Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ark: Survival Evolved

62
7 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
online > online akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
29.08.2017 PCPS4XOne
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.playark.com/
MMO survival akce s prvky RPG odehrávající se na tajemném tropickém ostrově plném nejrůznější vyhynulé zvěře se spoustou možností, jak vylepšovat postavu nebo vybavení a zvýšit tak svoje šance na přežití.

Po vytvoření postavy se hráč objevuje kdesi v divočině a to bez jakýchkoliv zbraní, oblečení nebo zásob, vše je třeba si teprve postupně obstarat. K tomu nejlépe poslouží přítomná zvířata, většinou dinosauři, ze kterých je možno získávat maso na jídlo nebo kůži na oblečení. Zvířata je též možné ochočit a využívat v zemědělství nebo jako dopravní prostředek. K výrobě zprvu primitivních nástrojů je zde řada těžitelných surovin jako dřevo, kamení ale i rudy na výrobu železa. Díky systému úrovní zvyšující dovednosti si lze postupně vyrábět stále lepší věci a dopracovat se např. až k automatické pušce. Oproti jiným online hrám je zvláštností, že při odchodu ze hry postava zůstává na místě a je pouze v kómatu, ve kterém ji ostatní mohou zabít nebo okrást.

Přestože se hra odehrává do jisté míry ve fantaskním světě, je zde důraz na realitu přežití a pro svého hrdinu je třeba zajistit pravidelně jídlo, ošacení a především zbraně pro lov a obranu. Po případné smrti se hráč objeví na zvoleném místě ovšem opět jako na začátku bez veškerých věcí, které zůstávají ležet na místě smrti. Pro ochranu jak svoji, tak vydobytých věcí, je možno stavět základny, např. jednoduchý domek se zahradou na pěstování bobulí a skladem pro zásoby. I v tomto případě se postupným zlepšováním dá dosáhnout stále lepších a lépe vybavených příbytků obsahujících i elektrická zařízení. Součástí hry je také realistické počasí včetně denního cyklu nebo různých živelných pohrom.

Hráči se také mohou sdružovat do kmenů a společně budovat, lovit, dělit se o zásoby, ale také se bránit proti dinosaurům, jiným hráčům nebo celým kmenům. Nejpokročilejší družiny pak mohou pomocí vzácných artefaktů vyvolávat mýtická stvoření a jejich skolení může být kromě odměny určitým vyvrcholením celé hry.


Poslední diskuzní příspěvek

Lidstvo to dokázalo. Po tolika letech stupidních rozhodnutí, zlověstných machinací a retardovaných obchodních praktikách, se dostáváme do…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.