Darkmere: The Nightmare's Begun

Darkmere

1993

Darkmere je fantasy rpg/adventura ve stylu Cadavera či Heimdalla. Ve hře se ujímáte role elfího prince Ebryna, kterého jeho starý otec vyšle nastolit pořádek v království, kde se nebezpečně začínají množit orkové, a zjistit, co se stalo s Ebrynovou matkou, která záhadně zmizela.

Obsah hry se převážně skládá z logických hádanek a questů, které jsou spíše jednoduššího charakteru a klasických soubojů. K objevování jsou přichystány tři rozsáhlé lokace: město, tajemný les a jeskyně. Ve hře se vyskytuje také mnoho odkazů na knihy od Tolkiena. Předností je izometrická grafika a temná fantasy atmosféra. Hra vyšla exkluzivně pouze pro počítače Amiga.

@Ringo (26.05.2021 12:31): Tak co, uz dohrano a je to teda vubec RPG, nebo vylozene jen ta akcni adventura? Pak by mozna stalo zato upravit zanr.:)

Jinak neprime pokracovani je Dragonstone, ktery tady ani neni nahozeny, to uz se mi popravde graficky tak nelibilo, Darkmere jsou ale graficky orgie.