Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nintendo Switch

2017, Nintendo • Switch
Konzole Nintendo Switch byla uvedena na trh 3. března 2017 jako nástupce předchozího modelu Nintendo Wii U. Narozdíl od svých předchůdců postrádá kompatibilitu s jakýmkoli dříve vyrobeným zařízením od společnosti Nintendo.

Jak je parné již z názvu, jedná se o hybridní konzoli, která může využívat ke zobrazení aktuálního dění buď standardně televizi anebo přenosný dotykový displej. V případě obou alternativ se konzole ovládá bezdrátovým ovladačem Joy-Con s pohybovým senzorem, který lze navíc rozpojit, připevnit na displej a pokračovat v rozehrané hře kdekoli jen budete chtít.

Ovladač má směrový kříž řešený formou tlačítek, dvě analogové páčky v protilehlých rozích a nechybí samozřejmě ani akční tlačítka. Některé tituly pro více hráčů lze hrát i pouze s polovinou ovladače, kdy se pohyb ovládá analogovou páčkou a tlačítka směrového kříže v té chvíli plní stejnou úlohu, jako ta akční.

Mezi další příslušenství konzole patří mimo jiné Nintendo Switch Pro Controller, který se podobá předchozímu Wii U Pro Controlleru a využít lze také Joy-Con Wheel, do kterého se vloží jedna polovina Joy-Con, a tento nástavec pak slouží jako volant.

Hry na Switch jsou dostupné na paměťových kartách i v elektronické podobě přes Nintendo eShop. Z těch nejznámějších je třeba zmínit především párty titul 1-2-Switch, který plně využívá možnosti konzole. Nelze opomenout ani závody Mario Kart 8 Deluxe v čele se známým italským instalatérem, bojovou akci Arms nebo kritikou nejlépe přijatou hru na Switch akční adventuru The Legend of Zelda: Breath of the Wild s další ikonickou postavou Nintenda jménem Link.

Autor popisku: Jumas