Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Walome

Walome

 

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2018

  1. "Tehdy to začalo" BioShock 2 (hardcore)

  2. "Krize identity" Rise of the Tomb Raider (hardcore)

  3. "Lidem vstup zakázán"

  4. "Hru nezastavíš!" Mafia: The City of Lost Heaven jako každý rok, tak snad i letos se sejdem s kámošema a dohrajem tuhle českou klasiku na jeden zátah :) (hardcore)

  5. "Nervy z oceli" (komentář) Deus Ex s GMDX modem, který to dělá dost (hardcore)

  6. "Sousedy si nevybereš"

  7. "Nejen PC živ je člověk"

  8. "V zemi nikoho"

  9. "Nerozbalený dárek"

  10. "Válka periferií"


Profil

Letos dohráno:
4. 2. 2017 This Is The Only Level Too
16. 3. 2017 Chameleon Run
21. 3. 2017 Diablo III
14. 4. 2017 Tropico 3: Absolute Power
30. 4. 2017 The Witcher 3: Wild Hunt
5. 8. 2017 The Witcher 3: Wild Hunt - Hearts of Stone
11. 8. 2017 Diablo III: Reaper of Souls
27. 8. 2017 The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine
9. 10. 2017 Dungeon Keeper


Dojmy 2017:

V prosinci rozehraný Zaklínač 3 mi evidentně vydrží dlouho. Po cca 15 hodinách hraní hádám, že jsem stále na začátku. Hraju na PS4 pro, takže technická stránka hry je samozřejmě výrazně slabší než na kvalitním PC, ale i tak si některá panoramata užívám.

Scénář je zatím skvělý. Kdejaký zaprděný quest je skvěle podaný a ačkoli už objevuje některé stereotypy (jdi tam, následuj vůni, zabij), hra se pořád drží někde hodně vysoko díky napsaným dialogům a světě, ve kterém se odehrává.

To, co mě zatím nejvíc štve, je kůň (nedrží se na cestě, pořád se o něco zasekává, někdy se úplně zastaví i když k tomu nemá důvod) a souboje. Už je jich moc, hlavně ve městě mi přijdou zbytečné a stupidní, hlavně když se nepřátelé respawnují na pořád stejných místech.

Nejvíc mě baví fakt, že nelze rozeznat vedlejší quest od hlavního - všechny si jsou kvalitou rovni. A některé questy (hledání Zkurvysyna) by si zasloužily nějakou cenu za rozvětvenost a možnost splnění. A to i přesto, že se v něm objevuje "aréna", tedy největší klišé snad všech RPG.

Dungeon Siege je o poznání primitivnější. Ale já tu hru znám, mám ji rád, jen jsem ji nikdy nedohrál. Momentálně jsem v bažinách (tam jsem skončil loni), které jsou výrazně rozsáhlejší, než by bylo potřeba :)

Nevím proč, ale hra mě baví. Líbí se mi grafika, baví mě akční složka, těším se na levelování atd. atd.

Jestli některou z her dohraji je otázka, ale zatím mě baví obě i po 2 měsících hraní.

---

Vyzkoušel jsem krátce dvě modifikace. STALKER: Call of Cernobyl a Deus Ex: Revision. Oboje velký zklamání. CoC pro mě nepřináší nic zajímavého (pořád vede datastor). Lost Alpha má moc pěknou grafiku, ale nefungovalo mi ukládání. Revision mě otrávil nevzhlednýma novýma skinama některých NPC. Herně nemůžu soudit, ale radši ten čas věnuju Give Me Deus Ex.

---

Na chvíli jsem si odskočil k Tropico 3, konkrétně k Absolute Power. občas mám náladu na nějakou tu budovatelskou strategii. A ještě se mi nikdy nepovedlo zavést diktaturu. Dá to celkem práci!

---

Přes víkend vyzkoušena beta Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands s kamarádem a musím říct, že byla sranda. Je tam dost dobrý pocit ze střelby a na nejtěžší je to příjemně hardcore, ačkoli klidně mohlo být i víc. Přes víkend se mi to dostalo do ruky. Jsou tam ale věci, které časem začnou prudit, hlavně dlouhé označování zásob (2-3 vteřiny), kterých je všude hromada. A singl je dost o ničem, AI se někdy chová až moc OP, někdy zase utíká nesmyslným směrem atd. Celkové dojmy ale super a jednou si ten coop zopakuju.

---

První letošní Kwokiho turnaj se povedl. This Is The Only Level Too je naprosto příšerná hra :D a to hlavně vinou děsivé hudby. Ale ve výsledku se jedná o skutečně nápaditou flashovku, která mě fakt bavila a bez Kwokiho bych o ní nevěděl, takže díky. Plus to vylepšování skillu je fakt zábava.

