Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

Z PC master race prachobyčejným kažuálem (hraju primárně na PS4 pro a na notebooku).

Z hlavního koníčku, koníček okrajový.

Ale miluju Wildlands.

2024 dohráno:
Frostpunk (hlavní kampaň/mise, možná někdy došudlám ten zbytek)
Diablo II: Resurrected (Druid) (dohráno prvně v životě)

2023 dohráno:
God of War New Game +
Detektiv Kurzor 
Far Cry 5 
Graveyard Keeper 
Graveyard Keeper podruhé
The Incredible Adventures of Van Helsing 
The Pedestrian 
Tails of Iron 
INSIDE 
Assassin's Creed Origins 
Lake 
Mad Max 
Iron Harvest 
Rayman Legends 
Dungeon Siege 


2022 dohráno:
Tropico 4: Modern Times 
God of War 
Stray 
Marvel's Spider-Man: Miles Morales 
Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands – Narco Road 

2021 dohráno:
Tropico 4 
Far Cry 3 

2020 dohráno:
Days Gone
Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands
Uncharted 4: A Thief's End
Ghost of Tsushima
opět Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands tentokrát na platinu
Moje zkušenosti s GeForce Now (streamování her).

Úvod: Jelikož jsem poslední herní počítač kupoval v roce 2010, o hraní nových her na PC se mi mohlo nechat zdát. Hned na úvod je potřeba říct, že nejsem hardcore gamer, díky konzoli jsem zvyklý na kompromisy a nevadí mi hrát několik let staré hry. Ale přecejen, jednou začas mě nějaká hra lákala (hlavně strategie) a peníze do nového settingu dávat prostě nechci, jelikož u toho sedím párkrát do roka.

GeForce Now jsem poprvé zkusil v roce 2020 a od té doby ušla tato služba slušnou cestu. Ale dokonalá není.

Jak funguje: Služba GeForce Now díky streamování poskytuje HW pro hraní PC her. Stačí jen silný internet (a popravdě ani ne tak silný) a můžete si na svém předpotopním laptopu zapnout novou hru v nejvyšším rozlišení. GeForce Now NENÍ digitální knihovna her. Hry musíte nejdříve vlastnit, teprve poté si je můžete zahrát. A vlastnit je musíte (zatím) na jedné z těchto platforem - steam, ubi obchod, Epic.

První zkušenosti: Na začátku je potřeba propojit své účty (steam, ubi, epic) s GeForce Now. To může leckdy haprovat (hlavně u ubi to byl vopruz, pořád to chtělo potvrzovací sms) a jednou začas se aplikace aktualizuje a musíte vše sesynchronizovat znovu. Poté zapnete hru, kterou chcete hrát... a pak je to jak kdy. Někdy se hra hned zapne, někdy se objeví steam okno, kde je potřeba zapnutí potvrdit atd. Ale věřte mi, že jak je to teď, je mnohem přívětivější než v roce 2020. V nastavení aplikace si určíte zda dáváte přednost plynulosti nebo kvalitě obrazu a můžete se vrhnout na hraní.

Výhody: GeForce Now nemusíte platit. Ale tím pádem je potřeba počkat na volné servery (někdy pár vteřin, někdy klidně 20 minut) a můžete hrát jen hodinu v kuse. Pokud ale zaplatíte základní členství (momentálně ani ne 300,- za měsíc) nemusíte čekat. A hrát můžete několik hodin v kuse (což stejně není můj případ). Hrát lze i na wifině, ale tam samozřejmě hrozí větší propady.

Hry nemusíte stahovat do pc.

A přijde mi, že co je na Epicu poslední dobou zdarma, je i v nabídce GeForce Now.

Nevýhody: Ze hry vás to vyhodí po 10 minutách nečinnosti. Takže dát "pauzu" a jít se vykakat znamená, že se vrátíte k vypnuté hře. Hry bohužel nejsou podporovány na neurčito - já měl rozehranou strategii Company of Heores, a ta jednoho dne prostě zmizela. Stejně tak mi asi 2 měsíce nešly spustit Cities, protože zničehožnic nebyla "tato hra podporována v mém regionu". Může se taky stát, že nějaká hra v knihovně je (například Shadow Tactics), ale její stand-alone DLC už ne (například Shadow Tactics: Aikos Choice). (Hehe, tak teď koukám, že to DLC už tam je, ale před půl rokem ještě nebylo.) 

Přidávání modů je velice komplikované. A pro člověka, co modama žije, bych GeForce Now rozhodně nedoporučoval.
V knihovně není zdaleka vše. (Mně tam chybí například Dishonored 2.) Ale je tam toho dost. Na seznam her se můžete podívat zde.
Občas nezůstává nastavení (třeba nastavení jazyka).
NEJVĚTŠÍ NEVÝHODA ALE JE, že některé hry jsou podporovány jen z určitého herního klienta. Tak například - v době, kdy byla na Epicu zdarma Kingdome Come, abyste si ji zahráli na GeForce Now, museli jste mít steam verzi (nyní už lze i ta z epicu).

Prostě s veškerými těmito neduhy je potřeba počítat.

Shrnutí: Pro kažuál gejmra je GeForce Now podle mě ideální. Nechce se mi dávat iks desítek tisíc za herní počítač, tak jednou začas hodím tři stovky nvidii. (Ne, za ty 3 roky používání jsem se k ceně nového herního PC ani nepřiblížil). Občas se stane (ale děje se to minimálně), že hra dropne (což může vadit třeba u online FPS, ale u her co hraji je mi to šumák) a i mi to asi 2x úplně spadlo. Ale pořád se nemůžu vzpamatovat, že na svém neherním notebooku (dokonce i na macu) si můžu zahrát hru, který vyšla včera na nejvyšší detaily. Když jsem o tom před lety četl, přišlo mi to jako totální future. No a future is now (což je i slogan téhle aplikace).