Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Assetto Corsa Competizione

29.05.2019
23.06.2020
22.02.2022
79
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Assetto Corsa Competizione je závodní simulátor z dílny Kunos Simulazioni, tvůrců Assetto Corsa. Pro tento díl Kunos získali oficiální licenci od společnosti SRO pořádající šampionáty vozů specifikace GT3 po celém světě. Hra tak zachycuje sezony 2018 a 2019 šampionátu GT World Challenge Europe a obě jeho dílčí části – šampionát vytrvalostní a sprintový. Zpracovány jsou všechny vozy kategorie GT3 (12 různých značek), které se zúčastnily daných sezon, a samozřejmostí je kompletní soupiska týmů a závodníků z obou šampionátů. Věrně jsou zpracovány všechny tratě, na kterých se závody konaly.

S vozy GT3 lze závodit v módu kariéry, šampionátu (zde je možné upravit detaily a pravidla sezony), samostatných závodů a testů, speciálních závodů a samozřejmě i v multiplayeru. Závody mohou trval od pár minut až po celých 24 hodin. V offline módu lze závody uložit a vrátit se k nim později. Hra běží na enginu Unreal Engine 4. Součástí hry je i editor vozů, přesněji „livrejí.“

Ke hře doposud vyšla dvě rozšíření. První, Intercontinental GT Pack, přidává do hry několik nových tratí a soupisku týmů a závodníků, kteří se zúčastnili sezony 2019 Intercontinental GT Cupu, což je vytrvalostní šampionát konaný po celém světě. Druhé rozšíření, GT4 Pack, do hry nepřidává žádné tratě, zachycuje však šampionát vozů GT4 European Series a přidává tak 11 nových modelů z této kategorie.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak jsem skoro po roce zase připojil volant k PC a jako první jsem se vrhnul na tohle ACC. Je to u mě divný, ale tentokrát nefňukam nad grafikou hry jako je mým zvykem (i když žádná hitparáda to taky neni), ale nad fyzikou hry. Tvůrce se rozhodl mi ukázat, jakej jsem lempl-závodní pilot, když nedokážu vyhrávat ani na nejnižší obtížnost. To si jako myslí, že tenhle tzv.simulátor hrajou jenom mistři světa ve virtuálnim závodění? Oukej, chtěj to nazývat simulátorem, tak to přece nemůže bejt lehký, že jo, ale uvítal bych jinej způsob, než debilní AI soupeře. Ano, mohl bych tedy hrát online s lidma, ale to mě nezajímá a kdyby to měl teda bejt jen online MP sim, proč by do hry dávali něco jako SP"kariéru"? Zkusil jsem si rozject šampionát a závod v Zolderu a jsem tak znechucen, že může jít celá ACC do prdele. Poctivě jsem předtim trénoval, trať už znam nazpaměť, při závodě se snažim nerozbít auto ani bourat do botů, soustředim se na správnou stopu, zajíždim časy na kolo na bednu a co na to AI? Jsem si připadal jak na servru, kde se v závodnim simulátoru sešli přiblblí fanoušci Flatoutu a dělaj z toho demoliční derby. Třikrát jsem závod restartoval, protože se mi nelíbilo, jak mě AI zezadu opakovaně a nekompromisně jak ve Flatoutu zezadu sestřeluje z trati, ~do pátýho/šestýho kola, když jsem se ze startovního 8P propracoval na medailovou pozici, přilítne najednou bot-idiot a napere mě zezadu. Když se to stalo počtvrtý, řekl jsem si, že srandy bylo dost a posílam to do hajzlu. Zlatej Automobilista (AMS nebo AMS2). Tolik dnešní zážitek s assettou.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.