Tux Racer

2000

freeware

Ve hře Tux Racer se vžijete do role tučňáka Tuxe, se kterým budete muset po břiše projet tratě označené červenými vlaječkami. Jednotlivé tratě jsou různě prudké a mají různé povrchy. Na ledu Tux jede velmi rychle, na sněhu je jízda o něco pomalejší a při okrajích tratí se objevují i holá místa bez ledu a sněhu, kde se tučňák sotva vleče.

Nejprve si můžete všech třináct tratí, jež hra obsahuje, vyzkoušet ve cvičné jízdě (Practice), a poté již následuje šampionát, ve kterém vám bude největším soupeřem neúprosný časový limit. Přitom je ještě potřeba posbírat daný počet ryb rozmístěných po trati. Lze si nastavit i počasí (vítr, mlhu, sněžení) a přitom si určíte, jestli se bude závodit ve dne či v noci. Při ovládání tučňáka si vystačíte se šipkami, jednou klávesou na skákání a jednou na akrobatické kousky.

Hra byla původně vyvinuta pro operační systém Linux, ale po jejím velkém úspěchu se autor Jasmin F. Patry rozhodl zkonvertovat ji i pro Windows.

Další dohraná hra z počátků hraní za mnou. Je krátká, ale i ty tře tratě v šampionátu mi daly zabrat. Koukám, že to na DH nikdo jinej odškrtnutý nemá, paráda :)

Nedávno jsem si vzpomněl na hru z mého dětství, kde s tučňákem projíždíte zasněžené a ledové tratě a pokusil jsem se ji najít zde na DH. Když už jsem se chtěl zeptat na její název v diskuzi, náhodou jsem ji objevil na plných hrách. Ta hra se jmenuje Tux Racer a jelikož se zde, na mé oblíbené herní stránce nevyskytovala, rychle jsem ji přidal a následně si ji i zahrál.

Sjíždění zasněžených a ledových svahů mě bavilo stejně, jako před lety a když jsem navíc přišel na to, že mohu s tučňákem Tuxem skákat a dokonce provádět různá i několikanásobná salta, bavil jsem se ještě víc. K tomu všemu hraje neskutečně chytlavá hudba, kterou považuji za největší plus této hry s nelétavým ptákem v hlavní roli.

Tux Racer je parádní freewarovka, která je sice vcelku obtížná a posbírat všechny ryby na trati a k tomu ještě splnit šibeniční časový limit mi dalo opravdu zabrat, ale zábavnost a již zmíněná kvalitní hudba mi dala na tento neduh zapomenout. Škoda jen, že hra nabízí pouze jeden šampionát o třech závodech, po jehož dokončení jsem si vyzkoušel i tréninkové tratě, kterých bylo celkem třináct včetně těch z Canadian Cupu.

Pro: zábavnost, skoky, salta, hudba, tučňák Tux

Proti: jen jeden šampionát