Interstate '76

28.03.1997

Štýlová, automobilová, takmer postapokalyptická akčná hra postavená na MechWarrior 2: 31st Century Combat. Alternatívna verzia roku 1976, príbeh sa odohráva počas americkej ropnej krízy, toho istého roku. Štýlová hra... od spracovania a kopírovania štýlu seriálov a filmov zo 70. rokov, až po výborný soundtrack.

Hra sa sústredí okolo príbehu Groove Championa, jeho partnera Taurusa a ich imechanika Skeetera. Ktosi neznámy si najíma automobilových grázlov, známych tiež ako „creepers“, pre svoju súkromnú armádu. Grooveova sestra, Jade, a Taurus sledujú pohyb tejto armády, keď jednej noci 3. júla 1976, je Jade Champion zavraždená neďaleko Lubbocku v Texase. Taurus osloví Groovea. Spolu pôjdu v Jadeinom ťažko vyzbrojenom aute Picard Pirahna za pomstou a poznaním pravdy.

Za boha nemůžu přeskočit rokli v páté scéně. Ani z nitrem to nedokážu vytáhnout na maximální rychlost. Dělám něco špatně? Nemáte někdo nějaký tip?

Titulů pro lidi, kteří nehrají automobilové simulátory, ale sem tam by si zajezdili moc není, ale Interstate rozhodně stojí za pozornost. Základem je rozumně vyvážená kombinace řízení a střílení. Nečekejte žádné závody, občas jde sice o dojetí na čas, ale obvyklejší je spíš pohodovější přístup. Je třeba také určitý stupeň orientace v mapě a navigace, žádná šipka kam jet naštěstí není. Jízdní model je jednoduší a na chování vozidel si lze zvyknout celkem rychle.

Likvidace protivníků není extra složitá, ale čekejte početní převahu. Není tak neobvyklé končit s dost poškozeným štítem. Výběr zbraní je slušný, ale použitelných se mi jich zdá málo. Vyplatí se výbavě vozidla pečlivě věnovat mezi misemi. Design sice moc variability nepobral, ale úkoly jsou celkem různorodé a hlavně zábavné. Sedmnáct misí je tak akorát.

Velkým plusem hry je dobová stylizace a k tomu vhodná hudba. Grafika navzdory podpoře 3Dfx zestárla dost, ale zase nejde o nic hrozného. Krajina i vozidla jsou v pohodě, nevíce mi vadí postavy během animací, respektive jejich obličeje. Ale ve své době to bylo něco jiného. Hra mě zpočátku moc nechytla, ale s každou další misí se to zlepšovalo. Příběh sice není zrovna extra důvodem k pokračování, ale zvědavost na další misi a atmosféra ano. A některé lokace byly překvapivé. Doporučuji také projít manuál a to nejen kvůli ovládání. Celkově jsem si hraní užil, a pokud vás oslovuje styl hry, tak neváhejte vyzkoušet.