Star Trek: Armada

29.02.2000

Vesmírná strategie ze světa Star Treku. Příběh se odehrává v době Nové generace a točí se okolo nalezení stabilní Omega částice (která může majiteli poskytnout neomezenou energii) a zabránění Borgům v jejím získání.

Hra se odehrává ve vesmíru a nabízí čtyři hratelné rasy: Federaci, Klingony, Romulany a Borgy, jednu nehratelnou (Dominion) a několik lodí dalších ras. Hráč těží dilithium a staví vesmírné stanice, ve kterých vyrábí lodě. Kromě dilithia je další "surovinou" posádka, která narůstá na vesmírných stanicích (ještě více, pokud je u planety). Zajímavostí je, že každý typ lodi má jednu svou speciální schopnost (plus jedna loď každé rasy je sice slabší, ale má čtyři), což mohou být různé zvláštní zbraně, asimilace nebo odhalení zamaskovaných lodí. Mapy jsou tvořeny asteroidovými poli, černými a červími děrami a mlhovinami s různým účinkem (nefungují zbraně, nefungují štíty apod.)

O rok přišlo pokračování pod názvem Star Trek: Armada II.

Star Trek Armada jsem hrál až po dohrání druhého dílu. Což je také důvod, proč mě první díl zaujal méně, než o pouhý rok mladší pokračování.

Star Trek Armada je pěkným, strategickým simulátorem oblíbeného sci-fi fenoménu.
V celém prostoru vás nebudou omezovat jen nepřátelské lodě ale i roje asteroidů, či radioaktivní mlhoviny.

Jak už je výše popsáno, hráč získavá dvě suroviny - dilithium a posádku. Posádku lze jednoduše získat z jednotlivých stanic, zatímco pro dilithium musíte nacházet a ovládat nové dilithiové měsíce.

Single-player mě tu bohužel zklamal svojí krátkostí. Sotva se s některou z ras seznámíte, už začínáte novou kampaň. Příběh není špatný, bohužel však krátky.

Celkově se nejedná o náročnou hru, ovšem čistě sinleplayeroví hráči si ji tolik neužijí.
S mutliplayerem se dá zažít více legrace, bohužel druhý díl nabízí mnohem více - není tedy důvod se tímto dílem dlouhodobě zabývat. 70%

Pro: Je to Star Trek

Proti: Nemůže soutěžit s druhým dílem.....a chybí mi tu warp