Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Atari Jaguar

1993, Atari • Jaguar
Konzole Atari Jaguar byla uvedena na trh 23. listopadu 1993 jako nástupce předchozího modelu Atari 7800 ProSystem. Původně měla být předchůdcem konzole Atari Panther, ale nakonec byl tento projekt zrušen, protože vývoj Atari Jaguar byl rychlejší, než se očekávalo. Jedná se o šestou konzoli od Atari a vůbec první, jež byla vybavena 64-bitovým procesorem. Mezi její největší konkurenty v té době patřil první PlayStation, Nintendo 64, Sega Saturn a do jisté míry také 3DO Interactive Multiplayer.

Robustní ovladač pro Atari Jaguar má vlevo nahoře umístěn směrový kříž k ovládání pohybu, uprostřed tlačítka pro pozastavení hry, nastavení a telefonní klávesnici včetně hvězdičky a křížku a vpravo nahoře sadu akčních tlačítek. Později byl ovladač kvůli hromadícím se stížnostem na jeho ovládání přepracován a nový "ProController" má vpravo nahoře navíc tři akční tlačítka a seshora nalevo a napravo dva triggery.

Mezi další příslušenství konzole patří také adaptér pro čtyři hráče, propojovací kabel pro hraní po místní síti a mechanika Jaguar CD pro spouštění her pomocí optických disků, které nahradily původní kazety.

Z nejznámějších her, dostupných na Atari Jaguar, je třeba zmínit především first person akci Cybermorph, který byl dodáván současně s konzolí a hráč zde ovládá vesmírnou loď. Nelze opomenout ani závody Atari Karts, akční adventuru Highlander: The Last of the MacLeods nebo kritikou jednu z nejlépe přijatých her na Atari Jaguar first person akci Alien vs Predator.

Produkce Atari Jaguar byla ukončena v roce 1996 a jelikož nebylo dosaženo požadovaného úspěchu, jednalo se o vůbec poslední konzoli od Atari.

Zdroj loga: http://logos.wikia.com/wiki/Atari_Jaguar

Autor popisku: Jumas