Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nintendo GameCube

2001, Nintendo • NGC
Konzole Nintendo GameCube byla uvedena na trh 14. září 2001 jako nástupce předchozího modelu Nintendo 64. Název dal konzoli její vzhled, jelikož má tvar kostky. GameCube je prvním zařízením od Nintenda, které používá optické disky jako primární paměťové médium. Tehdejšími konkurenty byly konzole Xbox, PlayStation 2 a Sega Dreamcast.

Ovladač, přezdívaný řidítka, se ovládá oběma rukama, kdy se levou rukou ovládá jedna analogová páčka a směrový kříž a pravou rukou druhá analogová páčka a akční tlačítka. Jelikož si řada hráčů stěžovala na krátký kabel, v roce 2002 Nintendo představilo bezdrátovou verzi ovladače s názvem WaveBird.

Z nejznámějších her, dostupných na GameCube, je třeba zmínit plošinovku Super Mario Sunshine v čele se známým italským instalatérem, hororovou adventuru Eternal Darkness: Sanity's Requiem nebo kritikou jednu z nejlépe přijatých her na GameCube akční adventuru The Legend of Zelda: The Wind Waker s další ikonickou postavou Nintenda jménem Link.

GameCube je plně kompatibilní s kapesními konzolemi od Nintenda Game Boy, Game Boy Color a Game Boy Advance, které lze připojit a používat při hraní jejich obrazovku. Produkce GameCube byla ukončena v roce 2007, tedy v době, kdy byl již na světě nástupce jménem Nintendo Wii, který se prodával od 19. listopadu 2006 a je zpětně kompatibilní se hrami a příslušenstvím svého předchůdce.

Autor popisku: Jumas