Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Angry Birds Rio

Rovio Mobile •  Housemarque (X360, PS3) •  Exient Entertainment (3DS, Vita) •  Fun Labs (Wii, WiiU)
29.01.2011
21.03.2011
30.03.2011
duben 2011
27.04.2012
25.09.2012
15.05.2013
13.08.2013
15.10.2013
72
61 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Angy Birds Rio je třetí díl v úspěšné sérii arkád Angry Birds. Příběh je opět přednášen obrázkovou formou a zobrazuje únos našich hlavních ptáčků, kteří jsou následně v kleci odvlečeni do letadla. Čeká je velice dlouhá cesta do Ria de Janeira, kde mají být prodáni. Hra ve vedlejším příběhu sleduje film Rio, podle kterého byla vytvořená.

Hra jede ve starých kolejích jako ta předchozí, takže i zde najdete prak, jímž ptáčky vystřelujete a likvidujete cíle. Ovšem zelená prasátka zmizela a nahradily je opice. Pokud nejsou opice (a bossové) k mání, mají ptáčci za úkol osvobodit jiné exotické ptáčky, kteří jsou vězněni v klecích. K dispozici budete mít nové druhy ptáčků, a to hlavně Blua a Perlu, které můžete znát z filmu.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak jsem to dohrál znovu, a první sada levelů je v poho, ale ta druhá se mi vážně zdá těžší než původní angry birds, ale to je jen otázka názoru =D

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Rio jsem si zahrál hned po prvním dílu a byl jsem celkem zklamán. Vymizela moje oblíbená prasata a místo nich se objevily celkem otravné opice. Ty nejenže se drží zuby nehty na ploše, ale když už dostanou zásah, tak nadskočí a rázem padají dolů, ale už bez vlivu na okolní prostředí, zmizelo tak mé oblíbené zabití cíle (prasete) jiným cílem (prasetem), který na něj spadl.

Nepotěšilo mě ani, na můj vkus už přecpané prostředí, kde se nově vyskytují palmy, klece, krabice a jiné haraburdí, které dost výrazně upozaďují zajímavé konstrukce a stavby znamé z minulého dílu. Ani nové druhy ptáků nejsou moc pěkné, zaprvé nejsou vůbec angry a vypadají úplně jinak než staří známí a za druhé nemají ani nijak zajímavé schopnosti.

Naproti tomu se mi líbilo použití gum, které fungovaly na principu trampolíny a značně ovlivňovaly vývoj hry, kdy zdánlivě "využití" ptáci rázem ožili a ničili dál.

Hra jako celek určitě není nejhorší, ale asi se už k ní, narozdíl od jedničky, nevrátím, doufám, že další díly se už ponesou v jiném duchu.

Pro: angry birds, gumy

Proti: opice, noví ptáci, přeplácanost

+14
  • Android 75
Nasraná tlupa ptáků, tentokrát na své cestě v Jižní Americe, kde zelené pašíky nahradily uvřeštěné opice.

Nicméně pointa je stejná, s pomocí praků je všechny zlikvidovat a pokud chcete prosvištět jednotlivými levely s třemi hvězdami, chce to trpělivost a obratné prstíky, některá kola mi dala fakt zabrat a opakoval jsem je do zblbnutí.

Prostě pohodová záležitost na spoustu hodin, pokud cestujete hromadnou dopravou nebo v zaměstnání při zašívání na porcelánové míse :-) - 75 %

Pro: zábava, jednoduchost, souboje s hvězdami

Proti: může nastat stereotyp, některé levely hodně náročné

+13
  • PC 80
Ne nečekal jsem to, ale asi od dohrání původních Angry Birds, ke konci krapet stereotypních, uplynula už dost dlouhá doba a já se bavil stejně dobře jako poprvé. K Riu se nedá říct mnoho nového, kdo se bavil u prvního dílu, bude se bavit asi i tady, žádná zásadní změna, která by nějakým výraznějším způsobem měnila hratelnost tu není, jen místo prasat jsou za ty zlé tentokrát opice.

S popiskem nemůžu souhlasit v tom, že by hra byla těžší, to si rozhodně nemyslím, za celou dobu jsem neměl jediný zákys, abych musel level opakovat delší dobu a i onen boss padl hned napoprvé. A neřekl bych, že bych byl tak dobrej, spíš ta obtížnost šla trochu dolů :)

Pro: Staří dobří nasraní ptáci, tenktorkát na křížové výpravě proti opicím, zachována výborná hratelnost

Proti: Nic nového, obtížnost šla proti prvnímu dílu dolů

+11
  • PC 65
Od pokračování logické arkády Angry Birds, které obsahuje postavy z animovaného filmu Rio, jsem čekal zlepšení herních principů a celkové oživení hratelnosti. Bohužel se stal pravý opak. Principy jsou stále stejné, nebo spíše horší a hratelnost za prvním dílem také pokulhává.

Dostal jsem sice k dispozici nové druhy ptáků, v čele s Bluem a Perlou, ale hratelnost se tím tedy neoživila. Největší nedostatek však vidím ve faktu, že padající opice jsou v podstatě na pozadí a nemohou s sebou strhnout žádnou další překážku či opici. Tento zpátečnický krok vývojářů vůbec nechápu, protože prasata byla součástí hry stále a dalo se s nimi počítat při dobývání jejich příbytků.

Celkově jsem se u Ria bavil daleko méně, než u původních Angry Birds. Původně jsem měl v plánu dohrát celou sérii, ale když vývojáři svého času chrlili stále nové díly a ty staré obohacovali o nové levely, tak z mého plánu sešlo. Neříkám, že jsem s Angry Birds nadobro skončil, ale všechny díly si určitě nezahraji.

Pro: někteří ptáci, některé levely

Proti: opice, horší hratelnost

+10 +11 −1