Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Activision

USA
Založeno 1979
Společnost Activision 1.října 1979 založili Jim Levy, David Crane, Larry Kaplan, Alan Miller a Bob Whitehead. Dnes je Activision jedním z největších světových herních vývojářů a vydavatelů. Přibližně od roku 2000 se společnost začala výhradně věnovat distribuci a vydávání her. Tržby společnosti se už několik let pohybují vysoko nad miliardou amerických dolarů ročně.

Historie společnosti:
1980-81: Vývoj a následné vydání několika prvních her určených výhradně pro Atari 2600 (Fishing Derby, Freeway, Ice Hockey).

1982: Vydání první multiplatformové hry Pitfall!, dnes již legendární plošinovky, která definovala tento žánr.

1984: Vydání Pitfall II: Lost Caverns. Krize společnosti způsobená poklesem cen videoher, následný rozpor ohledně následujícího postupu (vývoj videoher x vývoj počítačových her), odchod několika klíčových zaměstnanců a také jednoho ze zakladatelů, Jima Levyho.

1985-88: Vývoj her převážně pro Amigu, Commodore 64, Atari a ZX Spectrum (Alter Ego, Hacker, Shanghai, Ghostbusters, F-14 Tomcat)

1989: Změna názvu společnosti na Mediagenic. Vydání hry Die Hard podle stejnojmenného filmu (Smrtonosná past) a také prvního dílu série MechWarrior.

1991: Společnost Mediagenic vyhlásila bankrot.

1993: Obnovení společnosti pod starým názvem Activision.

1995-96: Vydání tří sad her od Activision pro Atari 2006 nazvaných Action Pack a také několika multiplatformových her, také i pro Windows (MechWarrior 2, Pitfall: The Mayan Adventure)

1997-99: V těchto letech Activision přebírá (Raven Software, Neversoft) a zakládá (Pandemic Studios) vývojářské společnosti. Tato spolupráce vede ke vzniku několika známých her (HeXen II, Heretic II, Soldier of Fortune, Dark Reign 2, Battlezone II, série Tony Hawk)

2000: Od tohoto roku společnost začala používat své logo, které užívá dodnes.

2001-06: Activision se stává jednou z předních vydavatelských společností, tržby rok od roku rostou (hlavně díky neustálému přívalu nových dílů úspěšných sérií, např. Call of Duty), což mj. vede k vyšetřování kvůli podezřelým účetním praktikám. V těchto letech Activision zakládá, přebírá a investuje do vývojářských společností a také získává cenné filmové licence na Spider-Mana a na filmy s Jamesem Bondem.

2007: Jeden z nejvýznamnějších roků v dosavadní historii společnosti - Activision se spojuje s dalším vydavatelským gigantem Vivendi a vzniká společnost Activision Blizzard. Tímto spojením bylo sesazeno EA z pozice největšího herního vydavatele.

Nejlépe hodnocené hry