Pitfall: The Mayan Adventure

01.08.1995 PC
1995 Jaguar
11.06.2001 GBA
13.04.2009 Wii
Activision, Redline Games (SNES verze), Imagitec Design (Jaguar verze), Kinesoft Development (PC verze), Pipedream Interactive (GBA verze), M2 (Wii verze)
V této plošinovce se zhostíte role hrdiny Harryho juniora, se kterým se vydáte na dlouhé dobrodružství s cílem najít svého uneseného otce.

Hlavní hrdina má ve svém dobrodružství při ruce svůj řemen, kterým může švihat, vrhat výbušné kameny nebo bumerangy. Hlavním herním prostředím je hluboká džungle s vodopády a doly (jízda na důlním vozíku s duchy v zádech je nezapomenutelná), chrámy, bažiny a staré zříceniny. Proti vám budou stát obyvatelé džungle jako jsou opice, hadi, pumy, i kostry, netopýři a oživlé sochy starých válečníků. Celé putování je plné tajných místností a bonusů s mechanickými rébusy a odkazy na původní, o několik let starší díly série Pitfall. Hudební doprovod se liší v každé lokaci.

Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších plošinovek, je to náhodou zrovna pár týdnů co jsem to opět dohrál už několikrát a teprve poprvé se mi podařilo složit celý název PITFALL, protože to poslední L se mi nepodařilo nikdy předtím sebrat, vzrušeně očekávajíc co se pak na konci stane jsem uviděl...ne, radši to říkat nebudu:)

Pro mě je na téhle hře všechno super, grafika, hudba, zvuky, celé to originální prostředí a hlavní hrdina s jeho smrtícím řemenem:)

Pro: grafika, atmosféra, hudba a zvuky, znovuhratelnost

Proti: nic mě nenapadá