, teď uctivě zpívá. VÁM zpívá. Glados vám pošle ještě kostku se srdíčkem a je po všem. Je to tak emotivní, emotivnější než pohřeb mé báby.
- Life is Strange - Episode 1: Chrysalis / Life is Strange je uzlíček emocí. Občas jsem jen zůstal sedět s otevřenými ústy, a výjimečně to nebylo kvůli mému pizza fetiši (ano, každý měsíc sním tak deset pizz). Hudba celou záležitost jen umocnila.

Co nemám ve hrách rád

Ubisoft. Ne, vážně, jakmile Ubisoft vytvoří nějakou hru, tak jí nemám moc rád. Za mě je to herní vydavatel, jehož hry mají silný potenciál, ale vždy to nějak poserou. AC jsou nejlepší do Unity, Syndicate už byl nudný a poslední tři díly z nového pohledu na hru jsou zajímavé, ale do této herní série nepatří. Jestliže bych měl ohodnotit z této trojice tu nejlepší, tak je to Odyssey, poté Origins a... Vikingská verze patří mezi naprostou nudu. To je snad poprvé, kdy generovaný obsah překonal ten originální. Navíc délka hry, jejíchž příběh se neuvěřitelně větví do nesmyslných sraček, hru naprosto potápí.
Všeobecně k herní scéně řečeno, příběh je důležitý a dnešní hry neumí vybalancovat délku ku poměru k zábavnosti. Buď jsou dnešní hry krátké a člověk by chtěl více, nebo je naopak dlouhá a hráč se v ní docela rychle ztrácí. Za ctnostný vzor považuji Life is Strange - naprosto geniální hudba, příběh generující emoce (což u mě je vzácné, jedinou emoci, kterou cítím je vztek u CSka) a příjemně dlouhé vyprávění. Opakem je výše zmínění poslední AC:VH. U filmů jsou nepřesnosti mnohem větší, nicméně se takové prohřešky nevyhýbají ani hrám. Nesnáším historické nepřesnosti, mám také nulovou toleranci vůči dementním nadpřirozeným věcem. Chápu, jsou fantasy hry, což je žánr vyznačující se pohádkovostí, pokud mám však vážně míněnou hru, kde AI podvádí za pomocí nesmyslných pravidel popírající fyziku a realitu, tak je to na smazání z SSD. Přinejmenším.
Také nemám rád nereálnou fyziku. Mnoho závodních her, které se chtějí prezentovat jako vhodnou volbou pro HC hráče, pozbývají reálné fyziky. Nesnáším to. Nemám rád, když auto klouže jak můj penachym. Jsou situace, kde to neakceptuji ani u arkád. Poslední NFS jsou i na arkádu katastrofální a nezábavné.
Mezi další nepodarky současného herního světa považuji i vodění za ručičku. Hráč by neměl být idiot, blbci by se hraní neměli věnovat. Bohužel je tomu tak, a dnešní hry nabízejí neuvěřitelný přehršel asistentů, kterých se člověk nemůže zbavit. Pokud možno, ještě nastaví achievementy už jen za to, že jste hru spustili.

Má drogová historie


V rukou k ruce jde hraní s drogami. Když mě hra dokáže uvolnit, proč se neuvolnit ještě více, že? "Lepší hra jak toulen v rukou kapitalistů." Mao Ce-tung.
- Marihuana
- Benzáčky (Xanax, Oxáček, Lexaurin)
- Léky ze třídy opioidů
- Kratom
- Hašiš
- Stilnox
- neidentifikovatelné tabletky nebo čípky

A jiné různé léky na předpis. Samotné drogy považuji za špínu, v lékové formě je to lepší. Než mě označíte za feťáka, tak mnou nejvíce užívané věci jako je THC/CBD, Kratom, Stilnox a sem tam benzáček, jsou poměrně neškodné. Takový alkohol téměř nekonzumuji. Za rok vypiji osm piv a tvrdý jsem neměl sedm let... bavíme-li se o alkoholu. Penis občas ještě ztvrdne, játra zase občas změknou. Jo aha, já nejsem na sociální síti Drugface? Aha... ale už to tady nechám.

Oblíbení kamarádi (doufám... opovažte se říci ne)


GORDON 

Jsem hrdým majitelem MC serveru "Hateminer". Úžasný admin a builder master "Gordon" buduje server na 155 % a plní plány desetiletky během dvou týdnů.