Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Firaxis Games

USA
Založeno 1996
Firaxis založili v roce 1996 Sid Meier, Brian Reynolds a Jeff Brigs poté, co opustili Microprose. Studio je známé hlavně díky hrám nesoucím jméno jednoho ze zakladatelů společnosti Sida Meiera a hlavně sérií Civilization III - V navazující na původní Sid Meierovy hry vydané ještě pod hlavičkou Microprose.

V roce 2000 opustil společnost Firaxis jeden ze zakladatelů Brian Reynolds, který si založil své vlastní studio Big Huge Games. V roce 2005 byla společnost Firaxis koupena herním vydavatelstvím Take-Two Interactive , o rok později byla spojena se studiem PopTop Software pod vedením Sida Meiera. Ve stejné době opustil společnost i druhý ze zkladatelů Jeff Briggs. Další výraznou personální ztrátu společnsot utrpěla vroce 2007, kdy jí opustil Soren Johnson, hlavní designér titulů Civilization III a Civilization IV.

Nicméně Firaxis pokračuje dále ve vydávání úspěšných her a kromě Civilization V zaznamenala i úspěch s titulem XCOM Enemy Unknown z roku 2012.

Nejlépe hodnocené hry