Surf's Up

Divoké vlny

29.05.2007

Surf's Up je vzrušujúca športová hra na motíve rovnomenného animovaného filmu. Hráči zažijú zhon a vzrušenie zo surfovania v exotických lokalitách. Vybrať si môžete jednu z desiatich postáv z filmu Surf's Up. Hre nechýba ani humor, pred každým závodom tak sledujete humorný výstup televízneho moderátora - mroža, ktorý vám predstaví danú lokalitu zaujímavým spôsobom. Podobných situácií je v hre viacero, hoci na niektoré narazíte až v neskorších fázach hry.

Možnosti získavania bodov je naozaj dosť, neustále vás prenasleduje obrovská vlna, ktorá vás poháňa dopredu. Preto nie je problém ju využiť na rôzne triky, vrátane hľadania a zbierania stanoveného počtu trofejí roztrúsených po celej úrovni. Získať dostatok bodov z vykonávania trikov, je zároveň motiváciou na odomknutie špeciálnych trikov (ktoré sú spestrením celej hry), alebo aj na odomknutie bonusového obsahu (vo forme videí, artworkov).

Čaká vás surfovanie na vysokých vlnách s desiatimi odlišnými charaktermi, s ich vlastnými trikmi a charakteristikami.

Že bych to zítra vzal za dvě kila a zkusil pomocí téhle hry získat ten ačív? (země nikoho) :-)

Trailer se mi celkem líbil a tyhle arkády mám celkem rád. Snad by mě to mohlo i příjemně na chvíli pobavit o víkednu.

Když byl film, podle kterého je tato hra, v kinech, tak se ke mně s bráchou dostaly lístky zdarma, říkal jsem si, že to bude asi blbost, ale tak proč ne. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že film je fakt dobrej a dodnes ho řadím ke svým nejoblíbenějším animákům :)

Hra si z filmu bere vše a herní náplň se tak točí kolem surfování na vlnách v různých prostředích. Hlavní cíl je vyhrát pohár samotného Velkého Zeta, ale to samozřejmě chvíli zabere. Ne moc, ale dobrých 5 hodin určitě. Jednotlivé závody jsou prokládány vtipnými videi, které moderuje mrož a rozhovory mu dávají skoro všichni protagonisti filmu.

U samotných závodů je vidět, že hra je cílena na děti, takže nelze čekat kdovíjakou obtížnost a opakování závodu se tak děje jen výjimečně, přesto jsem byl občas potrápen útesem, kládou, nebo neopatrným soupeřem, kdy jsem byl ze surfu shozen a přišel tak o drahocenné body. Ale jakožto zkušený hráč Tonyho Hawka jsem tyto epizodní neúspěchy doháněl jinde na trati. Oceňuji, že každá z postav má jiné triky, prkno i hlášky. Na druhou stranu je trochu škoda, že jsem si vystačil jen s těžšími triky, které jsem prokládal těmi epickými, když jsem měl dost staminy/energie/boostu, nebo co to bylo :) Ty jednoduché tak zůstaly nevyužity, takže pak každý závod vypadal prakticky stejně a jen se měnily kulisy.

Na závěr jsem vyzkoušel i sjezd na listu nitrem sopky. To mi připomělo legendární hru Tux Racer, kde taky jezdí tučnák po břiše z kopce. V této činnosti je Tux pořád lepší :)

Surf's Up je taková nemastná hra, pokud bych nebyl fanoušek filmu, tak bych o ní asi nikdy nezavadil a dal si radši nějaký díl Tonyho Hawka, vadila mi i přílišná jednoduchost hraní, hra je evidentně pro děti, což sice na jednu stranu chápu, ale film měl podle mě co říct i dospělým, více obtížností by hře prospělo.

Pro: hra podle filmu, vtipná videa, kuře Joe

Proti: moc dětské, moc jednoduché

Surf's Up neboli Divoké vlny je hra na motivy stejnojmenného animovaného filmu, který patří ve svém žánru k mým nejoblíbenějším, a tak nedlouho po té, co jsem hru našel pod vánočním stromečkem, jsem ji nainstaloval a jelikož mě vcelku chytla, dohrál jsem ji za dva dny.

Hned na začátku mi surfař (v mém případě Kuře Joe z Pardubic) připomněl sérii Tony Hawk, se kterou má Surf's Up spoustu společného, jen jsem se místo U-ramp proháněl na divokých vlnách. Jelikož mohou Surf's Up hrát už děti od tří let, je nastavena nižší obtížnost, takže jsem některé závody splnil napoprvé, ale alespoň jsem se tolik nenervoval s jejich opakováním. Pro všechny závody to však neplatilo a zvlášť poslední jízda mi dala hodně zabrat.

Před každým závodem mi ohlásil mroží moderátor co a kde se zrovna děje, a protože jsem měl dabovanou verzi, vychutnal jsem si jeho i ostatní hlasy v mateřském jazyce. Každým vyhraným závodem neustále narůstal počet surfových prken, se kterými jsem se proháněl po vlnách a jelikož se otevírala stále lepší a lepší, často jsem je obměňoval. Mimo Mistrovství, jak se jmenuje hlavní kampaň, se zde nachází ještě doplňková disciplína Sjezd na listu, která mi přišla vůbec nejtěžší, protože se v ní proháníte na listu nitrem sopky, přičemž musíte splnit vcelku přísný časový limit.

Surf's Up určitě není hra, která vám bude krátit dlouhé zimní večery, protože dlouhou herní dobou zrovna neoplývá, ale na odreagování je to ideální kousek, který si můžete zahrát i ve dvou hráčích na jednom počítači.

Pro: Kuře Joe z Pardubic, mroží moderátor, dabing, hudba, multiplayer, zábavnost

Proti: krátká herní doba