Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Han22

Han22

Martin Halilovič / 38 let / Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Herní výzva 2019

  1. "Lovec trofejí" (komentář) Broken Sword 5: The Serpent`s Curse Broken Sword 5: The Serpent's Curse Revolution Software

  2. "Čapkův odkaz" (komentář) Colony 28 Colony 28 5th Dimension

  3. "Herní kutil"

  4. "S humorem jde všechno lépe" (komentář) Discworld II: Missing Presumed...!? Discworld II: Missing Presumed...!? Perfect Entertainment

  5. "Adaptace" (komentář) Star Trek: The Next Generetaion - A Final Unity Star Trek: The Next Generation - A Final Unity Spectrum HoloByte

  6. "Severní vítr" (komentář) Alien Incident Alien Incident Housemarque

  7. "Hra roku" (komentář) Broken Sword: Sleeping Dragon Broken Sword: The Sleeping Dragon Revolution Software. Pozn: Score 122 - Nejlepší hry roku 2003: Adventura.

  8. "Hrátky s časem" (komentář) Maniac Mansion: Day of the Tentacle Maniac Mansion: Day of the Tentacle LucasArts

  9. "Historie se opakuje" (komentář) Touché: The Adventures of the Fifth Musketeer Touché: The Adventures of The Fifth Musketeer Clipper Software

  10. "Barevný svět" (komentář) The Big Red Adventure The Big Red Adventure Dynabyte

Hrajte jako... Drolin - seznam her od 18.6.2019 do 18.9.2019:
19.6. Orion Burger (http://dbher.cz/k23488)
21.6. Alien Incident (http://dbher.cz/k23505)
21.6. Bud Tucker in Double Trouble (http://dbher.cz/k23512)
22.6. 3 Skulls of the Toltecs (http://dbher.cz/k23516)
27.6. Harvester (http://dbher.cz/k23551)
28.6. Normality (http://dbher.cz/k23556)
23.8. Broken Sword: The Shadow of the Templars (http://dbher.cz/k23854)
26.8. Broken Sword II: The Smoking Mirror (http://dbher.cz/k23864)
3.9. Phantasmagoria (http://dbher.cz/k23908)
4.9. Phantasmagoria: A Puzzle of Flesh (http://dbher.cz/k23910)
6.9. Sanitarium (http://dbher.cz/k23930)
17.9. The Big Red Adventure (http://dbher.cz/k23975)

Profil

Mé srdce zaplesalo, když jsem v ve svých 35 letech objevil tuhle herní variaci ČSFD. Hry spolu s filmovým/televizním světem a hudbou tvoří větší část mých zájmů celý můj život a dosud jsem netušil, že je možno je i někde hodnotit a komentovat.

Hrám jsem propadl v roce 1994 ve formě arkád. Počítač nebo konzole v té době bylo finanční sci-fi, ale pár korun do automatů bylo vždy. Videoherny se staly na pár let centrem mého života a hry jako Cadillacs and Dinosaurs, Aliens vs. Predator, Street Fighter, Mortal Kombat, R*Type, Knights of the Round a spousty dalších věčnými vzpomínkami.

Pak přišlo období Family Games, neboli vietnamských rip-offů NES a nesmrtelné záležitosti jako Little Ninja Brothers, Battletoads (dohrával jsem celé prázdniny 1998), Jurrasic Parc, Dracula, Kick Master, Power Blade, Time Lord...
Už v té době jsem občas u někoho hrál na počítači, občas zkoušel někde v obchodu něco na Playstationu či Nintendu 64 a samozřejmě četl Score s nezapomenutelnou skvadrou redaktorů v čele s Andrewem a Icem.

Někde v roce 1999 přišel první počítač, nejprve stará 486ka, později Pentium 100 a teprve s nastoupením do práce jsem si mohl dovolit slušnější kompl. Zpětně jsem tak měl možnost projít a dohrávat hry od těch nejklasičtějších až po relativně moderní a to cca do roku 2010, přičemž hry jsem hrával vždy pár let staré dle doporučení Score/webů, oblíbených žánrů a všeobecné známosti. Později už jsem na nové hry neměl čas, chuť, moderní stroj a nakonec ani ty reflexy. Proto moderní hry nehraju, ale přesto si občas projdu nějakou klasiku anebo doženu letitý restík.

V průběhu let mě vykrystalizovaly žánry, které miluju (3D akce, third person akce, RPG/dungeony, adventury, akční adventury), žánry které mě nikdy až na pár výjimek nebavily (sporty, závodní, simulátory, logické, stavěcí strategie) a pak ten zbytek - z arkád a bojovek jsem vyrostl, strategie u mě skončily někde se sérií Command and Conquer, Warcraft a Heroes.

Hry budu subjektivně, nebudu hledat objektivní kvality ani rozpitvávat technické stránky, ale prostě co mě bavilo a nebavilo. V mým věku a na mým starým křápu už je mi nějaká grafika, zvuky nebo technologie ukradená a zajímá mě hratelnost a příběh. Stejně v mém hodnocení bude hrát roli nostalgie, ale i současná kvalita po případném nedávném dohrání.

EDIT: Omlouvám se všem, kteří v diskuzi reagovali na moje komentáře k hrám a kterým jsem neodpověděl. Holt jsem zvyklý hru dohrát, okomentovat a už se k ní nevracet.
Druhá omluva patří co vidí mé příšerné hrubky, překlepy a občas šílený slovosled v mých komentářích. Jsem disgrafik a ty chyby prostě většinou napoprvé nevidím.