Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Police Quest 3: The Kindred

říjen 1991
1992
54
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Třetí díl ze série Police Quest, detektivních příběhů policejního vyšetřovatele Sonnyho Bondse. Po smrti hlavního zločince z předchozího dílu, Jessieho Bainse, je Sonny opět povýšen a také se konečně ožení se svou vyvolenou Marií. Poklidný život ovšem netrvá věčně. Ve městě Lytton se začnou objevovat rituální vraždy a ke všemu je Marie u nákupního centra brutálně napadena. A to už je pro Sonnyho velmi osobní.

Police Quest III je opět klasickou seriózní adventurou, jež pracuje s policejními postupy. Hra využívá možností inovovaného SCI enginu a z toho vyplývá VGA grafické ztvárnění a použitá MIDI hudba. Veškerá interakce ve hře probíhá prostřednictvím myši a definitivně tak odpadá příkazový řádek, známý z předcházejících dílů.

Hudební doprovod ke hře zkomponoval Jan Hammer, hudební skladatel českého původu žijící a tvořící v USA.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Třetí díl už dostal VGA kabátek a klasické ovládání myší. I příběh ještě víc ztemněl, už tu jsou motivy pomsty, brutality na blízké osobě a korupce. Takže do třetice všeho dobrého? Tůdle.

Už na začátku, kdy jste pro nedostatek míst převelení k silniční patrole, zjistíte, že nejhorší co se mohlo stát se stalo. Vrátilo se řízení v podobě ještě mnohem sadističtější než v prvním dílu. Dokonce s ním i pronásledujete vozidla. Když už vozidlo zastavíte, umřete protože jste vystoupili na špatně straně:) Potom vás čeká sepsání protokolu o přestupcích, což jsem i s pomocí manuálu a návodu nedal a přestupky odpustil s tím, že mi to hra v budoucnu tvrdě spočítá.

Jestli jsem v předchozích dílech občas nevěděl co dělat, tak tady toho bylo víc. V minulých dílech se dalo pendlovat mezi lokacemi a zkoušet jestli se něco nezměnilo , tady však s tím jízdním modelem jsem k tomu neměl příliš chuti a radši zkoušel opravdu všechno na všechno. Což se mi nakonec ke konci hry vymstilo, jelikož jsem udělal věc bez návodu zcela pochopitelnou, která způsobila chybu a nemožnost příběh dokončit. Zjistil jsem to cca čtvrthodinu před koncem. A to byla poslední kapka dobrému hodnocení hry.

Doporučuji hrát striktně jen podle návodu, jinak dost možná skončíte stejně rozčarovaní jako já.

Pro: grafika, policejní prostředí, přechod 80. a 90. let

Proti: dead end bug, lapsy v logice, řízení

+13
  • PC 70
Musím říct, že mě třetí díl téhle série i přes nejhorší hodnocení bavil zatím asi nejvíce. Je tu VGA grafika, standardní sierácké rozhraní známé z novějších adventur a definitivně odpadá vypisování příkazů. Dá se říct že spousta úkolů je intuitivních, další věci jsou tradičně dílem náhody - někam přijít aby Vám někdo něco řekl, někde na někoho počkat atd...

Příběhově se jedná sice opět o klišé jak prase - tentokrát Sonny Bonds čelí kultu sériových vrahů, kteří zanechávají na místě činu pentagramy, jedou si ve drogách a navíc ho zasáhnou na nejcitlivějším místě, když těžce zraní jeho milovanou Marii. Ale dá se říct, že to klišé je slušně napsané, nechybí tu i zrada ve vlastních řadách a celkem mě zajímalo jak to dopadne. Vyústění je docela akční (přestřelka na konci), jen ten záporá bratr Bainse z prvních dvou dílů to si mohli tvůrci odpustit.

Potěšila mě i krvavost a možnost někoho zastřelit, nechybí tu opět sbírání důkazů i mravenčí policejní práce (sestavování portrétu či vzorce vražd). Co mě nepotěšilo je návrat ježdění z jedničky, které je neskutečně otravné s nutností používat mapu, navíc na začátku hrdina pomáhá dopravákům a tak patrolovat na dálnici a dávat pokuty. Ech... tohle je přesně to co každý hráč určitě chce, hrát si na dopraváka. Celkově ale trojka není špatná hra.

Pro: Temný a krvavý příběh, pěkná VGA grafika, adventurní část slušná.

Proti: Otravné ježdění a dávání pokut.

+11