Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jumas

Jumas

 

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2018

 1. "Tehdy to začalo" (komentář)


  Bionic Commando - Tuhle TPS jsem měl v plánu už dlouho a když na ni teď konečně přišla řada, bavil jsem se dost.

 2. "Krize identity"


  Venetica - Už je to dlouho, co jsem hrál RPG z pohledu třetí osoby, tak si dám tohle s ženskou hlavní hrdinkou.

 3. "Lidem vstup zakázán" (komentář)


  iFluid - Hru jsem měl ve své sbírce už dlouho a vůbec jsem ji neplánoval hrát, ale nakonec z toho byl zajímavý zážitek.

 4. "Hru nezastavíš!" (komentář)


  Frozzd - Hrál jsem Maru i They Need to Be Fed, vycházející svým principem právě z této hry a ani ta není vůbec špatná.

 5. "Nervy z oceli" (komentář)


  Soldier of Fortune: Payback - Tenhle paskvil je v nejhorší stovce, kam jasně patří, protože dělá celé sérii akorát ostudu.

 6. "Sousedy si nevybereš" (komentář)


  Cryostasis - Ukrajinskou hru jsem ještě nevyzkoušel a tahle promrzlá hororová akce s adventurními prvky za to stála.

 7. "Nejen PC živ je člověk" (komentář)


  GoldenEye 007 - FPS a TPS na PC s Bondem v hlavní roli mám již za sebou, a tak nezbývalo, než přesedlat na konzole.

 8. "V zemi nikoho" (komentář)


  Donkey Kong Country Returns - Jak plošinovky moc nemusím, tak u téhle jsem se se ženou opravdu bavil.

 9. "Nerozbalený dárek" (komentář)


  Axel & Pixel - Samorosty mám vcelku rád, a tak titul, jenž v nich našel inspiraci vřele vítám.

 10. "Válka periferií" (komentář)


  Brothers: A Tale of Two Sons - Hra na klávesnici? Příběh dvou bratrů byl podle mého tou nejideálnější volbou.


Profil

PRVNÍ HRA KTEROU JSEM HRÁLPsal se rok 1996 a mně právě táhlo na devět, když jsem se dostal ke své první PC hře. Nejednalo se o nic jiného, než legendární střílečku Doom. Tehdy jsem ještě musel prosit svého strýce, aby mi umožnil hraní na svém stroji, což v dnešní době už řešit opravdu nemusím.


PRVNÍ ORIGINÁLKAV lednu roku 2003 jsem při návštěvě Levných knih narazil na časopis Game4U číslo 21, jehož přílohou byla má oblíbená strategie Commandos: Behind Enemy Lines. Samozřejmě jsem tam tento klenot nemohl nechat, a i když jsem zrovna nedisponoval moc velkým finančním obnosem, musel jsem si hru pořídit. Právě tehdy začala má vášeň pro sbírání fyzických nosičů s herními tituly všemožných žánrů. Touto koupí jsem navíc získal ještě dětský časopis CD-Romek s pohádkou Císařovy nové šaty a nějakými hříčkami typu Člověče, nezlob se! či Pexeso, ale ten, stejně jako původní magazín, skončil v propadlišti dějin. Commandos mám však ve své sbírce stále.


MŮJ ŽEBŘÍČEK TOP 11


Diablo II spolu s datadiskem Lord of Destruction považuji za to nejlepší, na co jsem v herním světě doposud narazil, a proto oba tituly okupují bok po boku vrchol mého žebříčku. Tím se z klasické TOP 10 stala TOP 11, do které jsem již dlouho žádnou hru nezařadil. Mezi nejnovější kousky patří trojice XIII, Grand Theft Auto: Vice City a Beyond Good & Evil ale pevně doufám, že mě ještě někdy něco uchvátí natolik, aby došlo ke změně.


NEJLEPŠÍ HRY OD ROKU MÉHO NAROZENÍ


1987 - - - - - - 1988 - - - - - - 1989 - - - - - - 1990 - - - - - - 1991 - - - - - - 1992 - - - - - - 1993 - - - - - - 1994

1995 - - - - - - 1996 - - - - - - 1997 - - - - - - 1998 - - - - - - 1999 - - - - - - 2000 - - - - - - 2001 - - - - - - 2002

2003 - - - - - - 2004 - - - - - - 2005 - - - - - - 2006 - - - - - - 2007 - - - - - - 2008 - - - - - - 2009 - - - - - - 2010

2011 - - - - - - 2012 - - - - - - 2013 - - - - - - 2014 - - - - - - 2015 - - - - - - 2016 - - - - - - 2017 - - - - - - 2018

Už je to nějaký ten pátek, kdy jsem poprvé spatřil světlo světa a od té doby již bylo vydáno tisíce herních titulů. Určitě jsem nehrál spoustu kousků, které by si zasloužily být označeny za Hru roku, ale z toho, co jsem hrál, považuji v jednotlivých letech za nejlepší tyto.


NEJOBLÍBENĚJŠÍ NPC


Bosper - - - - - - - Deckard Cain - - - - - - Paulie - - - - - - - - - Pey'j - - - - - - Phil Cassidy
Gothic II + NotR - - - - - série Diablo - - - - - - - Mafia - - - - - Beyond Good & Evil - - GTA III a GTA: VC

Ať už jde o herce, sportovce nebo třeba spisovatele, každý si mezi nimi zajisté najde své oblíbence. Co se týče herních postav, které nelze ovládat samotným hráčem, nedám dopustit na tuto pětici.


CHCI SI KOUPIT

Koupí některých těchto titulů chci ulevit svému svědomí, protože jsem je nesehnal zrovna legální cestou a přitom jsem u nich strávil spoustu času (Heretic, Medal of Honor: Allied Assault), některé chci pro doplnění kompletní sbírky (NHL 93, 94, 95 a 98) a ostatní mě nějakým způsobem zaujaly (A Vampyre Story, X-Men Origins: Wolverine) nebo jsou novějšího data vydání, takže s jejich nákupem nespěchám.


PLÁNY NEJBLIŽŠÍCH DNÍCo mě čeká a co mě nemine aneb na kterou hru se právě chystám.