Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zorro

1995
35
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Zorro je 2D plošinovka s grafikou v rozlišení VGA, která stylem zpracování připomíná hru Prince of Persia. Hráč v ní ovládá notoricky známou postavu maskovaného bojovníka proti bezpráví v jižní Kalifornii Zorra, pod jehož maskou se skrývá Don Diego de la Vega. Ten má v této hře za úkol vypátrat příčiny mizení lidí ve vesnici La Refugio, které má jistě nějakou spojitost s tajemným dolem na zlato, který objevil zlý Don Cortéz. Zorro musí absolvovat cestu katakombami, pevností nebo třeba džunglí, v cestě mu stojí početné stráže a pasti, včetně propadajících se plošin zcela nerozeznatelných od těch standardních a v neposlední řadě i četné propasti, kde není možné předem odhadnout, kde se nachází dopadová plocha a kde ne. Autoři tuto část hry nazvali "skoky víry". Zorro má k dispozici bič, kord a neomezenou možnost ukládání pozice.

Zorro vyšel pouze na PC CD-ROM pod operační systém DOS. CD obsahuje videa s živými herci.


Poslední diskuzní příspěvek

4Chark - Mel jsem to uplne stejne a nakonec se ke hre po x letech i dostal a je to opravdu neuveritelna sracka, vubec se to neda hrat.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 40
Vždycky jsem si myslel, že Prince of Persia má špatné ovládání, protože reakce kláves jsou opožděné. Myslím si to stále, ale oproti Zorrovi se Princ ovládá skvěle. Nechápu jak pět let po vydání herní legendy mohl vyjít takový paskvil.

Mimo otřesného ovládání hře neprospívají ani špatně navržené levely, ve kterých jsem neustále umíral hlavně kvůli všudypřítomným propadlištím. Jediné, co za něco stojí, je hudební doprovod, prostředí, ve kterém se hra odehrává a vložené animace.

Pro: prostředí, hudba, vložené animace

Proti: ovládání, navržení levelů, propadliště

+6