Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Romancing SaGa 3

95
1 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
11.11.1995 SNES
21.09.2010 Wii
26.02.2014 WiiU
11.11.2019 PCPS4VitaXOneSwitchiOSAndroid
Vývojáři:
Square, Arte Piazza (PC verze, PS4 verze, Vita verze, XOne verze, Switch verze, iOS verze, Android verze), Square Enix (PC verze, PS4 verze, Vita verze, XOne verze, Switch verze, iOS verze, Android verze)
Morastrum je stav zatmění, který se opakuje periodicky co 300 let. Dal by se charakterizovat jako zánik všeho živého, ale také jako znovuzrození. A kolem tohoto dilematu se točí příběh Romancing SaGa 3.

Romancing SaGa 3 je třetím dílem RPG série Romancing SaGa na konzoli SNES, ale zároveň šestým dílem série SaGa, která se původně zrodila na handheldu Gameboy a fakticky měla sekundovat slavnějšímu bratříčkovi Final Fantasy, z čeho plyne i anglický název původní trilogie, která se na západě prodávala jako Final Fantasy Legend. Jelikož si série našla spoustu fanoušků, tak na konzoli SNES vyšla plnohodnotná tři pokračování s ambicemi Final Fantasy nejen sekundovat, ale rovnou mu konkurovat naprosto odlišným přístupem.

Kromě unikátního zasazení, vizuálně situovaného na přelom renezance a baroka, patří mezi hlavní unikátní prvky hry důraz na chod království. Vývoj postav se neodvíjí od zkušenostních bodů, ale každá postava se učí dovednosti ve zbrani i magii, které v boji používá nejčastěji. Zajímavý je také přístup je k jednotlivým postavám. Hra totiž umožňuje si na začátku hry vybrat, s kterou postavou budete začínat a dle toho se liší jednak začátek hry, ale také její konec. Zajímavostí jsou i globální bitvy reprezentující války za dané království.

Hra byla původně vydána jen v Japonsku a západní hráči si ji mohli zahrát jen prostřednictvím emulátorů s neoficiálním anglickým překladem. V roce 2019 však k příležitosti 14. výročí vydání hry na den přesně vyšel na řadu platforem oficiální anglický remaster.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.