Master of Magic

strategie > tahová strategie
září 1994 PC
17.01.1997 PS1
Simtex Studios
Master of Magic je fantasy turn-based 4X stratégia, v ktorej sa hráč ako kúzelník snaží ovládnuť dva svety. Na počiatku má len malú osadu, z ktorej musí postupne vybudovať celú ríšu a poraziť všetkých protivníkov – buď vojenskou silou, alebo vyčarovaním ultimátneho kúzla „Spell of Mastery“. Aby to mohol dosiahnuť musí sa starať o zdroje, budovať mestá a armády a vynaliezať nové a silnejšie kúzla. Pre niektoré podobnosti, bola táto hra tiež občas prezývaná aj ako „fantasy civilizácia“.

filozof: Zas až tak velké RPG prvky nečekej, ač jsou příjemné, přirovnal bych to k sérii Warlords nebo Age of Wonders. Máš tu jen hrdinu coby…

Výborná hra, která ve své době absolutně učarovala mému strategickému srdci. Microprose se tehdy hodně vytáhli a Master of Magic byla těžká váhová kategorie. Kromě toho, že během stavění a přesunu po mapě vypadala jako civilizace, během bojů hra připomínala hodně ranou verzi Heroes of Might and Magic. Kdybych tak věděl, že tenhle princip bojů se později objeví i v jiné hře... :-) Tady jsem to bral jako výbornou vložku ke klasické strategii. Hru jsem dohrál několikrát a vždy se výborně bavil.

Pro: Systém bojů, strategická část, fantasy prostředí, zpracování

Proti: Občas zdlouhavé.

Zmiešajte Civilizáciu a Heroes of Might & Magic a máte chutnučký koktejl pod hlavičkou Microprose v podobe úžasnej fantasy strategie s prvkami RPG. Až na pár technických bugov, výborná trvácna strategia so skvelou hrateľnosťou.