Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Contra

Probotector, Gryzor, Arcade Archives Contra; Oretachi Game Center Zoku: Contra

Konami •  Banana Development (PC) •  Ocean Software (AmstCPC, C64, Spectrum) •  Backbone Vancouver (X360) •  Handmark (BBerry) •  HAMSTER Corporation (Switch, PS4)
1988
02.02.1988
1989
25.05.2006
08.11.2006
13.11.2007
09.05.2008
02.02.2010
15.10.2014
20.04.2016
27.09.2016
03.09.2020
kompatibilní
83
147 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V roku 2631 spadol na súostrovie Galuga malý meteorit. O 2 roky neskôr teroristická organizácia Red Falcon, snažiaca sa ovládnuť Zem, obsadila ostrovy za účelom prípravy na mimozemskú inváziu. Na miesto boli vyslaní dvaja členovia elitnej jednotky Contra - Bill Rizer a Lance Bean, aby zneškodnili teroristickú, resp. mimozemskú hrozbu a popri tom, ako sa patrí, aj zachránili svet.

Hru je možné hrať osamote alebo v kooperatívne, kde sa hráči ujímajú oboch hlavných postáv (hráč 1 - Bill, hráč 2 - Lance). Cieľom hry je prestrieľať sa úrovňami až ku finálnemu bossovi, či už základnou puškou alebo jednou zo 4 modifikácií (rozprašovač, samopal, granátomet alebo laseromet). Autori sa príbehovo a štylisticky inšpirovali veľkými filmami svojej doby (Votrelec, Predátor, Rambo ...), hrateľnostne možno hru zaradiť po bok vtedy veľmi obľúbených akčných plošinoviek.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
#Herní výzva 2016 - bod č. 6

Contra jsme hráli s tátou na tzv. televizních hrách, což byla prachsprostá kopie NES. Což jsem tehdy netušil (ale i kdybych to tušil, bylo by mi to fuk). Nedávno jsem si na ni vzpomněl díky AVGN, který si ji velmi chválí a poté jsem si ji zapařil dokonce i v Arcade Herně. I tak se ale dá říct, že jsem se pořádně do Contry ponořil až teď, kdy jsem si ji stáhnul do PC a pařil přes emulátor. Takže ano, hrál jsem NESovou verzi a ne ten dosovej hnus.

Je to jedna z těch her, kde napoprvé neuděláte ani první level, ale postupně se naučíte co kde číhá a dostanete se do bodu, kdy několik levelů proběhnete bez ztráty květinky. Opravdu jsem byl na sebe hrdý jak se mi postupně zvyšoval sklil a já si dovolil i věci, o kterých se mi předtím ani nesnilo. I tak jsem se u hry neskutečně rozčiloval, nadával jí a proklínal. A pak se k ní zase vrátil.

Protože Contra nepodvádí. Nepřátelé mají svůj vzorec chování a ačkoli některé střely jsou o náhodě a občas se někdo zhmotní z kraje obrazovky, nedá se říct, že by vám hra zbytečně házela klacky pod nohy. Jednou začas vám dá k dispozici i lepší zbraň, což je alfa a omega hry. Je mnohem snazší se probojovávat šmejdem z vesmíru rozprašovačem než s defaultním střelivem - ale i s ním se dá hra dohrát. Kladem je také různorodost levelů, nápaditost bossů a muzika, která má koule.

Po několika pokusech jsem došel až na konec a zhlédl tak outro, které jsem 15 let neviděl. A tehdy mi došlo, že ho mám vryté do paměti naprosto přesně, takže jsem kdysi dávno musel Contra dohrávat snad jednou za odpoledne :) Hezká vzpomínka, hezký nostalgický herní zážitek.

Pro: zábavný gameplay; hra je výzva, ale příjemná; muzika; nápaditost levelů; bossové a celý je to prostě cool

Proti: tyjo, asi nemám... protože je prostě pecka hrát hru z roku 88 na 27´ monitoru s xbox ovladačem, fakt nevím, co bych vytknul

+35
  • PC 70
Hrál jsem to v devadesátkách na Nintendu nebo možná taky na Seze. Je to ten typ prostinký hry, ke který bych se dneska už nevrátil ani za kilo šunky. Ale tenkrát to pro nás byla, společně s Tanky, Aliens a Mariem, ťažká klasika!:-) Co jsem se naťapkal ke kolegovi kilometrů právě kvůli Contře...
+17 +19 −2
  • PC 85
Tohle je jedna z prvních her které jsem dohrál opravdu až do konce a stálo to za to. V té době před xx lety naprostá bomba a možnost hrát s kamarádem na jedné konzoli atmosféru ještě víc umocňovala.

Dneska už bych asi neměl nervy na celkovou tuhost této hry. Žádný savy jen čistá akce, ale hodnotím hru z doby kdy jsem jí hrál a to byla společně s mariem pro mě špička.

Pro: možnost hrát s kámošem, grafika, různé druhy střeliva

Proti: už je to minulost a jen vzpomínka na moje mládí

+17 +18 −1
  • NES 85
Plošinovka Contra byla jednou z prvních her, co jsem hrál na konzoli a považuji ji za ten nejlepší titul, který jsem mimo PC vyzkoušel. Chodil jsem ji s bráchou hrát ke kamarádovi a vím jistě, že jsme nehráli na klávesnici, takže to musela být buď čínská kopie Nintendo Entertainment System nebo samotný originální NES.

Co jsem se u Contry navztekal, jako snad u žádné jiné hry, ale stejně jsem se zatraceně bavil, zvláště pak ve dvou. Pět různých módů střelby nemělo chybu, nepřátelé padali po stovkách a těch výbuchů a efektních skoků. K tomu všemu hrála perfektní hudba, kterou si občas rád poslechnu i nyní.

Dneska už bych na to asi neměl nervy, ale v mých herních začátcích jsem propadl skoro každému titulu, protože jsem neměl takové možnosti a takový výběr, jako dnes. Třeba na Contru ještě někdy dojde, ale momentálně mám v plánu jiné kousky.

Pro: neskutečně zábavné, režim pro dva hráče, pět módů střelby, výbuchy, skoky, hudba

Proti: možná až moc obtížné, ale to starší kousky bývají

+17
  • PC 95
Nejkultilaťoulinkatějšíkult! Kdo nehrál, jako by v životě nemiloval! Klasika klasik, kult kultů, král králů, to jsou slova co se mi vybaví když slyším název téhle hry.... Contra. Jako malý jsem u toho proseděl desítky hodin, a že to byly desítky kvalitně, co kvalitně, hlavně kurevsky zábavné desítky hodin! Vono to je jako klasický Bé film, 80 a 90 let, kdy je příběh totálně na hovno, ale máme tu nabuchaného týpka s pořádnou zbraní, který se vrhne do pořádné akce za doprovodu pořádné muziky!A to je prostě pořádný nářez!

A tenhle nářez se ještě násobí, když hrajete ve dvou (v mém případě ze sestrou). A nejvíc mě potěšilo, když jsem si hru onehdá zahrál znova, a já zjistil že neztratila nic ze svého kouzla, však víte jaké umí bejt vzpomínky svině, a lescos vám přibarví, a pak jste zklamaní, u Contry to však tak nebylo a bavila mě stejně jako před 11 lety co jsem jí hrál naposled. Aneb stará láska nerezaví.
+15 +16 −1