Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nintendo Wii U

2012, Nintendo • WiiU
Konzole Nintendo Wii U byla uvedena na trh 18. listopadu 2012 jako nástupce předchozího modelu Nintendo Wii, s jehož příslušenstvím je plně kompatibilní. Jedná se o první zařízení od Nintenda, které podporuje HD rozlišení 1080p.

Primárním ovladačem je Wii U GamePad, který mimo pohybového senzoru, směrového kříže, analogových páček a akčních tlačítek disponuje také dotykovým displejem, jež mimo ovládání slouží jako druhá obrazovka při hře více hráčů, poskytuje alternativní pohled na danou situaci, případně umožňuje hraní i bez zapnuté televize.

Wii U GamePad lze propojit s veškerými ovladači Nintenda Wii, včetně Wii Remote, Nunchuku i Wii Classic Controlleru a nově je k dispozici také bezdrátový Wii U Pro Controller, který nápadně připomíná ovladač pro Xbox 360.

Hry na Wii U jsou dostupné jak na fyzických nosičích, tak i v elektronické podobě přes Nintendo eShop. Z těch nejznámějších je třeba zmínit především titul Wii Sports Club, což je HD remake původní sportovní hry Wii Sports pro Nintendo Wii. Nelze opomenout ani závody Mario Kart 8 v čele se známým italským instalatérem, bojovou akci Bayonetta 2 nebo kritikou jednu z nejlépe přijatých her na Wii U 3D plošinovku Super Mario 3D World.

Produkce Wii U byla ukončena 31. ledna 2017 a přesně o 31 dní později byl na trh uveden nástupce jménem Nintendo Switch, který se prodává od 3. března 2017.

Autor popisku: Jumas