Tak nakonec komplet dohrány všechny tři díly a bavil jsem se víc než jsem ze začátku čekal.. Nakonec ty závody byly v pohodě, ale nejvíc jsem se nudil nebo vztekal, když jsem musel hrát za jinou postavu. Jinak neotravnější level byl s drakama co se léčí a nejblbější když mlátíte krtky nebo co to bylo, to byla kravina :)

Ale bavil jsem se a to je hlavní, ještě dodělat někdy všechny achievementy a budu naprosto spokojen :)
@Can (19.02.2023 16:10): Trofeje v týhle trilogii jsou strašně easy oproti Crashovi.

To já mám zase nejradši dvojku. Nej záporák, cutscény před a po opuštění levelu, homeworldy ve stylu hradu/zámku jsou prostě super a celkově se mi jednotlivé levely líbí víc než v ostatních dílech.

Co mě na remasteru mrzí je pár změn (tančící kostlivec) a ta zbytečná cenzura.
@MarkJude (17.02.2023 07:49): Tak jsem taky dohrál první díl a fakt se to povedlo. Nakonec jsem sebral všechno co se dalo a dokončil i levely s létáním, které jsem si myslel, že nemám šanci dát. Chtělo to jen trochu trpělivosti :)
@Can (17.02.2023 07:35): Mám dohraný první a druhý díl a před třetím si dávám pauzu. Dost mě to baví, je to skvělá oddechovka s vyzobáváním všeho možného. Spyra jsem nikdy předtím nehrál, ale přítelkyně byla z předělání prvního dílu nadšená :)

My hrajeme na PS5 a na žádné problémy jsme zatím nenarazili.
Jsem překvapenej jak mě to zatim baví, fakt dobrý... Jen, jedna úroveň nejde dokončit pokud nepřepnete ze 60 na 30 fps, což je fakt na hlavu. Nevim jak těžký může bejt tuhle chybu opravit. ale určitě by to nějak vyřešit šlo. Nebo jestli to nikdo na těch 60 fps netestoval, to se mi snad ani nechce věřit. Ale proč to nikdo neopravil ani po takové době, to je mi záhadou.
To ze by to dnes neobstalo spis povazuju za plus :) Stejne nic moc lepsiho krome 3D Maria neni.
@M.a.t.t. (11.01.2022 19:23): Ty remaky Crashe jsem nehrál. Přešla mě chuť právě po odehrání Spyra. Říkal jsem si, že si radši zahraju nějakého staršího Ratcheta nebo něco, když už budu chtít hrát plošinovku. Takže to neposoudím.
@Fritol (11.01.2022 19:17): Dajme tomu, ale osobne by som povedal, že u Crasha Bandicoota je to predsa len výraznejšie, viď aj tunajšie hodnotenie. Tam som ešte pri dvojke cítil, že z pohľadu súčasných štandardov to nie je úplne ono (a to viem, že mnohí ju považujú za najlepšie diel).
@M.a.t.t. (11.01.2022 19:13): Jasně no, akorát třeba konkurenční A Hat in Time je dvakrát tak dlouhé, co jeden díl Spyra a hratelností podstatně nápaditější, modernější a cenově odpovídající.

Já tu teď nechci vypadat, že tu Spyra hejtím, já jsem ofc rád, že ten remake vůbec vznikl, jen ta nostalgie prostě dělá z průměrné plošinovky trochu lepší záležitost, než ve skutečnosti je.
@Fritol (11.01.2022 19:07): Isteže tak k tomu pristupovali, nakoľko to je remake starého klenotu. Osobne ma však príjemne potešilo, že s výnimkou jednotky som ten vek až tak necítil. A inak, stále sa bavíme o troch hrách, takže tých 20 eur na jednu ti to v pohode vychádza.
@M.a.t.t. (11.01.2022 19:03): Tak ta hratelnost jde ruku v ruce s prodeji. Já to myslel tak, že ač je ta hratelnost dostačující, tak nemá na to, aby zaujala, tzn. hra by neobstála. Něco podobného si mohou dovolit indie vývojáři s cenovkou do 20€. Ostatně i recenzenti k tomu přistupovali tak, že jde o remake starého klenotu. Ani v těch recenzích by určitě jako nová hra neobstála.
@Fritol (11.01.2022 18:54): Toľko by som nedal za drvivú väčšinu hier, nakoľko tiež patrím k tým, čo si radšej počkajú na zľavy :D Inými slovami, nevidím veľmi súvislosť a pripomínam, že sa bavíme o hrateľnosti ako takej, nie o predajoch. Isteže bez nostalgického faktoru by sa hra podobného typu až tak nepredávala, no ja som argumentoval iba v zmysle, že že 2 a 3 nepôsobia až tak zastaralo z pohľadu dnešnej doby.
@M.a.t.t. (11.01.2022 18:49): No to je hezké slyšet od člověka, který za ni nezaplatil. Pochybuju, že bys jim dal těch 40€. :D Samozřejmě zadarmo (nebo ve slevě) je to fajn zábava, ale nevěřím, že by to byl komerční úspěch, nebýt nostalgie. Ostatně Microsoft se svým Super Lucky's Tale taky moc neuspěl, přitom bych řekl, že občas má i trochu nápaditější hratelnost, jakkoliv mě Spyro bavil víc, protože... Spyro.
@Fritol (11.01.2022 18:10): Ja s vami teda veľmi nesúhlasím. Podobne ako v prípade Crasha Bandicoota (ale ok, toho som kedysi sledoval v Maxihre :D ) nemám k týmto hrám žiadnu výraznejšiu nostalgiu a citeľnejšiu zastaralosť som pociťoval iba pri prvom dieli. Už dvojka a trojka Spyra pôsobia o poznanie modernejšie a že existujú i lepšie plošinovky neznamená, že v tejto podobe by sa dnes neujali.
@HolyMeatball (komentář): Mám na to stejný názor. Ostatně to mé hodnocení stojí ve velkém na nostalgii. Nenudil jsem se, ale za ty roky vznikly i lepší 3D plošinovky. Myslím, že kdyby se nejednalo o remaky, ale zcela nové hry, tak to nemá šanci v dnešní době obstát.
@Moryart (02.07.2021 13:30): Hm. Asi: 1. Dvojka 2. Jednička. 3. Trojka (To ale bude asi tím, že jsem trojku hrál hned po dvojce a tudíž jsem byl krapet vyždímán) Ale obecně vzato se mi se mi to líbilo vše tak nějak stejně :)
Spyro je hra od ktere dodnes v tomhle zanru vsichni opisuji, vsichni ti 3D Mariove jsou Spyro :)
Legendarni hra, skoda ze jsem na to uz asi starej ... ale laka me to. Svyho casu jsem nevynechal zadnej dil. Ale rikam si ze kdyz uz me moc nebavil ani Ratchet a Clank co ho vydali pro PS4, tak tady by to nedopadlo o moc lepe.
@Seeker (27.11.2018 12:33): V dohraných hrách máš pár platformers, ale jen 2D. Ale kamera ušla od dob 90. let dlouhou cestu a nyní je na lepší úrovni. Grafika je OK, pokud ti nevadí přepálené pastelové barvy. Do toho světa to zapadá, no a atmosféra za mě super. Asi nej úvod do žánru 3D skákaček.
Jsem veterán originální trilogie na PS1 (ty 3 díly jsem dohrál dohromady víc jak 10x, něco co normálně u her nedělám). Za mě jako pamětníka na díly před 20 lety určitě klobouk dolů, jsem spokojen na max.