Spyro Reignited Trilogy

akce > plošinovka *
13.11.2018 PS4XOne
Po vzoru Crash Bandicoot N. Sane Trilogy tentokrát vydavatelství Activision přináší nostalgický návrat k populárnímu dráčkovi jménem Spyro, konkrétně k jeho třem prvním dobrodružstvím od Insomniac Games. Trilogie je tak kompilací her Spyro the Dragon (1998), Spyro 2: Gateway to Glimmer (1999) a Spyro: Year of the Dragon (2000), to vše v modernizovaném kabátku pro současné platformy.

Vylepšení se přirozeně nedočkalo pouze grafické zpracování, které na konzolích PlayStation 4 Pro a Xbox One X dosahuje také podpory 4K rozlišení, ale i ovládání, přizpůsobené novým možnostem ovladačů. Kamera je tedy nyní ovládána analogovými páčkami, čímž odpadá nutnost využívání D-Padu s pouhými čtyřmi směry, jak je známo z původních verzí pro první PlayStation. Změny se dočkal také systém ukládání, které hra nově provádí automaticky na checkpointech.

Změny nabízí mimo jiné i zvuková stránka. Vrací se Tom Kenny – dabér hlavního hrdiny z druhého a třetího dílu, který kompletně předaboval i díl první, kde se role Spyra původně ujal Carlos Alazraqui. Svou práci odvedl také skladatel Stewart Copeland, jenž složil novou znělku pro celou trilogii a jeho originální skladby byly znovu nahrány aby odpovídaly moderním standardům. Verze hudby jde ale libovolně přepínat, tudíž případní zájemci o nostalgické pocity si přijdou na své.

Spyro je hra od ktere dodnes v tomhle zanru vsichni opisuji, vsichni ti 3D Mariove jsou Spyro :) Legendarni hra, skoda ze jsem na to uz asi…