Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Jagged Alliance

1994
05.05.2009
81
84 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

První díl série tahových strategií od Sir-Techu vyšel už v roce 1994. Hra se odehrávala na ostrově Metavira, na kterém byl v roce 1952 proveden test nukleárních zbraní. Díky tomu zdejší stromy produkují unikátní látku potřebnou k výrobě revolučních léků. Ostrov je ale pod nadvládou krutého diktátora jménem Santino a hráčův úkol je od něj ostrov osvobodit. Celé území je rozděleno na teritoria, která hráč postupně ovládá, cvičí domorodce v domobraně a stále zlepšuje své rekruty.

Jagged Alliance je tahová strategie podobná třeba X-COMu, ale z pohledu kolmo dolů. Hra, obsahovala spousty zbraní a možností jak zaútočit. Vojáky bojující pod vaší kontrolou jste si mohli najímat z rozsáhlé databáze kandidátů, z níž každý byl vhodný na něco jiného. Někdo uměl dobře mířit, jiný léčil, zvládal práci s výbušninami či uměl opravovat nebo modifikovat zbraně. Možností byla spousta a k cíli jste mohli použít skutečně spoustu cest.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Geniálna turn-based stratégia s fanfaróznym */cough dabingom. Hallelujah tomu kto navrhoval jednotlivých žoldnierov a vdýchol im jedinečné vlasnosti vrátane ich niekedy podivných psychických rozpoložení. Nikdy nezabudnem na pološialeného Reubana či maniakálneho Skitza. Tých rozličných osobností je niečo cez 60, každý s vyše päťdesiatimi rôznymi frázami, ktorými komentujú jednotlivé situácie. A ten dabing, pre lásku božiu, ten dabing je nezabudnutelný.

Ešte dodnes mi ostala krabica s tučným 200 stranovým manuálom. Hru som prešiel minimálne 5 krát. Jednotka sa mi vždy hrala o niečo lepšie ako dvojka najmä kvôli väčšej intuitívnosti celého systému. Mám na mysli intuitívnosť strategického plánovania na mape, ktorá zahrňuje zadávanie úloh žoldnierom, najímanie milície, a riešenie financií. Každý komu sa aspoň čiastočne pozdávala dvojka, by mal skusíť jednotku - nie je problém ju rozbehať na čomkolvek v DosBoxe.
+22
  • PC 100
Tato hra je velmi super. Tuto hru jsem hrál ještě jako capart. V této hře máte vojáky a ti mají pistole a pušky a střílí se navzájem, což je velmi v této hře zajímavé. Sbíráte v ní nějaké stromy a za ty stromy máte peníze, které jsou velmi důležité v této hře. Kupujete si za ně vojáky a zbraně a neprůstřelná vesta. V této hře jsou také dělníci. Ty také můžete střílet, ale je lepší dělníky nestřílet, protože pak dělají dřepy vedle stromů a za to máte peníze. Začínate pravo dole a musíte se dostat vlevo nahoře, což je v této hře velice těžké a trvá to i několik dnů. Co říci závěrem? Tato je hra je fakt super, moc jsem si užil hraní této hry a je také dost těžká.

Pro: úplně všechno

Proti: je stará

+11 +28 −17