Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sid Meier's Civilization VI

79
46 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
strategie > budovatelská strategie
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
21.10.2016 PC
16.11.2018 Switch
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.civilization.com/
25 let po vydání prvního dílu vychází již šesté pokračování slavné Civilization. Oproti předchozímu dílu se vrací možnost ponechávat na jednom políčku více jednotek, tentokrát v podobě spojování různých jednotek. Hráč tak bude moci spojit např. protitankovou podporu s pěchotou a i dále z těchto pokročilých jednotek vytvářet jednotky ještě mocnější.

Výraznou změnou také projde diplomacie, která nyní bude záviset na období, ve kterém s ostatními národy vyjednáváte. V počátcích vaší civilizace tak tedy budou Vaše možnosti diplomacie velmi omezené, ale postupem času a s příchodem nových technologií bude možné uzavírat velká spojenectví. Taktéž strom výzkumu se nevyhnul změnám. Budete moci výzkum např. kamenictví uspíšit tím, když naleznete surovinu kámen, nebo budete mít rychlejší přístup k rybolovu, pokud budete mít město na pobřeží, atd.

S městy se pojí i další změna. V novém díle totiž jedno město nezabírá jen jedno políčko, jak jsme byli dosud zvyklí, ale budou jich zabírat více v závislosti na jejich velikosti. Na jednom políčku tak můžete umisťovat budovy určené pro výzkum, na jiné políčko kasárny a ostatní vojenské budovy. Pokud budete útočit (nebo na vás bude útočeno), můžete nejprve město oslabit tím, že mu zničíte důležitou součást a až poté se ho pokusit dobýt. Změny postihnou i multiplayer, který dostane i rychlejší mód a různé cíle, které můžete se svými spoluhráči plnit.


Poslední diskuzní příspěvek

Tulareanus: Hele já tam tu možnost nemám, ale co jsem viděl nějaké obrázky tak myslím že ano. Jen je asi potřeba datadisk Sid Meier's…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Jak mi z počátku hra připadala poplatná době, příležitostným hráčům, mobiltelefon grafice, cartoon grafice a zdětinštělá, tak po delší době hraní, kdy jsem se rozhodl si ji pěkně proklepnout a potvrdit si původní dojem nastal spíše překvapivý šok. Ta hra je po čertech dobrá, všechny věci, které mi přišly jako nezvyk a nesmysl na Civ universum mi najednou začaly zapadat do sebe, začaly dávat smysl, žádné extra zjednodušení se nekoná, válčí se sice o kapku lépe než v předchozích 4 dílech, hra vás tak nebuzeruje s nespokojeností obyvatel, i když i ta tady je v jisté míře a omezuje produkci, ale na druhou stranu hra přidala opravdu luxusní prvek s districty, které jsem jako konzervativní Civkař nemohl překousnout, ale po několika desítkách hodin jsem se přistihl, že si v tom dolsova libuji, hračičkuji si s tím, dává mi to smysl, je to v konečném důsledku realističtějčí, člověk už nemůže jen tak nakliknout do 20 měst Universitu s tím, že se mu do 15 kol postaví a pak bude všechny válcovat na vědě, tady se musí přihlédnout ke všem okolnostem, které okolo města jsou, zvážit pro a proti a najednou mám specializované políčka, ale i specializované města na konkrétní produkci, člověk si s tím vyhraje, baví to a má to výsledky. Takže se mi chce říci, odvolávám vše, co jsem nepěkného o hře napsal, vážně :-) Grafika - z počátku chudá, jednotvárná, prostě zelené placky se stínováním, žluté placky se stínováním, jakoby chyběl terénní detail z pětky, ale....je to kreslené, kreslená grafika je strašně fajn, buďme rádi, že nesáhli k fotografiím terénu z leteckých pohledů. Jakmile se začne říše rozrůstat, políčka zaplňovat, zapomenete na to, že je to cartoon, najednou je to všechno takové malebné, radost pohledět. Takže na závěr řeknu, že mýlit se je lidské, konzerva si musí zvykat, bude chvíli naštvaná jako já, ale po několika desítkách hodin bude chrochtat blahem a říkat, fajn děcka, že jste mi ten starý gauč nakonec vyhodili, v tom novém se tak krásně lebedí :-D Akorát jsem teď v pasti, vyhodnotit nej díl Civky je pro mě nelidky těžké, 4, 5, 6 díl bych dal nejraději na první místo, protože každý je jinak specificky zatraceně dobrý a už několik týdnů kvůli tomu chodím spát v ranních hodinách a jít pak do práce po třech hodinách spánku..... :-)
+20