Nedávno jsem si vzpomněl na hru z mého dětství, kde s tučňákem projíždíte zasněžené a ledové tratě a pokusil jsem se ji najít zde na DH. Když už jsem se chtěl zeptat na její název v diskuzi, náhodou jsem ji objevil na plných hrách. Ta hra se jmenuje Tux Racer a jelikož se zde, na mé oblíbené herní stránce nevyskytovala, rychle jsem ji přidal a následně si ji i zahrál.

Sjíždění zasněžených a ledových svahů mě bavilo stejně, jako před lety a když jsem navíc přišel na to, že mohu s tučňákem Tuxem skákat a dokonce provádět různá i několikanásobná salta, bavil jsem se ještě víc. K tomu všemu hraje neskutečně chytlavá hudba, kterou považuji za největší plus této hry s nelétavým ptákem v hlavní roli.

Tux Racer je parádní freewarovka, která je sice vcelku obtížná a posbírat všechny ryby na trati a k tomu ještě splnit šibeniční časový limit mi dalo opravdu zabrat, ale zábavnost a již zmíněná kvalitní hudba mi dala na tento neduh zapomenout. Škoda jen, že hra nabízí pouze jeden šampionát o třech závodech, po jehož dokončení jsem si vyzkoušel i tréninkové tratě, kterých bylo celkem třináct včetně těch z Canadian Cupu.

Pro: zábavnost, skoky, salta, hudba, tučňák Tux

Proti: jen jeden šampionát