Heimdall

01.06.1991
1991
1992

Heimdall je izometrické akční RPG s prvky adventury inspirované severskou mytologií. Heimdall je synem nejvyššího boha Ódina a devíti dcer boha moře Aegira a střeží vstup do Asgardu, domova bohů. Loki, lstivý bůh, ukradne bohům tři magické zbraně - Thorovo kladivo, Ódinův meč a Freyno kopí a chystá se oslabit božské síly v nadcházejícím Ragnaroku, tedy konci světa. A tak se Heimdall musí vydat do Midgardu (Země), Utgardu (světa obrů) a samotného Asgardu, aby přinesl ukradené artefakty zpět.

Každý svět má 15 ostrovů rozdělených na mnoho místností. Když začnete misi, musíte splnit tři minihry. Pokud je dobře zvládnete, ovlivníte Heimdallovy statistiky a počet charakterů, které si můžete zvolit do party. Poté už se můžete toulat světem, řešit hádanky a zabíjet nepřátele, dokud nenajdete každý z božských artefaktů.

Po dlouhých letech rozhodování, občasného spuštění na zkoušu a plánování, že se do toho snad pustím pořádně (podobně jsem takhle kdysi řešil Cadavera, než jsem jej konečně zahrál a dohrál), jsem se teda do toho pustil pořádně a nevypadá to vůbec špatně :-)