Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nintendo 3DS

2011, Nintendo • 3DS
Kapesní konzole Nintendo 3DS (3DS) byla uvedena na trh 26. února 2011 nejprve v Japonsku a o měsíc později také ve zbytku světa, jako nástupce předchozího modelu Nintendo DS (DS). Stejně jako předchůdce se i 3DS rozvírá a disponuje dvěma LCD displeji (jedním dotykovým), což zdůrazňuje zkratka 3DS, která znamená Dual Screen a zároveň schopnost konzole zobrazovat hry ve 3D.

Nintendo 3DS je kompatibilní s většinou her pro svého předchůdce Nintendo DS, které se však nezobrazují ve 3D. Mezi největší konkurenty té doby lze zařadit kapesní počítač Pandora, kombinaci kapesní konzole a chytrého telefonu Sony Ericsson Xperia Play, a především pak PlayStation Vita od Computer Entertainment.

Nintendo 3DS se, stejně jako jeho předchůdce, ovládá převážně oběma rukama, přičemž nalevo je směrový kříž k ovládání pohybu a analogová páčka na míření, uprostřed dotykový displej s tlačítky pro nastavení či spouštění her a také tlačítko pro návrat do hlavního menu konzole a napravo jsou akční tlačítka A, B, X a Y a tlačítko pro zapnutí konzole. Zespoda je konektor pro sluchátka, seshora dva triggery spolu s konektorem na napájení, stylusem a slotem na DS kazety, vlevo je posuvník pro nastavení hlasitosti a slot pro paměťové karty a vpravo spínač pro zapnutí nebo vypnutí 3D zobrazení a WiFi připojení. Ze zadní strany horního displeje jsou dvě kamery, které umožňují pořizovat 3D videa nebo fotografie.

V roce 2012 přišla na trh verze Nintendo 3DS XL, jež je větší variantou původní 3DS a kromě větších displejů nepřináší žádné zásadní vylepšení. O rok později spatřil světlo světa Nintendo 2DS, který postrádá 3D zobrazení a mimo mírně odlišného rozmístění ovládacích prvků se liší také tím, že se nerozvírá, ale je v jednom celku. O další rok později se objevili na trhu New Nintendo 3DS a New Nintendo 3DS XL, což jsou vylepšené verze původních modelů. Větší XL varianty se dočkala také verze Nintendo 2DS, která se prodává od roku 2017 a stejně jako modely 3DS se rozvírá.

Z nejznámějších her, dostupných na Nintendo 3DS, je třeba zmínit plošinovku Super Mario 3D Land se známým italským instalatérem, akční adventuru The Legend of Zelda: A Link Between Worlds s další ikonickou postavou Nintenda jménem Link nebo kritikou jednu z nejlépe přijatých her na Nintendo 3DS taktické RPG Fire Emblem Awakening.

Autor popisku: Jumas