Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Harry Potter: Quidditch World Cup

Harry Potter: Mistrovství světa ve Famfrpálu

28.10.2003
60
33 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V prvom rade už z názvu vyplýva, že žiaden Voldemort sa nekoná (predsalen človek sa nikde nedočíta, že by práve metlobal/famfrpál bol jeho tajnou vášňou) a celá hra sa sústreďuje na najobľúbenejší šport čarodejníckeho sveta v Harry Potterovskom univerze.
Hrať sa dá v niekoľkých katégóriach známych z iných športových hier a to napríklad exhibícia alebo turnaj. Zároveň hra ponúka aj možnosť hry dvoch hráčov na jednom pc, ale len v rámci exhibície.

Výber tímov obsahuje 4 fakulty Potterovej čarodejníckej školy a niekoľko národných tímov ako Anglicko, Španielsko či Bulharsko. Hráč si postupne odomyká lepšie metly, alebo napríklad aj vyššie spomínanú Bulharskú reprezentáciu.


Poslední diskuzní příspěvek

@StriderCZ (17.07.2015 20:21): Ještě horší je to z pozice diváka si myslim, máš sledovat chytače, který můžou rozhodnout zápas, nebo koukat na zápas, kterej může v mžiku dopadnout úplně naopak? :) Jako nejschůdnejší se mi jeví "sestřih" ze zápasu, kterej sleduje to postatný ze hry i ty chytače, jako to bylo ostatně ve filmu. Každopádně pro týmy i diváky je to fakt schizofrenní sport :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Když jsem si tak projížděl nedohrané hry, padlo mi do oka Mistrovství světa ve Famfrpálu. Tehdy jsem ho nedohrál, protože jsem měl k dispozici jen demo ze Score, a tam se dalo hrát, pokud si dobře vzpomínám, jen za Nebelvírský tým.

Hned na začátku na mě vykouklo logo EA Games s podtitulem Challenge Everything a já si hned myslel, že ten podtitul namluvil Harry Potter, tedy jeho filmový představitel Daniel Radcliffe. Byla to totiž první hra, u které jsem se s tímto logem setkal, ale když jsem to slyšel i u dalších došlo mi, že to tak nejspíš nebude :)

Famfrpál jsem znal jen z filmů, ale zde jsem pochopil všechna jeho pravidla a záludnosti, a dokonale se tak seznámil s tímto netradičním sportem. Základem bylo dát vždy o 16 gólů více než soupeř (gól za 10 bodů), protože pak už jsem se nemusel starat o zlatonku, za kterou je 150 bodů a stejně jsem vyhrál. Mimo to byly k dispozici i potlouky a další speciální útoky týmů. Zápasy i na nejtěžší obtížnost Kulový blesk dopadaly hodně v můj prospěch a mistrovství, kde se tabulka odvíjí od počtu vstřelených branek, bylo jednoduchou záležitostí.

Hraní mě ze začátku bavilo hodně, protože však musím mít vždy co nejlepší statistiky, chtěl jsem sesbírat všech 104 karet. To se mi nakonec povedlo, ale k získání plného počtu karet je nutno vyhrát Světový pohár o šestnácti zápasech se všemi devíti reprezentacemi, a to už po několikátém titulu značně omrzí. Nejlépe se mi hrálo asi za Bulharsko, což by měl být nejlepší tým na světě se známým chytačem Viktorem Krumem.

Pro: intro, netradiční sport, speciální útoky, zábava, karty

Proti: občas nepřehledné, ke konci se vše opakuje a nudí

+8