Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

MicroProse

USA
Založeno 1982
Pod původním názvem MicroProse Software, Inc. byla Sidem Meierem a Billem Stealeym roku 1982 založena americká společnost zaměřená na vývoj a distribuci her. Mezi nejvýznamnější produkty společnosti patří například první tituly herních sérií X-COM a Civilization. Společnost také vytvořila mnoho úspěšných titulů v žánrech simulací a strategií.

V roce 1993 došlo k úpadku společnosti a následně jejímu včlenění pod Spectrum HoloByte. V následujícím období MicroProse opouští Sid Meier, Jeff Briggs a Brian Reynolds a v roce 1996 zakládají novou společnost Firaxis Games. Roku 1998 se MicroProse stávají dceřinou společností Hasbro Interactive. O tři roky později přestává MicroProse existovat jako samostatný subjekt a je odkoupena společností Infogrames. K ukončení činnosti došlo v listopadu 2003, kdy bylo uzavřeno mateřské studio v Hunt Valley v Marylandu.

MicroProse byla oživena roku 2007, kdy došlo k odkoupení licence společností Interactive Game Group. V této době sloužila značka MicroProse pro označení spotřební elektroniky. Od roku 2010 do současné doby je MicroProse ve vlastnictví Cybergun Group, která pod jejím názvem opět vyvíjí a distribuuje herní tituly.

Nejlépe hodnocené hry