Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Michal Hromek / 40 let / Havířov (ČR - kraj Moravskoslezský)

Momentálně rozehráno


Profil

Nejraději mám hry z první poloviny 90. let. žánry Dungeony, RPG, japonské RPG, tahové strategie a Adventury a občas nějaký letový nebo námořní simulátor. Za zlatý věk považuji 90. léta s herními časopisy Excalibur a Score. Když jsem nějakou hru neměl, tak jsem si o ní alespoň neustále četl v těchto časopisech. Poslední dobou strašně ujíždím na metroidvania hrách :-)

Co mě mrzí je, že mě minula éra japonských konzolových RPG her v této době, přišel jsem k nim až po roce 2000 díky emulátorům. sice jsem to dohnal, ale asi by to mělo přidanou hodnotu toho kouzla zažít to ve své době.

Mám rád kreslenu VGA a SVGA grafiku, takovou PC modlou v grafice je pro mě Ishar II. Vždy si budu stát za názorem, že 3D grafika zničila RPG, a adventurní žánry.

Má sbírka krabic PC her:

https://www.oldgames.sk/collection/?user ... create&orderdir=DESC

Abych nebyl jen za škarohlída vůči moderním hrám na PC, tak doba po roce 1996 má pro mě na PC i světlé stránky a vyšly opravdu i TOP hry a poslední dobou na nich dost ujíždím, takže tady dávám takový seznámek těch modernějších PC her, na které nedám dopustit:

Ori and the Blind Forest
Hollow Knight
Stellaris
Civilization VI
Civilization V