Angry Birds Rio

29.01.2011 PC
25.09.2012 PS3X3603DS
13.08.2013 WiiWiiU
15.10.2013 Vita
, (X360 verze, PS3 verze), (3DS verze, Vita verze), (Wii verze, WiiU verze)
Angy Birds Rio je pokračování úspěšné arkády Angry Birds. Příběh je opět přednášen obrázkovou formou a zobrazuje únos našich hlavních ptáčků, kteří jsou následně v kleci odvlečeni do letadla. Čeká je velice dlouhá cesta do Ria de Janeira, kde mají být prodáni. Hra ve vedlejším příběhu sleduje film Rio, podle kterého byla vytvořená.

Hra jede ve starých kolejích jako ta předchozí, takže i zde najdete prak, jímž ptáčky vystřelujete a likvidujete cíle. Ovšem zelená prasátka zmizela a nahradily je opice. Pokud nejsou opice (a bossové) k mání, mají ptáčci za úkol osvobodit jiné exotické ptáčky, kteří jsou vězněni v klecích. K dispozici budete mít nové druhy ptáčků, a to hlavně Blua a Perlu, které můžete znát z filmu.

Tak jsem to dohrál znovu, a první sada levelů je v poho, ale ta druhá se mi vážně zdá těžší než původní angry birds, ale to je jen otázka názoru =D

Rio jsem si zahrál hned po prvním dílu a byl jsem celkem zklamán. Vymizela moje oblíbená prasata a místo nich se objevily celkem otravné opice. Ty nejenže se drží zuby nehty na ploše, ale když už dostanou zásah, tak nadskočí a rázem padají dolů, ale už bez vlivu na okolní prostředí, zmizelo tak mé oblíbené zabití cíle (prasete) jiným cílem (prasetem), který na něj spadl.

Nepotěšilo mě ani, na můj vkus už přecpané prostředí, kde se nově vyskytují palmy, klece, krabice a jiné haraburdí, které dost výrazně upozaďují zajímavé konstrukce a stavby znamé z minulého dílu. Ani nové druhy ptáků nejsou moc pěkné, zaprvé nejsou vůbec angry a vypadají úplně jinak než staří známí a za druhé nemají ani nijak zajímavé schopnosti.

Naproti tomu se mi líbilo použití gum, které fungovaly na principu trampolíny a značně ovlivňovaly vývoj hry, kdy zdánlivě "využití" ptáci rázem ožili a ničili dál.

Hra jako celek určitě není nejhorší, ale asi se už k ní, narozdíl od jedničky, nevrátím, doufám, že další díly se už ponesou v jiném duchu.

Pro: angry birds, gumy

Proti: opice, noví ptáci, přeplácanost

Ne nečekal jsem to, ale asi od dohrání původních Angry Birds, ke konci krapet stereotypních, uplynula už dost dlouhá doba a já se bavil stejně dobře jako poprvé. K Riu se nedá říct mnoho nového, kdo se bavil u prvního dílu, bude se bavit asi i tady, žádná zásadní změna, která by nějakým výraznějším způsobem měnila hratelnost tu není, jen místo prasat jsou za ty zlé tentokrát opice.

S popiskem nemůžu souhlasit v tom, že by hra byla těžší, to si rozhodně nemyslím, za celou dobu jsem neměl jediný zákys, abych musel level opakovat delší dobu a i onen boss padl hned napoprvé. A neřekl bych, že bych byl tak dobrej, spíš ta obtížnost šla trochu dolů :)

Pro: Staří dobří nasraní ptáci, tenktorkát na křížové výpravě proti opicím, zachována výborná hratelnost

Proti: Nic nového, obtížnost šla proti prvnímu dílu dolů