---

Dohrána první hra na PS4 <3 konkrétně Diablo III. A ve dvou je to celkem zábava, ale single by mě nebavil. Ta hra má dost neduhů (příběh, nepřehlednost bojů), ale jinak splnila účel - s manželkou nás bavila.

---

Witcher 3 stále baví, což je k neuvěření, málokdy u hry vydržím takhle dlouho (3 měsíce). Ačkoli mě některé věci rozčilují (cestování, crafting), je to plné detailů, ze kterých mě neustále přechází zrak. Plus to má perfektní atmosféru.

---

Asi po pěti letech občasného hraní mám před sebou poslední misi v Tropicu 3. Tedy v rozšíření Absolute power, ale beru to jako jednu hru, protože tohle dlc mělo být součástí původní hry. Mám před sebou ještě 4 a 5, takže na příštích 10 let mám o zábavu postaráno.

---

Opět, asi už podesáté, rozehráni Wiggles (a vzápětí znovu). Fakt se mi hodně líbí ten princip hry, ale ono je to tak děsně zdlouhavý a tak děsně nedodělaný. Wigglům trvá než se rozhodnou co vlastně budou dělat a pak jim to stejně dlouho trvá. Což je škoda, jinak by to bylo supr. Určitě to nedohraju, tolik trpělivosti nemám, ale teď mě to (zase) baví.

---

Tradiční letní útlum, Wiggles jsou minulost, Zaklínač po dohrání nepuštěn a občas si zakopu FIFA 17, ale opravdu tomu moc nedávám.

---

V létě tradičně rozehrána nějaká ta oldskůlovka, tentokrát Dungeon Keeper. Klasickej Bullfrog, supr nápad, který po čase sklouzne do stereotypu. Naštěstí na každé mapě je potřeba se chovat jinak a ta rohatá příšera už taky není záruka stoprocentní výhry.

---

Sednul jsem už pořádně k The Witcher 3: Wild Hunt - Hearts of Stone a je to parádní. Opravdu to vypadá, že se Zaklínače strávím celý rok.

---

Dohráno Srdce z kamene a hurá na O víně a krvi.

---

Nová mapa v O víně a krvi je nádherná. Nová fauna, nová flora, nové zvuky, nová hudba. Prostě spoustu věcí, přijde mi, že hra chytila druhý dech, aniž by kdy ztratila ten první. Quest v bance mega vtipnej.

---

Dohráno DLC k Diablu 3. S manželkou mě to bavilo, ale jinak je to fakt stereotypní jak prase :D

---

Ok Zaklínač "dohrán", po třičtvrtě roce je asi čas na jinou hru :D ale baví mě to pořád, což je neuvěřitelný.

---

Just Cause 3 je ještě větší magořinec než dvojka. Dost se divím, že některé věci fakt zlepšily (jízdní model, pocit ze střelby, zvuk (nejen) střelby, fyziku (!), ikonky u obsazování měst atd. Za mě zatím příjemné překvápko.

---

Rozehrál jsem Horizon: Zero Dawn - herní náplň zatím standard (trochu zklamání jak probíhají souboje s roboty), grafika moc pěkná.

---

Na podzim přišla tradiční stagnace. Mám rozehráno Just Cause 3, Horizon: Zero Dawn a zapnul jsem i Deeper Dungeons. Stáhl jsem MGSV z ps+ a koupil Wildlands. A nehraju nic.

---

Vrátil jsem se k Just Cause 3, je to fakt suprová arkáda. Horizon má príma gameplay, ale hrozivý NPC a dialogy, nicméně zatím tomu ještě dávám šanci. Stýská se mi ale po Zaklínači 3 :(

---
Diskuze uživatele

« Novější Starší »
Tedy to je čtení.

Úplně cítím, jak z tebe vyprchává to mladické nadšení z her :(
Tý jo, popis sebe jako tvorbu postavy přes Falloutí SPECIAL není vůbec špatný nápad=)
Uživatel Walome mě dohnal k tomu znovu si nainstalovat Theme Hospital a konečně se to pokusit dohrát :-D jo a taky docela dobrej profil. Co patří na level 25 btw ?
Skvěle napsaný profil! Ať se Ti i nadále v životě daří - jak v tom herním, tak v tom reálném. :)
„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“

Myslím, že tento citát naplňuješ dokonale, protože to, co jsi o sobě napsal a jak si to podal stojí za přečtení a moc se mi to líbí. :)
Čau profil se ti povedl :) Fakt pěkně vypracovaný životní příběh gamera Walome !
@Indian (12.06.2012 11:30): yesir

Já si tu hru zamiloval (i když je o ničem), tak jsem si koupil CE. Vtipný je, že ji mám na steamu, takže mi instalační dvd je stejně k ničemu :)

Já asi půjdu i do trojky.

edit: teď si říkám, že ani nevím, kam se podělo to tričko... půjčil jsem ho svojí holce a už jsem ho neviděl :-D