American Truck Simulator

simulátor > nezařazeno *
02.02.2016 PC
SCS Software
American Truck Simulator je nástupce velmi úspěšného titulu Euro Truck Simulator 2, ze kterého hra vychází. Cílem hry je v roli řidiče kamionu doručit vybraný náklad včas a s co nejmenším poškozením. Získané peníze můžou sloužit k rozšíření vaší společnosti o nová vozidla, zaměstnance nebo jen vylepšení už vlastněných modelů.

Prostředí je zasazeno do Spojených států. Herní mapa je velmi rozsáhlá. Většina mapy se odehrává v Kalifornii a Nevadě. Nechybí americké dominanty, ani různorodé krajiny. Ve hře je několik stovek kilometrů silnic a dálnic. V Nevadě jsou zejména pouště a dlouhé rovné úseky. Na cestách můžete potkat i známé kutálející se křoví, jako z westernových filmů. Naopak Kalifornie je lesnatá a hornatá krajina. Do hry postupně vycházejí nové rozšíření mapy, včetně již hotových American Truck Simulator: Arizona, American Truck Simulator: Nové Mexiko a American Truck Simulator: Oregon. Také do hry jsou přidávané nové licencované tahače, jako například Volvo VNL.

Hra obsahuje tři licencované značky tahačů a to Kenworth, Peterbilt a Volvo. Náklady jsou různorodé, od přepravy sypkých surovin, přes převoz nebezpečných nákladů a až po nadměrné, těžké náklady. Můžete provozovat i spřažené soupravy návěsů, a to celkem až tři návěsy. Mezi novinky patří i možnost koupit a vlastnit návěsy, které lze různě modifikovat.

Hra je stejně jako Euro Truck Simulator 2 propojena s vlastním komunitním centrem World of Trucks, které umožňuje sdílet obsah mezi oběma hrami - například screenshoty a herní profily.

lseling: Protože jednoduše rád jezdím rychle a někdy jsou rychlostní limity wtfácky naházené po sobě.

Hra je mladší bráška Euro Truck Simulator 2, vlastní jeho geny a i přesto je zcela jiná.. Je na čase napsat první letošní komentář :)

Docela mě šokovalo herní menu, jako kdybych opravdu zapl ETS2. Dobře nevadí, ať si má menu jaké chce, však hra není o menu. A má to i klady, dobře se zorientujete, víte kde co je.

Prostředí mapy je opravdu krásné. Různorodá americká krajina plná převážně pouští je fantastická. Zpracování Slunce v těch rozpálených končinách je krása.
Města jsou obrovská a chvílí trvá, než se zorientujete. Musím pochválit, že Los Angeles se docela podobá městu z GTA V a San Francisco zase San Fieru z GTA SA

Tahače jsou propracované do posledního detailu. Bohužel jsou pouze čtyři kusy od dvou firem.

Hra se hraje relaxačně. Pustíte si rádio, vemete náklad prázdných palet ze supermarketu do skladu. Libí se mi, že ve hře jsou americké předpisy, tedy, že se může jet doprava na červenou, různé rychlosti v jednotlivých státech a podobně.
Dokonce jsou tam i ty záchytné místa pro zastavení rozjetého vozu z kopce. Další novinkou jsou policisté, kteří jsem někdy otravnější než v akčních hrách.

Sice to se hrou původně nesouvisí, ovšem patří to zde -> Achivimenty. Získat je je někdy výzva a hru to vylepšuje a okořeňuje.

Hru bych mohl skutečně doporučit.

A nyní nějaké negativa.
Nelibí se mi klasická westernová věc a tou je suchý chumáč trávy. Ve hře je zpracován ošklivě a kazí to dojem. Objevuje se náhodně (respektive se zničeho nic zjeví i uprostřed cesty, místo aby se přikutálel mimo kameru), jako částicový efekt, nejde srazit a vaším truckem prostě projde

Absence traktorů a zvěře.
Zní to absurdně, ale když mě na to značka upozorňuje, tak bych čekal, že se po cestě budou motat traktory (třeba v Euro Truck Simulator 2: Vive la France! jsou) a losy.
Vůbec ta lesní nebo pouštní zvěř chybí. Nejsem sice zastánce jejich zabíjení, ovšem k silnicím to bohužel patří.

Absence poškození a špíny - ale to omlouvá licence, protože by to výrobcům tahačů vadilo, jak zní z úst samotných vývojářů.

PS:
Brzy vyjde pro ATS i ETS2 nový update, který umožní měnit výšku náprav návěsů. Což ovlivní hratelnost. Pro ATS už běží veřejná beta, na steamu se můžete přihlásit.

Pro: Grafika, efekty, hratelnost, velká mapa, města, stream rádio, achivimenty, autoři dbají na názory komunity

Proti: Chumáče trávy, absence náhodných událostí, není živa mapa (mimo automobilový provoz, občas chodce)