Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Spyro Reignited Trilogy

79
29 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
13.11.2018 PS4XOne
03.09.2019 PCSwitch
Vývojáři:
Toys for Bob
Oficiální stránky:
https://www.spyrothedragon.com/
Po vzoru Crash Bandicoot N. Sane Trilogy tentokrát vydavatelství Activision přináší nostalgický návrat k populárnímu dráčkovi jménem Spyro, konkrétně k jeho třem prvním dobrodružstvím od Insomniac Games. Trilogie je tak kompilací her Spyro the Dragon (1998), Spyro 2: Gateway to Glimmer (1999) a Spyro: Year of the Dragon (2000), to vše v modernizovaném kabátku pro současné platformy.

Vylepšení se přirozeně nedočkalo pouze grafické zpracování, které na konzolích PlayStation 4 Pro a Xbox One X dosahuje také podpory 4K rozlišení, ale i ovládání, přizpůsobené novým možnostem ovladačů. Kamera je tedy nyní ovládána analogovými páčkami, čímž odpadá nutnost využívání D-Padu s pouhými čtyřmi směry, jak je známo z původních verzí pro první PlayStation. Změny se dočkal také systém ukládání, které hra nově provádí automaticky na checkpointech.

Změny nabízí mimo jiné i zvuková stránka. Vrací se Tom Kenny – dabér hlavního hrdiny z druhého a třetího dílu, který kompletně předaboval i díl první, kde se role Spyra původně ujal Carlos Alazraqui. Svou práci odvedl také skladatel Stewart Copeland, jenž složil novou znělku pro celou trilogii a jeho originální skladby byly znovu nahrány aby odpovídaly moderním standardům. Verze hudby jde ale libovolně přepínat, tudíž případní zájemci o nostalgické pocity si přijdou na své.


Poslední diskuzní příspěvek

Spyro je hra od ktere dodnes v tomhle zanru vsichni opisuji, vsichni ti 3D Mariove jsou Spyro :) Legendarni hra, skoda ze jsem na to uz asi…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Jako na úvod musím zmínit, že jsem nehrál původní trilogii, takže nemůžu porovnat.... Podstata celé trilogie je ve sbírání, sbírání a ještě jednou sbírání všelijakých kravin v podobě vajíček, draků, orbů a hlavně diamantů a to jenom proto abyste si odemkli novou mapu na které budete znovu sbírat vajíčka, draky, orby a hlavně diamanty. Pak se zde objevilo pár misí v podobě závodů, které byly mimo jiné až překvapivě těžké... (gamepad to přežil).
První díl byl pouze o sbírání... Ve dvojce přibyly humorné animace a postavy, pro které jste plnili úkoly, a ve třetím díle jste si mohli zahrát za jiné postavy než je Spyro. Každá postava měla své unikátní vlastnosti, takže se třetí díl nejevil až tak moc stereotypně...
Na závěr si nejsem jist pro koho je tahle hra určena. Příběhem a stylizací pro děti, ale hratelnostně mi to místy přišlo až hardcore. Ve hře jsem strávil asi 40 hodin a díly jsem dohrál na 120%, 100% a 117%.
Málem bych zapomněl... Už jsem se zmínil o tom, že ve hře neděláte nic jiného než jen sbíráte vajíčka, draky, orby a diamanty?

Pro: vajíčka, draci, orby a diamanty

Proti: vajíčka, draci, orby a diamanty

+15 +18 −3